Kako vaspitavati decu, rijatiti sou emisije na svakoj televiziji

Svakog dana na svim postojecim televizijama se emituje neki rijaliti sou program: farma, dvor uskoro, survivor, zvezde granda, operacija trijumf, veliki brat itd.... Umesto kulture i sporta, edukovanju nacije, vlasnicima televizije je osnovni motiv zarada novca. Multimilioneri su svi, i opet im je malo. Kako se resiti problema rijaliti drzave?

Steta je sto mala deca stasavaju uz ove emisije umesto uz Duska Dugouska, Toma i Dzerija i slicnih crtanih filmova uz koje smo mi odrastali.
Razmisljam se, kada mi dete bude malo stasalo i postalo svesno ljudi oko sebe, televizije, inetrneta, da li ce biti normalno ako detetu zabranim internet i fejsbuk, Pink i farmu, ako je to postao standard odrastanja danasnje dece?! Ko je u pravu, velika vecina od 99% ljudi ili ja sto razmisljam ovako?! Da li ce moje dete patiti zbog mojih, moje je misljenje, ispravnih stavova ili ce tek patiti u buducnosti kada se formira kao odrastao covek/zena zbog moji hpropusta dok je bilo dete (kao i propusta svih ostalih 99% dece koja se radjaju uz TV i fejsbuk)?!

U velikoj sam dilemi, ko je normalan i sta je danas normalno a sta prenaglaseno i izopaceno!!!! :(:(:(
 
....hteo sam da preskočim komentar; naravno sa gorkim ukusom pitanja, ali stadoh...Tom i Džeri....pa zar su ti crtani vaspitni...glodar, kliconoša, uništitelj - miljenik nacije --zlo koje uništava sve vrednosti i odnose , bilo je duhovni inspirator nekoliko generacija , koje su srušile pola planete ; a kod nas 4 države zaredom ....o zecu da negovorim i o njegovoj nakaznoj vaspitnoj ulozi....te i slične vrednosti , podmetane su tim rušilačkim generacijama koje jedu i gutaju novokomponovane obrazovne programe..miškovizija posle crtanih nastavlja obrazovni program na farmi ( naravno orvelovskoj )....zapravo htedoh da kažem, da personalne vladajuće postavke zatupljuju ( obrazuju ) populaciju za svoje potomke naslednike ...tako je to svud manje više , a kod nas mnogo više do banalnosti i imbicilnosti ...kao da tu jedinka može nešto ( čak nije ni kap u moru )...
 
Poslednja izmena:
...hvala prijatelju...no nisam zabrinut, čak šta više opušten sam ..dobro je što ništa od mene ne zavisi , kao i ovaj sneg što tiho pada...jednostavno, u mnogim stvarima vidim logičku povezanost...dovoljno da delimično razumem o čemu je reč...volim da gledam u nebo ...noj neka gleda kroz zemlju ... ipak moraćeš da se složiš da je neprirodna vaspitna lekcija u kojoj kliconoša glodar maltretira prirodnog čistača ....čovek mora biti prirodno glup ili pokvarenjak do srži , pa da u tome nevidi etičku nakaznost ( jeste simpatično i zabavno , ali je vaspitno nakazno ---- sidaši i cifilističari maltretiraju lekare ; zaštićene ubice proganjaju časne i poštene ; kriminalci dobijaju ordenje časti ---tako nekako to biva ) ...
 
Cesto razmisljam o slicnom pitanju kao i ti....mi smo odrastali uz crtane filmove koji su svakako bili daleko bolji od farme i facebooka (secam se bomboncica, puta u srediste zemlje, kramenka, diznijevih, carobnjaka iz oza, laku noc deco.....), ali mnogi od njih su imali i skrivenu, pogrdnu poruku. Cesto se setim onog cuvenog naravoucenija u mnogim crtacima (ptica trkacica, dusko dugousko...): "Ako ne mozes da ih pobedis - prudruzi im se!" Uopste se ne slazem sa ovom konstatacijom, jer ona znaci da ne treba da postujes svoje principe, da ne treba da istrajavas u onome sto hoces, da treba da se predas i odbacis svoja uverenja. Da treba da postanes kao vecina....Secam se ove recenice koja mi se urezala duboko, vidis, zapazila sam da sa konstatacijom nesto nije u redu jos tada...Sigurna sam da je toga bilo jos...
A kako da mi vaspitavamo nasu decu? Mnogo tesko pitanje......bojim se da mi se odgovor nikako ne dopada.....
 
...drago mi je da ste posle veće pauze reagovali na moja zapažanja...svakako bih izdvojio to što konstatuje Aribi : " Secam se ove recenice koja mi se urezala duboko, vidis, zapazila sam da sa konstatacijom nesto nije u redu jos tada...Sigurna sam da je toga bilo jos...A kako da mi vaspitavamo nasu decu? Mnogo tesko pitanje....." ....ovo je ključna stvar : urezivanje u mozak i kako ga izbrisati ...mi možemo svoje doba braniti ( to je čista emotivna stvar ) , ali kad govorimo o vaspitanju naše budućnosti ( dece - mladeži ) - onda moramo imati izuzetno kritičan stav i visok nivo odgovornosti ....sprečavati mladost je kontra produktivno ; daleko je razumnije razumno stvar razjašnjavati ...
 

Back
Top