Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Dragi Manoylo


Hvala Ti najlepse na ovim informacijama, s obzirom da vec danima, pokusavam bezuspesno da pronadjem sebe, nakon famoznog skidanja sa liste zanimanja ( 1111)
Nadam se da cemo uspeti da naucimo toliko da sebe predstavimo kako dolikuje je'l :)
Sta mislis sta pomaze, Countdown to french learn in 24 hours, imas na rapidshare-u a i French for dummies nju ne mogu naci :)
Uglavnom, nadam se da se ne potpisuje neka izjava da moras ostati na teritoriji Kvebeka, ali cu svakako ispostovati period od mesec-dva.

Hvalaaaa

Sasa


Ja sam upisao kurs francuskog, dacu vam na pp podatke skole u koju idem, jako su dobri a nisu skupi. Imam kurs tri puta nedeljno i radim u jednoj francuskoj firmi u Beogradu, tako da kombinujem kurs + konverzaciju na poslu.

Ne potpisuje se izjava, ali sistem je takav da se jako veruje na reč. Ako ste napisali da idete u Montreal npr., onda bi morali neko vreme da provedete tamo (dva, tri meseca). Posle tog vremena napišete molbu da ne možete da se snađete i da želite da odete u drugu provinciju. Ukoliko odete posle nedelju, dve, bukvalno ćete preći sistem i biti označeni - problemi kod zaposlenja, kod dobijanja kredita...... Naravno, za ove stvari samo prenosim ono što sam čuo.
 
Dragi Manoylo


Hvala Ti najlepse na ovim informacijama, s obzirom da vec danima, pokusavam bezuspesno da pronadjem sebe, nakon famoznog skidanja sa liste zanimanja ( 1111)
Nadam se da cemo uspeti da naucimo toliko da sebe predstavimo kako dolikuje je'l :)
Sta mislis sta pomaze, Countdown to french learn in 24 hours, imas na rapidshare-u a i French for dummies nju ne mogu naci :)
Uglavnom, nadam se da se ne potpisuje neka izjava da moras ostati na teritoriji Kvebeka, ali cu svakako ispostovati period od mesec-dva.

Hvalaaaa

Sasa

Dragi Sasa,

Ta izjava postoji i potpisuje se u drugom delu procedure dobijanja vize (kada saljes federalcima). Zove se Déclaration d'intention de résider au Québec, sto znaci da izjavljujes da planiras da zivis u Kvebeku. Obavezno moras da je potpises i posaljes sa ostalim trazenim dokumentima.
U principu, od trenutka kada dobijes boravisnu karticu (sto trenutno traje 2 meseca od kad doputujes u Kvebek), niko ne moze da te spreci da zivis gde god hoces u Kanadi. Karticu, odnosno stalni boravak, dodeljuje Kanada a ne Kvebek, tako da si slobodan da ides gde hoces uprkos izjavi. Medjutim, kazu da ako to uradis mozes da imas probleme pri dobijanju drzavljanstva, odnosno nije bas preporucljivo da to radis ako zelis da ga trazis jednog dana. Ne znam da li je to tacno i da li postoje jos neke nepogodnosti, ali to je ono sto sam procitala na drugim forumima.
Sto se tice jezika, nemoj ga uciti samo iz knjiga jer neces uspeti da zadovoljis zahteve. Najbolje je da upises neki kurs ili uzmes privatne casove i da akcenat bude na konverzaciji. Sluzbenik ce upravo hteti da vidi kako se snalazis u razgovoru. Naravno da treba da ucis i gramatiku i pisanje jer kad dodjes ovde, to ce takodje biti bitno za posao. Nekada je Alijansa (Alliance française) imala odlicne kurseve i dobre profesore, ali ne znam da li je to i dalje slucaj.

Puno pozdrava i zelim ti, kao i svima ostalima koji tek ulaze u proceduru ili cekaju odgovor, mnogo srece!
 
Ja sam aplicirao za Kvebek 17.06.2010. Učim francuski već mesec ipo, slušam Selin Dion po ceo dan... :)

U principu, intervju je obavezan ukoliko nemaš fantastične uslove (doktor nauka, radio u francuskoj firmi 20 godina, predavao na fakultetu na francuskom...) ali...

Naravno, intervju na francuskom neće trajati toliko ukoliko ste naveli basic knowledge, jer šta ćete pričati pola sata ako ne znate toliko jezik? Uglavnom, bitno je da znate da se predstavite na francuskom, da kažete nešto o sebi i neke osnovne stvari o Kanadi/Kvebeku.

