Kako prepoznati kopiju

MisliM_StvaRnO

Primećen član
Poruka
968
Planiram da kupim nokiu n73,a ne bih da se zeznem,pa kupim neku Kinesku kopiju.Dosta sam googlao u vezi kopija i tek sad ne znam ništa.Na Youtube sam gledao neke kopije,pa to je strašno kako identično izgledaju.Odustao sam od fizičkog prepoznavanja,ali kopije ne stoje loše ni sa aplikacijam,sve je identično.
Napominjem da nisam imao priliku da držim u ruci N73,tako da prilikom kupovine,neću moći da osetim razliku u težini niti u kvalitetu fotografije.
Da li postoji nešto po čemu bih sigurno utvrdio da je u pitanju kopija,možda greška u nekim slovima,negde.Odakle im pravo da pišu NOKIA na telefonu,zašto ih prava Nokia ne tuži?:(Šta se kuca da dobijem info o telefonu.Hvala unapred:hvala:
 
Planiram da kupim nokiu n73,a ne bih da se zeznem,pa kupim neku Kinesku kopiju.Dosta sam googlao u vezi kopija i tek sad ne znam ništa.Na Youtube sam gledao neke kopije,pa to je strašno kako identično izgledaju.Odustao sam od fizičkog prepoznavanja,ali kopije ne stoje loše ni sa aplikacijam,sve je identično.
Napominjem da nisam imao priliku da držim u ruci N73,tako da prilikom kupovine,neću moći da osetim razliku u težini niti u kvalitetu fotografije.
Da li postoji nešto po čemu bih sigurno utvrdio da je u pitanju kopija,možda greška u nekim slovima,negde.Odakle im pravo da pišu NOKIA na telefonu,zašto ih prava Nokia ne tuži?:(Šta se kuca da dobijem info o telefonu.Hvala unapred:hvala:

Lepo kupis telefon u radnji koja je ovlasceni diler Nokie za Srbiju. Dobijas dvogodisnju nokiinu garanciju,fiskalni racun i to je to.
Platices je nesto skuplje nego negde drugo........ali znas kako kazu: ko ne plati na mostu....
 
Ne postoji kopija kod nas,a to sto si gledao je druga stvar.
Imaju oni kopije za sve bolje modele telefona,samo sto ih ovde nema u prodaji kod nas.
Ne znam ko ti je rekao da je N73 jos uvek popularan kad je vec N95 zavrsio svoje.
 
Ok,ja sam video po oglasima jako dosta kopija tj.replika,ne znam da li je bila koja kopija n73,verovatno nije ako si toliko siguran,ali zato ima gomila kopija n95 i iphona.Nisam ni rekao da je n73 popularan sad,ali je bio popularan pre,a predpostavljam da su i pre pravili replike i kopije.Uglavnom nije mi namera da pametujem.Samo sam video gomilu kopija po oglasima pa sam mislio da ima i kopija n73.Ma to vise nije ni bitno,fon sam uzeo,original je,tako da...:hvala:
 
danas na trzistu postoje odlicne kopije, koje cak eraguju i na fabricke nokijine kodove za proveru lifetimera, verzije softvera itd....
ja ih izmedju ostalog najbrze prepoznajem po rezoluciji displeja i zvuku kada se pale (izuzetno visko ton nokijine melodije)
 
e ovako imas kinesku kopiju ja sam je video licno (ja imam original) .ODLICNA KOPIJA se razlikuje po tome sto nema senzor(svetlo) pored prednje kamere a ostalo je sve isto (osim kvaliteta ) a losije kopije ti imaju touch screen ili je meni skroz drugaciji i na kineskom je i ima 2 kartice
 
ovo ti je losa kopija to se vidi po prednjoj kameri koju nema ,baterija je drugacije velicine i izgleda ,zatim kad se pali prometices desnu ruku kao da je polomljena i meni koji je na oko kineski , a ovo je uradjena kopija gde samo fali kamera i pise ispod baterije MADE IN CHINA .zato kad kupujes telefon uporedi imei broj sa kutije i telefona i vidi sta pise ako pise made in finland onda je original ako pise made in germany,romania,turkey,china to ti je svve kopija .to ti je neki najlaksi nacin ali opet moras da kupis od nekog ko ima na kutiji da pise imei i ispod baterije i da na kutiji i telefonu pise made in finland pozdrav
 
E sad neznam koliko se razumes u kvalitet boja na displeju mob telefona. Kod kopije taj broj boja odnosno kvalitet slike displeja je znatno slabiji , odnosno na originalu kada gledas u visini displeja, tj pogled ti je u visini displeja boje se ne prelivaju dok kod kopije se prelivaju....
 

Back
Top