Kako vi razmisljate?

Moj skromni doprinos temi:
to sto je neko postao roditelj ne menja i ne bi ni u kom slucaju smelo da zatre sve ono sto je pre toga bio. Svaka osoba je pre svega formirana licnost koja ima i potrebe i obaveze i roditeljstvo je samo jedna strana te osobe, nikako njen novi identitet. Pupcana vrpca se sece na rodjenju! Roditelji mogu, treba i moraju ponekad da odu negde sami da se odmore, da promene malo svoju svakodnevnicu, a dete koliko god da je voljeno ipak predstavlja ogromnu obavezu. To je dobro za njihovo mentalno stanje kao i za detetovo, nemojte doci u situaciju da imate razmazeno dete koje nista ne zna samo da radi jer mamica nije smela da ga ostavi na par dana nedge, i to ne u nekom jarku ili kod slucajnog prolaznika nego kod oca koji je roditelj onoliko koliko je to i majka.

bas me fascinira kako je to kod nas pnatao sindrom "srpske majke".....mnogi lako lepe etikete lose majke zeni koja na momenat pozeli da bude i nesto drugo nego majka....najteze jeste ali i tu bi umerenost bila neka najbolja opcija....nece dete biti uskraceno ako nekad par dana provede i sa drugim ljudima koji ga vole....
 
bas me fascinira kako je to kod nas pnatao sindrom "srpske majke".....mnogi lako lepe etikete lose majke zeni koja na momenat pozeli da bude i nesto drugo nego majka....najteze jeste ali i tu bi umerenost bila neka najbolja opcija....nece dete biti uskraceno ako nekad par dana provede i sa drugim ljudima koji ga vole....


Ja se nikad nisam odvajala od dece, ne zato sto nisam zelela ali bili takvi uslovi zivota da nisam ni imala mogucnost razdvajanja i sad se vide posledice toga.

Uskoro kcerka zavrsava osnovnu skolu i mora da se opredeli za srednju. Ona zeli (ali i ne zeli) otici u prestiznu srednju skolu u drugi grad gde bi ucila od najboljih ono sto najvise voli, najbolje ume i jedino zeli. Ja ne zelim (ali i zelim) da ide.
Mesecima vagamo razloge za i protiv, pominjemo novac, drustvo, promenu, tezak zivot u domu, a svima nam je u mislima pravi razlog: Ne mogu, ne smem i ne zelim da se tako rano odvojim od deteta.
Sin zavrsava srednju i on pozeleo je studirati u drugom gradu. S njim sam lako zavrsila, nema prosek ocena koji bi mu omogucio dom a za kiriju nemam novac. On ce ostati ovde.
Srednji sledece godine zavrsava srednju i on je vec davno odlucio studirati ovde, nadam se da se nece predomisliti a iako se predomisli ni za njegov fakultet van grada nece biti novca.

E ovako pise majka koja je svesna sta radi a ne moze drugacije.
 
oce,kako se vi kotirate kod onog gore?
jednom sam poslala dete na 2 nedelje u srbiju,avionom ,samo :sad2:
imam jos nekoliko priznanja sopstvene radosti kad smo sami u kuci,i mastanja o letovanju samo s dragim mi mm,a nekad i bez njega :rumenka:
 
Da li je normalno da majka ostavi svoje decu uzrasta 4 i 6 god. sa ocem na dva dana? S tim sto do sada se nikad nije odvajala od njih ni na jedan dan...???
A s druge strane imamo zenu koja takodje ima dete koje ima 6 godina, ali ona za razliku od prethodne ostavlja dete i po 5-6 dana sa ocem da bi otisla na letovanje, ali je i prethodno bila sa cerkom 10 dana na moru, i htela bi i sama sa drugaricama?
Razlika izmedju ove dve zene je ta sto je prva udata i ima 30 godina, a druga razvedena i ima 32...

Нормално је...
 
Ја не смем ништа да пишем на ову тему јер је нама то 5-6 дана сваких недељу дана, а усто има и приче за додатак..додуше, пословно је, не иде из забаве.

Али, ако жена ништа не ради, не зарађује и муж је третира као стоку, а њој то не смета, не би смела ни да излази из куће, а камоли да оде са другарицама 4-5 дана на море. Чуј њу, да излази из куће, ма које куће, из кухиње.
 
