Kafana, samoposluzenje!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
i jos nesto
mislim, zvucim sada kao neki klise
ali stvarno smatram da na nasoj generaciji dosta toga ostaje
ako budemo cekali da nasa deca nesto urade
ili njihova deca
bojim se da ce biti kasno
i mislim da imamo neku odgovornost da skinemo tu pomracinu sa sela
i da pokazemo da zivot tamo ne mora da bude bauk...

triniti, mojih par ideja i jeste vezano za uzgoj zivotinja i njihovih proizvoda
e sada ne samo ovih obicnih zivotinja, tipa ovca, krava, prase....
naravno, treba uzgajati egzotichne vrste koje su na ceni i kojima je trziste deficitano pa u skladu stim evo i par primera:
-slonovska rovchica - krzno
-gavijal - unishtava shtetochine
-prerijsko kuche - dobro je za zemljishte
-varan - zbog bakterija koje dovode do vrenja mleka i proizvodi se mladi sir
- itd itd, ma ima tu svega :)
 
naravno, treba uzgajati egzotichne vrste koje su na ceni i kojima je trziste deficitano pa u skladu stim evo i par primera:
-slonovska rovchica - krzno
-gavijal - unishtava shtetochine
-prerijsko kuche - dobro je za zemljishte
-varan - zbog bakterija koje dovode do vrenja mleka i proizvodi se mladi sir
- itd itd, ma ima tu svega :)
mene si naso ... :)

nego ljudi, hvala vam :)
 
pa zatim slepa kokosh, to je zivotinja dobijena ukrstanje slepog misa i razne zivine, njeno mesokao i jaja su vrlo ukusni i slepa je pa ne moze da bezi ali zato moze da se hrani i nocu i tako za kratko vreme dostize punu tezinu a spava na drvetu tako da joj nije potreban kokoshinjac. vrlo ekonomichna i daje dobre prinose :heart:
 
triniti, mojih par ideja i jeste vezano za uzgoj zivotinja i njihovih proizvoda
e sada ne samo ovih obicnih zivotinja, tipa ovca, krava, prase....

U dobrom pravcu razmisljas, jer ako hoces sopstveni biznis na selu, uzgoj zivotinja je dobar izbor jer od jedne zivotinje dobijes vise proizvoda, a od kukuruza dboijes samo kukuruz :lol: E sad, hrana ume da bude papreno skupa (ovo pouzdano znam jer je kupujem redovno za svog "kucnog" ljubimca) jer ako je susa manje je ima... Takodje moras voditi racuna o kvalitetu stocne hrane i ne oslanjaj se (samo) na brikete i koncentrate...
 
U dobrom pravcu razmisljas, jer ako hoces sopstveni biznis na selu, uzgoj zivotinja je dobar izbor jer od jedne zivotinje dobijes vise proizvoda, a od kukuruza dboijes samo kukuruz :lol: E sad, hrana ume da bude papreno skupa (ovo pouzdano znam jer je kupujem redovno za svog "kucnog" ljubimca) jer ako je susa manje je ima... Takodje moras voditi racuna o kvalitetu stocne hrane i ne oslanjaj se (samo) na brikete i koncentrate...

hvala triniti na savetima ;)
(da nisam dala malopre ovom zajebantu zokiju bonu, sada bih imala za tebe jednu, ali cim mi odobre, za ovo dobijas :) )
stvarno puno hvala, sve cu to imati u vidu... :)
 
U dobrom pravcu razmisljas, jer ako hoces sopstveni biznis na selu, uzgoj zivotinja je dobar izbor jer od jedne zivotinje dobijes vise proizvoda, a od kukuruza dboijes samo kukuruz :lol: E sad, hrana ume da bude papreno skupa (ovo pouzdano znam jer je kupujem redovno za svog "kucnog" ljubimca) jer ako je susa manje je ima... Takodje moras voditi racuna o kvalitetu stocne hrane i ne oslanjaj se (samo) na brikete i koncentrate...

samo je ti varaj :neutral:
 
Na selu ili od zemlje možeš da živiš jedino ako imaš puno hektara ( bilo to pod pšenicom, kukuruzom ili voćnjakom )
Krave, svinje i ostala goveda, takodje na veliko
Zato preporučujem gajenje konoplje iz Pakistana ili Indije, a mož' i Holandije za one sa malo zemlje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top