Kako do kanadske iseljeničke vize?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
e ovako narode, dobio sam i kartone za lekarski. 29 jula poslao update onih podataka sto su trazili i 08.08.2008 dobio kartone za lekarski sa spiskom onih ordinacija i bla bla. Eto od AOR-a 21.jula 2006 godine do 08.08.2008 godine i jos nije zavrseno :). vise mi se i ne ide heheeh
Ovih dana cu na lekarski pa cu vam reci sta vam rade tamo :)
pozdrav
 
Poslednja izmena:
E sad moze li neko detaljno da opise sam lekarski pregled i sta treba poneti od papira, jer vidim i neke slike traze bla bla, cak i medicinsku proslost, jel to u pitanju karton od mog lekara ili sta?. Znam da je bilo u proslim postovima, ali niko nije detaljno opisao od pocetka do kraja, plus novcane globe :)
 
E sad moze li neko detaljno da opise sam lekarski pregled i sta treba poneti od papira, jer vidim i neke slike traze bla bla, cak i medicinsku proslost, jel to u pitanju karton od mog lekara ili sta?. Znam da je bilo u proslim postovima, ali niko nije detaljno opisao od pocetka do kraja, plus novcane globe :)

Timberland,

11.Jula smo odradili lekarski u IOM-u (imas ih na spisku), najjeftiniji su i najbrzi. Preporucujem najtoplije. Ne secam se tacno cena (znam da su kod njih bile najnize, i za lekarski i za DHL, zvao sam ih sve), mislim da je za nas cetvoro izaslo oko 21000 din. Pozovi ih slobodno i pitaj za sve sto te zanima i nije ti jasno. Svi nasmejani i raspolozeni i svi voljni i predusretljivi. Razlikuju se cene za odrasle i za decu.
Ne moras da nosis lekarske kartone, istoriju, bla,bla, nista bas.
Samo pasose i pare i kartone sto si dobio iz ambasade :).
E, da i naocare, ko ih nosi. Da, i za svakog po 2 ili 3 slike kao za pasos, pise u onom papiru sto ste dobili uz lekarski.
Sam lekarski je puka formalnost, odraslima uzimaju krv i urin (rade samo testove na HIV i sifilis), a deci samo urin. Ko ima tetovazu, uzimaju mu krv duplo, u dve bocice.
Jedna mlada doktorica :D vas "ispipa" jednog po jednog, jel boli ovde, jel boli ovde...gotovo, oblaci se...
Veoma kratak ocni pregled - na brzinu i sve ostalo se svodi na potpisivanje dokumentacije.
Brzo ide, nema guzve uopste - nikog nije bilo kad smo mi bili, tek kad smo zavrsavali, stigao je jedan bracni par sa malom decom, rade lekarski za Australiju. Blago njima, bice im toplije nego nama :) .
Posle IOM-a, salju te na rendgen, na Juzni Bulevar 27 (jedan jedini koji je ovlasten od ovih iz Beca da to radi). Tamo ide jos brze (starijiem sinu (13) su radili rendgen, a mladjem (6) nisu) i odmah ti kazu je li sve u redu i mozes li da ides. Tu ne placas nista, sve ste vec platili u IOM-u. I to je to. Posle ste slobodni...
Ovi iz IOM-a salju nalaze u Bec DHL-om, i onda cekas zahtev za slanje pasosa :)).

Meni su posle lekarskog iz ambasade u BG-u trazili jos jedan update,1.Avgusta, koji sam im poslao istog dana.
Sad cekam kao na iglama, a dosta je i bilo. AOR mi je 2.Avgust 2006.

Pozurite sto pre sa lekarskim, odmah ove nedelje, jer petkom salju postu iz IOM-a DHL-om za Bec, pa svakako uradite lekarski do petka, imate vremena. Pozovite odmah sutra da zakazete.
A i da ovi u Becu ne ispune kvotu za ovu godinu.
Jeste da smo sad u BG ambasadi prebaceni, ali sve instrukcije dobijaju iz Beca i Otave.

Srecno, pozurite i POZDRAV.

Sinisa.
:super:
 
Poslednja izmena:
@ grandic

a koja su ti to dukmenta trazilo jos za update posle lekarskog?:)

A trazili su mi "objasnjenje" da im napisem, sve moje aktivnosti i prebivalista u periodu od 88-96. I kako sam se izdrzavao u tom periodu !!!
Ajde sto sam im to vec naveo u prvoj aplikaciji, doduse samo povrsno, kako stoji u formularu, nego lepo znaju da sam od 88-89 bio u Sarajevu na PMF-u, 89-90 u vojsci, ne znam sto mi to traze ponovo da im "objasnim".
Pretpostavljam zato sto sam srbin iz bosne koji je 92-ge dosao u Srbiju, a nisam bio nigde na ratistu, pa im mozda to nije jasno.
U svakom slucaju, isti dan sam im napisao "Explanation" na 2 lista A4 gusto kucano, sve detaljno, nadam se da ce im to biti dovoljno.
To su mi trazili 1.Avgusta i istog dana sam im poslao update, mailom i postom. E sad, posto je bio petak, nisu ga dobili pre ponedeljka, znaci 4.Avgusta. Evo danas je 12-ti, a jos nista od njih.
Ako nisi bosanski srbin :confused: nemas sta da razmisljas, odmah posle lekarskog ce ti stici poziv za viziranje pasosa...

