Kako do musterija

Nazalost ili na srecu sva moja zapazanja su ispecena na mojoj kozi sto profesionalno a sto jos u klupi... ima skola i za to ... malo je skupa a specijalizacija pogotovo
E tamo na toj katedri se taj Kotler uci iz udzbenika i vredi svih 500EU za predavanje. Verujte konsultacije jos i vise kostaju.
Pitanje je da li smo mi to mogli da platimo... neki jesu, sala je bila puna
Nista nije slucajno, uspeh pogotovo.

Koka nije spomenula samo jednu stvar - kad joj jednom dodje musterija ona tu i ostaje, ne trazi vise druge torte a i preporucuje je.. to vredi svih 500vizitki.

Jer i ovo trziste se sredinom 90tih zasitilo leprsavih i genijalnih dizajnerskih resenja iza kojih ne stoji nista.. danas velika prednost se daje sadrzaju u odnosu na formu. Dakle kvalitet, kvalitet i beskompromisni kvalitet pa jos tri mesta prazno pa onda logistika, pakovanje, ljubaznost itd itd itd
Ma oni su mene samo tesili sto nisam mogla to sebi ovog puta da priustim :( Pa kao, ma kakav Kotler, sta on zna...Svi su ovde na forumu divni, ali meni je ipak zao :dash:
 
i mene koka kola digne u nocnoj smeni bolje nego kafa i klincima stvarno nista ne treba braniti nego im predociti dobre i lose strane necega,pa najstrasnije bi bilo da ja svojoj deci sa cigaretom u ustima i pritom zdravstveni radnik pricam price kako je pusenje stetno.Pusti ti koko tog kotlera i svoje mukom zaradjene pare ulazi u sebe i svoj rad i drzi se kvaliteta kao i do sada i ne beri brigu sve sedne na svoje.Posla nekad ima vise nekad manje kao svugde to je tako u ovom poslu.moji su prosli mesec imali sto postotnu dobit u onome cime se bave,a tura koja je dosla posle toga jedva je izvukla ulozeno.kad sam pravis pare uvek postoji taj rizik,davno proslo vreme su dobre i sigurne plate slobodni vikendi,obavezni regresi i godisnji odmor na moru,na zalost to je nasa realnost.
 
I Donald Tramp nam dolazi u oktobru.Sve ovo je super stvar i kao sto neko kaze planirano za odredjene ciljne grupe.Ono sto je realnost,nazalost,je da isti ti ljudi ,za ogromne pare dodju i prepricaju odlomke iz svojih knjiga.Situacija od drzave do drzave se razlikuje i vecinu tih stvari o kojima oni pricaju nemoguce je primeniti kod nas.Posebno zato sto nasa drzava ne funkcionise kako treba,a ni zakonodavstvo nam nije regulisano.
Druga stvar je da mi imamo ogroman broj kvalitetnih kompanija i firmi,privatnih,stranih.Kada bi to toliko vredelo sigurno bi oni prvi slali svoje zaposlene na obuku i primanjivalo nauceno.Moje misljenje je da i to jedna stvar koju covek ako moze,treba da priusti sebi kao i dobar godisnji odmor ili bilo koje zivotno iskustvo.S tim sto postoji mogucnost na naucis nesto novo.
Moja polica za knjige je puno knjiga vezanih za marketing,dobro poslovanje,unapredjivanje prodaje...ali se vrlo malo toga moze primeniti kod nas.Na zalost.
Slazem se da deci ne treba braniti vec svojim primerom pokazati sta je dobro i kako treba.Posebno sto se od kuce nose navike i kada kod kuce pijete i hranite se zdravo,bez neke presije,prenecete to i na decu kada izadju iz kuce.Na kraju krajeva ,kada onda popiju casu gaziranog soka ili pojedu nezdravi slatkis ili neki sendvic nece biti kraj sveta,a pogotovo im to nece uticati drasticno na zdravlje.
 
A kako do musterija ako radis na crno,tj.nemas registrovanu radnju?Jel tu sajt dozvoljen?

