KADA VOLIM, VOLIM!!!

bundeva:
mislis zasto sam se igrao kamenih lica? es igrala nekad tu igricu?

Ma neeeeeeeee.......... opet si pogrešio. Ovo nije tema o sexu, već o LJUBAVI.
a010.gif
 
Читала сам га давно, пре десетак година, и ових дана ми је поново дошао у руке. Знам да спада у ''популарну литературу'' и читам га, наравно, са критичким отклоном...
Али се потпуно слажем са овим ставом који сам навела....(чак сад, после 10 година од првог читања много више се слажем са тим!)....и зато сам навела да је то и његово мишљење јер сам очекивала нападе оних који трде да је љубав кад те обузму емоције па начисто одлепиш.....
Видим да 90% људи тако схвата љубав, као чисту емоцију, која док траје траје, којој се предајеш до поништавања самог себе, а љубав виде као сједињавање у једно и негацију сваке индивидуалности....

На страну што је Скот Пек у питању, да ли можеш рећи да се не слажеш са тим његовим ставом?
 
Hellen:
Видим да 90% људи тако схвата љубав, као чисту емоцију, која док траје траје, којој се предајеш до поништавања самог себе, а љубав виде као сједињавање у једно и негацију сваке индивидуалности....

Ma jok bre. Ko to tako shvata? Činjenica je da treba praviti razliku između ljubavi i zaljubljenosti. Činjenica je da ljubav NE predstavlja poništavanje svoje individualnosti jer se u tom slučaju radi, kako to Skot kaže, o pasivno-zavisnoj ličnosti. From veoma lepo kaže ("Čovek za sebe"): "ko ne voli sebe, ne može da voli ni drugog". Dakle, ne govorimo o "sjedinjavanju i negaciji svake individualnosti"!

Ali jedna stvar......... molim te......... pa ljubav definitino JESTE emocija. ;)
 
krvolok:
Ne brini !!! Za VIBRATOR imam dovoljno, a ti probaj da IZBLEFIRAŠ barem tu prvu bračnu noć ( u kojem god svojstvu da se već nađeš ! ) !!! :-)
A od kuma, a od kuma, a od kuma... vibrator.... (muk i buuuk iz publike.... :lol: ) izvadjen iz svoje guze najverovatnije... :lol: Ja Cale ne blefiram nikad... a ti pati zbog toga... :lol:
 
Ali jedna stvar......... molim te......... pa ljubav definitino JESTE emocija.

Ма, ја говорим о 90% људи на форуму, не о теби лично....

Ја мислим да је љубав првенствено ОДНОС ....почетно заснован на осећању.
 
Hellen:
Ма, ја говорим о 90% људи на форуму, не о теби лично....

Ја мислим да је љубав првенствено ОДНОС ....почетно заснован на осећању.

Emocije:

ljubav, mržnja, gađenje, strah, bes............. dal znate još neku?

PS: Slažem se da se ljubav ispoljava kroz postupke. Ali da je emocija, jeste.
 

Back
Top