Kako biste popravili svet?

E brodici su drugo :D ovo je bio ogroman predivan jedrenjak
a sanjala sam i skelu :D skelu preko mutne vode
Sta ti se popelo na glavu?
Eto na primer znam jednog coveka koji je sa 35 upisao visu pomorsku i otisao na brod stranac, i sada je po nekih maksimum 2 meseca na kopnu, oficir je na brodu, putuje na sva ona mesta za koja si samo cuo da postoje :D ko i ja naravno
Ako ti se stvarno popelo sve na glavu a ti put pod noge pa u beli siroki svet
Veliki je problem sto covek kasno shvata da zaista mu niko ne moze zabraniti da ode gde god zeli da uradi ono sto zeli, sta god to bilo
Nego se najveci deo mladosti i energije potrosi na tu popetost na vrh vrha glave a da na glavi nemas ni kapu :lol:
Još 10 poenčića! Zasad imam tehnički problem da ih prosledim, al' nadam se da ću naći rešenje. :D
 
ali kako ono govorase isus..

vadis trn iz oka brata tvojega kad ono gle u tvome greda
ne vadi trn iz oka brata tvojega dok iz svoga prvo gredu ne izvadis


ili ko ima usi neka cuje phe:(

jedna osobina narocito fali ljudima..samokritika..
 
Ma ukapirala sam da su ljudi sa puskama granicari, ali ...
e ako bi nesto bez truda i na brzaka onda se mozes zaista upisati u one sto se ne vaze :D
ma salim se, nisam ni ja nesto vredna ali nudi se to sto se nudi
nema tu rasprave, a ti uzmi il ostavi

Ja jesam vredan, samo nemam toliko vremena. Shto se ovog boldovanog tiche - Sad' vec prichamo :D Eto, na to ti se sve i svodi - Ako mozesh uzmi, ako ne - otvaraj patetichne teme na Krsti :) A to je samo shto se tiche pozitivnih stvari ( u smislu individualnog napretka ), shto se tiche onoga shto morash da uzmesh, a ne mozesh da ostavish... Tu tek nema leka... Npr., meni smeta to shto moram da imam lichnu kartu i matichni broj. Osecam se kao ovca, ali ona zigosana... Shta cemo sa tim? Gde god da odem, imam svoj broj. Smeta mi shto u 95% sluchajeva moram da nosim odecu, a hteo bih da budem nag. Teraju me da se krijem. Razumesh, na prvom mestu mi smetaju pravila koja su mi unapred odredjena, i mreza u koju sam uhvacen, dok josh nisam ni postojao. I gde god da odem ( chak i kada bih mogao da odem ), tu je, ponovo, milion stvari koje mi smetaju. Smeta mi shto me kontrolishu. Smeta mi shto se igraju Boga. Smeta mi shto su dali sebi za pravo da meni kazu shta je ispravno, a shta pogreshno. Smeta mi dogma. Smeta mi sistem. Jako. I puno puta sam pozeleo da ustrelim prvog policajca kog' vidim na ulici. I nekako i dalje mislim, kada bih uradio to... Pa... Svet bi mozda bio za nijansu bolje mesto.
Takodje, puno puta sam pozelo da ustrelim sebe... To bi, takodje, za nijansu popravilo svet. I nemoj sada da mi se nadje neka pametnica da mi objasnjava kako nije lepo ubijati ljude. Znam da nije lepo. Ne bih nikada ubio choveka koji me ne ugrozava ( osim ako je za hranu, kada bash mora ). Ali, ako si ti dao sebi za pravo da pucash u mene ako odbijem da ti se povinujem... Budi siguran da cu ja sutra pucati u tebe... Samo, ***, kochi me ova dusha. Sprechava me da delujem. Kochi me tendencija da oprostim. Kochi me samilost. Shta mi je chiniti?
 
Pokushavam, majke mi. Samo je jako teshko premotati unazad ceo taj put logichkog zakljuchivanja, kada ti neko da samo krajnji produkt. Plus, nemash pojma shta je toj osobi u glavi, i na koje je sve nachine doshla do toga shto je doshla. Svejedno, trudim se da deshifrujem. Mozda ce bolje ici ako se navarim?
 

Back
Top