Ne budi naivna! ;)
Većina nas radi "na crno" od kuće.
Ja sam jedna od retkih "pametnih" koja je pokušala da radi legalno, sa sve propisima i ostalo.
Reći ću samo toliko da je iskustvo takvo da je savet za sve: ni slučajno nemojte ništa da legalizujete, osim ako baš ne mora. Ili vam to ne povećava zaradu za iznos poreza + PIO, ulaganja u prostor i opremu i sl.
 
Ne budi naivna! ;)
Većina nas radi "na crno" od kuće.
Ja sam jedna od retkih "pametnih" koja je pokušala da radi legalno, sa sve propisima i ostalo.
Reći ću samo toliko da je iskustvo takvo da je savet za sve: ni slučajno nemojte ništa da legalizujete, osim ako baš ne mora. Ili vam to ne povećava zaradu za iznos poreza + PIO, ulaganja u prostor i opremu i sl.

ma ja i ne nameravam da radim legalno,jos nisam ni pocela da radim.Imam volje,vise zelje,a nimalo para,a ni musterija na vidiku....pa sam se pitala kako do njih..:dash::dash:Pokusala sam preko "radio mileve"ali...slaba vajda.,Pokusala sam da napravim ukras za rodj.tortu,da taj ukras bude poklon-ali mi nije ispalo bog-zna sta pa nisam ni odnela(a trbala sam,jer kad sam videla da je vrhunac njihovog ukrasavanja papir.....)Danas sam pravila poklon tortu za Dom Zdravlja....:think:
 
pa da naravno...imas ti pravo da pravis i vizitke i reklamni materija... sta god hoces...pazi ti ako radis od kuce to je nelegalno - ako cemo po zakonu pa nelegalno..e sad da li ces ti da imas sajt, vizitke, reklamu ovakvu onakvu - tvoja stvar.
 
pa da naravno...imas ti pravo da pravis i vizitke i reklamni materija... sta god hoces...pazi ti ako radis od kuce to je nelegalno - ako cemo po zakonu pa nelegalno..e sad da li ces ti da imas sajt, vizitke, reklamu ovakvu onakvu - tvoja stvar.
I nije nelagalno. :)
Mislim... ne može te niko kazniti zato što imaš vizit karte. :D
 
ma ne ne vizitke..nego sto radis na crno koLJace i to:D

Hajde da malko pametujem na tu temu.
1. Da bi "neko" hteo da te kazni, prvo treba da bude zainteresovan za to.
2. I da je zainteresovan, treba da ima osnovu.
3. I da ima "osnovu", kako može da dokaže da ti te kolače i prodaješ... odnosno da ih ne praviš "prijateljski", a oni kojima ih praviš te časte. jel' neko može meni da zabrani da pravim kolače mojoj komšinici? I da ona mene časti? E, pa sad... to što imamo mnogo "prijatelja" i komšija nije kažnjivo, zar ne?
4. I da hoće da me traži, i da me nađe i da dokaže da prodajem kolače... ili šta već... po kom osnovu će da me kazni? Što ih kao fizičko lice pravim u svojoj kuhinji?
...
I da ne nabrajam dalje.
neće niko da se mlati sa tim.
A ne znam i ko bi bio nadležan? Pa ne može nikakva inspekcija ući u privatan stan... ili vas presresti na ulici kad isporučujete kolače.
 
u pravu su, potpisujem...to sam i ja sa Pedjom pricala i isto to smo konstatovali...mislim ako se neko zainati..ali opet nemas ti obavezu kao fiz. lice da otvaras bilo kome..pa da ne tupim...vizit karte - da naravno, smeju:D
 
u pravu su, potpisujem...to sam i ja sa Pedjom pricala i isto to smo konstatovali...mislim ako se neko zainati..ali opet nemas ti obavezu kao fiz. lice da otvaras bilo kome..pa da ne tupim...vizit karte - da naravno, smeju:D

Na žalost, tako je. kažem na žalost, jer makoliko da paradoksalno zvuči - svi bismo živeli bolje da je drugačije.
Da postoje neki normalni i prihvatljivi uslovi i da se ljudima omogući da rade legalno.
Bilo bi bolje i državi i nama.
Ovako - snalazi se kako ko zna i ume.
 

Back
Top