Pozzz,
-m

Ih, ih, Manojlo brate, doktor nauka :) Mislim da je sasvim dovoljno da si recimo studirao francuski u svojoj zemlji, ili eventualno studirao na drzavnom univerzitetu u Francuskoj koju godinu, pa da izbegnes razgovor. Ako oni procene da nivo koji si naveo, odgovara prilikama u kojima si mogao da steknes taj nivo jezika, nece biti problema. Ipak, treba imati na umu da nekih 80% zovu na razgovor, i spremati se ozbiljno.

Ne znam da li sa basic knowledge uopste prolazis na simulaciji ? Osim ako nemas neku trazenu struku... Sa zanimanjima koja ih ne zanimaju previse, mislim da je minimum neko srednje znanje.

U sakom slucaju, bez casova, privatno ili u nekoj od skola, nema nista od francuskog. Ja sam francuski poceo uciti u Francuskom kulturnom centru. Od sest nivoa presao sam tri. Kad sam stigao u Francusku, nisam umeo ni da beknem. Znao sam dobro osnove gramatike, ali akcenat nije bio na konverzaciji, pa je bilo problema. Francuski nije tako jednostavan za slusanje, treba imati prilicno izvezbano uho, a imajte u vidu da vam moze zapasti i neko sa izrazenim kvebeckim akcentom, a onda zbogom sve sto ste ikada ucili...:)

Ne treba se obeshrabrivati, i naravno sve zavisi od licnih sposobnosti i talenta za ucenje jezika, ali treba ozbiljno shvatiti. A pogotovu ako zelite ostati u Kvebeku, bez francuskog cete imati problema u nalazenju posla. Sa francuskim ste u velikoj prednosti.

Pozdrav :bye:
 
Ne potpisuje se izjava, ali sistem je takav da se jako veruje na reč. Ako ste napisali da idete u Montreal npr., onda bi morali neko vreme da provedete tamo (dva, tri meseca). Posle tog vremena napišete molbu da ne možete da se snađete i da želite da odete u drugu provinciju. Ukoliko odete posle nedelju, dve, bukvalno ćete preći sistem i biti označeni - problemi kod zaposlenja, kod dobijanja kredita...... Naravno, za ove stvari samo prenosim ono što sam čuo.

Hello :bye:

Kao sto rece Jana_9, izjava postoji, i potpisuje se (obavezno) i salje kao deo zahteva za vizu, na federalnom nivou. To znaci da kada sutra budete trazili drzavljanstvo, oni lepo otvore fasciklu a tamo ... :eek:

Ova izjava vas zakonski ne obavezuje. Ako zelite daodete iz Kvebeka, ne morate nikome slati bilo kakvu molbu, kada dobijete katicu, slobodni ste kao pticica. Kartica vazi na celoj teritoriji Kanade, social security number takodje, pravo da radite takodje.

No ako je sudeci makar samo po ovom forumu, broj onih koji uce francuski da bi usli preko Kvebeka u Kanadu je u vrtoglavom porastu. "Le reste du Canada" (ostatak Kanade), kako to zovu ovde u Kvebeku, sigurno nije bas zadovoljan cinjenicom da Kvebek sve vise postaje nacin ulaska u Kanadu, i mogucnost zaobilazenja novih propisa. Sad, koliko ce ih to ljutiti ili ne, ko bi to znao?
Treba nam necije konkretno iskustvo, a na to cemo morati pricekati :)

Cini mi se da dokazati da ste imali problema oko snalazenja u Kvebeku moze biti vrlo tesko : ovde posla ima, pa cak i sa vrlo oskudnim znajem francuskog, stanovi su jeftini i nalaze se ocas posla, plate nisu lose, standard zivota visok, gradovi su prijatni za zivot... Osim nostalgije, ili kulturoloskog soka, sta bi drugo bio problem? Zasto bi ste se bolje snasli u drugim provincijama? Osim mozda neke direktne ponude u struci, sa dobrom platom, nesto sto ne biste mogli naci u Kvebeku....

Ipak, ako sutra uspesno zivite i radite, recimo u Ontariju, placate uredno porez, itd, sto bi vam pravili problem ? Poteskoca je sto se ne mogu naci konkretne informacije u vezi svega toga, ostaju samo nagadjanja...

