Kanada

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
TKD Žandarmerija:
Ima li ovde neko da mi kaze nesto o Kanadi?
Mnogo ti je brate siroko pitanje. :-?
A drugo, ovde ima vise onih koji su u statusu "predao/la aplikaciju za iseljenje" i u statusu "sto bih ja voleo/la da odem" nego onih koji su vec tamo. Zato, ili da pogledas malo po internetu, ili da sacekas da se oni preko bare probude i sednu za kompjuter. ;)
 
Zdravo svima, imam dedu i babu u Kanadi koji nemaju dece niti bilo kog rodjaka u Kanadi, penzioneri su oboje, imaju svoju kucu.Da li postoji sansa da prodjem na sponzorstvo s obzirom da imam samo srednju skolu ali odlicno znam engleski i imam max.bodove na godine i radni staz ali fali mi mozda 2 boda za skill worker, medjutim koliko sam razumeo opcija familly class se ne boduje?Prema onome sto sam ja procitao i razumeo ima sanse jer kanadjanin moze da sponzorise bilo kog rodjaka ukoliko nema nikog u Kanadi a njegova zena moze biti ko-sponzor.Jedini problem moze biti to sto su mnogo matori, oko 80 god.Sta vi mislite?
 
javorka:
Mnogo ti je brate siroko pitanje. :-?
A drugo, ovde ima vise onih koji su u statusu "predao/la aplikaciju za iseljenje" i u statusu "sto bih ja voleo/la da odem" nego onih koji su vec tamo. Zato, ili da pogledas malo po internetu, ili da sacekas da se oni preko bare probude i sednu za kompjuter. ;)

Ne tražim ti ja da mi pričaš o Kanadi koliko ima stanovnika,gde se nalazi već da mi kažete kakav je život tamo.Video sam dosta toga na internetu.Čuo sam za Srbe u Vancouver,Edmontonu,Torontu... E da ukucao sam Canada-Goverment of Canada i video sam pasoše. Neka neko mi kaže o tome nešto.
 
TKD Žandarmerija:
Ne tražim ti ja da mi pričaš o Kanadi koliko ima stanovnika,gde se nalazi već da mi kažete kakav je život tamo.Video sam dosta toga na internetu.Čuo sam za Srbe u Vancouver,Edmontonu,Torontu... E da ukucao sam Canada-Goverment of Canada i video sam pasoše. Neka neko mi kaže o tome nešto.

Pricalo se dosta o tome, potrazi ove ostale podforume o Kanadi, ima ih 3-4.
 
klika:
Hmmm...........ti si se ozenio u Kanadi, ok. Da, lakse i brze je da se taj proces radi iz Srbije.
Ono sto ti treba da uradis je da prvo tvoja zena prikupi dokumentaciju o primanjima za proslu godinu, ona to zna , T-4 obrazac o placenoj taxi itd..........mora imati dokaz da moze da te sponzorise, tj. da radi i ima odredjena primanja. Takodje, idi u ambaasdu u BG i trazi da ti daju aplikaciju za Family Sponsorship, videces tamo sta sve treba da popunis. Moras imati vencani list, naravno prevedeno na engleski, ali ako ste to vec uradili u Kanadi onda je u redu.
Kada sve potrebne papire prikupite, onda to mora da se posalje u Mississauga-u , tamo je centar za imigraciju gde oni odobravaju ustvari zeninu aplikaciju na osnovu njenih papira, ovo sto sam ti pomeuo oko primanja itd. Nakon odobrenja , oni to salju dalje na procesuiranje u Bec, tvoje je samo da cekas da se aplikacija resi. Dobices kasniej obavestenje iz Beca da su oni primili tvoj predmet.

Jos nesto, pozeljno je da posaljes neke slike sa vencanja ili nesto od ranije, morate dokazati na neki nacin da se poznajete i da je to stvaran brak, razumes. To nije obavezno ali nije lose da se posalje.
Ako sve bude kako treba, ocekuj za ne vise od 5-6 meseci viziran pasos od dana predaje papira u Mississauga-i.

a sta ako mi zena neradi vec upravo zavrsava studije!?sto znaci da nema primanja??
 
smeshkoo:
a sta ako mi zena neradi vec upravo zavrsava studije!?sto znaci da nema primanja??

