Kako se treba obuci za fakultet

Pa stroga si ti generalno pa i po ovom pitanju. Doduse mozda sam i ja navikla na ovu opustenciju u USA gde studenti dolaze svakako obuceni, ne vidim da iko pravi problem ili da cak i registruje u cemu je neko. Ima posebnih situacija kad se nesto zahteva, ali na predavanja moze svako da dodje u trenerci, minicu, pizdami (:roll: ali desava se) itd... Uostalom tada mladi ljudi i mogu da nose sta god zele, i odecu i obucu i frizure i sminke, bez da im nad glavom stoje roditelji, ili poslodavci, a svakako ne treba ni profesori.

Da li ce iko stvarno biti izbacen sa sahrane, svadbe, banke ili crkve ako ode u trenerci? Tesko. (mozda jedino iz crkve ako je devojka ali tada svejedno ne bi mogla ni u najfinijim pantalonama)
Ogovarace ga svakako, ali bas da ga izbace ne verujem. Mozda ako dodje u sorcu. Cak i mini suknja bi verovatno bila prihvatljiva (uz razne komentare). Posto ako nema propisa, sve je na nivou slobodne interpretacije, sta kome deluje kao 'nepostovanje profesora ili institucije'. Mozda nekome deluje crvena boja kao izazivanje na primer (prof. demokrata pa mu to lici na komuniste), pa eto razloga za udaljavanje doticnog sa nastave. Ili nekome pirsing ili tetovaza deluju sasvim neprimereno. Ili mindjuse (pogotovo muskarcima). Ili nakit (krst??? mozda uznemirava ne-hriscane). Mozda duga kosa kod mladica? Mozda ni farmerke nisu prihvatljive? Uostalom mozda zene uopste ne smeju da dolaze u pantalonama na pomenuta predavanja? Gde je ta granica ako se tacno ne kaze i propise? Treba postaviti jasna pravila a ne da se neko izivljava iz citog mira.

Najsmesnije je da je profesor elektronike (koji? bilo bi interesantno cuti) izbacio nekog zbog trenerke. Tesko je naci ljude (ako gledamo po profesijama uopsteno ) koji se gore oblace :lol:
Mozes misliti cime se taj profesor bavi, gleda u cemu studentkinje dolaze ne cas.

Haha smesna sam samoj sebi, jos cu da dignem pobunu u zastitu trenerki :lol:



**** gle dok sam ispisala sve ovo ubaci se vodolija :) ovo je iznad bilo za Honduras.
 
Poslednja izmena:
Pa stroga si ti generalno pa i po ovom pitanju. Doduse mozda sam i ja navikla na ovu opustenciju u USA gde studenti dolaze svakako obuceni, ne vidim da iko pravi problem ili da cak i registruje u cemu je neko. Ima posebnih situacija kad se nesto zahteva, ali na predavanja moze svako da dodje u trenerci, minicu, pizdami (:roll: ali desava se) itd... Uostalom tada mladi ljudi i mogu da nose sta god zele, i odecu i obucu i frizure i sminke, bez da im nad glavom stoje roditelji, ili poslodavci, a svakako ne treba ni profesori.

Da li ce iko stvarno biti izbacen sa sahrane, svadbe, banke ili crkve ako ode u trenerci? Tesko. (mozda jedino iz crkve ako je devojka ali tada svejedno ne bi mogla ni u najfinijim pantalonama)
Ogovarace ga svakako, ali bas da ga izbace ne verujem. Mozda ako dodje u sorcu. Cak i mini suknja bi verovatno bila prihvatljiva (uz razne komentare). Posto ako nema propisa, sve je na nivou slobodne interpretacije, sta kome deluje kao 'nepostovanje profesora ili institucije'. Mozda nekome deluje crvena boja kao izazivanje na primer (prof. demokrata pa mu to lici na komuniste), pa eto razloga za udaljavanje doticnog sa nastave. Ili nekome pirsing ili tetovaza deluju sasvim neprimereno. Ili mindjuse (pogotovo muskarcima). Ili nakit (krst??? mozda uznemirava ne-hriscane). Mozda duga kosa kod mladica? Mozda ni farmerke nisu prihvatljive? Uostalom mozda zene uopste ne smeju da dolaze u pantalonama na pomenuta predavanja? Gde je ta granica ako se tacno ne kaze i propise? Treba postaviti jasna pravila a ne da se neko izivljava iz citog mira.

Najsmesnije je da je profesor elektronike (koji? bilo bi interesantno cuti) izbacio nekog zbog trenerke. Tesko je naci ljude (ako gledamo po profesijama uopsteno ) koji se gore oblace :lol:
Mozes misliti cime se taj profesor bavi, gleda u cemu studentkinje dolaze ne cas.

Haha smesna sam samoj sebi, jos cu da dignem pobunu u zastitu trenerki :lol:



**** gle dok sam ispisala sve ovo ubaci se vodolija :) ovo je iznad bilo za Honduras.

Ja se u potpunosti slažem sa tobom - bar racionalni deo moje ličnosti. Ali iracionalno ja ne može da se pomiri sa trenerkom bilo gde osim u teretani ili na keju, dok se vozi bajs ili trči. Isto kao što odmah prezrem ljude koji na slavu dođu u farmerkama. A sve je to još mnogo smešnije kada se zna da ja nisam šminker :lol: Nego 'mora da postoji neki red' tj. izgleda da se radi o poslednjim ostacima kućnog vaspitanja :lol:
 
Jesen je baš zahvalna za kombinovanje primerene, kulturne garderobe koja ne otkriva mnogo i ne dolazite u situacije kada vam je zbog letnje vrućine neophodno da se raskomotite da bi vam bilo prijatnije.
Pantalone (obične i kapri), farmerke, suknje do i preko kolena, košulje, bluzice, džemperi, sakoi, cipele, čizme...
Sve to oplemenjeno nekom zanimljivom maramom, ešarpom...
Fakultet kao ozbiljna institucija nosi sa sobom nepisano pravilo, obavezu iz bontona da se tamo ne pojavljuje kao za plažu ili disco.
Ali ipak ostavlja dovoljno slobode da se kroz oblačenje izrazi osobenost stila i uživa u modnim trendovima, što da ne?
 