:bye:
 
Dragi Jana_9 i Stajos

Hvala vam na iscrpnim odgovorima. Mnogo mi znace u ovom trenutku, kada od soka jos ne mogu da dodjem sebi. Naime, saradnik koji mi priprema papire je poslao 23.06 a zaprimljeno je u CIO 30. 06. Poludeo sam, to je jednostavno losa sreca , zakasniti ceo zivot za samo tri dana , ali njegov "genijalni" predlog je ovo sa Kvebekom.
Kazu da ova nova lista vazi samo godinu dana , ali i to je mnogo..... jer sam se pripremao skoro tri godine za podnosenje, cekao sam da imam tri godine radnog iskustva.......

Ne znam da li iko pomislja da preko americke vize udje u Kanadu?

Pozdrav :)
 
Dragi forumasi,
nov sam na forumu ali sam dasta citao vase postove i imam pitanje za vas u vezi iseljenickih viza za kanadu.
Imam 35 god. zavrsen ekonomski fakultet (menadzmen finansija),6 godina radnog staza,poznavanje engleskog prosecno,nemam nikoga u kanadi,ozenjen,supruga ima srednju skolu,i dete 8 god.Takodje,mozda je bitno i ti sto imam dijabetes,
E sada moje pitanje se odnosi na to kakve su mi sanse da dobijemo vizu,da li mi to sto imam dijabetes predstavlja problem zbog medicinskog pregleda (napominjem da sam zdrastveno ok).
Takodje me interesuje kako tacno ide cela procedura u vezi sa aplikacijom za dobijanje iseljenicke vize.
Pozzz
 
Dragi forumasi,
nov sam na forumu ali sam dasta citao vase postove i imam pitanje za vas u vezi iseljenickih viza za kanadu.
Imam 35 god. zavrsen ekonomski fakultet (menadzmen finansija),6 godina radnog staza,poznavanje engleskog prosecno,nemam nikoga u kanadi,ozenjen,supruga ima srednju skolu,i dete 8 god.Takodje,mozda je bitno i ti sto imam dijabetes,
E sada moje pitanje se odnosi na to kakve su mi sanse da dobijemo vizu,da li mi to sto imam dijabetes predstavlja problem zbog medicinskog pregleda (napominjem da sam zdrastveno ok).
Takodje me interesuje kako tacno ide cela procedura u vezi sa aplikacijom za dobijanje iseljenicke vize.
Pozzz

Šanse su vam loše ekonomski fakultet u CA ne postoji šta više ne postoji u većem delu sveta .
Znanje jezika za nekog ko želi da radi mora da bude nadprosečno .
Imate par opcija ,da položite za vozača kamiona ,pa da kao vozač odete tamo ,da aplicira supruga u slučaju da je kuvar ili neki zanat sa njihove liste ,ili ako vi nešto znate da radite pa da se prijavite .
Ovako nemate šanse .
Dijabetes se kontroliše i nije preperka za ulaz u CA
 
zdravo svima:) nisam mogla da odolim, jeste da sam na odmoru ali nedostaje mi forum pa sam svratila malo...

hvala dragim saborcima na podrsci, cim krenem da skupljam papire javljam sta se desava i kako ide:)

u svakom je slucaju dobro za znati da oni rade i preko leta, za razliku od mene;)

pozdrav svima i srecno:D bas preterah s ovim smajlicima, udarilo more u glavu:roll:
 
Šanse su vam loše ekonomski fakultet u CA ne postoji šta više ne postoji u većem delu sveta .
Znanje jezika za nekog ko želi da radi mora da bude nadprosečno .
Imate par opcija ,da položite za vozača kamiona ,pa da kao vozač odete tamo ,da aplicira supruga u slučaju da je kuvar ili neki zanat sa njihove liste ,ili ako vi nešto znate da radite pa da se prijavite .
Ovako nemate šanse .
Dijabetes se kontroliše i nije preperka za ulaz u CA
Hvala na odgovoru!
Gledao sam njihovu listu prioritetnih zanimanja i nasao sam nesto sa sifrom 1122,finansijski menadzment,tako sam razumeo,ali to nije ni bitno,nemoram to ni da radim tamo,vec bi mi to predstavljao ulaz.
Nego,niko mi neodgovori kakav je redosled prilikom apliciranja,kako ide cela procedura?
 
