Kakva podela Kosova je moguca opcija u ovom trenutku?!

DraGo70:
Srbi nisu imali interesa da tamo ostanu jer je Sloba planirao skraćenu Jugoslaviju sa teritorijama gde istorijski žive Srbi.
Ali ne pada ta teorija u vodu jer on stvarno nije želeo Veliku Srbiju, pošto je u duši bio komunista, nego Jugoslaviju.
U jednoj rečenici kažeš da je želeo skraćenu Jugoslaviju, a u sledećoj da nije želeo Veliku Srbiju. U čemu je razlika?
DraGo70:
Hrvati su pomoć primali odavno. Nemačka služba bezbednosti je na strani Hrvata još iz vremena hrvatskih terorističkih aktivnosti po svetu 70-ih godina.
Nemače uniforme i opremu su imali još 1990.
Oružje im je pristizalo još davno pre priznanja.
Znam, zato sam i razdvojio periode.
DraGo70:
Ozbiljni ili ne, jasno pokazuju ko je na kojoj strani. A ako neko otvoreno granatira ili raketira jednu stranu u sukobu, zamisli onda kakvi su samo indirektni vidovi pomoći već prisutni. Satelitsko osmatranje i javljanje, navođenje artiljerije, planiranje, izviđanje...
Prema tome, NATO je obilno pomogao svim antisrpskim stranama u sukobu, tako da smo mi u stvari ratovali protiv NATO pakta još od 1991. tj. od prvih sukoba.
Da, ali moraš razumeti da je Bosna od aprila 1992. međunarodno priznata država. Postojao je embargo na uvoz oružja (mada je oružje nesmetano pristizalo, kao i svuda u svetu uostalom), ali podršku drugih zemalja su kao priznata država imali pravo da traže i dobili su.
Zašto je zapravo sve išlo protiv nas? Jedan od razloga (ne i jedini) je i taj što su se druge republike uspele prikazati kao reformisane, jer su promenile vlast. Naravno da mi znamo da kod Tuđmana recimo nema ni ''D'' od demokratije, ali hajde ti to svuda objasni. Za to vreme je Srbija uspešno prikazana kao poslednji komunistički bastion.
Svaki trgovac će ti reći da ambalaža umnogome prodaje robu, a naša je bila baš nikakva.
 

Back
Top