Kako do besplatnih akcija i akcija preduzeca za nas iz Au

sidewalker

Obećava
Poruka
70
E, pa... morao sam da napisem neki mali topic povodom sledeceg. Nisam znao kako da ga nazzovem drugacije, ali razume se sta sam mislio.
Naime... ima nas iz Australije prilicno, koji kao i svi ostali zele da podnesu aplikaciju za (ove aktuelne) besplatne akcije koje ce se deliti u Srbiji. Neki od nas, cak imaju pravo i na akcije preduzeca u kojima su radili, poput EPS-a.
Zvao sam konzulat Republike Srbije u Sidney-u i trazio obavestenje kako i sta? Rekli su mi da se aplikacije moraju licno predati i to u Sidney-u.

Znaci... nema tog smile-ija koji bi opisao moje zaprepascenje. Mi sada moramo da placamo avionske krte iz Perth-a da bi predali j***** aplikaciju licno. Pa, zar nemaju kancelariju u zapadnoj Australiji ili barem nekog kurira koji ce to preneti? Prosto mi je neverovatno i ne mogu jos da prihvatim takvu glupost i sve mislim da mora postojati nacin da se svi nasi papiri i aplikacije drugacije procesuiraju. Pisacu i ambasadi direktno, ali sam prvo hteo da vidim Vase misljenje prvo. Nadam se da gresim i da ce mi neko ukazati na drugi i "bolji" nacin za sve ovo.
Da Vam i ne pricam sta sam nasao pretragom preko net-a. Mail adrese nasih konzulata u AUSTRALIJI ljudi, bre... AUSTRALIJI... kontinentu !!! Evo ih, slede:

serbembau@iprimus.com.au u Canberi i
gkrssid@froggy.com.au, gkrssid@optusnet.com.au u Sidneju

Pa, zar su to adrese konzulata jedne drzave. Jeb*** internet provajderi !!!???

www.iprimus.com.au
www.froggy.com.au
www.optusnet.com.au
Nasa drzava ne moze da plati ni jednog sajt dizajnera da napravi sajt konzulata u jednoj vrlo postovanoj drzavi na svetu !!!???

A sada pogledajte mail adresu konzulata u Albaniji:

embassy.belgrade@mfa.gov.al
bas onako kako i treba da bude.

Mozete da zamislite kako mi je sve ovo smesno, ali reci cete ... to je nasa Srbija.
Sad vidite koga vise postuju Albaniju ili Australiju, a mozda su se zeznuli posto obe pocinju slicno, pa su pobrkali, hehehe. Hteli su zapravo da urade suprotno ;).

Molim Vas ako neko zna nesto drugacije o ovim aplikacijama za akcije i kako bi mogli da to obavimo bez putovanja u Sidnej?
 
Maskice :)... napisao sam vec da sam zvao i pitao ljude iz kozulata u Australiji i napisao sam i sta su mi rekli: da moram licno doci u Sidney iz Pertha i predati aplikaciju. Za dokumenta znam sta mi treba ;), hvala...
Ja samo pitam druge ljude da li su culi za neki drugi nacin, jer mi se ne leti za Sidney iz Pertha samo da bih predao za akcije.
Vidim ja da cu morati na jedan produzeni vikend, pa sa suprugom u Sidney ;). Pa, dobro... mozda bude i bas lep turisticki provod ;).
 
Oprosti Sidewalkeru, nisam pazljivo procitala tvoj post a i ja sam trenutno u gostima u Australiji ali sto mogu reci da i u Srbiji se akcije mogu pisati samo licno, a s obzirom da ces morati da ides za Sidnej kao sto su i rekli u konzulatu, bice tebi i zeni bas lep produzen vikend.Samo, trebali su otvoriti neki istureni konzulat u Perthu jer sto je daleko,daleko je.
Pozzz
 
Oprosti Sidewalkeru, nisam pazljivo procitala tvoj post a i ja sam trenutno u gostima u Australiji ali sto mogu reci da i u Srbiji se akcije mogu pisati samo licno, a s obzirom da ces morati da ides za Sidnej kao sto su i rekli u konzulatu, bice tebi i zeni bas lep produzen vikend.Samo, trebali su otvoriti neki istureni konzulat u Perthu jer sto je daleko,daleko je.
Pozzz

Da, maskice... izgleda da cu morati na vikend tamo kao sto kazes, a sto se mora nije tesko, a jos i kad je lep vikend... ma "ih" :).
Vec sam poceo a gledam aranzmane :)
Hvala na odgovorima...;)

za admina: mozete ugasiti ili izbrisati ovu temu (sta god!!!) posto sam izgleda saznao da nema alternative prvom i jedinom resenju.
Hvala i pozdrav :)
 

Back
Top