Kako da uparite košulju i kravatu

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.428
kravata_biznis_021213_tw1024.jpg


Muškarci većinom igraju sigurno kada su kombinacije boja u pitanju. Oni obično nose boje koje su najzastupljenije i sa kojima ne mogu pogrešiti. Ako mislite da niko nije primetio da stalno nosite istu kravatu ili košulju, varate se. To su verovatno svi primetili, osim vas.

Dakle, morate pokušati da u vaše odevanje ubacite malo raznovrsnosti. Oslobodite se i probajte nove boje, stilove i dezene. Verovatno ćete pronaći nešto što će vam odgovarati i što će istaći vaš karakter u najboljem svetlu.

Ovo su neka rešenja koja možete isprobati.

Svetlo i tamno
Ovo je najjednostavnije pravilo koje će vam uvek pomoći u ovakvim situacijama. Kravata treba da bude tamnija od košulje, bez obzira na nijansu i boju.
Sa ovim pravilom ne možete pogrešiti.

Prava veličina
Tako je, u ovom slučaju je veličina vrlo važna. Kravata ne sme biti ni prekratka ni predugačka. Ona mora biti u proporciji sa kragnom.
Ovo pravilo će vam takođe pomoći da svoj stil dovedete do maksimuma.

Dezeni
Ovde se najčešće prave greške. Ako spajate košulju i kravatu sa šarama, onda vodite računa da te šare ne budu iste veličine i oblika.
Velike šare uparene sa malim i obrnuto će se međusobno dopunjavati i biće u savršenom skladu.

Suptilnost
Budite suptilni i ne trudite se previše, jer to će se videti. Jednostavnost je uvek najbolja opcija, pogotovo kada je reč o stilu
Naravno, slobodno ubacite poneki detalj koji vi želite, ali se trudite da to bude minimum.

(muškimagazin)
 
Meni je ceo 3piece suite koncept nekako stvar 17 veka ili mozda ranije. Ono - izandjalo, staro, neadekvatno i jos 20 slicnih epiteta.

Imam nekoliko odela koja zapravo toliko retko upotrebljavam da se cesto pitam sta ce mi i to u zivotu.
Niti volim da ih nosim, niti mi ako bih se ja pitao generalno trebaju. Ever.

Ali sam primetio da kad se obucem - ribe obicno otkidaju. Koja je tu spojka - nikad mi nije bilo jasno.
Tek kosulja - totalno arhaicno i neadekvatno nicemu korisnom. Kravata pride i jos gore. Ko pas na lancu.
Cipele - ako nisu neke super kvalitetne, obicno su ko pancerice za skijanje - uobicajeno neudobno i neprimenljivo za bilo sta nego za neki cist zatvoren prostor ili crveni tepih.

Ali pravila su:

odelo mora da bude dosadno. Ali po mogucstvu skupoceno - recimo fina vuna ili svileno.

kosulja je iskljucivo bela! (ne znam da li imam mozda jednu ili dve) - ali tako kazu.

kravata - ona koja je u trenutnoj modi (kratka, dugacka, siroka, uska, ove boje one boje, sarena, strafte, ornamenti - kravata je statement - jedini je komad koji izrazava licnost, ili daje slagvort za neki izgovor ili posalicu. Ako imam situaciju onda mi je kravata u skladu sa sprdanjem eventa na koji idem.

ako je sako lezeran onda leptir masna

cipele... zagonetka - sto skuplje to vise drugi komentarisu. Po cipelama se odelo poznaje. Ne mi je jasan fetish.

----------
toliko me nervira taj ceo koncept da mi ponekad dodje da u tim nekim skupim cipelama i svilenom odelu zagazim u neku svezu oranicu blatnjavu do kolena. Da izgazim sav taj establishment koji odelo predstavlja.
 
Poslednja izmena:

Back
Top