Kako raditi i zaraditi novac na internetu ???

samo sam jednom radio nesto vektorski i to preko PS-a ,ne znam koliko je on tome namenjen,ima alatku ali kazu da to nije to kao u ilustratoru npr. ,a i ja sam mislio da kad vektorsku grafiku eksportujes u jpeg,taj jpeg mozes razvlaciti a on ne gubi kvalitet,a u stvari mozes povecavati samo radni fajl pa opet eksportovati

mozda probam sa tim konkursom ,bas si me sad zainteresovao,inace voleo bih da radim ovako neke stavari,ovo me je bas odusevilo
http://a-maslennikov.ru/portfolio/clip/page2.html
 
PS je rasterski softver, gubi kvalitt pri zumiranju cak i dok radis, kamoli kad izvezes u JPG... CorelDraw i Illustrator su vektorski, lepota je u tome da kad imas original fajl, mozes da ga podesavas da ne gubi na kvalitetu i kad izvezes u JPG, uglavnom se koristi za logotipe, ilustracije, vizitke, brosure... Imas dosta tutorijala za osnovne tehnike u corelu i ilustratoru, ima par fora sa 3-d efektima, prozirnoscu i sjajem, ostalo je samo do kreativnosti.
Iskreno, poceo sam pre jedno 8 meseci aktivnije da crtam, amaterski i da ne budem neskroman, ali napredovao sam fino..
 
evo da se pohvalim da sam zaradio jos 300$ pobedom na konkursu:

156647.jpg
 
pa imas uglavnom nekoliko smerova:
1. - graficki dizajn, podrazumeva prvenstveno poznavanje vektorskih programa (CorelDraw, Illustrator) pa onda Photoshopa - radis logotipe, flajere, vizitke, ilustracije, banere, postere;
2. - programiranje - da to poznajes ne bi se mnogo baktao sa nama smrtnicima :)
3. - komponovanje muzike i produciranje video sadrzaja
4. - poznavanje jezika za prevodjenje.

Ako zelis da radis dizajn, preporucijjem toplo CorelDraw, i imas nekoliko proverenih sajtova koji isplacuju, prvenstveno 99designs, freelancer, oDesk, DesignCrowd, DesignContest.. Pa kad se ustosis (meni je trebalo par meseci aktivno) mozes da zaradis bas dosta novca.. Evo ovo mi je drugi konkurs u mesec i po da sam pobedio, ukupno 500$, bolje to nego da klikcem PTC za dolar mesecno
 
pa imas uglavnom nekoliko smerova:
1. - graficki dizajn, podrazumeva prvenstveno poznavanje vektorskih programa (CorelDraw, Illustrator) pa onda Photoshopa - radis logotipe, flajere, vizitke, ilustracije, banere, postere;
2. - programiranje - da to poznajes ne bi se mnogo baktao sa nama smrtnicima :)
3. - komponovanje muzike i produciranje video sadrzaja
4. - poznavanje jezika za prevodjenje.

Ako zelis da radis dizajn, preporucijjem toplo CorelDraw, i imas nekoliko proverenih sajtova koji isplacuju, prvenstveno 99designs, freelancer, oDesk, DesignCrowd, DesignContest.. Pa kad se ustosis (meni je trebalo par meseci aktivno) mozes da zaradis bas dosta novca.. Evo ovo mi je drugi konkurs u mesec i po da sam pobedio, ukupno 500$, bolje to nego da klikcem PTC za dolar mesecno

Programiranje cini mi se da trazi bas bas mnogo vremena da mu se posvetis ako si samouk..... Bacicu se ja na photoshop a posle i na te vektorske programe, mozda kasnije i web design, produciranje video sadrzaja, sve je to zanimljivije od programiranja. Nego sta, odakle si krenuo Corel i Illustrator da ucis, nije mi bas najjasnije?
 
pa prvo isprobas sve opcije samostalno, posle pokupis tutorijale sa neta, samo treba da znas sta trazis. Imas nekoliko fora, ostalo su detalji - rad sa oblicima, rad sa bojama, efekti prozirnosti, odsjaja, senki itd.
Naravno vredelo bi kad bi imao nekog ko se razume u to da te pogura kad treba, kad ti negde zapne
 
mozes u startu da trazis samo jednostavne konkurse, meni su oni omiljeni jer mozes tu da pokazes kreativnost u izradi logotipa jer je najbitnija ideja, a ne tamo neke 3-D loptice sljastece sa reflektorima i slicno... Kad razmislis, koji su najupecatljiviji logotipi (najuspesnijih kompanija) - Nike, Converse, Adidas, Audi, Nokia - sve sama jednostavnost
 
mozes u startu da trazis samo jednostavne konkurse, meni su oni omiljeni jer mozes tu da pokazes kreativnost u izradi logotipa jer je najbitnija ideja, a ne tamo neke 3-D loptice sljastece sa reflektorima i slicno... Kad razmislis, koji su najupecatljiviji logotipi (najuspesnijih kompanija) - Nike, Converse, Adidas, Audi, Nokia - sve sama jednostavnost
Bravo majstori, samo vi lupajte pare... Čestitam... E zaboravio si jedan od najpoznatijih logoa Coca cola... xD Ajde postavljajte printskrinove u ovoj temi ili napravite novu za vaše logoe...
 

Back
Top