Kako biste popravili svet?

Ukoliko bi ste ga uopshte popravljali? Shta bi promenili, da mozete? Kako bi sve ovo izgledalo, da se Vi pitate? Da li bi uopshte izgledalo? Da li Vas je briga? Obrazlozite.

vratio bi nas u prvobitnu drushtvenu zajednicu al uz ovaj nivo"samosvesti"
unishtio svu tehnologiju i vratio choveka prirodi..uz sve loshe i dobro shto to nosi sa sobom
ochigledno je da "evolucija" ako moze uopshte tako da se nazove ide protiv prirode a kad se kachish s prirodom i majchicom zemljom obichno budesh pochishtjen....ili tjemo prirodu mi sami preduhitriti..to je mozda i verovatnija solucija
pa polako opet iz pochetka....ravnajuci svoj zivot sa godishnjim dobima,kretanjem sunca i planeta kao nekada a ne jurnjavom za bezvrednim zelenim papirom
naravno ovo je utopia chovek je suvishe navikao da bude rob i komformista da bi sebe spasio od samounishtenja
 
Има једна филозофија- каже: стално сам размишљао како да поправим свет око себе, како да га начиним бољим, а онда сам схватио да је то немогуће и да прво треба да променим себе!
************************************************************************************************************************
И зато не бих ја тренутно мењао свет, али бих исправио наслов ове теме! Правописно би требало да пише: Како бисте поправили свет? "Бисте" је једна реч! То рекох, па ћу сада и одмах покушати да променим себе!
 
vratio bi nas u prvobitnu drushtvenu zajednicu al uz ovaj nivo"samosvesti"
unishtio svu tehnologiju i vratio choveka prirodi..uz sve loshe i dobro shto to nosi sa sobom
ochigledno je da "evolucija" ako moze uopshte tako da se nazove ide protiv prirode a kad se kachish s prirodom i majchicom zemljom obichno budesh pochishtjen....ili tjemo prirodu mi sami preduhitriti..to je mozda i verovatnija solucija
pa polako opet iz pochetka....ravnajuci svoj zivot sa godishnjim dobima,kretanjem sunca i planeta kao nekada a ne jurnjavom za bezvrednim zelenim papirom
naravno ovo je utopia chovek je suvishe navikao da bude rob i komformista da bi sebe spasio od samounishtenja

Svidja mi se nachin na koji razmishaljash. Ja bih uradio to isto, ali samo sa pola planete. Na drugoj polovini bi bilo supreme hight tech drushtvo, chisto da pariramo Vanzemaljcima :D
 
Има једна филозофија- каже: стално сам размишљао како да поправим свет око себе, како да га начиним бољим, а онда сам схватио да је то немогуће и да прво треба да променим себе!
************************************************************************************************************************
И зато не бих ја тренутно мењао свет, али бих исправио наслов ове теме! Правописно би требало да пише: Како бисте поправили свет? "Бисте" је једна реч! То рекох, па ћу сада и одмах покушати да променим себе!

Hvala. Potrebno je biti gramatichki ispravan. Upamticu ovo :)
Inache, ne pishe se ( po pravopisu ) " trebalo bi da pishe ", nego " treba da pishe "... :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
ja bih uveo eside u srednje skole, kao obavezni deo sistematskog pregleda :lol:

Moze. A neki da dobiju i za ceo razred :mrgreen:

lsdblotterhofmann2mw5.jpg

By ne_vazim_se at 2008-10-17

... :tease: ...
 
