Kako doskociti zlostavljacima zivotinja?

Neko moze da kaze da je u pitanju ujed. Kako sinteri mogu da znaju da dojavljivac ne laze ? "Ujedeni" moze i da ne bude prisutan, kao.... Slozi se neka prica koja ce zvucati verodostojno, a lazljivo, na pr. Moze li to da se desi ?

I po forumu ima onih koji se razmahuju slucajevima ujeda koje su procitali u novinama, culi na tv-u, pricao im neko... Koliko su zaista u pitanju ujedi, a koliko ... samo prica sa zlim namerama ? Ko to uopste moze znati ? Tacno ?
 
Poslednja izmena:
Neko moze da kaze da je u pitanju ujed. Kako sinteri mogu da znaju da dojavljivac ne laze ? "Ujedeni" moze i da ne bude prisutan, kao.... Slozi se neka prica koja ce zvucati verodostojno, a lazljivo, na pr. Moze li to da se desi ?

I po forumu ima onih koji se razmahuju slucajevima ujeda koje su procitali u novinama, culi na tv-u, pricao im neko... Koliko su zaista u pitanju ujedi, a koliko ... samo prica sa zlim namerama ? Ko to uopste moze znati ? Tacno ?

Tacno.
 
Ne znam...da ja mrzim pse ocas posla bi se snasla da ih maknem odatle...pozovem sintere izvristim kako su mi ujeli sestru(koja je u medjuvremenu kao otisla za Krusevac) bla, bla...jos ako bi me neko prijavio za maltretiranje, ne bi te pse vise video...predpostavljam da je vecina ljudi tako, jer nije se tesko snaci i ubiti psa....zato, ne znam koliko je pametno prijavljivati ih...
 
Pretpostavljam da ako mi mozemo da pozovemo policiju, tako i neka XY persona koja ne voli zivotinje moze da pozove sintere...:neutral:.

na TV STB (koji je u vezi sa beokom servisom "gradjana" ) najcesce mozete citati u jutranjem programu) poruke (od gradjana "reportera" ) koji kukaju da im smetaju psi..
a naravno zovu i beokom servis..
sad, taj servis trebalo bi zvati za sve sto gradjanima smeta- medjutim to su najcesce prijave ( ovo je info od zaposlenog u callcentru istog)... prijave protiv pasa!
a toliko problema u gradu!
trebalo bi da zovete stalno taj servis za sve ostalo- prijavljujte sve..
http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=1344584

oni treba u vase ime da reaguju- prvo oni kontaktiraju nadlezne za vas problem itd...
redovno ih zovem zbog prljavstine u gradu, sece drveca, ne ciscenja zelenih povrsina.. ma zalite se na sve sto je ocigledno- treba ih zaposliti.. a ne samo da sinteraj pozivaju i to je sluzba koja najrevnosnije radi!! uzas!!

p.s. i ne zaboravite i STB koji stalno dize dzevu oko pasa.. zovite ili saljite sms.
 
Poslednja izmena:
Tek su počeli sa radom, a ima svrhe naravno! Nažalost ljudi u komunalnim službama malo poznaju materiju i to je osnovni problem, ali u ovom novootvorenom sekretarijatu sede ljudi koji žele pomoći, pa ćemo videti!
Moje dosadašnje iskustvo govori da najveći problem prave sami šinteri, kao i neki od zaposlenih u Ovči koji mnoge stvari rade ispod žita. Čak je više od 90% prijava koje nisu ni prošle komunalno, već ljudi dobiju Ovču koja odmah odreaguje slanjem ekipe! One prijave koje stignu do sekretarijata rešavaju organizacije. Jedna je zadužena za probleme sa psima,a druga sa mačkama.Dogovor je bio da to čini i veterinarska stanica, ali se oni retko pridržavaju dogovora! Pošalju ekipu, ne proveravajući navode "tužibaba"!
 
