Kako se uopšte može radnik zaštititi na poslu u Srbiji?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.831
Desila se još jedna tragedija:

Jedna osoba poginula, četiri povređene u jakoj eksploziji u fabrici u Kruševcu​


Jedna osoba je poginula, a četiri su povređene u jakoj eksploziji koja se dogodila danas oko 9 časova u fabrici "Trajal" u Kruševcu.
Kako kažu u MUP-u, do eksplozije je došlo prilikom procesa rada u objektu za proizvodnju gorive trake.

"Prema prvim informacijama, jedna osoba je smrtno stradala, a četiri su povređene i one su kolima Hitne pomoći prevezene u Opštu bolnicu u Kruševcu", kažu u ovom ministarstvu.

Požar koji je izbio usled eksplozije je lokalizovan, a pripadnici policije u Kruševcu i Sektora za vanredne situacije obezbeđuju lice mesta.

Intervencija je u toku.
https://www.021.rs/story/Info/Srbij...-u-jakoj-eksploziji-u-fabrici-u-Krusevcu.html

Već ko zna koji put čitamo o ovakvim događajima.Da li je poznato koliko se zapravo kontroliše da li je svuda sve ispravno kako ne bi došlo do ovakvih događaja?
 
Desila se još jedna tragedija:

Jedna osoba poginula, četiri povređene u jakoj eksploziji u fabrici u Kruševcu​


Jedna osoba je poginula, a četiri su povređene u jakoj eksploziji koja se dogodila danas oko 9 časova u fabrici "Trajal" u Kruševcu.
Kako kažu u MUP-u, do eksplozije je došlo prilikom procesa rada u objektu za proizvodnju gorive trake.

"Prema prvim informacijama, jedna osoba je smrtno stradala, a četiri su povređene i one su kolima Hitne pomoći prevezene u Opštu bolnicu u Kruševcu", kažu u ovom ministarstvu.

Požar koji je izbio usled eksplozije je lokalizovan, a pripadnici policije u Kruševcu i Sektora za vanredne situacije obezbeđuju lice mesta.

Intervencija je u toku.
https://www.021.rs/story/Info/Srbij...-u-jakoj-eksploziji-u-fabrici-u-Krusevcu.html

Već ko zna koji put čitamo o ovakvim događajima.Da li je poznato koliko se zapravo kontroliše da li je svuda sve ispravno kako ne bi došlo do ovakvih događaja?
Mogu ti reci da sam slucajno,dok sam radio dosao do plana i programa preduzeca.I zaledio sam se kada sam procitao,da do 10 ljudi po nekoj statistici moze da pogine i da to nije previse za godinu dana,a povreda mislim da je bilo do 30.Smucilo mi se kada sam to procitao.Toga ima u svim preduzecima.Strasno.Znaci veoma tesko.
 
Krajem 2022 na poslu sam poceo da dozivljavam povrede i vracam se sa posla u modricama od preteskih profila koji ne smes da ispustis (mozes ali stetis firmu 30€ i prasta ti se ako se ne ponovlja 5 do 10 puta mesecno) stignu tako ti profili i jurnu nas da vucemo ko konji.

Jednom se pokvario taj kran koji spusta i udarili me orofili po ledja i moglo je da su bili veci da mi naprave ozbiljnu povredu.

Posle 3 meseca rada nisam dobio zastitne cipele niti radno odelo vec samo majcu.Od onih teskih profila nekako me uhvatila neka gadna upala misica u stopalima da sam poceo da hodam kao starac od 90 godina pa sam bio na bolovanju mesec dana i posle mesec dana kolega ispusti profil i padne mi na palac a jos uvek nisam dobio zastitne cipele i dobijem blagi orelom kod palca na stopalu.Imao sam svoje radne cipele koje nemaju zastitu.
Dobio sam odstetu 350€ samo.Nisam tuzio i hteo da pokrecem postupak u policiji her sam radio u drugom gradu i bio pod stan te mi se nije islo po sudovima itd ali sam oduzio bolovanje 3 ipo meseca tj koliko sam mogao.
Nisam se vratio na posao i evo jos imam problem da nadjem novi jer ne mogu previse teske fizicke poslove da radim vec samo osrednje a u mom gradu gotovo i nema novih radnih mesta a u susednom vecem gradu opcije nisu neke i sanse a i placanje stana sa tom olatim jedva da mi na kraju meseca ostane 20€.
Dzaba ovde nesto kod kuce kupujem stvari i slicno kad cu morati da idem da radim u inostranstvu u Vijetnam na orimer razmisljam da odem jer mi je brat tamo vec duze ako ne nadjem nesto u tom vecem susednom gradu a dosta he vreme proslo tako da ne osecam vise gde pripadam, totalno sam zaglavljen a i problem je naci novac da odes i startujes u inostranstvu...Haos...

Sefovi i direktori se postavljaju kao gazde i bahati se ponasaju, radnici i kolege takodje u 80% slucajeva su bagra koja podebava i omalovazava, vredja sabotira i prosipa pederske fore i humor dok im mrsko da novim radnicima pomognu da se uhodaju i izadju u susret.Taj nivo seljacizma i radna atmosfera je prisutna svuda i da sam sef i direktor nadgledao bih ponasanje i komunikaciju i nivo postovanja izmedju radnika a to kod nas ne postoji i zato se i desavaju incidenti...
 
Mogu ti reci da sam slucajno,dok sam radio dosao do plana i programa preduzeca.I zaledio sam se kada sam procitao,da do 10 ljudi po nekoj statistici moze da pogine i da to nije previse za godinu dana,a povreda mislim da je bilo do 30.Smucilo mi se kada sam to procitao.Toga ima u svim preduzecima.Strasno.Znaci veoma tesko.
U svim preduzećima može da pogine do 10 ljudi godišnje??!
 

Back
Top