Ja jesam vredan, samo nemam toliko vremena. Shto se ovog boldovanog tiche - Sad' vec prichamo :D Eto, na to ti se sve i svodi - Ako mozesh uzmi, ako ne - otvaraj patetichne teme na Krsti :) A to je samo shto se tiche pozitivnih stvari ( u smislu individualnog napretka ), shto se tiche onoga shto morash da uzmesh, a ne mozesh da ostavish... Tu tek nema leka... Npr., meni smeta to shto moram da imam lichnu kartu i matichni broj. Osecam se kao ovca, ali ona zigosana... Shta cemo sa tim? Gde god da odem, imam svoj broj. Smeta mi shto u 95% sluchajeva moram da nosim odecu, a hteo bih da budem nag. Teraju me da se krijem. Razumesh, na prvom mestu mi smetaju pravila koja su mi unapred odredjena, i mreza u koju sam uhvacen, dok josh nisam ni postojao. I gde god da odem ( chak i kada bih mogao da odem ), tu je, ponovo, milion stvari koje mi smetaju. Smeta mi shto me kontrolishu. Smeta mi shto se igraju Boga. Smeta mi shto su dali sebi za pravo da meni kazu shta je ispravno, a shta pogreshno. Smeta mi dogma. Smeta mi sistem. Jako. I puno puta sam pozeleo da ustrelim prvog policajca kog' vidim na ulici. I nekako i dalje mislim, kada bih uradio to... Pa... Svet bi mozda bio za nijansu bolje mesto.
Takodje, puno puta sam pozelo da ustrelim sebe... To bi, takodje, za nijansu popravilo svet. I nemoj sada da mi se nadje neka pametnica da mi objasnjava kako nije lepo ubijati ljude. Znam da nije lepo. Ne bih nikada ubio choveka koji me ne ugrozava ( osim ako je za hranu, kada bash mora ). Ali, ako si ti dao sebi za pravo da pucash u mene ako odbijem da ti se povinujem... Budi siguran da cu ja sutra pucati u tebe... Samo, ***, kochi me ova dusha. Sprechava me da delujem. Kochi me tendencija da oprostim. Kochi me samilost. Shta mi je chiniti?

E dragi moj izopsteni
da znas kako se upravo slatko smejem, ne ono na glas nego od miline
mnogo su mi poznate te reci, al bas mnogo
bolji deo zivota sam razmisljala upravo tako:lol:
znas da sam jednom otisla sa svim novcem koji mi je bio na raspolaganju i potrosila ga za jednu noc, iz inata
sto moram da stedim pare i cevcim, ajde sve lepo da potrosim, da odemo na pice i narucimo sto nam se narucuje a sutra cu se ubijem:lol: drugarice koje su pile na moj racun nisu pojma imale o toj nameri
Al kad je trebalo da se ubijem, e onda "A zasto da se ubijem?" Ajde da probam jos koji dan :lol: i sve tako
Samo da znas, sada mi je sve to smesno. al ne smesno kao nesto nerealno ili bez veze ili glupo, smesno mi od miline , kao deo mladosti, iako je bilo tesko i imalo posledice,
Ali , kad sve saberem i oduzmem, bilo je i tako sasavih trenutaka da je milina setiti ih se.
Zato ti kazem SVET JE SUPER :lol:
Pisala bih i malo vise i oppsirnije da me nisi ovim recima doveo u tako nostalgicno raspolozenje:lol:
jos nesto, nije tvoje razmisljanje uopste ni lose ni glupo ni neprakticno
to je za moj pojam najbolje moguce razmisljanje za jednu mladost
znas kako prodju oni koji jos kao mladi postanu konformisti? ucebaju se i ostanu bez poleta, vecinom
pozdrav
 
Nadam se da cu se jednoga dana i ja okrenuti, setiti se svih sra*a koje sam napravio, i slatko se nasmejati. Nadam se da cu jednoga dana i ja reci: " Svet je super! " ( a da nisam pijan i drogiran ). Sada si i ti mene oraspolozila. Lepo je znati da ima ljudi na svetu, koji sa tobom dele neshto zajednichko. Hvala ti. Iskreno.
 
