KANDIDA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lepo, candida je malo specificna.
Ona je gljivica, normalni stanovnik naseg organizma i svako od nas je ima, i ti ,i ja i ostali ljudi na ovom svetu.
Kada dodje do disbalansa, do poremecaja normalne fizioloske flore, npr, uzimanje antibiotika, ubijanjem bakterija dejstvom antibiotika, stvara se prostor za bujanje gljivica.
To sto ti imas kandidu ne znaci u startu da i tvoj partner mora da je ima, sto bi se reklo ti imas svoju, i to ovu sto se namnozila, on ima svoju, fiziolosku.
Elem ,u nekim situacijama se desi da se manifestacija gljivicne infekcija javi kod oba partnera ali tu je onda stvar stanja poremecaja fizioloske flore.
Druga stvar su bakterije ,paraziti...gde treba da se lece oba partnera, i situacija kada se iza gljivica sakriju bakterije pa se partneri medjusobno stalno inficiraju.
 
Draga moja doktorko.Ja te smorih sa pitanjima ali sta mogu.:)Pila sam nistatin i ispila,ali mi ginekolog nije rekao da dodjem na kontrolu.I dalje mazem daktanol i pitam te da li da na svoju ruku odem kod njega?hvala:)))
 
Pronadjena mi je kandida i doktorka mi je dala vaginaletu Lomexin i moram priznati da je odlicna. U pakovanju je samo jedna tableta, ali ona deluje odmah. Pritom, za svaki slucaj, partner i ja smo popili kapsulu Diflukan i sad je sve OK. Posledice kandide se ovim putem brzo saniraju.
Moje pitanje bi bilo - otkud meni kandida? Citala sam na netu, trazila i informisala se, citala i vase komentare i svi su vecinom vezani za antibiotike... ja nisam pila nikakve tablete, nisam bila bolesljiva, imam redovnog partnera i naravno, redovno odrzavam higijenu...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top