Da li je normalno da majka ostavi svoje decu uzrasta 4 i 6 god. sa ocem na dva dana? S tim sto do sada se nikad nije odvajala od njih ni na jedan dan...???
A s druge strane imamo zenu koja takodje ima dete koje ima 6 godina, ali ona za razliku od prethodne ostavlja dete i po 5-6 dana sa ocem da bi otisla na letovanje, ali je i prethodno bila sa cerkom 10 dana na moru, i htela bi i sama sa drugaricama?
Razlika izmedju ove dve zene je ta sto je prva udata i ima 30 godina, a druga razvedena i ima 32...

Pa dijete bi trebalo uvijek da je na prvom mjestu, ali ukoliko se moze to finansijski potkrpiti a da se na bilo koji nacin tu ne osteti interes djeteta, sto da ne.
 
Cus normalno. Pozeljno je. ;)
Mm i ja vec planiramo na prolece da putujemo za Rim nedelju dana... pa na leto na more... i sve to bez naseg cede...
A da ne siki, vec bi sad negde u novembru nas dvoje odjezdili do Beca ili Budimpeste...
U decembru ce po mojoj proceni sisati samo ujitru i uvece pa postoji sansa da zbrisemo do Budimpeste nas dvoje... cisto da se malo odvojimo i setimo da nismo samo roditelji. ;)
 
Moj skromni doprinos temi:
to sto je neko postao roditelj ne menja i ne bi ni u kom slucaju smelo da zatre sve ono sto je pre toga bio. Svaka osoba je pre svega formirana licnost koja ima i potrebe i obaveze i roditeljstvo je samo jedna strana te osobe, nikako njen novi identitet. Pupcana vrpca se sece na rodjenju! Roditelji mogu, treba i moraju ponekad da odu negde sami da se odmore, da promene malo svoju svakodnevnicu, a dete koliko god da je voljeno ipak predstavlja ogromnu obavezu. To je dobro za njihovo mentalno stanje kao i za detetovo, nemojte doci u situaciju da imate razmazeno dete koje nista ne zna samo da radi jer mamica nije smela da ga ostavi na par dana nedge, i to ne u nekom jarku ili kod slucajnog prolaznika nego kod oca koji je roditelj onoliko koliko je to i majka.

To je to! :) U poptpunosti se slazem... :)))
 
je l' to o meni?

ja sma bila na moru bez deteta, 7 dana. ii bas mi je prijao odmor. nisam neizivljena, na moru sam se samo opustila, nisam se provodila sa drustvom...ali pored svih obaveza koje imam kao razvedena zena koja se brine o detetu, i koje ispunjavam, ne mislim da sam neko zlo ucinila sto sam otisla da odmorim od svega...7 dana..i ostavila dvogodisnje dete, koje da sam povela na more ne bih mogla da se odmorim od trcanja za njim...

ubite me, nemajka sam! :P

Skroz normalno... :)
 
Ja se nikad nisam odvajala od dece, ne zato sto nisam zelela ali bili takvi uslovi zivota da nisam ni imala mogucnost razdvajanja i sad se vide posledice toga.

Uskoro kcerka zavrsava osnovnu skolu i mora da se opredeli za srednju. Ona zeli (ali i ne zeli) otici u prestiznu srednju skolu u drugi grad gde bi ucila od najboljih ono sto najvise voli, najbolje ume i jedino zeli. Ja ne zelim (ali i zelim) da ide.
Mesecima vagamo razloge za i protiv, pominjemo novac, drustvo, promenu, tezak zivot u domu, a svima nam je u mislima pravi razlog: Ne mogu, ne smem i ne zelim da se tako rano odvojim od deteta.
Sin zavrsava srednju i on pozeleo je studirati u drugom gradu. S njim sam lako zavrsila, nema prosek ocena koji bi mu omogucio dom a za kiriju nemam novac. On ce ostati ovde.
Srednji sledece godine zavrsava srednju i on je vec davno odlucio studirati ovde, nadam se da se nece predomisliti a iako se predomisli ni za njegov fakultet van grada nece biti novca.

E ovako pise majka koja je svesna sta radi a ne moze drugacije.

Nemoj da se ljutiš, ali mislim da si sebična i posesivna.
 