Reci mi jesu li ti u prvom update-u trazili i fotokopiju radne knjizice i ponovo uverenje od poslodavca, pored uv. o nekaznjavanju i potvrde iz banke ??

Pozdrav, :ok:

Sinisa.
 
dobro vece fellow immigrants :)

imam jedno pitanje veceras:
dobila sam pismo sa brojem file-a krajem juna ove godine tj. ono sto vi ovde zovete AOR
a proverila sam online na cic sajtu status nase aplikacije i pise da su poceli da je procesiraju 7. jula

sta znaci to da su poceli da je procesiraju? jel to kao poceli su da rade na tome nesto konkretno ili stavili su nas uredno na mesto da skupljamo prasinu?

hvala unapred na vasim odgovorima :D
 
dobro vece fellow immigrants :)

imam jedno pitanje veceras:
dobila sam pismo sa brojem file-a krajem juna ove godine tj. ono sto vi ovde zovete AOR
a proverila sam online na cic sajtu status nase aplikacije i pise da su poceli da je procesiraju 7. jula

sta znaci to da su poceli da je procesiraju? jel to kao poceli su da rade na tome nesto konkretno ili stavili su nas uredno na mesto da skupljamo prasinu?

hvala unapred na vasim odgovorima :D

Pogledaj na AOR sto si dobila pod kojim datumom ste zavedeni, i ako je taj datum isti kao i na online cic satu to znaci da su primili vasu aplikaciju i da se ceka do daljnjeg dok vas ne kontaktiraju..

Nisi rekla sta ti pishe na AOR? Za koje vreme se reshavaju aplikacije?

tipa 36-48meseci ili?

A nisi napisala iz koje zemlje aplicirash, niti pod kojim uslovima
 
Poslednja izmena:
Pogledaj na AOR sto si dobila pod kojim datumom ste zavedeni, i ako je taj datum isti kao i na online cic satu to znaci da su primili vasu aplikaciju i da se ceka do daljnjeg dok vas ne kontaktiraju..

Nisi rekla sta ti pishe na AOR? Za koje vreme se reshavaju aplikacije?

tipa 36-48meseci ili?

A nisi napisala iz koje zemlje aplicirash, niti pod kojim uslovima
pise da smo zavedeni 20.juna, ima pecat sa datumom
a na sajtu pise da su poceli da procesiraju aplikaciju 7.jula

a na papiru pise 36-48 meseci, ali to je neki genericki papir, iz iskustva znam, a i oni su mi rekli (imigracioni officer u Rimu) da im treba dve godine po onom starom nacinu na obrade aplikaciju

Prijavili smo se u Rimu kao federal skilled workers

jel znas sada nesto vise da mi objasnis?
 
pise da smo zavedeni 20.juna, ima pecat sa datumom
a na sajtu pise da su poceli da procesiraju aplikaciju 7.jula

a na papiru pise 36-48 meseci, ali to je neki genericki papir, iz iskustva znam, a i oni su mi rekli (imigracioni officer u Rimu) da im treba dve godine po onom starom nacinu na obrade aplikaciju

Prijavili smo se u Rimu kao federal skilled workers

jel znas sada nesto vise da mi objasnis?

E pa to pise svima. U principu proces traje oko 2 godine ako imas srece. Ja sam ako i mnogi predao pre godinu dana i osim AORa nista drugo nisam dobio. To je situacija u Becu a verovatno ni u Rimu nije nista bolje. Da li ce se proces skratiti ovim novim merama je pitanje i ostaje da se nadamo.
 
Pozdrav drustvo. Imam par pitanja za sve kompetentne. Koliko znamo u slucaju promene adrese stanovanja je potrebno odmah obavestiti ambasadu u kojoj je predat zahtev, u mom slucaju ambasadu Kanade u Beču. Da li neko zna, da li je dovoljno poslati obavestenje e-mail-om ili treba poslati i preporuceno pismo na istu onu adresu na koju se salje i prijava? Da li je dovoljno samo napisati licne podatke, novu adresu i broj iz AOR-a pod kojim je zavedena prijava? Predpostavljam da ne postoji neki poseban formular za to. Verovatno bi najbolje bilo poslati na oba nacina za svaki slucaj.