Zato što je to Kvebek i kao na neki način nezavisna teritorija može da uveze nove imigrante po nekim svojim procedurama .
Inače tamo je teško doći do posla i plate su niske

Zdravo ! :bye:

Izvinjavam se, ali moram da se ne slozim sa ovom konstatacijom. Prvo, u Kvebeku ne postoji prepreka u vidu lista kao u ostatku Kanade, ali treba dobro znati francuski da bi se apliciralo. Drugo, mogucnost da izaberu svoje imigrante imaju i druge provincije. Trece, nije tacno da je ovde tesko doci do posla, a jos manje da su plate niske. Zivotni standard je bolji nego u Ontariu, izmedju ostalog zato sto su recimo stanovi jeftini. Montreal, gde zivi 80% populacije Kvebeka, je po kvalitetu zivota u vrhu liste svetskih gradova...

Hvala :bye:
 
Hvala na odgovoru!
Gledao sam njihovu listu prioritetnih zanimanja i nasao sam nesto sa sifrom 1122,finansijski menadzment,tako sam razumeo,ali to nije ni bitno,nemoram to ni da radim tamo,vec bi mi to predstavljao ulaz.
Nego,niko mi neodgovori kakav je redosled prilikom apliciranja,kako ide cela procedura?

Opet se izvinjavam, i opet moram da se ne slozim sa odgovorom koji ti je dat od strane postovanog clana foruma srbijadamus -a :

"Znanje jezika za nekog ko želi da radi mora da bude nadprosečno"
Potrebno je naravno solidno znanje jezika za nalazenje posla, ali isto tako imate vremena da znanje popravite kojim kursem dok cekate poziv na razgovor, ili do vaseg dolaska.

Ekonomski fakultet mozda ne postoji kao takav i pod tim nazivom, ali struke koje se kod nas izucavaju na njemu i te kako postoje, izucavaju se i praktikuju i u svetu.

"Imate par opcija, da položite za vozača kamiona, pa da kao vozač odete tamo ,da aplicira supruga u slučaju da je kuvar ili neki zanat sa njihove liste, ili ako vi nešto znate da radite pa da se prijavite".
Ok, izuciti zanat recimo da nije problem, medjutim ono sto se trazi nije samo struka, vec minimum godinu dana radnog iskustva. By the way, ne vidim da su vozaci kamiona na listi. Inace se u Kanadi sa srpskom vozackom mora polagati i teorijski i vozacki ponovo, pa pretpostavljam da je sa vozacima tezih kategorija jos komplikovanije.

"Dijabetes se kontroliše i nije preperka za ulaz u CA"
tacno, krv se daje na analizu, ako je dijabetes kontrolisan, nece biti problema oko toga.

Inace, evo jedne korisne informacije : ako zelis da se sa sigurnoscu pronadjes u jednom od zanimanja, idi na ovaj sajt - National Occupational Classification (zato se i zove NOC lista) : http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC/2006/SearchNocCode.aspx
i potrazi pod kodom 1122 opis, i videces da li odgovaras. Mislim da si ti vise 0111, finansijski menadzment.

Inace, ako se pronadjes na listi, svakako nema potrebe da polazes za kamion, zanimanja koja su na listi zu zaista deficitarna, pa tako neces imati problema da nadjes posao nakon dolaska. I zapamti, ono sto traze je iskustvo, citiram "be a skilled worker who has had one year of continuous full-time or equivalent part-time paid work experience in at least one of the following eligible occupations within the last ten years", dakle nema veze toliko sta ti pise na diplomi, nego sta si tih 6 godina radio. Pogledaj opis pod 1122, pa ces videti.
Ako si najmanje godinu dana radio to sto tu pise, radi simulaciju, pa ces videti da li dolazis u obzir !

Srecno :super:
 
Opet se izvinjavam, i opet moram da se ne slozim sa odgovorom koji ti je dat od strane postovanog clana foruma srbijadamus -a :

"Znanje jezika za nekog ko želi da radi mora da bude nadprosečno"
Potrebno je naravno solidno znanje jezika za nalazenje posla, ali isto tako imate vremena da znanje popravite kojim kursem dok cekate poziv na razgovor, ili do vaseg dolaska.

Ekonomski fakultet mozda ne postoji kao takav i pod tim nazivom, ali struke koje se kod nas izucavaju na njemu i te kako postoje, izucavaju se i praktikuju i u svetu.

"Imate par opcija, da položite za vozača kamiona, pa da kao vozač odete tamo ,da aplicira supruga u slučaju da je kuvar ili neki zanat sa njihove liste, ili ako vi nešto znate da radite pa da se prijavite".
Ok, izuciti zanat recimo da nije problem, medjutim ono sto se trazi nije samo struka, vec minimum godinu dana radnog iskustva. By the way, ne vidim da su vozaci kamiona na listi. Inace se u Kanadi sa srpskom vozackom mora polagati i teorijski i vozacki ponovo, pa pretpostavljam da je sa vozacima tezih kategorija jos komplikovanije.