Da li je normalno da majka ostavi svoje decu uzrasta 4 i 6 god. sa ocem na dva dana? S tim sto do sada se nikad nije odvajala od njih ni na jedan dan...???
A s druge strane imamo zenu koja takodje ima dete koje ima 6 godina, ali ona za razliku od prethodne ostavlja dete i po 5-6 dana sa ocem da bi otisla na letovanje, ali je i prethodno bila sa cerkom 10 dana na moru, i htela bi i sama sa drugaricama?
Razlika izmedju ove dve zene je ta sto je prva udata i ima 30 godina, a druga razvedena i ima 32...
Deci treba dati prostora..... da se od malih nogu navikavaju da neke stvari rade i sami, a ovo što si opisala nije ništa preterano pa što da ne..... otišla je sa drugaricama jer je sama, možda bi htela da upozna nekoga ili da se provede jer je, opet, sama. Što se prve tiče nije mi jasno u čemu je problem :eek: nije ih ostavila ocu nego sa ocem, kod kuće..... muka mi je od ove zemlje i stava da je otac prilog u kući a ne roditelj. Ideja da njih dvoje odu sami i ostave decu rodbini je takođe skroz kul, za dete je mnogo bitnije da se roditelji vole i da su bliski nego da majka bude patološki vezana za njega 24/7 do punoletstva.
 
Da li je normalno da majka ostavi svoje decu uzrasta 4 i 6 god. sa ocem na dva dana? S tim sto do sada se nikad nije odvajala od njih ni na jedan dan...???
A s druge strane imamo zenu koja takodje ima dete koje ima 6 godina, ali ona za razliku od prethodne ostavlja dete i po 5-6 dana sa ocem da bi otisla na letovanje, ali je i prethodno bila sa cerkom 10 dana na moru, i htela bi i sama sa drugaricama?
Razlika izmedju ove dve zene je ta sto je prva udata i ima 30 godina, a druga razvedena i ima 32...

U redu je to dok su mala deca šalju kod bake i deke po 5 - 10 dana, što ranije to bolje, da malo osvrnu na sebe i druge, i to češće.Moji su tako praktikovali na mene. :)

A to da majka ostavi dete, muž je pušta da ode sa drugaricama u provod - cela porodica je skroz nenormalna.
 
"muz je PUSTA"

Pa jel vezana lancem ?!
Sta ima da je pusta?
Joj kako zene umeju biti glupe pa to je jezivo

Neka je on pušta kad je moderan, ali sam će upasti u jamu i pre će biti kriv kad joj tamo negde zapadne nekome za oko,
ne pomaže:'imam muža, ne mogu, ne smem ovo i ono'. Iskušenja i sexualni nagoni su suviše jaki, ne pomaže ni samokontrola nad sobom.
Ni poverenje između muža i žene.

Muškarci su u većini slučajeva skloni jačem ljubomori i spremni na sve i kad nisu u pravu.

A ti bi na kraju da se izvučeš, je l' da? :aha:
 
Da li je normalno da majka ostavi svoje decu uzrasta 4 i 6 god. sa ocem na dva dana? S tim sto do sada se nikad nije odvajala od njih ni na jedan dan...???
A s druge strane imamo zenu koja takodje ima dete koje ima 6 godina, ali ona za razliku od prethodne ostavlja dete i po 5-6 dana sa ocem da bi otisla na letovanje, ali je i prethodno bila sa cerkom 10 dana na moru, i htela bi i sama sa drugaricama?
Razlika izmedju ove dve zene je ta sto je prva udata i ima 30 godina, a druga razvedena i ima 32...
Normalno je decu ostaviti na čuvanje ocu ili nekoj drugoj osobi od poverenja (babi, tetki isl). s tim, što treba uzeti u obzir uzrast deteta, njegove potrebe, kao i vezanost za majku. Kao i razloge zašto se daje nekome na čuvanje.
U nekom uzrastu, kada dete nije više fizički zavisno od majke, po meni je čak i poželjno i zdravo, odvojiti se povremeno, na kratko, recimo da provede ponekad vikend ili dan sa babom i dedom, zašto da ne.
Naravno, to pod uslovom da i detetu to prija, ništa ne valja siliti.

E sad, druga je stvar, mimo ovoga, što ja nikada ne bih mogla da odem na more i tome slično bez mog klinca, ne bih imala želju i ne bih se osećala prijatno i lepo, jer bi mi falio i nedostajao i ne bi mi bilo to to bez njega. :(
A čak i to kraće odvajanje mi teško pada, iako znam da nema razloga da bude tako. Ostavljala sam ga do sada samo na dan (bez noćenja) sa babama i dedama i svaki put sam se osećala nekako bezveze... :confused: Mada se on ne buni, čak mu i prija, što je najbitnije. :D
 

Back
Top