E pa tu onda moze nastati problem, ti kao sponzorisana strana si na njenom hlebu sto bi se reklo, ona je ta koja potpisuje izjavu da ce te izdrzavati najmanje 3 godine a da bi to ostvarila mora imati odredjena primanja.
Ne znam sta da ti kazem, sto si zurio sa time pre nego sto si se dobro raspitao sta dalje i kako.
Proveri na Google diskusionoj grupi za kanadsku imigraciju, mozda ce ti neko od bivsih visa officera reci nesto detaljnije ali se bojim da ona u ovom mometnu tebe ne moze da sponzorise, ne verujem da se imigraciono odeljenje u Mississauga-i odobriti aplikaciju.
 
sa covekom u kanadi to jest u vancoueru smo pricali on je zaduzen za nase emigrante i kaze da njih to nezanima da li ona ima primanja ili ne nego samo da mi potpisemo dokument na kom stoji da necemo traziti ot drzave socijalnu pomoc 3 godine i da njih nezanima ostalo kako cemo i sta cemo!!!!
kaze da je resio vec mnogo slucajeva takvih i da to nece predstavljati problem!!!!
sada neznam ni ja!!!!!
kaze da je njima bitno samo da necemo traziti taj whelfert ili kako se vec zove!?
jel moguce to??
 
smeshkoo:
sa covekom u kanadi to jest u vancoueru smo pricali on je zaduzen za nase emigrante i kaze da njih to nezanima da li ona ima primanja ili ne nego samo da mi potpisemo dokument na kom stoji da necemo traziti ot drzave socijalnu pomoc 3 godine i da njih nezanima ostalo kako cemo i sta cemo!!!!
kaze da je resio vec mnogo slucajeva takvih i da to nece predstavljati problem!!!!
sada neznam ni ja!!!!!
kaze da je njima bitno samo da necemo traziti taj whelfert ili kako se vec zove!?
jel moguce to??

Ja znam da je pozeljno da sponzor posalje podatke o primanjima za proslu godinu gde se jasno vidi da je platio porez i kolika su primanja.

Ne znam, mozda sponzor moze da prikaze i bankovni racun sa kojom ce dokazati da je u stanju da izdrzava sponzorisanu stranu. Jer kako bi neko mogao da te izdrzava ako nema posao i ima na banci recimo $2000? Pogotovu sto jos kazes da je ona student.

Ok, ako vam taj konsultant, ili sta je vec, tako kaze, uradite to. Drzava se sa tim potpisom ogradjuje u slucaju da kasnije po dolasku ti trazis socijalnu pomoc, to se pre desavalo pa su zato promenili zakon.
A ako hoces da budes siguran, idi na Google Grupe, imas posebno grupu za kanadsku emigraciju, postavi pitanje , neko od bivsih visa officera ce ti sigurno odgovoriti, ili pretrazi starije postove, naci ces odgovor , siguran sam.
Evo, bas sam pogledao neke poruke na ovoj grupi ..........u principu, tvoja zena nije obavezna da prikaze svoja primanja ali ne znam kako ce se njima svideti ta cinjenica da je ona jos uvek student sto ce reci da nije radila niti sada radi, situacija je zamrsena..........
 
pazi ona je student koji zavrsava najkasnije do polovine 6 meseca!!
mozda ce to da upali posto tada moze da nadje posao i to studira na 3 najacem fakultetu za pedagogiju u kanadi!!mozda i to ima udela u svemu??
 
