Kako odblokirati blokirane sajtove

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mesas ovde neke stvari. Ja svoj racunar koristim za sta hocu sa programima legalnim ili nelegalnim i drzim na njemu sta hocu.
Kad trece lice sedne za moj racunar, valjda je logicno da me pita sta sme, a sta ne sme da radi. Da li sme da instalira ili izbrise nesto.

Isto je tako i u firmama i fakultetima. Ti sa tudjim stvarima ne smes da radis sta hoces tek tako, a posto ne moze niko da ti stoji iznad glave sve vreme, onda postoje kulturne zabrane na daljinu :)

не мешам ја ништа врло прецизно сам објаснио принципе информатичке етике

Треће лице које има потребу коришћења рачунара не може и не сме бити везано за огрничења другог лица. Ако већ нешто даје на коришћење нека дозболи коришћење оного што корисник жели

ако то није случај треће лице може и море и има свако право да се против тога бори. Слобода информисања није само нека шугава факултетска скрипта што глуми академски сајт већ сваки веб сајт за којим корисник има потребу била она забавне или истраживачке природе

Туђе ствари увек потенцира власник никад корисник. Рачунар и информисање не сме бити униформисано због слободе сазнања па макар и забаве јер је та слобода основа здравог и слободног живота

У сваком робовласничком друштву постоје робови који радо прихватају окове

Ја преферирам да се против тога борим и имам чиме и увек ћу учити друге да се против тога боре јер су с друге стране бездушне комуњарске фукаре спремне да учине све како би задржале моћ и утицај кроз забране и законе
 
Причаш напамет. Буди конкретан како би био јасан у ставовима које желиш да поделиш са осталима.

Јесте причам напамет зато што знам зашто је то тако
а ви се браните подилазећи и бацате своја права као неоснована јер немате памети или храбрости да се против тога борите

Став је јасан. Свака забрана је аутократска и дело тиранина и треба се против тога борити на све могуће начине

Волео бих да видим да мене зауставе са таблом онемогућен фејсбук или неки други сајт због штедње на протоку, миксер би им направио од целе мреже
 
не мешам ја ништа врло прецизно сам објаснио принципе информатичке етике

Треће лице које има потребу коришћења рачунара не може и не сме бити везано за огрничења другог лица. Ако већ нешто даје на коришћење нека дозболи коришћење оного што корисник жели

ако то није случај треће лице може и море и има свако право да се против тога бори. Слобода информисања није само нека шугава факултетска скрипта што глуми академски сајт већ сваки веб сајт за којим корисник има потребу била она забавне или истраживачке природе

Туђе ствари увек потенцира власник никад корисник. Рачунар и информисање не сме бити униформисано због слободе сазнања па макар и забаве јер је та слобода основа здравог и слободног живота

У сваком робовласничком друштву постоје робови који радо прихватају окове

Ја преферирам да се против тога борим и имам чиме и увек ћу учити друге да се против тога боре јер су с друге стране бездушне комуњарске фукаре спремне да учине све како би задржале моћ и утицај кроз забране и законе

Racunari se na fakultetima koriste za ucenje... Konkretno na mom fakultetu da studenti modeliraju, rade graficke radove, programiraju, rade proracune u specijalizovanim softverima itd. Neki softveri su placeni vise desetina hiljada evra da bi se studenti obucavali na njima... I koriscenje interneta se nigde ne pominje... Cak se na odredjenim racunarima brani, kako se ne bi zarazili virusima... A internet se koristi kako bi se doslo do novih saznanja iz neke oblasti, kako bi se uradili seminarski radovi, da bi se besplatno skinuli odredjeni radovi koji se inace placaju vise desetina evra i sl. To sto je neko fer, pa dozvoli studentima da iskoriste slobodno vreme i provere mail ili urade nesto slicno, ne znaci da oni to treba da zloupotrebe... Akademska mreza ima svoja pravila... Ako ti se ne svidjaju, nemoj da je koristis... Uzmi kuci, plati pa klati... I hakuj provajdera sto ti naplacuje internet i jos ogranicava protok... Stvarno sramota...
 