"Dijabetes se kontroliše i nije preperka za ulaz u CA"
tacno, krv se daje na analizu, ako je dijabetes kontrolisan, nece biti problema oko toga.

Inace, evo jedne korisne informacije : ako zelis da se sa sigurnoscu pronadjes u jednom od zanimanja, idi na ovaj sajt - National Occupational Classification (zato se i zove NOC lista) : http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC/2006/SearchNocCode.aspx
i potrazi pod kodom 1122 opis, i videces da li odgovaras. Mislim da si ti vise 0111, finansijski menadzment.

Inace, ako se pronadjes na listi, svakako nema potrebe da polazes za kamion, zanimanja koja su na listi zu zaista deficitarna, pa tako neces imati problema da nadjes posao nakon dolaska. I zapamti, ono sto traze je iskustvo, citiram "be a skilled worker who has had one year of continuous full-time or equivalent part-time paid work experience in at least one of the following eligible occupations within the last ten years", dakle nema veze toliko sta ti pise na diplomi, nego sta si tih 6 godina radio. Pogledaj opis pod 1122, pa ces videti.
Ako si najmanje godinu dana radio to sto tu pise, radi simulaciju, pa ces videti da li dolazis u obzir !

Srecno :super:

Hvala ti na iscrpnom odgovoru!
Inace radim u jednoj privatnoj firmi,kao finansijski menadzer(0111 bio si upravu) i to vac 6 god. tako da to nepredstavlja problem.Nego me interesuje da li se dobijaju dodatni poeni za tu vrstu prilagodljivosti,odn strucne spreme koja se nalazi na listi deficitarnih zanimanja.
I ako znas kako ide oko procedure za aplikaciju,mada ja nebi aplicirao do kraja god. zato sto hocu da se dobro spremim za test iz engleskog.Ili mozda da sada apliciram,pa da idem na test iz engleskog.
Hvala unapred!
 
E, imamo i mi vijesti. upravo zavrsavam razgovor sa sluzbenicom u Sydney/u i dobra vijest je da smo dobili AOR i da trebamo da saljemo dokumenta u Bec, a losa je da je potvrda poslata 4 maja, a da je mi nismo nikada primili, te nam je ostalo samo jos malo vremena da pripremimo svu dokumentaciju...
Ako nekog interesuje broj je 0016139444000, pa birate opciju 1, pa 2, pa 1, pa 2 i na kraju mislim jedan i onda cekate skoro 15 minuta, mozda i vise i onda dobijete ljubazne sluzbenike koji vam daju sve informacije. etoooo, ja jos ne znam sta me je snaslo...

ona ce probati da mi posalje taj mail ponovo, ali do tada moze li neko ko je vec dobio taj mail da ga okaci ovdje da pogledam spisak dokumenata, mada mi sluzbenica kaze da su to oni dokumenti koji stoje u onim silnim formularima i upustvima i da je to standardiyovan mail za svakoga... ipak, please, znacilo bi mi da vidim... pozz
 
E, imamo i mi vijesti. upravo zavrsavam razgovor sa sluzbenicom u Sydney/u i dobra vijest je da smo dobili AOR i da trebamo da saljemo dokumenta u Bec, a losa je da je potvrda poslata 4 maja, a da je mi nismo nikada primili, te nam je ostalo samo jos malo vremena da pripremimo svu dokumentaciju...
Ako nekog interesuje broj je 0016139444000, pa birate opciju 1, pa 2, pa 1, pa 2 i na kraju mislim jedan i onda cekate skoro 15 minuta, mozda i vise i onda dobijete ljubazne sluzbenike koji vam daju sve informacije. etoooo, ja jos ne znam sta me je snaslo...

ona ce probati da mi posalje taj mail ponovo, ali do tada moze li neko ko je vec dobio taj mail da ga okaci ovdje da pogledam spisak dokumenata, mada mi sluzbenica kaze da su to oni dokumenti koji stoje u onim silnim formularima i upustvima i da je to standardiyovan mail za svakoga... ipak, please, znacilo bi mi da vidim... pozz