Ovako, primjerice (eventualno sa manje iscepanim farmerkama):

245094404691913063_r20yRxUB_c_large.jpg
 
Pa stroga si ti generalno pa i po ovom pitanju. Doduse mozda sam i ja navikla na ovu opustenciju u USA gde studenti dolaze svakako obuceni, ne vidim da iko pravi problem ili da cak i registruje u cemu je neko. Ima posebnih situacija kad se nesto zahteva, ali na predavanja moze svako da dodje u trenerci, minicu, pizdami (:roll: ali desava se) itd... Uostalom tada mladi ljudi i mogu da nose sta god zele, i odecu i obucu i frizure i sminke, bez da im nad glavom stoje roditelji, ili poslodavci, a svakako ne treba ni profesori.

Da li ce iko stvarno biti izbacen sa sahrane, svadbe, banke ili crkve ako ode u trenerci? Tesko. (mozda jedino iz crkve ako je devojka ali tada svejedno ne bi mogla ni u najfinijim pantalonama)
Ogovarace ga svakako, ali bas da ga izbace ne verujem. Mozda ako dodje u sorcu. Cak i mini suknja bi verovatno bila prihvatljiva (uz razne komentare). Posto ako nema propisa, sve je na nivou slobodne interpretacije, sta kome deluje kao 'nepostovanje profesora ili institucije'. Mozda nekome deluje crvena boja kao izazivanje na primer (prof. demokrata pa mu to lici na komuniste), pa eto razloga za udaljavanje doticnog sa nastave. Ili nekome pirsing ili tetovaza deluju sasvim neprimereno. Ili mindjuse (pogotovo muskarcima). Ili nakit (krst??? mozda uznemirava ne-hriscane). Mozda duga kosa kod mladica? Mozda ni farmerke nisu prihvatljive? Uostalom mozda zene uopste ne smeju da dolaze u pantalonama na pomenuta predavanja? Gde je ta granica ako se tacno ne kaze i propise? Treba postaviti jasna pravila a ne da se neko izivljava iz citog mira.

Najsmesnije je da je profesor elektronike (koji? bilo bi interesantno cuti) izbacio nekog zbog trenerke. Tesko je naci ljude (ako gledamo po profesijama uopsteno ) koji se gore oblace :lol:
Mozes misliti cime se taj profesor bavi, gleda u cemu studentkinje dolaze ne cas.

Haha smesna sam samoj sebi, jos cu da dignem pobunu u zastitu trenerki :lol:



**** gle dok sam ispisala sve ovo ubaci se vodolija :) ovo je iznad bilo za Honduras.

Nakon ovoga boldovanog, svako dalje opisivanje je suvišno !!! ;)
 
Ja kad idem u wc uglavnom ne spuštam farmerke baš ispod kolena :lol:
Ne znam za druge doduše
S oprostenjem, kad vec zalazimo u detalje, pretpostavljam da nijedna devojka koja drzi do higijene nece sesti na wc solju u javnom toaletu. To nas dovodi do onog nisani pali, a da se ne bi isprskala mora se lepo namestiti iznad solje. Ako joj pantalone zapnu kod ili tik ispod kolena, nece moci da razdvoji potkolenice i bice joj tesko da odrzi balans. Tek ako mora na cucavac, muke Isusove...
 
Ja nosim i jedno i drugo u zavisnosti od dana i raspoloženja. Isto važi i za štikle vs. patike.
Ako mi je dan za patike nema šanse da se uguram u štikle. Ako mi se nose štikle, boli me uvo da li je napolju pao grad ili sneg ili šta god.
Češće sam u patikama.
Sve što obučem/obujem, obučem zbog sebe.

*Lično ne volim previše otvorene majice, šorceve i mini suknje za faks.
 
Ima jedna likusa koje nosi mini suknjice i duboke cizmice na fax... Ona se u tom oseca lepo. prijatno, zavodljivo... Po meni, to nije normalno, ipak je fakultet obrazovna ustanova zna se sta sme a sta ne sme... Mislim, ne postoji za to pisano pravilo vec se to vaspitanje nosi iz kuce... Moje neko misljenje... A ta kobinacija koju sam navela treba da se nosi u grad :D
 
Ima jedna likusa koje nosi mini suknjice i duboke cizmice na fax... Ona se u tom oseca lepo. prijatno, zavodljivo... Po meni, to nije normalno, ipak je fakultet obrazovna ustanova zna se sta sme a sta ne sme... Mislim, ne postoji za to pisano pravilo vec se to vaspitanje nosi iz kuce... Moje neko misljenje... A ta kobinacija koju sam navela treba da se nosi u grad :D

Slazem se, nije normalno. Zna se kako se treba obuci kada se krene na faks. Ne obracaj paznju na nju .:ok:
 

Back
Top