Zdravo svima,
Razmisljam vec neko vreme da sa sa porodicom krenem u Kanadu, mada nisam bas sigurna da li je pametno ici sa dvoje male dece, kako cemo se snaci i sl. U svakom slucaju, ako resimo, bice to najverovatnije Vancuver, ako mozemo da biramo, ne bih bas da se mnogo selimo, kazu da je V. ubedljivo najprijatniji grad sto se klime tice. Moze li mi neko reci da li je pametno izabrati neku od Agencija za imigraciju koji ima na Internetu i koja je od njih pouzdana, ako ih uopste ima takvih. : One nude, za neki novac naravno, brzu i suguranu imigraciju u Kanadu, 4 do 6 meseci, neke sam njihove predstavnike ovde u Srbiji kontaktirala.
Da li je sigurnije ici preko Ambasade : i koliko to traje,kosta i sl. :
Ima jos nesto sto ove, nazovi Agencije nude, a to je njihova pomoc da se snadjes kad doletis u K., da nadjes posao, stan ...to bi nam puno znacilo zato sto bi nam smanjilo maltretiranje, zbog dece, naravno. Ima li neko slicna iskustva :
I jos nesto, kakva je situacija sto se tice posla za farmaceute, znam da nase diplome ne vaze ali mozda se negde moze naci posao bez nostrifikacije, za pocetak : Negde sam procitala da u Kanadi nedostaju farmaceuti, jel tacno, gde su smestene farmaceutske industrije, ima li neka u Vancuveru i okolini : kakve su plate...
 
minsb016:
Zdravo svima,
Razmisljam vec neko vreme da sa sa porodicom krenem u Kanadu, mada nisam bas sigurna da li je pametno ici sa dvoje male dece, kako cemo se snaci i sl. U svakom slucaju, ako resimo, bice to najverovatnije Vancuver, ako mozemo da biramo, ne bih bas da se mnogo selimo, kazu da je V. ubedljivo najprijatniji grad sto se klime tice. Moze li mi neko reci da li je pametno izabrati neku od Agencija za imigraciju koji ima na Internetu i koja je od njih pouzdana, ako ih uopste ima takvih. : One nude, za neki novac naravno, brzu i suguranu imigraciju u Kanadu, 4 do 6 meseci, neke sam njihove predstavnike ovde u Srbiji kontaktirala.
Da li je sigurnije ici preko Ambasade : i koliko to traje,kosta i sl. :
Ima jos nesto sto ove, nazovi Agencije nude, a to je njihova pomoc da se snadjes kad doletis u K., da nadjes posao, stan ...to bi nam puno znacilo zato sto bi nam smanjilo maltretiranje, zbog dece, naravno. Ima li neko slicna iskustva :
I jos nesto, kakva je situacija sto se tice posla za farmaceute, znam da nase diplome ne vaze ali mozda se negde moze naci posao bez nostrifikacije, za pocetak : Negde sam procitala da u Kanadi nedostaju farmaceuti, jel tacno, gde su smestene farmaceutske industrije, ima li neka u Vancuveru i okolini : kakve su plate...
SAmo citaj unazad sve pise o agencijama na ovom delu foruma, a pise da da pise sto kaze Canak i na tarabvi sladoled pa niko ne lize.Nema nostrifikacije i nema diplome, ne treba im diploma iz Srbije naravno niti priznaju radno iskustvo niti diplomu sa Faramaceutoskog fakulteta, uvek je samo kanadsko iskustvo i kanadski fakultet.
Druga stvar za 4-6 meseci ne moze ti niko "ubrzavati" proces, jer najlepsa stvar je sto se za razliku od divljih zemalja tamo ne moze uticati na sluzbenika kanadske vlade, zanci niko ne moze da "ubrzava" ili "usporava", sve je na cinjenicama i njemu, nema uticaja "agenata" za pare i slicno.Pravda je ista i jednaka za sve. U svakom slucaju pokusaj, sve pise na forumu samo procitaj predhodna iskustva.
 