Јесте причам напамет зато што знам зашто је то тако
а ви се браните подилазећи и бацате своја права као неоснована јер немате памети или храбрости да се против тога борите

Став је јасан. Свака забрана је аутократска и дело тиранина и треба се против тога борити на све могуће начине

Волео бих да видим да мене зауставе са таблом онемогућен фејсбук или неки други сајт због штедње на протоку, миксер би им направио од целе мреже

Zasto se onda ne boris protiv provajdera... Zasto ti naplacuje internet... Zasto ti ogranicava protok... Nije mi jasno, zasto to trpis...

Ja bih voleo da imam tu mogucnost da ti pruzim to zadovoljstvo da napravis mikser od mreze koju bi ja odrzavao...

Za tvoju informaciju, niko ne stedi protok na univerzitetskoj mrezi... Cak sta vise, i pored velikog skidanja filmova i jos koje cega, ukupna iskoriscenost protoka tokom 24 casa ne prelazi 5%... Igrom slucaja znam ljude iz univerzitetskog centra...
 
Јесте причам напамет зато што знам зашто је то тако
а ви се браните подилазећи и бацате своја права као неоснована јер немате памети или храбрости да се против тога борите

Став је јасан. Свака забрана је аутократска и дело тиранина и треба се против тога борити на све могуће начине

Волео бих да видим да мене зауставе са таблом онемогућен фејсбук или неки други сајт због штедње на протоку, миксер би им направио од целе мреже

Океј, идемо полако. Нема разлога да се било ко брани, једноставно свако има различита мишљења и укусе која су нон ест диспутандум.

У неким ситуацијама си онемогућен да урадиш ништа друго осим да приступиш таквоме решењу као што је оштрење бендвита, примера ради, да ти је бендвит преобукиран константно небитним пакетима и да због тога одређени број људи трпи како би завршили свој део посла ти мораш у томе случају да барем колко толко ублажиш и омогућиш нормалан рад. Прегледаш месечни, годишњи или дневни извештај, погледаш шта је најактуелније тренутно и то се или смањи или потпуно искључи из употребе, према томе невидим зашто дижеш толико прашину.

Врло лако може да се зауставе и појединци као што си ти, то је најмањи проблем, питање је само да ли је потребно тако нешто урадити.
Пре свега, договор кућу гради.
 
Racunari se na fakultetima koriste za ucenje... Konkretno na mom fakultetu da studenti modeliraju, rade graficke radove, programiraju, rade proracune u specijalizovanim softverima itd. Neki softveri su placeni vise desetina hiljada evra da bi se studenti obucavali na njima... I koriscenje interneta se nigde ne pominje... Cak se na odredjenim racunarima brani, kako se ne bi zarazili virusima... A internet se koristi kako bi se doslo do novih saznanja iz neke oblasti, kako bi se uradili seminarski radovi, da bi se besplatno skinuli odredjeni radovi koji se inace placaju vise desetina evra i sl. To sto je neko fer, pa dozvoli studentima da iskoriste slobodno vreme i provere mail ili urade nesto slicno, ne znaci da oni to treba da zloupotrebe... Akademska mreza ima svoja pravila... Ako ti se ne svidjaju, nemoj da je koristis... Uzmi kuci, plati pa klati... I hakuj provajdera sto ti naplacuje internet i jos ogranicava protok... Stvarno sramota...

Свака мрежа има своја правила. Они на које су та правила усмерена могу да трпе или да се против тога боре.

Не само провајдера било ко к`о спречава слободан проток информација је мета сопственом вољом да нема тих ограничења не би било повода за хаковање

Срамота није са хакерске стране, пропаганда је хакере учинила црним овцама са све академским круговима као брижним пастирима мождано ограничене масе
Зато су повезали и поистоветили етичке хакере са фишерима хиџакерима и осталим профитерима на свеопштем незнању

Zasto se onda ne boris protiv provajdera... Zasto ti naplacuje internet... Zasto ti ogranicava protok... Nije mi jasno, zasto to trpis...

Ja bih voleo da imam tu mogucnost da ti pruzim to zadovoljstvo da napravis mikser od mreze koju bi ja odrzavao...