nisam jos probala tu novu sluzbu- ni ove ne rade kako treba :lol:
dajte da na te medije unidjemo makar kao gradjani- zovite i zalite se i vi.. bili smo i na TV-u kao gradjani.. mozemo ponovo ..
Da malo pomerimo makar teziste sa pasa kao "goruceg problema"..
Videla sam na istom STB veterinarskoj stanici je zabranjeno da ubija/eutanazira pse od marta ove godine, a stigle su im pretnje sto su prestali! zamislite to!
A da neko od nas pozove da proveri sa vet. stanicom BG da li je to tacno i ako jeste? - trebalo bi proveriti da li je i ovci upuceno isto..
ako ovi iz orgs. ne mogu da se sastave- a mi kao gradjani ionako imamo vecu moc jer mi sve sponzorismo-punimo budzet....mi necemo da placamo ubijanja- i sta ima orgs. da organizuju proteste- to je kad javnost nije informisana- a vec je po medijima odavno vidjeno kako se postupa sa zivotinjama sa ulica.. nije to tajna.. nista nije novo-
Ako mi kao gradjani (jer nismo orgs. koje postoje zahvaljujuci donacijama) ne mozemo da kontrolisemo gde dajemo novac, i zasto samo orgs. se oglasavaju kao protiv ovog buduceg zakona o dobrobiti.. kad to mi placamo!
 
Poslednja izmena:
Jutros saznadoh da je u mom bivsem naselju skoro bio zatvoren pas lutalica u liftu. Verovatno dobar deo noci. Jedan od stanara ga je pustio iz lifta jer je cuo kako laje i skace. Nazalost, komsiluk je ne razuman i rusilacki nastrojen (brave na ul. vratima nema, liftovi polurastureni...) pa je mogao bilo ko da udje, uradi i nesto gore, a zatim neprimetno ode... :eek:. Kako da doskocis fantomu kojeg nisi ni cuo ni video, kada ne mozes komsije u zgradi da uteras u red po pitanju ispravnog stanja u zgradi i korektnih komsijskih odnosa ?
 
Jutros saznadoh da je u mom bivsem naselju skoro bio zatvoren pas lutalica u liftu. Verovatno dobar deo noci. Jedan od stanara ga je pustio iz lifta jer je cuo kako laje i skace. Nazalost, komsiluk je ne razuman i rusilacki nastrojen (brave na ul. vratima nema, liftovi polurastureni...) pa je mogao bilo ko da udje, uradi i nesto gore, a zatim neprimetno ode... :eek:. Kako da doskocis fantomu kojeg nisi ni cuo ni video, kada ne mozes komsije u zgradi da uteras u red po pitanju ispravnog stanja u zgradi i korektnih komsijskih odnosa ?

Nema tu nikakvog dogovora i oslanjanja na racio vec samo dobar zakon i velike kazne, pa bi se i taj broj 'fantoma' smanjio.
 
verovatno je i u tvojoj zgradi i oko nje opste rasulo kao i u vecem broju slucajeva.. trebalo bi preorjentisati ih na njihove komunalne probleme- nek malo ufate lopatu pa razgrnu djubre kad vec djubretare ne mozemo navatati ni na flajku piva da ociste ono sto im je posao da ciste..
mogu zamisliti kakav vam je taj lift- u mnogim zgradama je boz sacuvaj-
al vazno da im pas smeta..
p.s.
mi u kraju doskacemo, al ne bih piala sam ovako..
 
Zgrada je jedva uspela da se dogovori oko postavljanja interfona, regulisanja brave i podele kljuca stanarima. Vrlo brzo je brava izbijena jer je nekome smetala obaveza nosenja kljuca i otkljucavanja.

Stanari ni oko cega ne mogu da se dogovore i slabo sta ih interesuje, osim da se interno prepucavaju.

Kada je jedna od komsinica oprala ulazna vrata, neko joj je u znak zahvalnosti mascu (ili slaninom) premazao ceo trud. Cvece koje je ista uzgajala pred zgradom da svima bude lepse - neko je cupao.

