Каквих се људи плашите ?

Opet sam čitao 1984.
Posao koji zaposlenik ministarstva istine Vinston Smit obavlja jeste promena prošlosti.
Menjajući naslove i slike u starim novinama on menja sadržaj prošlosti.

Menjanje i falsifikovanje prošlosti jeste način usmeravanja budućnosti. Stvaranje iluzije (promena prošlosti) proizvodi i menja stvarnost i budućnost.

Ljudi koji kontrolišu medije mogu učiniti da nestanete kao da nikada niste postojali. Mogu i suprotno.
 
mislim da lupaš gluposti malo i ti.
mislim da ima ili je bar pre bila neka crkvena zapovest da se treba moliti bogu za one koji su na vlasti valjda tako nešto.
da nema npr. vlasti u ovoj državi sad bi te možda čerečio neki šiptar ili nešto.
najlepše je glumiti buntovnika.

- - - - - - - - - -

preuzmi odgovornost za nešto, za boljitak npr. nekoliko ljudi pa će ti biti možda jasnije.
 
Samo slobodan čovek može da preuzme odgovornost.
Niko od nas to nije.
Odgovornost je preuzela vlast, oduzimajući je od nas. Porobljeni čovek ne može postupati po ljudskosti i preuzeti odgovor za svoje postupke, jer će ga vlast đavolskim mehanizmima sprečiti.
Konformista i buntovnik su jednako neslobodni i porobljeni. Razlika je što buntovnik makar izgovara ono što konformista ne sme da glasno izgovori.
Kukavičluk je, ipak, najveći greh, veći od gordosti.
 
Taman smisla ;)
Ljudi kojima je uskraćena ljudskost postaju kao mali zeka priteran u ćošak - zveri sposobne da ubiju.
Koga? Jedinog ko je stalno dostupan. Sebe. I to postepeno, kladža, alkohol, nezadovoljstvo, samodestrukcije svih vrsta.

Stvorili smo civilizaciju da bismo zaštitili čoveka, ali ga nismo zaštitili nego ogradili, okovali, sputali, vezali, isterali čoveka iz njega i pretvorili ga u poslušnog "potrošača".
 
mislim da lupaš gluposti malo i ti.
mislim da ima ili je bar pre bila neka crkvena zapovest da se treba moliti bogu za one koji su na vlasti valjda tako nešto.
da nema npr. vlasti u ovoj državi sad bi te možda čerečio neki šiptar ili nešto.
najlepše je glumiti buntovnika.

- - - - - - - - - -

preuzmi odgovornost za nešto, za boljitak npr. nekoliko ljudi pa će ti biti možda jasnije.

"Caru carevo, a bogu božje" - crkvena zapovest koja pokriva svaki sistem i svaku religiju,
.dok je čovek prokleti grešnik, zbog nepoštovanja osuđen da večno ispašta.
Odvratna manipulacija koja drži raju u pokornosti za sva vremena.
Treba se plašiti svakog boga i svakog cara i svih koji imaju vlast i moć
da manipulišu ljudima na ovakav, ili bilo kakav drugi način.

I buntovnik se plaši, ipak zalaže sebe u potpunosti bez obzira na cenu i
jedino on ne glumi, za razliku od svih ostalih
Konformista lako pristaje i uklapa se u sve, čak i za malu dobit,
miljenik svakog sistema, ali samo sebi važan i značajan.
Ipak, uzima sebi pravo da deli savete boljem od sebe - buntovniku. :)
 
Taman smisla ;)
Ljudi kojima je uskraćena ljudskost postaju kao mali zeka priteran u ćošak - zveri sposobne da ubiju.
Koga? Jedinog ko je stalno dostupan. Sebe. I to postepeno, kladža, alkohol, nezadovoljstvo, samodestrukcije svih vrsta.

Stvorili smo civilizaciju da bismo zaštitili čoveka, ali ga nismo zaštitili nego ogradili, okovali, sputali, vezali, isterali čoveka iz njega i pretvorili ga u poslušnog "potrošača".