Za tvoju informaciju, niko ne stedi protok na univerzitetskoj mrezi... Cak sta vise, i pored velikog skidanja filmova i jos koje cega, ukupna iskoriscenost protoka tokom 24 casa ne prelazi 5%... Igrom slucaja znam ljude iz univerzitetskog centra...

Не трпим ја ништа

За твоју информацију сви који на било који начин ограничавају приступ било чему су су саставни делови лоше организованог система и свака јединка која држи до себе ће се против тога борити свиме што јој је на располагању.

Океј, идемо полако. Нема разлога да се било ко брани, једноставно свако има различита мишљења и укусе која су нон ест диспутандум.

У неким ситуацијама си онемогућен да урадиш ништа друго осим да приступиш таквоме решењу као што је оштрење бендвита, примера ради, да ти је бендвит преобукиран константно небитним пакетима и да због тога одређени број људи трпи како би завршили свој део посла ти мораш у томе случају да барем колко толко ублажиш и омогућиш нормалан рад. Прегледаш месечни, годишњи или дневни извештај, погледаш шта је најактуелније тренутно и то се или смањи или потпуно искључи из употребе, према томе невидим зашто дижеш толико прашину.

Врло лако може да се зауставе и појединци као што си ти, то је најмањи проблем, питање је само да ли је потребно тако нешто урадити.
Пре свега, договор кућу гради.

Да, видиш шта је људима потребно и онда им то ускратиш да би уштедео..

Договор је следећи: неко забрани, неки трпе, неко сломи забрану и ту се прича завршава.
 
Туђе ствари увек потенцира власник никад корисник. Рачунар и информисање не сме бити униформисано због слободе сазнања па макар и забаве јер је та слобода основа здравог и слободног живота

У сваком робовласничком друштву постоје робови који радо прихватају окове

Ја преферирам да се против тога борим и имам чиме и увек ћу учити друге да се против тога боре јер су с друге стране бездушне комуњарске фукаре спремне да учине све како би задржале моћ и утицај кроз забране и законе

Uh... dodjosmo i do komunizma...

Nego, da se vratimo na kompjutere. Ako je neko student, ima obavezu da postuje pravila fakulteta, pa makar se to odnosilo i na kompjutere.

Da li bi neko bio spreman da dozvoli korisnicima bilo sta, a da se osloni na njihovu dobru savest i iskustvo da nece da naprave stetu?

Od kuce moze da se radi bilo sta, ali tu nisi zvanicno student. A ako ne mozes da izdrzis - nemoj ni da studiras.

I sta uopste ima veze da li je net na faksu ogranicen? Jel imas pristup sa faksa na gmail ili slicno? Salji mailove, moze i tako da se razgovara.

Uostalom, niko nije u obavezi da studira. Ako je neizdrzivo - ispisi se.
 
Ima i drugih problema... Stizale se cesto prijave univerzitetskom centru a onda fakultetima zbog skidanja... Najcesce se radilo o skidanju filmova preko torenta... Ali, bilo je i slucajeva pojedinih softvera... Onda je fakultet odgovoran za to... S druge strane, dobar deo kompjutera na fakultetima je iz neke od pomoci, tj. donacija... Namenjen za konkretnu svrhu... Nigde nije predvidjeno catovanje i skidanje... Vec ucenje...
 
Nemojte zameriti, moje skromno misljenje je da niko ovde nije potpuno u pravu. :D U globalu pametno govorite, ali kad se promeni ugao gledanja ispadne nesto deseto.

Fakulteti su za ucenje, nisu za surf i download.

Svaka zastita moze da se zaobidje, pa i ova koja je smesna (vrlo pristojnih ~90% sansi) jer se verovatno temelji na zastiti samog sistema. <- Ovo je tema.

Nije u redu davati instrukcije kako to postici, ali kao i svuda i tu mogu da postoje izuzeci.

