Kako je zaista potonuo Titanik?

bilo je svakakvih prica o titaniku..
Zasto je toliko medijske paznje posveceno bas ovom brodolomu kada je bilo i vecih pomorskih katastrofa?

pa zato sto je u to vreme Titanik bio najveci brod koji je napravljen..
duzine 268 metara, visine 55 metara..
e sad..
o tom Ivoninom tekstu..
nema nikakvih dokaza..
nece ni biti..
jer je to sad proslost..
jedino kad bi se Titanik izvukao sa dna..
ali to je nemoguce

kako je potonuo titanik..
pa lepo..
udario u santu leda..
potopilo se 5 komora..
brod je mogao da plovi sa 4 potopljene komore..
ali ne sa 5..
i to je cela prica..
tacan broj putnika kao i tacan broj poginuli nikada se tacno nece saznati..
zato sto je bilo puno slepih putnika
 
Ovo je bilo u novinama...
Ne bi me čudilo da je stvarno bilo tako,s obzirom šta su ljudi u stanju da učine.....

Mislis na sta su sve spremne da ucine neljudske porodice koje vladaju svetom. Da, jedna od glavnih je Rotsild koja se spominje u ovom tekstu. Pa znate li vi koliko njima taj sistem federalnih rezervi znaci. Pa zbog toga je i Linkoln ubijen. To im je i dan danas omogucilo da naprave ovu svetsku ekonomsku krizu kao sto su i oduvek pravili inflaciju kako im se cefne.
 
Poslednja izmena:
u nekoj dokumentarnoj emisii su najvise pricali o tome da su mu lose zakovice presudile
mene je uvek zanimalo kako je on postao tolika misterija astronomskih razmera, jedna od najvecih, tipa ko da je poleteo za mesec a ne potonuo

To ni meni nikada nije bilo jasno,cemu tolika razglabanja godinama,tolike dokumentarne emisije,
filmovi....kao da je jedin brod na planeti Zemlji koji je potonuo...:think:
 
To ni meni nikada nije bilo jasno,cemu tolika razglabanja godinama,tolike dokumentarne emisije,
filmovi....kao da je jedin brod na planeti Zemlji koji je potonuo...:think:

pa kao,fora je jer su u njega investirane ogromne pare,oprema prve lige,ono,stoljaci,escajzi,mahagoni,ovo ono,u fullu sto bi rekli,ogromna medijska pompa,reklama...najveci,najjaci itd itd i kad ono...cvrc...potonuo na pola puta prve plovidbe
 
http://www.ivonazivkovic.net/titanik.htm

Jeste da je stavljanje linkova zabranjeno,ali stvarno ne vidim bolje rešenje.Molim moderatora da ne briše temu.

Šta mislite o ovome?
Možda i jeste istina,ko zna...
Jedino je očigledno da tu nisu čista posla.

Ko sa Ivonom tikve sadi,
o glavu mu se lupaju.

Stvarno nemam ništa protiv da bilo ko napiše bilo šta, ali prateći njene radove za vreme preko pet poslednjih godina, ne pronađoh ništa, što na bilo koji, meni shvatljiv način nešto kreira,
dok je razaranja na pretek.

Nivo teksta je uobičajeno plitak. Iznosi uglavnom tačne informacije, ali samo one koje pospešuju tu njenu fantazmagoriju, ostale naravno ignoriše. To je jedan od veoma jednostavnih načina da se ispadne uverljiv kao betonska ploča, prema većini uglavnom hronično jako slabo informisanih.
Problem je veliki što se se takav odnos prema argumentovanju pokazuje kao dvosekli mač. Koliko uspešno ubeđuje svoju publiku, isto toliko ubeđuje i sebe.
 
Poslednja izmena:
To je tacno. Ima dosta informacija i teme su siroke.

Ali, avgusta 2005. istraživači koje je finansirao "History Channel" otkrili su pola kilometra dalje od krme i pramca delove korita i to dva prilično dobro očuvana dela dužine 12 i 27 metara koji su nekada činili celinu. Na delu korita u neposrednoj blizini kotlarnice uočljivo je bilo veliko oštećenje kao od ekspolozije.

Istrazivaci koje je finansirao "History Channel" ...
 
To je tacno. Ima dosta informacija i teme su siroke.


Istrazivaci koje je finansirao "History Channel" ...

Moglo bi biti da je "Histrory channel" poslao sa njima svog novinara i kamermana o svom trošku plativši još nešto malo pride i ugovorivši ostatak ako od toga išta ispadne.
Bilo koje pisakaralo bi to posle, moglo u svom tekstu da naduva do primarnog sponzorstva. Ako se takve informacije i slične koje navode na željeni zaključak odvoje na jednu gomilu i iz nje napravi logično izgledajući sažetak, a to ume svako malo pismeniji, dobije se supa koju mnogi rado posrču bez pardona. Ljudi su danas naučeni da veruju samo u suvu logiku i samo bi da donose nekakve sudove i konačne zaključke.
Što je ta logika suvlja time je verodostojnija, a problem je što verovatno i ima detalja koje su u zvaničnoj priči o Titaniku gurnute od očiju javnosti. Deniken je svojevremeno, čini mi se, negde iskopao da je na Titaniku da li legalno ili ilegalno bila ukrcana i neka mumija iz Egipta,, navodno nekog maga ili sveštenika, veoma moćnog i da se nekim slučajem nalazila baš ispod kapetanove kabine.
Ovaj svet je šaren.
U stvari, mnogo je šareniji nego što nam se čini.
 

Back
Top