Kako do kanadske iseljeničke vize?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
:D:D:D

Pozdrav svima!

Htela sam sa vama da podelim LEPE VESTI!

U nedelju 14-og septembra moj suprug NAPOKON leti za Kanadu sa Radnom vizom u pasosu.
Nije kraj , vec samo prvi korak u nastojanju da vam se pridruzimo dragi moji imigranti, ali ovo je za nas bio prvi i ujedno najtezi korak.

Mislim da nema potrebe da vam pisemo koliko smo sretni. Nadamo se da smo ipak koliko toliko pripremljeni (zahvaljujuci prvenstveno vama, ovom i slicnim forumima) na sve sto ce uslediti dalje.Ja i dete zasada ostajemo, ali ukoliko sve bude islo po planu i ja cu uskoro dobiti svoj lmo pa eto i mene......

E sada, htela sam da zamolim za po koji savet, pogotovo tebe komsija Klika vezano za pakovanje i jos neke sitnice.Dakle smatrate da je najbolje da sve kucne predmete, namestaj i krupnije stvari ostavimo ovde jer cemo to vrlo lako tamo sebi ponovo priustiti.

Koliko sam shvatila sve za bebu i decu je u Kanadi lako dostupno i jeftino i nema potrebe nista nositi odavde. Kao sto znate u Srbiji deca sve nasledjuju od starije brace i sestara, pa sam tako i ja cuvala stvarcice za drugo dete.
Uopste ne znam sta da mu pakujem a sta je suvisno?
Takodje, potrebne su mu nove zimske stvari garderoba i obuca i on je vec doneo odluku da sve to kupi tamo jer je povoljnije i nece da nosi iz Srbije.
Ma znam da ste vi muskarce mnogo prakticniji i prizemniji kad su ovakve stvari u pitanju, ali eto ja bih volela da cujem vase misljenje;)

Sto se novca tice da li da ponese u kesu sve i koji je gornji limit(znam da ste o ovome opsirno diskutovali,ali nam tada nije bilo aktuelno), ili je bolje da novac drzi na racunu.

Takodje sta sa kreditnim karticama.Pisali ste kako je bolje posedovati cc jer je navodno tamo potrebna za razna placanja sve dok se ne stvore uslovi za otvaranjem cc u Kanadi.Klika sta ti mislis o tome. Suprug i ja uopste nismo ljubitelji kreditnih kartica, ovde u Srbiji koristimo kartice ali debitne, kako to funkcionise u Kanadi zasto bi placali kamate na kreditnim karticama kad sva placanja mozemo obavljati i debitnim karticama?

Ako imate jos neki praktican savet pred put, dajte.....

hvala vam svima unapred:bye:
 
Pozdrav svima .Imam jedno pitanje.Imam 18 godina formalnog skolovanja 6 godina studija stomatologije i 3 godine radnog iskustva i ielts high polozeno.Na faksu mi nisu hteli dati potvrdu za master.Da li je potvrda obavezna za dokazivanje mastera ili je broj godina studija dovoljan?

Broj godina nije dovoljan, moraju se ispostovati oba uslova, znaci 17+ godina skolovanja i imati zvanje Master.

@srna,

ponesi za dete ono sto mozes, a ovo u vezi namestaja i ostalih gabaritnih stvari sam vec objasnio.
Sto se tice kartica, pa prvo cete otvoriti racun u nekoj banci, dobiti debit karticu a kasnije uzmite i kreditnu, ja isto ne volim preterano da ke koristim ali u nekim slucajevima je nezamenljiva, zatrebace pa je treba imati. Neke stvari se ne mogu placati debitnim karticama kao sto je kupovina preko interneta/telefona.

Srecno.
 
Poslednja izmena:
Super Srna72 svaka cast. Puno srece i samo hrabro. Sto se tice kartica i placanja preko istih to ti je u EU,CA,USA itd. potpuno normalno. Niko ziv ne nosi kes sa sobom pogotovo ne vece sume. Sto se tice kolicine novca koji moze da se unese u Kanadu bez ikakvog prijavljivanja je 10000 (deset hiljada) CA dolara koliko se ja secam da je bilo prosle godine kada sam putovao za CA. To verovatno mozete proveriti i u kanadskoj ambasadi u Beogradu. Sto se tice krpa, mislim odece, tehnike i skoro svega sto ti padne na pamet, veruj mi da je jeftinije nego u Beogradu.
 
pozdrav narode, danas su me zvali iz kanadske ambasade da uplatim 24500 dinara radi viziranja pasosa. eto to je to.golgoti je kraj AOR 26 ju 2006 lekarski 18.08.2008 i sad evo uplata za viziranje koje sad izgleda rade u Beogradu. tako da se nadam da je brzo.
Isto i mene zanima koliko kesha da ponesem, jer ove price o kreditnim karticama ne piju vodui to master i maestro hehe samo se nasmeju na nase kartice jer sam upravo dosao iz londona i vrate, tako da ako neko moze da napise oko kesa koliko se moze izneti iz srbije a ne uneti u kanadu, moze beskrajno mnogo , koliko god imas, nego ova ekipa ovde koliko dozvoljava, to pod jedan a pod dva koliko je sad povratna avionska karta za toronto :)
pozdrav ekipi
 
Hvala vam svima!!!