Ako se postavlja zabrana postavlja se za sve korisnike, a ne samo za one koji vise na fb ili samo na yt. Na fakultetima su studenti odrasli ljudi i kazne, zabrane i slicno se ne praktikuju kao sto je slucaj u osnovnoj i srednjoj skoli. Selektivno primenjivanje zabrana je jos gore i moze za posledicu imati pobunu.
Racunari na fakultetima nisu ni za fb, ni za yt ni slicne sajtove. Cim se jedno omoguci pravilo je prekrseno i moze se omoguciti sve, isto ce biti na kraju.
Ako je problem bandwidth nema logike ukinuti fb a ostaviti yt. Kao ni zabraniti mail jer to izuzetno malo resursa trosi.
E to je razlog zasto treba pomoci autoru teme (ako je istina ono sto je napisao). Zbog lose procene administratora, ili njegovog subjektivnog rasudjivanja, njegove nepromisljenosti nastaju problemi. Mnogi kada dobiju malo "moci" misle da mogu sve. Administrator mora da postuje ono sto vlasnik racunara nalaze. Nije na njemu da odredjuje ko ce i sta ce moci da posecuje.
 
Добро, закључујем да је ово сасвим у реду и логично размишљање са твоје стране.
Код некога то може код некога то не може разлог је сама организација, не администратор.
Сада крени са политиком приватности и њеним начином рада да се упознајеш.

Разумећеш касније како шта иде даље.

Svaka zastita moze da se zaobidje, pa i ova koja je smesna (vrlo pristojnih ~90% sansi) jer se verovatno temelji na zastiti samog sistema. <- Ovo je tema.

Ова не може. Подразумева се да је сетована претходно како треба.
А пошто особа која је поставила тему, нема одговарајуће информације ког нивоа сигурности је иста, ту је и крај онда теме.
 
нећу да траћим време даље објашњавајући, док је таквих биће и оваквих
да нема блокаде не би било потребе да се иста руши, да не деру лиценцама не би било потребно крековање и све тако...

неки ће мирно да трпе регулативе јер им је објашњено то тако треба
други ће да их руше јер осећају да то тако не сме
 
Pozdrav svima imam jedno pitanje pa ako znate kako da ga rijesim bio bih vam zahvalan.
Radi se o sledecem na faksu su zbog likova koji stalno racunare koriste samo za fejsbukisanje odlucili da zabrane pristup toj stranici ali nazalost i jos nekim koje su meni potrebne.
Ne moze se na primjer mail aktivirati -zabranjen pristup
forumi -zabranjen pristup ( na krstaricu moze ) ali neki drugi ne.
Nadam se da razumijete o cemi se radi .
Inace sam i do sada bio protivnik fejsa a sada zbog ovoga sto se desilo i sto niko ne moze normalno da koristi racunare sada prezirem umjesto samo da mi nije interesantan je...fejs.

Znate li kao premostiti tu vjerovatno administratovu zabranu tako da mogu da idem na stranice koje hocu a posle da vratim da ove nakaze ne mogu da koriste fejs.

hvala

http://www.google.com/#hl=en&source=hp&q=portable+firefox&aq=f&aqi=g10&oq=&fp=6b22d27f49a5e7dd

http://www.google.com/#hl=en&q=free+ssl+proxy&aq=f&aqi=g-s1g6&oq=&fp=6b22d27f49a5e7dd

http://www.google.com/#hl=en&q=public+ssl+proxy&aq=f&aqi=&oq=&fp=6b22d27f49a5e7dd

http://www.xroxy.com/proxylist.htm

http://www.google.com/#hl=en&q=free+vpn&aq=f&aqi=g10&oq=&fp=6b22d27f49a5e7dd

http://cyberghost.natado.de/index.php
 
нећу да траћим време даље објашњавајући, док је таквих биће и оваквих
да нема блокаде не би било потребе да се иста руши, да не деру лиценцама не би било потребно крековање и све тако...

