Kako biste popravili svet?

a koja je razlika izmedju broja i imena i prezimena???

ljudi jesu brojevi, itekakvi...:D

Ime ti je dao neko koga poznajesh. I najverovatnije neko do koga ti je jako stalo.
+ Ime mozesh da birash. Kao i prezime. A, autor posta nije napisao broj nego " broj ". Znachi ne misli na broj kao cifru ili skup vishe cifara :) Taman sam hteo da joj kazem, da je stavila znake navoda bash tamo gde bih i ja. :D Hajde sada, da chujem kako ti gledash ne sve to. Jesi li ti video tu drugo... Neku dobru stranu brojeva, na primer? :D
 
Poslednja izmena:
nema razlike...izmedju broja i imena...

a "ime" smo onima koji nas znaju(ali ne pamte nas samo po imenu, vec osmehu, nekoj ljudskoj karakteristici, izgledu, a mozda nas bas u memoriji drze kao broj 25 :) ), a oni koji nas ne znaju samo "broj"(odnosno oni nemaju dojam kakvi smo, i svrstavaju nas u "brojeve" a opet mogu da budu i "imena")...


tako da verovatno vidimo slicno ove stvari...
 
Prochitaj ponovo moj prethodni post. Nije broj = " broj ". A mogu i da ti kazem shta ja mislim da je " broj " ako zelish.
P.S. Naravno da nema razlike. Ako shavtash ime i prezime kao skupinu slova. Ja na to gledam kao, ono, sve shto si ti. Znachi upravo to shto si opisao. Tvoj osmeh, nachin na koji hodash, kada dash prosjaku na ulici dvadeset dinara, ono, ne znam, kada gadjash komshiju prackom u nogu itd... Ti, tvoje ime i prezime, sve oko tebe, i sve shto jesi :D
 
Poslednja izmena:
@Borac
-Sa obzirom na ponasanje sadasnjih monopolista, nacionalizacija je pravo resenje, u ovom trenutku.Odsecanje prstiju bi za kradu bilo pravo resenje pocev od nasih politicara :) , al, nek bude zakon iznad coveka. Ja verujem da jos uvek ima postenih ljudi, a ako ne, pa zvizdaljke posle svake neispunjene, obecane obaveze, a ne da spavamo otvorenih ociju...i budemo dobri i humani !? Bogu je milija ona jedna zalutala ovca od hiljadu pravednih...Ljudi bi zaista trebalo da imaju slobodu izbora kada je u pitanju potomstvo, ali nemaju ga ni sada...Sto se tice obrazovanja itd. ,u potpunosti se slazem sa tvojom konstatacijom !

@Ne_Vazim_Se
Koliko bi taj moj svet bio bolji od ovog pokazalo bi vreme... U osnovi ono cemu se ja nadam, to je manji stres, pocev od onih najmladih...

Za Borca
,,Strepim za svoju zemlju kad pomislim da je bog pravedan, da njegova pravda ne moze uvek spavati. Odnos izmedu gospodara i roba je despotizam. Sigurno je da je u knjizi sudbine zabelezeno da ti ljudi moraju biti slobodni."
Thomas Jeffersson
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja sam želela da rodim četvoro dece.
I da usvojim još dvoje-troje.
Lupala sam u šerpe i duvala u zviždaljke u nadi da će moja šerpa/lonac/zviždaljka biti šrafčići koji će pokrenuti mašinu u drugom pravcu.
Plakala nad snimcima gladnih iz Somalije i Sudana, i kojekako umirućih iz drugih delova sveta.
Htela sam da idem u Indoneziju, na Kalimantan, u rehab centar za orangutane.

Imala sam svakakve ideale, želje, stremljenja ... Neke imam još uvek. I još uvek imam nadu, snagu, volju... s tom razlikom što sad tačno znam šta i koliko mogu.

:heart: pozdrav Borac
 
To ti pricham. Bash je divan ovaj svet :neutral: Inache, nisam ja ni mislio na igrachke i ostale " nepotrebne " stvari. Ali, ako ne bih mogao to dete da ( minimum minimuma je meni ovo ) : udomim, nahranim, obuchem i shkolujem, ne bih ga ni pravio. Ne bih sebi dopustio i malo nepromishljenosti po tom pitanju. Eto pod-teme: Kada bi i imali " sve " neophodne materijalne uslove, da li bi smeli doneti josh jedan zivot na ovakav svet?

Ne_Vazim_se, bila sam pod uticajem Borcovih reci pa nisam odreagovala na tvoje
Znas kako su nekada davne (pre 50 godina) govorile zene: "Sa covekom pod sljivu":D
a dans, u futurrru, covek treba da ima kola, stan, namestaj, ... :D
zanimljivo, mislim bilo bi zanimljivo da sam neka druga vrsta pa da izucavam taj fenomen
Sto je covek nekada imao smelosti da zivi i koristi poljski wc a sad mu treba dzakuzi?
pojam nemam, al eto neki biraju tako a neki ne
nisu svi ljudi vezani za dzakuzi , skolu itd
neki nadju nacin da sve to preskoce
Trenutno mi se cini da sve stvari koje dozivljavamo kao nametnute treba preci
al ozbiljno
Prosto moze covek da gura svoj fazon, da ratuje
Pa i pre su ljudi ustvari ratovali. Nisu njima u prirodi cvetale ruze. Trebalo je preziveti teske zime ili susne nerodne godine. Trebalo se odbraniti od ljudi napadaca i ko zna jos kolko nekih drugih prepreka kojih sada nismo ni svesni da su imali.
Znaci zauzeti borben stav prema svemu onom sto me sputava kao ljudsko bice. Naravno, pre toga bi trebalo biti nacisto sta je ono sto me cini ljudskim bicem, i braniti to i pamecu i umecem. Eto tako mi se to cini. Znaci, svet se menjati ne moze, ko sam ja da menjam svet? Al u njemu se mogu truditi svim silama da opstanem.
 