Eh sto je lepo cuti i ovakve lepe zelje i cestitke, obzirom da sam u suprugovoj familiji i medju kumovima trenutno popularna bas koliko i Toma Nikolic u SRS (kazu ja sam kriva sto odlazi, on ih sam inace nikada ne bi izdao i ostavio):cry:


Sto se tice kreditnih kartica, da razjasnimo.Bez namere da ikoga uvredim, mislim sigurna sam da to vec i sami znate, ali :
debitna kartica je kartica koja je vezana iskljucivo za racun na kome su polozena VASA sredstva (vas tekuci racun na koji vam poslodavac uplacuje mesecnu zaradu)
kreditna karticaje kartica koja je vezana za racun na kome vam banka odobrava SOPSTVENA -dakle BANCINA sredstva, najcesce u visini nekoliko vasih plata i onda vam lepo redovno obracunava ne malu kamatu kao nadoknadu za koriscenje njenih sredstava.

Ne razumem kako neko moze da vas uslovi da racun za internet...itd placate tudjim, a ne sopstvenim sredstvima.Mislim jasno mi je da se ljudi na sve nacine "stimulisu" da ulecu u kojekakve kredite, kako bi se sto je pre moguce pretvorili u savremene robove u saci kako poslodavaca, tako i banaka....ali ovo mi je nejasno.

Pre ce biti da se tu radi o nekoj drugoj a ne kreditnoj kartici. Klika oprosti ako dosadjujem ali mozes li ovo malo da pojasnis, obzirom da sam primetila da imas visok nivo finansijske pismenosti i pazis sta radis kad su krediti u pitanju.:klap:
 
........... tako da ako neko moze da napise oko kesa koliko se moze izneti iz srbije a ne uneti u kanadu, moze beskrajno mnogo , koliko god imas, nego ova ekipa ovde koliko dozvoljava, to pod jedan a pod dva koliko je sad povratna avionska karta za toronto :)
pozdrav ekipi
Koliko znam , po novom zakonu od juna meseca je dozvoljeno izneti iz Srbije do 10,000 eura, ali proveri za svaki slucaj. U Kanadu mozes uveni koliko hoces ali sve preko $10,000 moras prijaviti na ulazu.
A sta ce ti povratna karta, valjda ti treba u jednom pravcu? Zovi BEO Tours ili GEA Tours, obe agencije u K. Milosa kod USA/kanadske ambasade , uvek su imali povoljne cene.

Pre ce biti da se tu radi o nekoj drugoj a ne kreditnoj kartici. Klika oprosti ako dosadjujem ali mozes li ovo malo da pojasnis, obzirom da sam primetila da imas visok nivo finansijske pismenosti i pazis sta radis kad su krediti u pitanju.:klap:
:lol: ....... komsinice, znamo razliku izmedju debitnih i kreditnih kartica, ono sto sam pomenuo za kupovinu preko interneta/telefona, znaci, kada narucujes nesto na ovaj nacin ne mozes kupiti robu debitnom karticom vec iskljucivo kreditnom, postoji i drugi nacin, preko PayPal-a, znaci za Ebay i slicne stvari ovo odlicno funkcionise jer naravno ne mozes privatnom licu otkriti broj svoje kreditne kartice.

Kreditne kartice koristiti samo kada se mora i obavezno na kraju svakog meseca uredno pokriti racun jer su kamate uzasno visoke, oko 20% . Kreditne kartice su nuzno zlo , ja ih retko koritstim osim kada moram.
Takodje, nemojte se zaletati i uzimati limite (kreditne kartice) vece od potrebnih, vremenom se svakome limit povecava ali to samo nagoni coveka da vise trosi, znaci, limit od par hiljada je sasvim dovoljan. Meni su ponudili, prilicno cudna stvar, u samom statru prilikom otvaranja kreditne kartice limit od $30,000 sto sam naravno glatko odbio i rekao da mi to ne treba, trenutno limit od $2,300 zadovoljava sve potrebe, da se eventualno rezervise neka avio karta ili neko putovanje ili sta vec.
 
Klika, sory ali ovo bas ne shvatam sta zelis reci o kupovini preko neta..
Ja imam samo debitnu karticu i preko nje sam do sada placao knjige preko amazona, avio karte preko neta, smjestaj u hotelu opet preko neta...

Jedino nisam mogao iznajmiti rent-a-car, jer nisam imao credit card.. a to nije bilo cak ni preko neta...

poz.
 
Zavisi od sajta. Neki sajtovi prihvataju samo kreditne kartice. Zato sto debitnu karticu može da uzme bilo ko, dok je za kreditnu karticu potrebna potpuna kreditna dokumentacija klijenta. Samim time je i sigurnija po pitanju "zakonitosti" klijenta.