неки ће мирно да трпе регулативе јер им је објашњено то тако треба
други ће да их руше јер осећају да то тако не сме

Nema tu šta da se objašnjava da tako treba. Ti, ako dodješ kod mene kući i počneš da premeštaš stvari zato što se tebi ne sviđa raspored, ja ću te izbaciti napolje. Tako funkcioniše i mreža. Ne samo na fakultetima, nego i u firmama. Ako si zaposlen u nekoj firmi imaš pravila ponašanja koja treba da poštuješ.
Zamisli 300-400 računara na kojima je sve dozvoljeno, bez sistem administratora. TO bi bio opšti raspad sistema. Svako bi radio šta mu je volja, misleći da zna šta radi i firma bi propala.
Ovako se lepo stave ograničenja na stvari koje zaposlenima odvlače puno vremena, jer niko nije plaćen da visi na chatu, FBu, forumima, itd... Zatim zabrana pristupa Control Panelu i eventualno instaliranju novih programa.
A ti na radnom mestu, gde te neko plaća da uradiš nešto sigurno nećeš da se boriš za mir u svetu, slobodu govora, informacija... Ako te to zanima, uloži svoja sredstva, pa pametuj. No, shvatićeš vremenom.

Platin:
Upravo tako... Ako neko zaluta na Visoku elektrotehnicku, pa bude dosao do predmeta Sigurnost u racunarskim mrezama... bice mu sve jasno

Da, vrlo zanimljiv predmet, a i Pleskonjić je legenda.
 
Nema tu šta da se objašnjava da tako treba. Ti, ako dodješ kod mene kući i počneš da premeštaš stvari zato što se tebi ne sviđa raspored, ja ću te izbaciti napolje. Tako funkcioniše i mreža. Ne samo na fakultetima, nego i u firmama. Ako si zaposlen u nekoj firmi imaš pravila ponašanja koja treba da poštuješ.
Zamisli 300-400 računara na kojima je sve dozvoljeno, bez sistem administratora. TO bi bio opšti raspad sistema. Svako bi radio šta mu je volja, misleći da zna šta radi i firma bi propala.
Ovako se lepo stave ograničenja na stvari koje zaposlenima odvlače puno vremena, jer niko nije plaćen da visi na chatu, FBu, forumima, itd... Zatim zabrana pristupa Control Panelu i eventualno instaliranju novih programa.
A ti na radnom mestu, gde te neko plaća da uradiš nešto sigurno nećeš da se boriš za mir u svetu, slobodu govora, informacija... Ako te to zanima, uloži svoja sredstva, pa pametuj. No, shvatićeš vremenom.

Схватам ја вас ви не схватате мене

као што рекох једни ће да постављају забране други да те исте склањају

Ако ме неко плаћа то му не даје за право да ме шиба по ушима. Него људи трпе свакакве дилеје за ситне паре су робови посла или немају свој глас док се школују. Нон стоп им неко соли памет и закључава ствари којима они желе да приступе јер желе да им што боље организују време без мрве забаве да би им правили профит од кога већи део никад неће да виде

ко то може да трпи нек изволи

ја сам тим лихварским круговима одавно објавио рат

Знам ја како фунционише цео тај систем стезања омче око главе студента или радника

Кад бих био толико условљен за хебени приступ нету да немам другу алтернативу разбио би им мрежу и побрисао сва срања која имају тамо постављена
А кад би ме терали да радим на таквом месту насмејао би се само..

Увек постоји алтернатива, ко хоће да трпи нек изволи, ја нећу
 
Ова не може. Подразумева се да је сетована претходно како треба.
А пошто особа која је поставила тему, нема одговарајуће информације ког нивоа сигурности је иста, ту је и крај онда теме.

Moze. :)
Zapazio sam da imas pojma o cemu pricas i na drugim temama. Verovatno da si administrator tamo uradio bi tako da maksimalno otezas posao i 99% ljudi ne bi bilo u mogucnosti da zaobidje zastitu sto zbog ogranicenog znanja sto zbog ogranicenja u vremenu.

Ispravi me ako gresim, posto ne bezim od toga da jos uvek nesto ne znam.