minsb016:
Zdravo svima,
Razmisljam vec neko vreme da sa sa porodicom krenem u Kanadu, mada nisam bas sigurna da li je pametno ici sa dvoje male dece, kako cemo se snaci i sl. U svakom slucaju, ako resimo, bice to najverovatnije Vancuver, ako mozemo da biramo, ne bih bas da se mnogo selimo, kazu da je V. ubedljivo najprijatniji grad sto se klime tice. Moze li mi neko reci da li je pametno izabrati neku od Agencija za imigraciju koji ima na Internetu i koja je od njih pouzdana, ako ih uopste ima takvih. : One nude, za neki novac naravno, brzu i suguranu imigraciju u Kanadu, 4 do 6 meseci, neke sam njihove predstavnike ovde u Srbiji kontaktirala.
Da li je sigurnije ici preko Ambasade : i koliko to traje,kosta i sl. :
Ima jos nesto sto ove, nazovi Agencije nude, a to je njihova pomoc da se snadjes kad doletis u K., da nadjes posao, stan ...to bi nam puno znacilo zato sto bi nam smanjilo maltretiranje, zbog dece, naravno. Ima li neko slicna iskustva :
I jos nesto, kakva je situacija sto se tice posla za farmaceute, znam da nase diplome ne vaze ali mozda se negde moze naci posao bez nostrifikacije, za pocetak : Negde sam procitala da u Kanadi nedostaju farmaceuti, jel tacno, gde su smestene farmaceutske industrije, ima li neka u Vancuveru i okolini : kakve su plate...

1. Ne da je pozeljeno nego je pod obavezno da spasis tu decu od onoga sto smo mi preziveli u Srbiji...........
2. Agencije samo uzimaju pare, nista ti nece uraditi sto sama ne moze vec da uradis, nije nikava filozofija.
3. Uvek se ide preko ambasade, taj tvoj konsultant samo popunjava tvoju aplikaciju i salje je takodje na isto mesto, Bec, kao sto ces i ti uraditi, tj. mozes sve to predati ambasadi u BG i oni to prosledjuju kasnije za Bec gde se cela procedura radi.
4. Niko ti nista ne nudi na tacni, kada dodjes sve je na tebi, samo ne vidim razlog za toliku brigu, vecina ih je ovde nesto uradila, pa zasto ne bi i ti. Veruj u sebe, izbaci strah, nemas sta da izgubis........
5. Pa farmaceuti lepo prolaze, mada nemoj da se nadas da ces istog dana poceti da radis u struci, nase diplome nisu priznate, ali sa malo volje i truda sve se moze uraditi. Ako imas znanje i iskustvo, uvek ce te neko uzeti ako mu trebas, ne boj se, naci ce se vec neko za pocetak, kasniej to ide svojim tokom.

Ne opterecuj se sa platama, skoncentirsi se na aplikaciju, resi to pozitivno i spasavaj tu decu od one posasti zivota u Srbiji............nisi ni prva ni poslednja koja bi dosla ovde sa malom decom, imam dosta prijatelja u slicnoj situaciji.
 