I jos jedno pitanje vezano za prijavu. Da li neko zna sta se desava u slucaju da u toku postupka dobijanja iseljenja, recimo u slucaju kada se preda zahtev kao common law partner, osoba koja nije nosilac odustane od toga. Predpostavljam da postupak normalno tece dalje samo sto u tom slucaju otpadaju poeni vezani za partnera, uplata koja je izvrsena, kao i postupak iseljenja za osobu koja odustane propada, a osoba koja je nosilac moze da dovrsi postupak dobijanja iseljenja ako ima dovoljno bodova naravno. Da li sam u pravu?
Hvala unapred na odgovorima.
 
Pozdrav drustvo. Imam par pitanja za sve kompetentne. Koliko znamo u slucaju promene adrese stanovanja je potrebno odmah obavestiti ambasadu u kojoj je predat zahtev, u mom slucaju ambasadu Kanade u Beču. Da li neko zna, da li je dovoljno poslati obavestenje e-mail-om ili treba poslati i preporuceno pismo na istu onu adresu na koju se salje i prijava? Da li je dovoljno samo napisati licne podatke, novu adresu i broj iz AOR-a pod kojim je zavedena prijava? Predpostavljam da ne postoji neki poseban formular za to. Verovatno bi najbolje bilo poslati na oba nacina za svaki slucaj.

I jos jedno pitanje vezano za prijavu. Da li neko zna sta se desava u slucaju da u toku postupka dobijanja iseljenja, recimo u slucaju kada se preda zahtev kao common law partner, osoba koja nije nosilac odustane od toga. Predpostavljam da postupak normalno tece dalje samo sto u tom slucaju otpadaju poeni vezani za partnera, uplata koja je izvrsena, kao i postupak iseljenja za osobu koja odustane propada, a osoba koja je nosilac moze da dovrsi postupak dobijanja iseljenja ako ima dovoljno bodova naravno. Da li sam u pravu?
Hvala unapred na odgovorima.

Ukoliko osoba odustane, a koja je common low, mislim da novac ne bi smio propasti, vec bi trebali da vam vrate taj novac. Koliko se sjecam, oni vracaju novac prije pocetka obrade aplikacije. Jasno, nosilac moze nastaviti aplikaciju, ako ima dovoljno bodova.

A za promjenu adrese, posalji im i mail i pismo. Podaci koje si naveo treba da su dovoljni..

Poz.
 
Pozdrav svima,
imam jedno pitanje - da li ste svi vi AOR dobili i mailom i postom.
Moj Aor je stigao sredinom aprila 2007, samo mailom.
Kod mene je malo problematican prijem poste na kucnu adresu pa me zanima da li je bilo jos ovakvih slucajeva ili ja jednostavnno nisam dobio pismo poslato postom.
Hvala na odgovorima.
Cujemo se
 
Pozdrav svima,
imam jedno pitanje - da li ste svi vi AOR dobili i mailom i postom.
Moj Aor je stigao sredinom aprila 2007, samo mailom.
Kod mene je malo problematican prijem poste na kucnu adresu pa me zanima da li je bilo jos ovakvih slucajeva ili ja jednostavnno nisam dobio pismo poslato postom.
Hvala na odgovorima.
Cujemo se

Nista ne brini, sve je OK, znam gomilu ljudi koji su aplicirali, pocevsi od 2005, i neki su dobijali samo postom, neki samo mailom, nema pravila, to samo oni u Becu znaju zasto tako rade. Niko nije dobio i mailom i postom.
Bitno je da ti u mailu stoji file number i da te ima na e-cas, kad proveris status na njihovom sajtu pomocu broja koji si dobio (Bxxxxxxxxx).
Nisu ti ni slali pismo. A ne bi bilo lose da im napises mail u kojem ces da im kazes da ti je "problematican prijem poste na kucnu adresu", pa da sve buduce korespodencije salju mailom.
Jednoj mojoj drugarici koja je vec u Kanadi od decembra 2007, njoj su sve, bukvalno sve slali E-mailom i AOR i zahteve za dopunama, i pozive za viziranje pasosa, jedino je kartone za lekarski dobila postom.

Pozdrav i srecno !:ok:

Sinisa.
 
Molim nekoga da mi da link tog e-cas servisa. Ne mogu nikako da se ulogujem preko onogas to sam nasao na situ...ah to cekanj...valjda cemo u septembru imati neke vesti (mi smo po novom sistemu).



Hvala vam na odgovorima.
U mailu sam dobio broj naseg fajla i mogu da ga proverim na e-cas-u, samo me zanimalo da li je pravilo da se obavestenja dobijaju i postom i mailom, zbog nekog buduceg obavestenje koje bi moglo da stigne postom.
Pozdrav svima i sto brze pakovanje!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top