KAMENJARI

alpinum_1.jpg


Jedan lepi rascvetani kamenjar.
 
Obožavam kamenjare i imam jedan u svom dvorištu i planiram napraviti još jedan..............pa nadam se realizaciji čim otopli,a trebaju mi i nove biljčice,kamen........ :aha:!
 
Obožavam kamenjare i imam jedan u svom dvorištu i planiram napraviti još jedan..............pa nadam se realizaciji čim otopli,a trebaju mi i nove biljčice,kamen........ :aha:!

i ja sam se okušala u tome prošle godine...i ne znam, da li sam više uživala u sadnji...pa navlačenju "očima" da biljčice rastu...pa kupovini novih sadnica...i onda...cijelo ljeto šarenilo...pred mojim očima...svaki put osjećaj SAVRŠEN kad prolazim pored njega...dušu sam svoju hranila cijelog ljeta zahvaljujući tom malom prostoru...
najvažnije...to je MOJ kutak i svima je zabranjeno da išta prčkaju...kažem im: imate tamo...i tamo...ovo mi ne dirajte!
 
Danima trazim po netu neku ideju kako napraviti kamenjar, ovog proleca moram
jer mi je to davna zelja, znaci hajde iskusni koji su sebi pravili neka napisu par reci i ovde
da vidimo i po koju slicicu kako izgleda (da ukradem neku ideju)
Kamen kakav i koji je najbolji, cime se lepi samo se redja ili necim izmedju maze i sastavlja,
ako neko ima iskustva bila bih zahvalna da procitam ovde, pozz..
 
jao, kako je divno...
što se tiče kamenjara, mogu reći da je ljpše ako s ekamen ne veže ničim, u suštini, kažu, kamen treba postaviti tako da izgleda KAO DE JE ODUVIJEK TU...a ako se veže cementom, gubi prirodan oblik
međutim, mi smo ipak vezali, jer smo se plašili zmija koje vole kamen.
Tako da smo našli neki kompromis
nije onako kako sam zamišljala, ali sam prošlog ljeta zaista uživala u njemu...uljepšavao mi je svaki dan...naročito kad se sve rascvjetalo...

pa, srećno
 

Back
Top