Ova se tema poprilicno rasprsila i prerasla u nesto sasvim drugo od pocetnog pitanja vezanog za Guelph. Postavljac topika nije dobio nikakav odgovor pa cu se potruditi da napisem nesto u vezi toga.
Naime, moja porodica i ja smo u Guelph-u vec duze vreme. Grad je velicine nesto preko 100.000 stanovnika a smatra se univerzitetskim i industrijskim centrom. Poprilicno je etnicki cist mada je priliv stanovnika iz Azije poslednjih godina sve veci upravo zbog mogucnosti studiranja na jakom Guelph-skom Univerzitetu i zaposlenja u postojecim fabrikama. Od ukupnog broja stanovnika, samo na Univerzitet otpada oko 16000 ljudi. Univerzitetski kompleks je zaista lep, prostran i pruza izvanredne mogucnosti. O tome se vise moze saznati na sajtu : http://www.uoguelph.ca/
Za one koji pak ne nameravaju da studiraju vec odmah prionu na posao u ponudi su fabrike vezane sa masinsku industriju (Linamar, jedna od najvecih korporacija u ovom regionu) gde ima jako puno nasih zaposlenih ali se nazalost i te mogucnosti sve vise smanjuju zbog otpustanja i preseljenja proizvodnje na Daleki Istok. Bolja radna mesta vezana za bankarstvo, finansije, programiranje, medicinu predvidjena su za starosedeoce i sa tim se mora racunati kao jednom od najvecih prepreka koju svaki imigrant ima po trazenju posla. Preporuke su od presudne vaznosti bilo da je rec o obicnim fizickim poslovima ili pak nesto bolje placenom i kvalifikovanijem radu.
Sam grad se poprilicno razlikuje od onoga sto se moze videti u Ontariju ,pretpostavljam i sire jer ima nesto od evropskog smeka i smislenog urbanistickog plana mada je uniformnost po pitanju arhitekture nesto sto Kanadu neminovno odlikuje. Grad ima dobro resen gradski saobracaj i autobuski prevoz a sa jednog do drugog dela grada se moze stici za svega 20-ak minuta zahvaljujuci paralelnom auto-putu. Kao i svaki grad i Guelph ima svoje lepse i gore delove pa bih za porodicni zivot preporucila juzni i zapadni deo koji je noviji i ima skoro savrsenu infrastrukturu.
Sto se zabavnog zivota tice nazalost Guelph nema mnogo toga da ponudi osim povremenih koncerata u lokalnom Rivere Run Centru, ulicnih show-a tokom proleca i leta ali zato blizina Toronta (na 80-ak km severnije) daje lepu mogucnost da se povremeno skokne do "prestonice" i dozivi intenzivniji provod. Grad raspolaze sa puno biblioteka,bazena, sportskih objekata, parkova.
Ovde postoji inace i srpska skola za decu nasih doseljenika mada je posecenost poprilicno slaba sto pokazuje i nas mentalitet te zainteresovanost samih ljudi. U poredjenju sa znatno brojnijim odeljenjima kineza , italijana, spanaca i ostalih, to je jedna od vecih mrlja zivota ovde. Srpski klubovi, crkva te manifestacije gde se koliko-toliko mogu susresti nasi ljudi rezervisani su za susedni Kitchener i Waterloo gde je i koncentracija nasih ljudi mnogo veca.
Generalno gledano, Guelph je jako lepo mesto za zivot, miran, cist i prijatan kutak za porodice sa decom. Pre dolaska ovde samo treba resiti jedan od najvecih problema a to je posao koji za one sa fakultetskim diplomama skoro izgleda nedostizno. Za ljude sa zanatima, konkretnim masinskim strukama ovo je zaista pristojno mesto za zivot. Dobrodosli!

Prilazem jos jedan sajt mada ne narocitog kvaliteta o Guelph-u : http://guelph.ca/
 
smeshkoo:
moze li mi neko reci koliko kosta zakazivanje lekarskog pregleda mislim koliko kosta sam lekarski pregled????

Kad sam ga ja radio bio je US$100, pitaj u ambasdi da ti daju tacnu adresu, postoji samo jedno mesto u BG gde se to moze uraditi, blizu je Vukovog spomenika kada se krene dole prema Karaburmi, zaboravih ime te ulice.
 
smeshkoo:
moze li mi neko reci koliko kosta zakazivanje lekarskog pregleda mislim koliko kosta sam lekarski pregled????
Dva su mesta za pregled u Beogradu ("IOM Belgrade", Drziceva 11 i "Esculap Medica", Jug Bogdanova 26/II), i po jedno jedno u Nisu i Pristini, ali dobices i sam te detalje u pismu. Pored toga, rentgen grudnog kosa radi se u posebnoj ordinaciji - "Rentgen Radojkovic", Juzni bulevar 27. Znaci prvo odes u IOM ili Esculap, oni ti urade sta treba i posalju te kod Radojkovica.

Cena je 105$ po osobi plus troskovi DHL-a 1500din po aplikaciji jer oni salju rezultate u Bec.
 