Ako imas mogucnosti da resetujes admin pass i pristupis glavnom nalogu, mozes pokusati dalje sa eliminisanjem zabrana. Ako je tu i neki program koji dodatno pravi restrikcije a tezak je ili zahteva puno vremena za onesposobljavanje, moze se pristupiti alternativi kreiranje dodatnog naloga sa administratorskim privilegijama ili unapredjivanje postojeceg (uglavnom guest).
Znaci tri opcije postoje za hard kor metodu. Reset sifre, kreiranje novog ili promote postojeceg.
Meni je ovo sasvim dovoljno da postignem sve sta zelim na racunaru. Pricam iz iskustva. Svaki put je bila dovoljna jedna varijanta od gore pomenute tri.

Postoji jos jedna varijanta koja zahteva cackanje po biosu i resetovanje sifre ako je postavljena (sto nije uopste nuklearna fizika). Onda se omoguci boot sa diska (ako postoji citac) ili usb-a. Uzme se neki linux ili bilo koji os live verzija i bez da se takne postojeci os omogucen je pristup netu. Ako je i ruter regulisan ranije, pogleda se koji je i ako se ne zna kako i sta lako se moze pripremiti za sledeci put.

Da je autor teme tacno naveo kakva je zastita mnogo lakse i brze bi se doslo do neceg konkretnijeg... pa makar to bilo "odustani, treba sto godina da se objasni, nije vredno truda". :)
 
Ispravi me ako gresim, posto ne bezim od toga da jos uvek nesto ne znam.

Оки доки.

Ako imas mogucnosti da resetujes admin pass i pristupis glavnom nalogu, mozes pokusati dalje sa eliminisanjem zabrana. Ako je tu i neki program koji dodatno pravi restrikcije a tezak je ili zahteva puno vremena za onesposobljavanje, moze se pristupiti alternativi kreiranje dodatnog naloga sa administratorskim privilegijama ili unapredjivanje postojeceg (uglavnom guest).
Znaci tri opcije postoje za hard kor metodu. Reset sifre, kreiranje novog ili promote postojeceg.

За озбиљне ствари не користе се програми како би блокирали одређене ствари на клијентској страни, већ се користе (узмимо за пример) полисе унутар домена односно доменске полисе. Унутар полиса ти даље можеш радити фина сетовања и хард кор пеглања. Дакле, ту ти испада из приче онеспособљавање "тог неког програма који нешто брани", а притом би ударао у нешто што непостоји и губио време.

Главни налог може да буде било шта, од радне станице све до централизованог (их) сервера, твој циљ је сазнати прво како сам систем функционише како би знао који да гађаш а затим и истоме добио приступ. Дакле, не ради се само о томе, дођем убацим хајрин бут цд бутујем и ресетујем лозинку. То у реалном животу непије воду са већим бројем корисника, јер је и сам ниво безбедности доста већи и комплекснији.

Meni je ovo sasvim dovoljno da postignem sve sta zelim na racunaru. Pricam iz iskustva. Svaki put je bila dovoljna jedna varijanta od gore pomenute tri.
То је само недостатак информација.

Postoji jos jedna varijanta koja zahteva cackanje po biosu i resetovanje sifre ako je postavljena (sto nije uopste nuklearna fizika). Onda se omoguci boot sa diska (ako postoji citac) ili usb-a. Uzme se neki linux ili bilo koji os live verzija i bez da se takne postojeci os omogucen je pristup netu.

Ако дефинишеш правила да сви клијенти који желе да имају приступ интернету морају да прођу кроз аутентификацију на нивоу домена, да ли би и даље могао да радиш то.

Ako je i ruter regulisan ranije, pogleda se koji je i ako se ne zna kako i sta lako se moze pripremiti za sledeci put.

ССХ енкриптован тунелован саобраћај на нивоу мак и ај пи адресе дозвољен приступ ? Како мислиш приступити.

-----------------------------------------------------------------------------

Укратко ово су неке баналне једноставне ствари.


