Kad srce preskace

Posle prve ablacije sve je bilo u redu nekih 20 dana da bi se posle toga ponovo operisao a onda nakon te druge operacije je sve bilo u redu nekih 3 meseca mada sam je u tih 3 meseca srce nekoliko puta htelo da krene sa lupanjem ali kako udahnem duboko tako bi sve bilo u redu eto sve do tada.Sad pijem lekove i osudjen sam sa svojih 22 godine da tako zivim citav jebeni zivot...

i ja imam 22 godine i 8 godina sam bila na lekovima..ja sam tacno pre mesec dana radila prvi put ablaciju,i za sad sam ok,mada sam i ja imala tih perioda kada osetim kao da ce da krene,i onda spontano prodje...i to me plasi...ne znam da li ce se povratiti...:/
 
i ja imam 22 godine i 8 godina sam bila na lekovima..ja sam tacno pre mesec dana radila prvi put ablaciju,i za sad sam ok,mada sam i ja imala tih perioda kada osetim kao da ce da krene,i onda spontano prodje...i to me plasi...ne znam da li ce se povratiti...:/

Dace Bog da ne bude vise.Ima slucajeva koji uspeju i moras da se nadas.Reci mi gde si radila ablaciju i koji te je doktor operisao?
 
ja sam radila na Dedinju,bila sam dugo na listi cekanja,i htela sam samo kod Dejana Vukajlovica da radim,jer svi su mi za njega rekli da je najbolji..medjutim,on nije bio tu kad su me pozvali,tako da mi je radio dr Milosav Tomovic,i on kaze da je zadovoljan kako je odradio...ja nisam imala problema do sad,i nadam se da necu,,,a ti,gde si ti radio?
 
ja sam radila na Dedinju,bila sam dugo na listi cekanja,i htela sam samo kod Dejana Vukajlovica da radim,jer svi su mi za njega rekli da je najbolji..medjutim,on nije bio tu kad su me pozvali,tako da mi je radio dr Milosav Tomovic,i on kaze da je zadovoljan kako je odradio...ja nisam imala problema do sad,i nadam se da necu,,,a ti,gde si ti radio?

Ja sam radio u Kamenici ali me je isto dr Vukajlovic operisao,dobar je doktor,veoma ljubazan i strucan ali sam ja jednostavno malo komplikovaniji slucaj...
 
pa ja ne bih odustala dok mi ne kazu sto posto da ne moze...ja ni sad ne znam da li je kod mene ok,ali spremna sam opet da radim ako je potrebno...nije strasno pa zato..meni je jedino bilo lose kad mi je vadjen kateter,a sve ostalo ok...
 
Uočena mi je aritmija extrasistola ventrikularis u avgustu 2010god. i tada je bilo 11000 VES preskoka.Posle toga sam radio još 4 holtera na otprilike 6-7meseci i uvek sam imao od 27000 do 11000 VES preskoka.Zadnji put pod terapijom od 200mg. amiodarona za aritmiju i 5mg prilinde za povišeni krvni pritisak. To je bilo početkom septembra ove godine i očekujem poziv na ablaciju na institut za kardiovaskularne bolesti Dedinje u roku od mesec dana.Zadnjih par dana počeo sam da pijem novu kombinaciju lekova; amiodaronu sam dodao 1/2 concora od 5mg. i za pritisak koristim 1/4 od 5mg. kornama.Preskoci su mi se znatno smanjili ( kontrolišem ih preko pulsa) i sada se kreću od 2-4 na minut.Sada sam u dilemi da li da idem po pozivu na ablaciju ili da pokušam nekom još boljom kombinacijom lekova da smanjim preskoke na optimalnu meru sa što"LAKŠIM" lekovima.Inače aritmiju ne osećam i jedini siptomi su nedostatak vazduha u pojedinim momentima posle fizičkog napora ili još pre posle nervne napetosti i nešto brže umaranje (imam 55god.).Voleo bih da mi Blajbinger da svoje mišljenje o mom slučaju, mada je svačiji savet dobrodošao.Iskren da budem strepim od ablacije .
 
Meni je ustanovljena supraventikularna tahikardija,otkucaji do 170(imam 29godina).Radila sam uz srca kod dva kardiologa sve je u redu,ali obojica kazu da imam urodjen taj neki put koji izaziva i da bi ablacija to sredila.Na terapiji sam verapamil od 40mg,jer po prirodi imam nizak pritisak pa da ga ne bi jos vise oborili.Luoanje srca se sredilo,al je ostalo to kao gusenje,zamor pri malim poslovima.Sledeci cetvrtak idem u Kg kod kardiologa i da vidim dal se oni slazu za ablaciju.Da li neko moze da mi opise ceo postupak ablacije,koliko se ostaje u bolnici (imam kuci dete sa cp),da li je bolno i kakav je oporavak?Hvala
 
Poslednja izmena od moderatora:
Al ste na nekoj terapiji posle do kontrole?Cime tretirate ranice na preponoma?Gledala sam neki snimak i bas jezivo izgleda 😕
Al vam se smirila tahikardija nakon oper.?Izvinite,mnogo pitanja al mi nije bas svejedno.
Nisam radila lično, samo opisujem intervenciju kako izgleda

Efikasna je u najvećem broju slučajeva
I ne brinite, to je rutinska intervencija
 
Ja sam pomoću terapije uspela da normalizujem tahikardiju, tako da sam od 120 otkucaja u mirnom stanju , došla do 70, 80 . Inače, dijagnstikovana mi je još pre 20 godina , uz aritmiju .
 
Pa meni i pored terapije nije bas kako bi trebalo.Mislim pri malim naporima krene ubrazno da lupa i vec danima kao nedostatak vazduha.E sad,dr kazu da mi je to urodjeno,taj sporedni put,cvor sta god da je i da remeti ritam,al meni je cudno jer dosad nisam nista osecala.Imam inskulinsku rez.,i bas sam se bila posvetila ishrani,vezbanju,sve sam stepenicama isla i odjednom dok sam odmarala me snaslo 😑
 
Meni jedino što su pronašli malo produžene zaliske, koji stvaraju palpaciju, ako sam ja to dobro razumela.
Aha,pa meni je sve to ok,videcu sta ce na pregledu da mi kazu 😕
Realno,probala bih sa ablacijom i kad bi sve proslo kako treba,da mogu da se vratim starom zivotu,bez straha.Imam dete sa celebralnom i onda stalno neke obaveze,vezbe a sad jedva pola uspem da odradim 😔
 
Meni se to desilo posle operacije deteta, par godina kasnije. Psiha je jednostavno reagovala i uticala na taj organ, čak mi jedan dr rekao da se to zove , nervoza srca, emotivni ljudi imaju često takve probleme, ne mora da znači da je neki organski poremećaj. Biće to u redu, probaj sve što ti može pomoći .
 

Back
Top