Ne_Vazim_se, bila sam pod uticajem Borcovih reci pa nisam odreagovala na tvoje
Znas kako su nekada davne (pre 50 godina) govorile zene: "Sa covekom pod sljivu":D
a dans, u futurrru, covek treba da ima kola, stan, namestaj, ... :D
zanimljivo, mislim bilo bi zanimljivo da sam neka druga vrsta pa da izucavam taj fenomen
Sto je covek nekada imao smelosti da zivi i koristi poljski wc a sad mu treba dzakuzi?
pojam nemam, al eto neki biraju tako a neki ne
nisu svi ljudi vezani za dzakuzi , skolu itd
neki nadju nacin da sve to preskoce
Trenutno mi se cini da sve stvari koje dozivljavamo kao nametnute treba preci
al ozbiljno
Prosto moze covek da gura svoj fazon, da ratuje
Pa i pre su ljudi ustvari ratovali. Nisu njima u prirodi cvetale ruze. Trebalo je preziveti teske zime ili susne nerodne godine. Trebalo se odbraniti od ljudi napadaca i ko zna jos kolko nekih drugih prepreka kojih sada nismo ni svesni da su imali.
Znaci zauzeti borben stav prema svemu onom sto me sputava kao ljudsko bice. Naravno, pre toga bi trebalo biti nacisto sta je ono sto me cini ljudskim bicem, i braniti to i pamecu i umecem. Eto tako mi se to cini. Znaci, svet se menjati ne moze, ko sam ja da menjam svet? Al u njemu se mogu truditi svim silama da opstanem.

Razumem te. Samo, mislim da ima puno razlike u " borbi " modernih ljudi, i ljudi iz proshlosti. " Borba " je danas daleko neravnopravnija.
P.S. Joj, gde strpa djakuzi i shkolu u isti kosh? :lol:
 
:lol: pa zar ne lice skola i dzakuzi
jedno masira glavu a drugo guzu :D
nacin rada u skoli danas
nego , sta mi ovo radis druze stari? svet je super i tacka :D
nemoj sad da kazem macka macka

Ma mozda im je bilo lakse a mozda im je bilo sto put gore , al na vreme , pa su zato il ojacali il vrlo rano umirali
Ovo zvuci gadno, grubo, sta li , al istina je. Ljudi su umirali pre puberteta u velikom procentu.
Znaci opstajali su jaki, jaki ljudi. Danas, danas zivimo i mi slabi i jaki.
Ovo sam se prilicno zaletela, to je za detaljniju proveru. I kada kazem slab, mislim da je to promenjivo, da iako je nekop slab moze postati jak, al ne preko noci.
 
Ne zezaj Navar:D
ne razumem sta si hteo sa tom recenicom pod znacima navoda
Cini mi se da ima u kuranu nesto: Penji se na brdo al samo blizu vrha.
To me podsetilo na ovo sto si napisao, al ne umem da povezem sa onim sto vec pise
pa malo obrazlozi, sta si hteo reci
 
:lol: pa zar ne lice skola i dzakuzi
jedno masira glavu a drugo guzu :D
nacin rada u skoli danas
nego , sta mi ovo radis druze stari? svet je super i tacka :D
nemoj sad da kazem macka macka

Ma mozda im je bilo lakse a mozda im je bilo sto put gore , al na vreme , pa su zato il ojacali il vrlo rano umirali
Ovo zvuci gadno, grubo, sta li , al istina je. Ljudi su umirali pre puberteta u velikom procentu.
Znaci opstajali su jaki, jaki ljudi. Danas, danas zivimo i mi slabi i jaki.
Ovo sam se prilicno zaletela, to je za detaljniju proveru. I kada kazem slab, mislim da je to promenjivo, da iako je nekop slab moze postati jak, al ne preko noci.

Razumem te u potpunosti. I skapirao sam odavno ja isto to. Ofskroz :D Ali, tu su opet neki drugi faktori bla bla truc :D
 
pa izreka je kineskog porekla..i smisao joj je u gospodarenju..mada ima jos ona smislova ovaj je vezan za temu..naime..piramida vlasti je kao planina..i sto se vislje penjes ..sve ti veci vidik puca u maglovite daljine..medjutim kad se popnes na vrh piramide vlasti iako imas mogucnost da menjas stvari..ne vidis na cemu zapravo stojis..sto ce reci potpuno se otudjis ..postanes rob sistema a ne njegov gospodar..pa tako i svaka promena koju bi hteo da sporvedes ti se na kraju vrati i obije o glavu..

najbolji vladar je onaj cija se vladavina i ne vidi..i nakon obavljenog posla ljudi kojima takav vladar vlada kazu "vidite..mi smo sve ovo sami napravili"
 
Navar, imam jednog bas starijeg kolegu punog poslovica i recenica i on je nesto sasvim slicno citirao iz Kurana . Kako je svet mali.
a sve mi kroz glavu idu stihovi, al se ne secam tacno, ako neko zna nek napse

u oluji bri
kraj nedaca svih
i uz sudbu kletu
biti nasmejan miran prirodan j tih
najveca je umetnost na svetu


to dodje ko da smo mi sami onaj brod
 

Back
Top