Може ли ? :)
 
Prosirio si temu. Tim tempom ces stici do sigurnosnih sistema u bankama. Ja govorim o uobicajenim ne tako detaljno i pametno definisanim zabranama.
Praksa govori da je 90% mreza moguce udesiti da rade kako ti hoces (hakovati.. nazovi kako god hoces). Ali ni to nije lako za svakog, ipak se mora imati fino predznanje. (koje je hemijsko poreklo klekovace? :D)

I sam kazes da treba prvo prouciti mrezu. Mi nismo u mogucnosti da to uradimo, pricamo bzv... Ovde spada i mac i ip adresa jer mozda to uopste nije potrebno.
Ti si zamislio mrezu koja je kao Cak Noris, a da li je takva? :D

Nije fora da oboris svaku moju tvrdnju sa "a sta da je". Da li znas da jeste? Idem redom, od jednostavnijih ka komplikovanijim resenjima.

Tvoja mreza mozda spada u onih 10%, ali ja nisam pricao o tome. Na mestima gde se tako odradi mreza uglavnom ulozeni trud nije vredan rezultata osim ako nekom nije namera da se baci u kriminal pa izvuce zestoku korist, ili samo da pokupi trofej a pri tom eksponencijalno rastu sanse da nayebe...

То је само недостатак информација.
Nije mi jasno sta hoces da kazes?

Укратко ово су неке баналне једноставне ствари.
Nemoj zameriti... ali ovo je sbbkbb (sta bi bilo kad bi bilo). :) Mada mudro govoris, ali kao sto rekoh nemamo pojma kakva je tacno mreza. To moze biti razlog da izvodis pretpostavke, ali ne i da se konstatuje ono sto sam rekao kao netacno.

Може ли ? :)
Ako nije cak noris admin moze. :D
 
Ovako sto se tice ove price od strane indigochilda oko toga da li je uredu pomiriti se sa zabranama i blokadama svake vrste posto se ovde govori i o malo vecim stvarima od pukog pristupa yahoo mailu odnosno pristati pomirljivo sa svim onim sto ti drustvo namece ili neko ko se predstavlja za drustvo bez da prethodno pitas zasto ? zbog cega bas tako ? da se utopis u sivilo ''da ne talasas'' , da ides niz tok i pomiris se sa tim slazem se sa njim da se protiv toga treba boriti, da treba pitati, da ne treba uvijek pristajati na kompromis ali mislim da smo izabrali pogresnu temu da o tome pricamo ''or did we''?.


Sada sto se tice Fanatika78 tebi mogu samo reci jesi li ti citao istao od onoga sto sam ja postavio u prvom postu, KO GOVORI I RACUNARAIMA NA KOJIMA SE NALAZE SOFTVERSKI PAKETI OD NEKOLIKO HILJADA EVRA KO GOVORI O TOME DA SE PREKO NJIH TREBA DOZVOLITI PRISTUP ( CITAJ JAVASLUK OD SURFOVANJA)
Pa naravno da ne treba i oni treba da budu pod strogim nadzorom jer sluze za rad !
Ja sam vas pitao da li znate neki nacin kako da zaobidjem adminovu zabranu a da isti ne traje 1 sat ( koji ne bi zahtjevao da za provjeru maila od 10 minuta najvise ili pregleda od 15 minuta nekog foruma vise od 4 ili 5 koraka.
Eto to je bilo sve nema potrebe dalje da se svadjate nije vrijedno toga samo vam mogu reci jednu stvar koju sam uocio tragajuci za rijesenjem na netu postoje brojne teme na kojima ljudi govore da sve vise javnih ustanova tipa skola, fakulteta, biblioteka ( gde sad sve vise nema racunara i konekcije) ima sve vise zabrana razlicitog tipa .
STo se tice zamih zabrana neke odobravam tipa fejsbook razlog je jednostavan ja nemam profil pa bas me briga ali kada je u pitnaju mail e tu sam vec ja ugrozen isto tako neko ko ima mail radi fejsbuka a ima i takvim moce reci isto bas me briga za meil meni je bitan fejs.
Kako god obadvojica smo na istom sto dovodi do istog zakljucka protiv zabrana se TREBA BORITI.
 