Dear Sir:
We have received your application for permanent residence in Canada in the Federal Skilled Worker Class on ???????.
The Minister of Citizenship, Immigration and Multiculturalism issued instructions which were published in the Canada Gazette on 28 November 2008. These instructions specify that only applicants who have an offer of Arranged Employment, applicants who are legally residing in Canada for at least one year as a Temporary Foreign Worker, or an International Student, or applicants who have work experience in certain listed occupations are eligible to be processed in the Federal Skilled Worker class.
We have assessed your declared occupations against the list of eligible occupations identified by the Minister of Citizenship, Immigration and Multiculturalism and published in the Canada Gazette on 28 November 2008.
Your application is being recommended for further assessment by a visa office. You are therefore requested to submit a full application to the following visa office:

The Canadian Embassy
Laurenzerberg 2
1010 Vienna
Austria

The Visa Office will make a final determination of your eligibility for processing on the basis of the information and documentation you provide. Any future correspondence should be sent to the visa office. Your reference number is located below the date of this letter. You must quote this reference number in any future correspondence. If you submitted original supporting documents, these are being returned to you by mail as you may be required to submit these with your full application.
This correspondence also acknowledges receipt of your payment dated ??????? in the amount of 1,100.00 Canadian dollars. Your Payment Receipt No. is ?????????? . Please keep a copy of this letter for your records and quote this number on all correspondence relating to application fees or refunds.

Submitting your Full Application

Go to http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/skilled.asp to download the Federal Skilled Worker guide and application forms.

Your full application must consist of the following:

* A copy of this letter with the reference number above
* Application for Permanent Residence in Canada [IMM 0008]
* Schedule 1: Background/Declaration [IMM 0008 SCHEDULE 1]
* Additional Family Information [IMM 5406]
* Use of a Representative [IMM 5476] (if applicable)
* Schedule 3: Economic Classes [IMM 0008 SCHEDULE 3]
* Visa office-specific forms and a list of supporting documents required by the Visa office are available at:

www.cic.gc.ca/english/information/applications/skilled-mission.asp

NOTE: You must inform the visa office of any changes in your application (e.g. birth of a child, marriage, new occupation or employer, etc) when submitting your full application. Please include a letter identifying what the changes are.
You have 120 days from the date of this letter to prepare and submit these forms and supporting documentation. If your full application is not received within this time, we will assume you are no longer interested in immigrating to Canada and we will close your file. Documents must be submitted in a SINGLE package. Do not submit any documents until you have prepared the entire package. We will make a decision on your application on the basis of the documents you provide at that time.
Until the visa office has received your completed application, it will not accept, respond to, or attach to your file any interim correspondence, EXCEPT:

• Change of address, including change of e-mail address;
• Change of immigration representative;
• Request for withdrawal of your application and refund of fees;
• Submission of an Arranged Employment Opinion approved by Human Resources and Skills Development Canada

Once the visa office has received your full application, it will send you an acknowledgement of receipt letter which will inform you of the next steps in the processing of your application.

Thank you for your interest in Canada.


MM
Immigration Section
Case Processing Centre
Sydney, Nova Scotia
 
E, imamo i mi vijesti. upravo zavrsavam razgovor sa sluzbenicom u Sydney/u i dobra vijest je da smo dobili AOR i da trebamo da saljemo dokumenta u Bec, a losa je da je potvrda poslata 4 maja, a da je mi nismo nikada primili, te nam je ostalo samo jos malo vremena da pripremimo svu dokumentaciju...
Ako nekog interesuje broj je 0016139444000, pa birate opciju 1, pa 2, pa 1, pa 2 i na kraju mislim jedan i onda cekate skoro 15 minuta, mozda i vise i onda dobijete ljubazne sluzbenike koji vam daju sve informacije. etoooo, ja jos ne znam sta me je snaslo...

ona ce probati da mi posalje taj mail ponovo, ali do tada moze li neko ko je vec dobio taj mail da ga okaci ovdje da pogledam spisak dokumenata, mada mi sluzbenica kaze da su to oni dokumenti koji stoje u onim silnim formularima i upustvima i da je to standardiyovan mail za svakoga... ipak, please, znacilo bi mi da vidim... pozz

Ali je jako vazno da ti posalju tvoj mejl zbog broja tvog fajla koji ti je neophodan...vidi sta pise...
-Your reference number is located below the date of this letter. You must quote this reference number in any future correspondence.

A znam iz iskustva da je vazno.
pozdrav!
 
Ali je jako vazno da ti posalju tvoj mejl zbog broja tvog fajla koji ti je neophodan...vidi sta pise...
-Your reference number is located below the date of this letter. You must quote this reference number in any future correspondence.

