Kako obrisati Windows 7, kako instalirati XP ?????

Moze...Ali da ti meni u tri recenice prepricas "Zlocin i Kazna" od Dostojevskog.
Ne postoji jedno dugme koje stisnes i gotovo.Proces je malkice komplikovaniji i da bi naucio,moraces da procitas one tutorijale.


Da, razumem te :( Znaci moram da nosim lap kuci :confused:
A moze bar 1 od 1001-og nacina za formatiranje harda? :)

E da... Iz Zemuna sam, evo onda ovakvo prepricavanje price, moze?

Neki student je stalno bez filera jer mora da placa stan, posto je ispusio
za mesto u studenjaku. Jednom prilikom je bio u bedaku, pa je uleteo kod
neke babe, pune k'o brod na gajbu i overio je. Posle je uleteo u frku sa
samim sobom, jer se plasio da ce murija da ga provali. U stvari on i nije
bio neki krimos vec p*piiiip*etina, pa se na kraju sam prijavio muriji.

Ako hoces normalno, evo ti ovde
http://www.maturskiradovi.net/forum/Thread-zlocin-i-kazna-prepricano

Ja to jos nisam citao, '93 sam god. :D
 
Nadam se da nisi sj**ao podatke,posto vidim da je samo jedan momak odgovorio kako treba. Nije problem obrisati windows 7,niti imas neke viruse. Problem je u tome sto (kao sto je vec receno) Win XP neprepoznaje SATA diskove. Znaci potrebno je da se prilikom paljenja racunara udje u BIOS i tamo pronadje podesavanje za SATA. SATA u ovom slucaju obicno stoji u AHCI modu i potrebno ga je u zavisnosti od BIOS-a ili iskljuciti tj. od ponudjenih opcija odabrati u Disable ili staviti da radi u Compatibility modu,znaci od ponudjenih opcija odabrati Compatibility. Posle ovoga sacuvas podesavanja BIOS-a i izadjes iz istog. Ako je dalje sve u redu sa hardware-om, instalacija Win XP-a bi trebala da prodje bez problema.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Оно као шибнеш убунту цд и форматираш партицију... Ет ти најпростији начин.
Ja imam izdvojenu particiju, imam i instalacioni disk Ubuntu-a. A šta onda bude sa faking sedmicom? Pošto je inače trenutno ona instalirana a kompjuter mi je jako "slab" za nju i sve mi radi sporo.Jel će i ako stavim Ubuntu biti tako ili će on nezavisno od te sedmice da radi "normalno" kao pre dve god, kad je bio instaliran zajedno sa XP-om? Za 7 dana će biti mesec dana kako je instaliran w7 i svaki čas mi izlazi onaj podsetnik za key@!#$%)*+?/????
 
Poslednja izmena:
Ja imam izdvojenu particiju, imam i instalacioni disk Ubuntu-a. A šta onda bude sa faking sedmicom? Pošto je inače trenutno ona instalirana a kompjuter mi je jako "slab" za nju i sve mi radi sporo.Jel će i ako stavim Ubuntu biti tako ili će on nezavisno od te sedmice da radi "normalno" kao pre dve god, kad je bio instaliran zajedno sa XP-om? Za 7 dana će biti mesec dana kako je instaliran w7 i svaki čas mi izlazi onaj podsetnik za key@!#$%)*+?/????

Ubuntu radi nezavisnio od drugog operativnog sistema. Koje su ti karakteristike PC-a? Koji ubuntu je u pitanju?

Edit:
Preduslovi za instalaciju

Da bi ste instalirali ubuntu 9.10 ili 10.04, potrebno je da vas racunar ima sledece preformanse:

700 MHz x86 processor
384 MB sistemske memorije (RAM)
8 GB prostora na HDD-u
Grafičku karticu sposobnu da prikaže 1024x768 rezoluciju
Zvučnu karticu
Mrežnu ili internet konekciju

Ako nisi ranije instalirala ubuntu, pogledaj uputstvo: Instalacija linux ubuntu 10.04 LTS ili Ubuntu 9.10 – Karmic Koala
 
Poslednja izmena:
Nadam se da nisi sj**ao podatke,posto vidim da je samo jedan momak odgovorio kako treba. Nije problem obrisati windows 7,niti imas neke viruse. Problem je u tome sto (kao sto je vec receno) Win XP neprepoznaje SATA diskove. Znaci potrebno je da se prilikom paljenja racunara udje u BIOS i tamo pronadje podesavanje za SATA. SATA u ovom slucaju obicno stoji u AHCI modu i potrebno ga je u zavisnosti od BIOS-a ili iskljuciti tj. od ponudjenih opcija odabrati u Disable ili staviti da radi u Compatibility modu,znaci od ponudjenih opcija odabrati Compatibility. Posle ovoga sacuvas podesavanja BIOS-a i izadjes iz istog. Ako je dalje sve u redu sa hardware-om, instalacija Win XP-a bi trebala da prodje bez problema.
Mislim ... , ovakve odvale nikome neće koristiti na ovom forumu.

JEL HOĆE NEKO DA DOĐE DA MI DEINSTALIRA SMRDLJIVU SEDMICU I INSTALIRA XP?
JA NEMAM DISK SA INSTALACIJOM ZA XP !!!
KOLIKO TO KOŠTA?[/QUOTE]

Draga moja , ja windows 7 koristim već više od pune dve godine i savršeno mi radi , i ne pada mi na pamet da se vraćam na xp jer je on milenijum godina iza windows7 kako po karakteristikama tako i po izgledu i brzini rada i svemu ostalom.
A ako baš oćeš a neznaš da zameniš 7 i staviš xp , a ti lepo otvori oglase i nađi tamo maistora koji će na crnjaka za hiljadarku da ti to sredi , dođe čovek kod tebe instalira i ode i to je to.
Kada već ne želiš sama da se patiš više sa tim.
pozdrav

LJUDI!!!
-NE UJEDAM
-NEMAM ŠUGU
-NEMAM (SVINJSKI) GRIP
-NEMAM NIKAKVE BOLESTI PRENOSIVE PUTEM TASTATURE ILI VAZDUHA
PLAĆAM.
SAMO DA NEKO DOĐE I SREDI MI VIŠE OVO SR$NJE!!!

Mislim da bi mogla da postaviš specifikaciju (procesor ploča , ram itd...) svoga kompjutera da bi ocenili zašto je to tako kao kod tebe.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Citat:
Original postavio dachony
Nadam se da nisi sj**ao podatke,posto vidim da je samo jedan momak odgovorio kako treba. Nije problem obrisati windows 7,niti imas neke viruse. Problem je u tome sto (kao sto je vec receno) Win XP neprepoznaje SATA diskove. Znaci potrebno je da se prilikom paljenja racunara udje u BIOS i tamo pronadje podesavanje za SATA. SATA u ovom slucaju obicno stoji u AHCI modu i potrebno ga je u zavisnosti od BIOS-a ili iskljuciti tj. od ponudjenih opcija odabrati u Disable ili staviti da radi u Compatibility modu,znaci od ponudjenih opcija odabrati Compatibility. Posle ovoga sacuvas podesavanja BIOS-a i izadjes iz istog. Ako je dalje sve u redu sa hardware-om, instalacija Win XP-a bi trebala da prodje bez problema.


Mislim ... , ovakve odvale nikome neće koristiti na ovom forumu.

Izmenio sam bio poruku,ne znam kako se vratila ovako da pise.Sve u svemu,resenje problema je iskljucivanje AHCI-ja u BIOS-u.
 

Back
Top