Ovo ti je sjajan sklop reči,vrlo metaforičan za naše prilike:priteran u čošak!
Kako drukčije da se oseća mlad čovek koji uzima kredit za stan i na poslu danas jesi -sutra nisi,plata petsto evra,kreda dvesto,
žena,dete i šef mu kaže da se ne zajebava jer u sledećem krugu...
Fašistićkim zakonom o radu to omogučili političari na vlasti da u njihovim firmama radnik čuti i radi,a to što ga drže u šaci,pa i njega drže u šaci!:sad2:
Kakvi su to bolesnici...Ne shvataju da im ne vrede nikakve pare kad žive u zemlji takvih bednika?!
Kod mene u firmi,a tu sam odgovornost preuzeo,svako svakog sme da zajebava,ali mora biti spreman da se istog časa izvini-poštuje se
integritet svakog,posebno žena i mladih! Šta me briga za njihov zakon!

- - - - - - - - - -

Ybg,ja sam najviše na tapetu...:lol:

- - - - - - - - - -

sviđa mi se odgovor svesne gliste.
tako isto i ja razmišljam i ne negujem svoje strahove prema drugim ljudima
ono što vam se ne sviđa držite na čvrstoj distanci i nema razloga za strahove.

Nisi baš povezala,ali hajde...
Rekla je da se ne plaši Ljudi,a nije rekla da se ne plaši neljudi...:lol:
 
Svako koga je moje pisanje zabolelo treba da razmisli zašto ga je zabolelo.
Zatim da to mesto previje i neguje dok ne zasvetli.
Koga nije zabolelo, umesto srca ima kamen.

- - - - - - - - - -

Caru carevo, to može, slažem se u potpunosti. Neka uzme svoje i odjebe sa mog.
Ali car to neće uraditi jer on ne želi da vlada nad putevima, kulama i vinogradima, nego nad ljudima, porobljavajući ih.

Caru carevo, bogu božje, meni moje. Na to bih pristao.
Ali je neko izbrisao poslednje reči, baš orvelijanski.
 
mislim da ima ili je bar pre bila neka crkvena zapovest da se treba moliti bogu za one koji su na vlasti valjda tako nešto.

pre mi je ovo bilo smešno, ili tužno, ne sećam se, ali sad mislim da možda kapiram.
poštujem svakog ko preuzima odgovornost i za druge.
naravno, ima i baraba - jbg.
zar ih nema svuda?
a svet mi deluje da odlazi u 3 čke materine, ili je već otišao?
kaže, u svakom slučaju pomaži svetu - nećeš pomoći mnogo, ali u pokušaju ćeš rasti?
zato cenim te retke poštene cimače, presipače iz šupljeg u prazno, što izbacuju vodu iz broda koji tone.
cenim njihovu nameru.
a možda ni oni nisu pošteni?
ah, ko zna... :)
šta sam ono hteo da kažem...
ne sećam se...

posmatram i gledam da se ne sikiram previše.
generalno sam možda neki ljudofil.
virtuelni.

aplauz za celu predstavu.
možda nema boljeg načina da se provede život?
 
Svako koga je moje pisanje zabolelo treba da razmisli zašto ga je zabolelo.
Zatim da to mesto previje i neguje dok ne zasvetli.
Koga nije zabolelo, umesto srca ima kamen.

- - - - - - - - - -

Caru carevo, to može, slažem se u potpunosti. Neka uzme svoje i odjebe sa mog.
Ali car to neće uraditi jer on ne želi da vlada nad putevima, kulama i vinogradima, nego nad ljudima, porobljavajući ih.

Caru carevo, bogu božje, meni moje. Na to bih pristao.
Ali je neko izbrisao poslednje reči, baš orvelijanski.

Slično sam jednom izjavila, samo sam umjesto riječi "meni moje" koristila "a narodu šipak" :) tako da se u potpunosti slažem s napisanim

tema - ne plašim se ljudi, sebe ponekad :), ljude mogu izbjeći, sebe ne mogu .
 

Back
Top