A znam iz iskustva da je vazno.
pozdrav!

znam to, dali su mi taj broj, a imala sam ga i prije kada sam placala pa slala u bec za potvrdu o placanju, tada sam ga vec dobila, a i oni su mi ga sada izdiktirali.. jos mi nije nista poslala, rekla je da je to problem-ponovno slanje i da ce pokusati...

jos jedno pitanje, tek sad sam shvatila da sada trebam da placam right for permennat residence fee sada kada saljem dokumenta, to je prije islo kada se odobre vize, tako mi se bar cini.
nego, nisu mi jasni iznosi, jer na sajtu ambasade u becu imaju samo konvertovani iznosi i upustva za placanje aplikacije...
i hvala puno za mail
 
E, imamo i mi vijesti. upravo zavrsavam razgovor sa sluzbenicom u Sydney/u i dobra vijest je da smo dobili AOR i da trebamo da saljemo dokumenta u Bec, a losa je da je potvrda poslata 4 maja, a da je mi nismo nikada primili, te nam je ostalo samo jos malo vremena da pripremimo svu dokumentaciju...
Ako nekog interesuje broj je 0016139444000, pa birate opciju 1, pa 2, pa 1, pa 2 i na kraju mislim jedan i onda cekate skoro 15 minuta, mozda i vise i onda dobijete ljubazne sluzbenike koji vam daju sve informacije. etoooo, ja jos ne znam sta me je snaslo...

ona ce probati da mi posalje taj mail ponovo, ali do tada moze li neko ko je vec dobio taj mail da ga okaci ovdje da pogledam spisak dokumenata, mada mi sluzbenica kaze da su to oni dokumenti koji stoje u onim silnim formularima i upustvima i da je to standardiyovan mail za svakoga... ipak, please, znacilo bi mi da vidim... pozz

bravo redapple!!!

kakva glupost da nisi dobila mail, dobro da si imala broj i da si pozvala! zato je i vazno da pisemo datume kada smo sta slali, kada su sta trazili, itd. inace se moze desitit da cekas i cekas (npr. vi ste sve poslali pre nas, stoga je bilo logicno da poziv za dokumenta dobijete pre nas) a u stvari samo nisi primio sta god su ti poslali, sto moze biti opasno.

jel' stizete sve da prikupite, obzirom da su godisnji odmori itd?

znaci, tebi su priznali to sto si radila oko finansija na fakultetu gde radis kao asistent? iako si napisala da je to bilo sta pola radnog vremena ili kako? to je bas zanimljivo, mozda bi jos nekome znacilo da cuje ponovo, mozda neko moze da iskoristi tu (pod)varijantu.

i samo jos jedno pitanjce, sta je to oko placanja right of permanent residence fee? zar se ne placa sledeci fee tek na kraju samog procesa? ja sam tako razumela, platis kada posaljes za sydney, pa tek nakon medicals, kada sve (nadamo se:worth:) prodjes? bi li objasnila o cemu se tu radi?

srecno i javljaj se! tu smo blizu i po datumima a i ovako znam kako ti je i zasto zelis da pobegnes s tog fakulteta na kome radis;)

pozdrav svima na forumu!
 
Pozdrav svima

Evo ovako :) Sto se tice liste 0122 i slicno to je lista koja postoji na samom sajtu NOC-a ali je fazon u tome, da je trenutno trazena lista CIC-a, dakle oni odredjuju koji deo ce trenutno smatrati validnim od moguceg sirokog izbora. Kako sam i ja bio u vecnoj dilemi, a odgovora raznih, to je zvanicni odgovor NOC sluzbe , gde takodje kazu da oni nemaju pravo da sugerisu CIC telu bilo sta......
Tako da, kako sam ovde procitao, lista se menja za nekih godinu dana, a dotle ko prezivi :)

Sve najbolje

Sasa
 
Hvala ti na iscrpnom odgovoru!
Inace radim u jednoj privatnoj firmi,kao finansijski menadzer(0111 bio si upravu) i to vac 6 god. tako da to nepredstavlja problem.Nego me interesuje da li se dobijaju dodatni poeni za tu vrstu prilagodljivosti,odn strucne spreme koja se nalazi na listi deficitarnih zanimanja.
I ako znas kako ide oko procedure za aplikaciju,mada ja nebi aplicirao do kraja god. zato sto hocu da se dobro spremim za test iz engleskog.Ili mozda da sada apliciram,pa da idem na test iz engleskog.
Hvala unapred!