U isto vreme placanje karticama iz srbije na bilo kom terminalu bilo gde u svetu ne sme biti diskriminisano. Jer ne vrsis placanje srpskim karticama. To nisu srpske kartice vec samo kartice koje su izdate u Srbiji ALI u sistemu Visa. Tako da za valjanost tih kartica garantuje Visa. A poent i jeste Visa sistema da radi na celoj planeti, jer da nije tako Visa ne bi bila toliko popularna. Tako da mislim da ako neko ne prihvati nasu Visa karticu u svetu da cini prekrsaj Visa sistema. Mislim da ukoliko bi covek imao vremena da se žali Visa agencijama da bi onaj koji nije prihvatio karticu zasigurno platio neku kaznu, ako ne on onda banka koja mu je omogucila pos terminal.

Kamata od 20% koju navodi Klika je nenormalna. Ona je doduse tolika u Srbiji ali su u pitanju kartice sa dinarskim anuitetima. Pa kad se tu doda inflacija i rizik plasmana nekako se to i opravda. Ali u Kanadi ... pa ja ne bih uzeo takvu karticu ni da je limit 2 dolara.

Nije mi niko rekao koliko je mesecno održavanja racuna u kanadskim bankama, i koliko se ono uvecava u slucaju da se uzme i kreditna kartica.
 
Klika, sory ali ovo bas ne shvatam sta zelis reci o kupovini preko neta..
Ja imam samo debitnu karticu i preko nje sam do sada placao knjige preko amazona, avio karte preko neta, smjestaj u hotelu opet preko neta...
.
Neke stvari se ne mogu kupiti bez kreditne kartice, ne znam kako si uspeo da kupis avio kartu preko interneta sa debitnom karticom? Pa jos ako je u drugoj drzavi recimo? Jedno pitanje, da li na tvojoj debit kartici postoji VISA logo, ili koja je firma u pitanju? Ako postoji, onda je to nesto sasvim drugo, sa tom karticom je moguce palcati preko interneta.

Zato sto debitnu karticu može da uzme bilo ko, dok je za kreditnu karticu potrebna potpuna kreditna dokumentacija klijenta. Samim time je i sigurnija po pitanju "zakonitosti" klijenta.
Ovo bas nisam shvatio u vezi zakonitosti ........... ti sa debitnom karticom ne mozes da napravis nikakvu prevaru, tj. da udjes u minus dok sa kreditnom mozes, tako da kred. kartica ne moze nikako biti sigurnija za bilo koga.


Kamata od 20% koju navodi Klika je nenormalna. Ona je doduse tolika u Srbiji ali su u pitanju kartice sa dinarskim anuitetima. Pa kad se tu doda inflacija i rizik plasmana nekako se to i opravda. Ali u Kanadi ... pa ja ne bih uzeo takvu karticu ni da je limit 2 dolara.
Kao sto si i sam rekao, VISA ili bilo koja druga firma nije izmisljena u Srbiji pa samim tim i kamata koju pominjem nema veze sa bilo kakvim dinarskim sredstvima, rizkom placanja i tome slicno. Tu kamatu placaju samo oni koji ne izmiruju svojej obaveze na vreme, a poenta cele price je da upravo VISA i svi ostali zive na pohlepi potrosackog drustva, oni nisu izmislili kartice da bi tebi, meni ili bilo kome drugom bilo fino nego da bi ziveli na zelanskim kamatama.
 
Poslednja izmena:
pozdrav narode, danas su me zvali iz kanadske ambasade da uplatim 24500 dinara radi viziranja pasosa. eto to je to.golgoti je kraj AOR 26 ju 2006 lekarski 18.08.2008 i sad evo uplata za viziranje koje sad izgleda rade u Beogradu. tako da se nadam da je brzo.
Isto i mene zanima koliko kesha da ponesem, jer ove price o kreditnim karticama ne piju vodui to master i maestro hehe samo se nasmeju na nase kartice jer sam upravo dosao iz londona i vrate, tako da ako neko moze da napise oko kesa koliko se moze izneti iz srbije a ne uneti u kanadu, moze beskrajno mnogo , koliko god imas, nego ova ekipa ovde koliko dozvoljava, to pod jedan a pod dva koliko je sad povratna avionska karta za toronto :)
pozdrav ekipi

CESTITAM Timberland.

Konacno.

Puno srece.
:ok:
 
e da danas u 13 predao pasos viziran dobio u 15 casova sa dva kartona koja pokazes na ulazu u zemlju i to je to, znaci nema vise slanja pasosa i cekanja iz beca i slicno, e da i 24 500 din :) za troskove imigracione vize :) kosta sta ces :)
niko mi ne kaze koliko kosta poratna i kako tamo placati, da li da prebacim posto imam prilicno love na karticu pa da tamo placam i koju, posto verujte ove seljacker banke ne priznaju bar ne u engleskoj a za tamo ne znam to raifaizen, uni credit, bla blsa to ne bode niko ni pet posto.ili da ja lepo kes uzmem i roknem tamo na neki racun. E sad ne znam kako ide konverzija posto za funtu u engleskoj dobijes bedu evra kurs ide do 1.45 evrica za 1 funtu a ovde sam menjao 1.27,. drasticna razika, pa me i to interesuje, kao i sve sto mozete reci za poloazak da je pametno uraditi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top