smeshkoo:
sa covekom u kanadi to jest u vancoueru smo pricali on je zaduzen za nase emigrante i kaze da njih to nezanima da li ona ima primanja ili ne nego samo da mi potpisemo dokument na kom stoji da necemo traziti ot drzave socijalnu pomoc 3 godine i da njih nezanima ostalo kako cemo i sta cemo!!!!
kaze da je resio vec mnogo slucajeva takvih i da to nece predstavljati problem!!!!
sada neznam ni ja!!!!!
kaze da je njima bitno samo da necemo traziti taj whelfert ili kako se vec zove!?
jel moguce to??
Ja sam dosla tako sto me je muz sponzorisao; Mi smo se vencali u Srbiji, on se vratio za Kanadu i podneo zahetv da ja dodjem;U to vreme on nije radio isao je u skolu,bitno je bilo da nema dugova prema drzavi,platio je koliko su trazili za papire i podneo zahtev;ja sam popunila papire koje mi je muz poslao i poslala sam nazad u kanadu;posle par meseci oboje smo dobili pismo iz Beca da je procedura pocela i posle sest meseci dobila sam vizu;moj suprug se obavezao da ce me izdrzavati i da necemo traziti socijalnu pomoc;neka tvoja supruga ode u imigraciono i trazi papire da te sponzorise i oni ce joj sve objasniti;trazice ti pisma ili slike ili telefonske racune da vide da si ti stvarno sa njom u vezi;najbolje kao st sam vec rekla da ona ode u imigraciono i nebi trebalo da bude problema;pozdrav iz edmontona i sretno
 
hvala sonja2009 tako i mi radimo ona salje to i resava u imigracionom tamo ja njoj kada zavrsim pregled saljem sve papire tamo i ona ce pokazati racune i slike koje ima a ima ih mnogo!!:)
i bas si me ohrabrila sada!!
a i hvala vam za lekarski oticicu mada slabo poznajem beograd valda cu se snaci nekako!!!
 
sonja2009:
Ja sam dosla tako sto me je muz sponzorisao; Mi smo se vencali u Srbiji, on se vratio za Kanadu i podneo zahetv da ja dodjem;U to vreme on nije radio isao je u skolu,bitno je bilo da nema dugova prema drzavi,platio je koliko su trazili za papire i podneo zahtev;ja sam popunila papire koje mi je muz poslao i poslala sam nazad u kanadu;posle par meseci oboje smo dobili pismo iz Beca da je procedura pocela i posle sest meseci dobila sam vizu;moj suprug se obavezao da ce me izdrzavati i da necemo traziti socijalnu pomoc;neka tvoja supruga ode u imigraciono i trazi papire da te sponzorise i oni ce joj sve objasniti;trazice ti pisma ili slike ili telefonske racune da vide da si ti stvarno sa njom u vezi;najbolje kao st sam vec rekla da ona ode u imigraciono i nebi trebalo da bude problema;pozdrav iz edmontona i sretno

Pozdrav za vas u Edmontonu,zena i ja najvise razmisljamo o tom gradu,odavde se cini jako lepo ali nemamo realnu sliku.Kakav je grad izbliza,uslovi za zivot,cene?
Gledam ponekad na temperature i ne cini mi se da je mnogo hladnije nego ovde,kako bi uporedili klimu?
Hvala unapred.
 