I to je to. Zar ne?
:think:Konfiskovala bi sav ,,visak" novca u jednu kasu.Stanovi i kuce postali bi opet drzavno vlasnistvo.Bio bi odreden minimalni licni dohodak, kao i maksimalni.Lekari, prosvetni radnici, sudije ...bi imali najvece plate.Zdravstveno osiguranje bilo bi isto za sve. Zakonom bi se odredio, naprimer, maksimum dvoje dece. Kurtoni bi se delili besplatno uz hleb...Ukoliko omanu, a iz zdravstvenih razloga nije pozeljan abortus, istu bi bili u obavezi da usvajaju parovi koji ne mogu da imaju decu.Obdaniste bi bilo obavezno od trece godine, deca bi bila obavezno uniformisana, svi u plavom sa straftama duginih boja...Ukoliko bi neko otvarao privatno obdaniste, vazila bi ista pravila kao i za drzavna kada su u pitanju igracke, hrana, program...U skoli bi uniforma takode bila obavezna, istu bi, kao i knjige, iste sveske i sav ostali pribor finansirala drzava. Ekskurzije takode...Deca bi sta je novac mogla da nauce uz svoje roditelje u slobodno vreme, a samostalno tek od punoletstva. Za kradu, kao i primanje ili davanje mita, odsecala bi, za pocetak prst...koji bi negde bio zaleden, jer svakom treba dati jos jednu sansu. Ne bi ukidala spanske serije ali bi se emitovali vise i ratni filmovi.Otvorila bi na svakom kraju grada igraonicu za velike, poput one Nikoline iz filma Mi nismo andeli...
 
:think:Konfiskovala bi sav ,,visak" novca u jednu kasu.Stanovi i kuce postali bi opet drzavno vlasnistvo.Bio bi odreden minimalni licni dohodak, kao i maksimalni.Lekari, prosvetni radnici, sudije ...bi imali najvece plate.Zdravstveno osiguranje bilo bi isto za sve. Zakonom bi se odredio, naprimer, maksimum dvoje dece. Kurtoni bi se delili besplatno uz hleb...Ukoliko omanu, a iz zdravstvenih razloga nije pozeljan abortus, istu bi bili u obavezi da usvajaju parovi koji ne mogu da imaju decu.Obdaniste bi bilo obavezno od trece godine, deca bi bila obavezno uniformisana, svi u plavom sa straftama duginih boja...Ukoliko bi neko otvarao privatno obdaniste, vazila bi ista pravila kao i za drzavna kada su u pitanju igracke, hrana, program...U skoli bi uniforma takode bila obavezna, istu bi, kao i knjige, iste sveske i sav ostali pribor finansirala drzava. Ekskurzije takode...Deca bi sta je novac mogla da nauce uz svoje roditelje u slobodno vreme, a samostalno tek od punoletstva. Za kradu, kao i primanje ili davanje mita, odsecala bi, za pocetak prst...koji bi negde bio zaleden, jer svakom treba dati jos jednu sansu. Ne bi ukidala spanske serije ali bi se emitovali vise i ratni filmovi.Otvorila bi na svakom kraju grada igraonicu za velike, poput one Nikoline iz filma Mi nismo andeli...

:lol::lol::lol:

Auuu...
Za početak:
- Opet nacionalizacija? Privatno vlasništvo je, u idealnom društvu, neprikosnoveno pravo, kao i svaki oblik lične svojine. Država bi konfiskacijom priv. svojine postala monopolista. A ko bi upravljao takvom državom? Nepotkupljivi, pošteni političari, koji bi raspoređivali novac i stambeni prostor "ni po babu, ni po stričevima"? No way. Da bi takav sistem idealno funkcionisao, političari bi trebalo da budu roboti.
- Zašto najveće plate za lekare, prosvetne radnike... sudije? Zato što su zdravlje, obrazovanje i pravda najbitniji za jedno društvo? Ili da se visokim platama spreči korupcija?
- Ljudi treba da slobodno odlučuju o tome koliko će dece imati. (Deca su ukras i radost sveta.) Ograničavanje ljudskih sloboda nije način da se svet popravi....
- ... što važi i za odsecanje prsta, makar tom nesrećnom izgredniku pružili i drugu šansu. Nijedan zakon, čija se kazna zasniva na Šajlokovom principu "da globu s tela srežem", nije pravičan.

Svan, ne znam kako bih nazvala ovu tvoju "utopiju", u kojoj ima malo komunizma, malo šerijata, malo španskih serija i malo igraonica za odrasle. "Mi nismo anđeli", IV deo?
 

Back
Top