Drugo mozemo da raspravljamo sta ljudi rade na tim racunarima i mislim da ako bi zatupao stranu studenata i njihovih potreba izgubio bih jer ste u pravu ljudi rade svasta od skidanja SVEGA chetovanja u nedogled i ko zna sta sve ne ali mislim da time ne bismo dobili nista.
Pokusao sam prije neki dan preko par proxi servera i upalilo je ali samo za taj dan vec sledeci put kroz par dana kada sam pokusao isto zabranjen pristup sto znaci da prati sta se radi.
Znaci to je igra macke i misa ( stvarno nemam namjeru da svaki put potrosim pola sata tragajuci za onim proxi sajtom koji moze.Predugo traje vjerovatno na isto racuna i admin.
Zimba150 mi je dao odlican nacin kako da to radim ali ja ne zelim da zbog maila i foruma nesto zeznem, ne bi bilo uredu.
Drugo gledao sam ga (admina) i bili ste upravu postoji na svakom racunaru postoji i adminov nalog pored studentskog.
Ali danas je npr pustio svim racunarima u biblioteci i zadesio sam se kada je to uradio na 1 sat ( ja sam dosao na kraju ) kada je vec ponovo startovao zabranu sa pretpostavljam glavog racunara ''servera''.
 
Ovako sto se tice ove price od strane indigochilda oko toga da li je uredu pomiriti se sa zabranama i blokadama svake vrste posto se ovde govori i o malo vecim stvarima od pukog pristupa yahoo mailu odnosno pristati pomirljivo sa svim onim sto ti drustvo namece ili neko ko se predstavlja za drustvo bez da prethodno pitas zasto ? zbog cega bas tako ? da se utopis u sivilo ''da ne talasas'' , da ides niz tok i pomiris se sa tim slazem se sa njim da se protiv toga treba boriti, da treba pitati, da ne treba uvijek pristajati na kompromis ali mislim da smo izabrali pogresnu temu da o tome pricamo ''or did we''?.

Савршено је у реду, имаш моју дозволу :)

они имају свој разлог ми свој и тако, да нису они такви не би ми били овакви, узрочно последична ствар

А што се теме тиче људи су дарежљиви у саветима и моралисању али ретко ко помаже..
 
Prosirio si temu. Tim tempom ces stici do sigurnosnih sistema u bankama. Ja govorim o uobicajenim ne tako detaljno i pametno definisanim zabranama.
Praksa govori da je 90% mreza moguce udesiti da rade kako ti hoces (hakovati.. nazovi kako god hoces). Ali ni to nije lako za svakog, ipak se mora imati fino predznanje. (koje je hemijsko poreklo klekovace? :D)

I sam kazes da treba prvo prouciti mrezu. Mi nismo u mogucnosti da to uradimo, pricamo bzv... Ovde spada i mac i ip adresa jer mozda to uopste nije potrebno.
Ti si zamislio mrezu koja je kao Cak Noris, a da li je takva? :D

Nije fora da oboris svaku moju tvrdnju sa "a sta da je". Da li znas da jeste? Idem redom, od jednostavnijih ka komplikovanijim resenjima.

Tvoja mreza mozda spada u onih 10%, ali ja nisam pricao o tome. Na mestima gde se tako odradi mreza uglavnom ulozeni trud nije vredan rezultata osim ako nekom nije namera da se baci u kriminal pa izvuce zestoku korist, ili samo da pokupi trofej a pri tom eksponencijalno rastu sanse da nayebe...


Клековача је једна од текућих производа која је намењена за уживање.
Добија се алкохолним врењем сировина биљних која садрже сећер или скроб.
Ц2 Х5 0Х . Име алкохол потиче од Арапске речи алкул. :mrgreen:
----------------------------
Извини али ја сам у таквоме окружењу и према њему се постављам тако.
Немој само погрешно разумети, није ми циљ у старту био да обарам нечију тврдњу већ да о поразговарамо о томе ако хоћете, ако нећете ебте се онда. :)
 
Poslednja izmena:
Ja hocu da razgovaram iskreno me zanima ali kako mi se cini od vas ocigledno racunarski pismenih ljudi za to treba vremena sto znaci da je na isto i sam admin racunao.
E da i to da vam kazem na jednom jedinom koji ima LINUX nema zabrane ali nije stvar da idem u bib. sa nadam da je uvijek slobodan. Ne stvar je sjesti za one za koje znas da cim ukucas imas zabranu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top