AleksandarA:
Pozdrav za vas u Edmontonu,zena i ja najvise razmisljamo o tom gradu,odavde se cini jako lepo ali nemamo realnu sliku.Kakav je grad izbliza,uslovi za zivot,cene?
Gledam ponekad na temperature i ne cini mi se da je mnogo hladnije nego ovde,kako bi uporedili klimu?
Hvala unapred.
Cao AleksandarA!
Ja sam u Edmontonu od Avgusta 2003, moj suprug je ovde vec osam godina!Edmonton je grad sa oko jedan milion stanovnika ali po povrsini mislim da je veci od Beograda;Smatra se da je Edmonton dobra odskocna daska za pocetak;Zivot je tipican kanadski ili jos bolje americki,razlikuje se od nasih gradova dosta ali moze se lepo uklopiti i solidno ziveti;Cene su malo vece nego kada sam ja dosla ali je podnosljivo;Cene stanova i kuca su u zadnje vreme otisle jako puno gore i sto se tice kupovine i sto se tice iznajmljivanja;Za kupovinu stanova i kuca mi nismo trenutno zainteresovani jer imamo namere da idemo u toplije krajeve a i kada uzmes kredit celog zivota otplacujes i radis samo za kucu;Npr.uzmes kredit na $65000 bez ucesca,otplacujes $1000 banci u narednih 25 godina tako da to izadje oko $300000;Kada kupis stan tj.uzmes na kredit pored banci placas i "condo fee" za odrzavanje zgrade i nema pravila kolko iznosi i koliko moze da raste,ako je zgrada novija condo fee je manji a ako je starija veci;Ako kupis stan ili kucu i hoces da je prodas placas neku vrstu kazne ako to uradis u prvih pet godina od preuzimanja;placas drzavi porez svake godine ako imas kucu ili stan;Kao sto si i sam napomenuo ovde je dosta hladnije nego kod nas,zimi bude i -30 stepeni ispod nule a sa vetrom jos nize;ova zima je pocela u oktobru,sneg se od tada nije otopio, trenutno pada a temperatura je nesto bolja danas oko -1;Kada sam dosla ovde i videla Kanadjane kako na 0 stepeni idu u majicama i sorcevima bilo mi je cudno ali posle par zima shvatila sam;Leta znaju biti dosta topla ali jako kratko traju;ovde je vazduh suvlji pa je osecaj drugaciji nego kod nas;Nasa zajednica ovde postoji kazu da nas zvanicno ima oko 5000 ali je taj broj veci jer mnogi kao i mi ne idu u nasu crkvu jer je vode losi ljudi koji samo zele korist;Sa nasim ljudima je najbolje nemati posla jer obicno hoce da te "zajebu" i iskoriste;Nasi se dosta bave ciscenjem,molerisanjem i kada radis za njih oni placaju kes,kao fora plate te vise nego regularan posao a ustvari to ispadne manje jer su to poslovi na crno gde se drzavi ne daje nista;Regularan posao kada ti isplate platu odbija se drzavni porez,za penziju i jos neke sitnice;Ja imam zavrsen fakultet koji su mi priznali i sada trazim posao u struci ali dok sam to cekala radila sam i druge poslove ciscenje binga,resident manager....Ovde je dobro jer mozes biti resident manager u nekoj manjoj zgradi, za besplatan stan+bonus bez kursa sto nije slucaj u Ontariu;Mislim da je sajt www.edmonton.com gde mozes videti slike grada;Grad kao grad nije los drugaciji je od Beograda i NEMOZE se porediti;Bilo gde da odes i zivis nemoj nikada porediti sa nasim gradovima jer su nasa drzava i Kanada totalno drugacije;Alberta kao provincija je dosta bogata,prosle godine bilo je viska para u budzetu i svaki stanovnik Alberte je dobio od provincijske vlade po $400.Nova Kanadska vlada od leta 2006 daje po $100 pomoci za decu ispod 6 godina za vrtic,nije puno ali zna da pomogne;U svakom slucaju nije lose bolje je nego u nasoj zemlji;Bitno je da kada dodjete neocekujete previse;Sto se nasih ljudi tice nisu svi losi ima i onih koji pomognu;Nadam se da sam malo pomogla i da nisam bila previse ostra samo sam iznela svoje iskustvo!VELIKI POZDRAV IZ EDMONTONA I ZELIM VAM PUNO SRECE I USPEHA U ZIVOTU!
 
AleksandarA:
Pozdrav za vas u Edmontonu,zena i ja najvise razmisljamo o tom gradu,odavde se cini jako lepo ali nemamo realnu sliku.Kakav je grad izbliza,uslovi za zivot,cene?
Gledam ponekad na temperature i ne cini mi se da je mnogo hladnije nego ovde,kako bi uporedili klimu?
Hvala unapred.

Ja bih pre izabrao Calgary! Ako vec razmisljas o Alberti.......ne mogu da pricam o Edmontonu u detalje jer sam samo bio u prolazu, nisam nesto odusevljen samimm gradom.
Ja zivim na severu Alberte, nekih 450 km severozapadno od Edmontona, da hladno je i zime su duge.
U principu, trenutno stanje u celoj Alberti je dosta dobro sto se tice posla zbog naftnog buma, posla ima pogotovu na severu, sve zavisi i od tvojih sposobnosti , iskustva, znanja..........
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top