Liftovi polako gube svoje table i dugmice na njima, sijalice se skidaju, po stepenistu se skupljaju narkomani, beskucnici pokusavaju da prespavaju ispred tudjih stanova, na otiracu, a poslednje sto cuh je pomenuto zatvaranje psa u lift.

Valjda je sve sto navedoh mentalitet dobrog dela ljudi posto ovo sigurno nije usamljen slucaj :neutral:. U takvoj sredini ocekivati humanost prema zivotinjama tek tako :think:... Verovatno bi u opticaj trebalo da udju neke drugacije mere.
 
Poslednja izmena:
upravo tako! guraju pod tepih svoje neljudske osobine a ljute se na ostale zivotinje.. nije to samo nas mentalitet- to rade svuda, ali u drugim zemljama gradske, drzavne, komunalne...sluzbe zato obajvljaju psao kako treba.. mi 12 godina cekamo na komunalne inspektore- mi smo uspavani, a kad neko i pocne da dize buku- svi se brze bolje udalje da ih slucajno ne uvuce u pricu.
evo, ja 2 nedelje pokusavam da vratim kontejnere na svoje mesto- jer mi ih je neki divljak opet- pod prozor doterao kad je zidao sad- da ne mora da ide do coska, vec tu da frkne..

tako i pre dve godine, kad su neki novi dosli pa nesto renovirali- dogurali na to mesto pored nase te kontise kasnije na staromesto---- a oni bace tu na mseto gde su bili- kod bandere!!! ja uvatim kese-NIJE ME MRZELO DA SIDJEM! :lol:
fala bogu neki racuni i papiri - iscepam, procitam.. oni- naravno- njihove fakture adresa..
uzmem sve kese- i kroz njihovu kapiju- pocepam sve i razbacam pred njihova vrata- u dvoristu! .. ( jos i napisem na papiru da bandera nije kontejner a da obavestenje nije za stare stanare ulice vec za nove mamlaze.. zalepim na banderu! ) posle nisu bacali- :mrgreen:
ne vredi, moras da pokazes zube--- sad opet kontejneri u sred ulice a kao, pas im jedan u ulici smeta- morali smo opet da se obracunavamo... prijavila sam da kontejnere sluzba lepo izmesti i ko ih takne ima da nadrlja jer ima da bude obelezeno mesto za kontise.

a pas je tu gde jeste-u ulici- ko njih shisha sta su dosli ovde ;-)
 
uzmem sve kese- i kroz njihovu kapiju- pocepam sve i razbacam pred njihova vrata- u dvoristu! .. ( jos i napisem na papiru da bandera nije kontejner a da obavestenje nije za stare stanare ulice vec za nove mamlaze.. zalepim na banderu! ) posle nisu bacali-
bravo
ja nazalost nikad ne znam iz kog stana su bacili kese djubreta sa terase ili prozora
ali ako budem nekad saznala ko to radi,ima pred vrata da im donesem i te kese i jos nesto cu vec da nadjem
a imali smo ovde na spratu(sada zive stprat nize) neke kobile koje su redovno kese sa djubretom ostavljale ispred vrata svog i naseg stana...i onda to tako bazdi u hodniku celu noc...a imaju terasu :poludeo:
to su one kobile koje mi prave probleme sa liftom,posto ne mogu u lift sa dzukelom(pa trce da me prestignu i ulete u lift pre mene i beze mi sa liftom,,,a ja prva usla u zgradu),a kada je dzukela bila mala,molile su nas da je dovedemo kod njih da se igraju ....
a toliko su inteligentne,da kada zovu lift na spratu,umesto da pritisnu donje dugme,one pritisnu gornje i onda ja kada idem gore,stanem na spratu ispod mene i one udju i ja kazem ide GORE a onwe se mrshte i glupace idu gore pa tek onda dole u prizemlje
i sve se nesto pitam,kada ce skapirati zasto postoje dva dugmeta za zvanje lifta
 

Back
Top