Hm, ne razumem :dontunderstand:
Pa ako nisi na listi, tj. ako ti je zanimanje u 0111 (nije na aktuelnoj listi), nece ti uzeti u obzir prijavu :( Biti na listi nije plus, nego uslov bez koga nije moguce pokrenuti proceduru ;)
Zaboravi poene, prvo treba biti jedan od srecnika sa liste, pa onda sesti i racunati :(
Sto se tice procedure itd., molim te idi na sajt, sve je detaljno objasnjeno, ja nisam isao po istom principu jer se za Kvebek pomalo razlikuje, pa da te nesto ne slazem :)
A i pravila se menjaju, sta je vazilo juce, ne vazi vise danas.
U principu, ako se nadjes na listi, treba svakako pozuriti, jer se lista menja cesto, danas te ima - sura te vise nema. Isto tako, ako te danas nema, ne znaci da te sutra nece biti, mozda im zatreba, treba pratiti razvoj situacije :)
Ili se odluciti na neku drugu varijantu dolaska u Kanadu, Kvebek, job offer, sta ti ja znam, imas sve na sajtu, sve opcije...
Srecno :D
 
Samo da vam kazem da nas dvoje apliciramo po ovoj novoj listi i po novim pravilima. Sada se sva dokumenta, koja su se trazila u drugom koraku (dopuna), salju odmah. Mi jos cekamo uverenje iz policije da nismo osudjivani, ostalo smo preveli kod sudskog tumaca... Nemam pojma koliko ce sad procedura trajati, jer se sve salje odmah. Javicu cim budem saznala nesto... Pozz!
 
bravo redapple!!!

kakva glupost da nisi dobila mail, dobro da si imala broj i da si pozvala! zato je i vazno da pisemo datume kada smo sta slali, kada su sta trazili, itd. inace se moze desitit da cekas i cekas (npr. vi ste sve poslali pre nas, stoga je bilo logicno da poziv za dokumenta dobijete pre nas) a u stvari samo nisi primio sta god su ti poslali, sto moze biti opasno.

jel' stizete sve da prikupite, obzirom da su godisnji odmori itd?

znaci, tebi su priznali to sto si radila oko finansija na fakultetu gde radis kao asistent? iako si napisala da je to bilo sta pola radnog vremena ili kako? to je bas zanimljivo, mozda bi jos nekome znacilo da cuje ponovo, mozda neko moze da iskoristi tu (pod)varijantu.

i samo jos jedno pitanjce, sta je to oko placanja right of permanent residence fee? zar se ne placa sledeci fee tek na kraju samog procesa? ja sam tako razumela, platis kada posaljes za sydney, pa tek nakon medicals, kada sve (nadamo se:worth:) prodjes? bi li objasnila o cemu se tu radi?

srecno i javljaj se! tu smo blizu i po datumima a i ovako znam kako ti je i zasto zelis da pobegnes s tog fakulteta na kome radis;)

pozdrav svima na forumu!

cao odmorasu,
mislim da cemo stici, imamo mjesec i jos nekih deset dana do ispunjavanja tih 120 dana, a mi ovamo u bih nemamo problema sa dokumentima, sve se brzo dobija i rijesava. plus smo mladi pa nemamo mnogo ni tih ugovora o zaposlenju, a idemo na osnovnu varijantu, dakle no realtives, no arranged employment, samo bazicne info. veceras sam pregledala dokumentaciju vecinu stvari sam pronasla...
sto se tice zaposlenja ja sam napisala u aplikaciji da sam ja imala oba zaduzenja i ovo asistensko i ovo finansijsko, nisam nista pisala full time, part time, jer je tako i bilo, napisala sve odgovornosti i to je to... zbog toga sam imala najveci strah, ali eto iygleda da je neko bio raspolozen tamo..
i da i ja sam bila iznenadjenja sa ovim fee, jer sam ubjedjena da je to ranije bilo tek po odobrenju vize. ovde sada kaze da se i sada odnosi na vizu, ali da se placa ranije pa da se u slucaju negativnog odgovora dobija novac nazad. iynos je 490 $ ili 380 eura iste metode placanja...
mene interesuje samo da li ovaj fee mozemo platiti kreditnom karticom, kao sto se moze placati aplikacija??????
i da li nam trebaju uvjerenja o drzavljanstvu, tamo je napisano nesto poslije rodnih listova i pasosa o tome da ukoliko neko od clanova porodice ima drzavljanstvo kanade da treba poslati. nisam sigurna trebaju li i nasa uvjerenja, je li neko to slao??????
brckajte se malo i za nas, mi smo bili u maju pa smo vec zaboravili
 
Poslednja izmena:

Back
Top