Кад напредњаци убивају аждаху

jel postavljac gledao film

moj mladi kolega, mladi inzenjer, je gledao i nekako je zgadjen kao `eto kakvi smi mi srbi i sta sve mozemo jedan dugom da ucinimo`, znaci neije osteio niakakvu pozitivnu strelicu u filmu, tj ako i postoji dobro je zamaskirana i duboko skrivena
nismo sumnjali :hahaha::hahaha::hahaha:
a "mladi kolega inzenjer ti je merilo, zato shto je mladji, inzenjer, poznaje film,dobro izgleda-lepo se oblachi :hahaha:?
 
jel postavljac gledao film

moj mladi kolega, mladi inzenjer, je gledao i nekako je zgadjen kao `eto kakvi smi mi srbi i sta sve mozemo jedan dugom da ucinimo`, znaci neije osteio niakakvu pozitivnu strelicu u filmu, tj ako i postoji dobro je zamaskirana i duboko skrivena

Upravo se to i zelelo:roll:
Ne bi Vlada Srbije dala toliki novac da se tako nesto ne bi potenciralo.

Ja ne tvrdim da su nasi pradedovi bili fakultetski obrazovani te da su ziveli u vilama na Dedinju, bili su ljudi seljaci, bili su nepismeni, bili su mozda i neobrazovani, ali nisu bili ono sto im se u filum spocitava. Potencira se nekakva malogradjanstina a koje sada ima u izobilju u vilama na Dedinju i drugim privilegovim lokacijama politicara i biznismena, NVO i slicnih bogate i korumpirane "gospode" :evil:

Ali, u Srbiji danas je vrlo aktuelno da se bavis "mracnim" manama Srba, ne daj mili Boze da je napravljen da istakne HEROJSTVO nasih ratnika, odmah bi nam se doticne spodobe nakacile na vrat da nam objasne da bi tako nesto uvredilo nesrpske nacionalne manjine:(

Koliko ja znam, Dusan Kovacevic u "Sv.Georgije ubiva azdahu" nije invalide vracao silom na front, to je cist falsifikat scenariste. I nije to JEDINI falsifikat u filmu, ima toga podosta:roll:

Zalosno!
 
ex radikali se razumeju u sve...i u kulturu, i u sport, i u umetnost, i u politiku, i u ratove, i u sankcije, i u poslanicke plate, i u dnevnice....samo sad kao naprednjaci imaju problema oko kletvi, nema ko da im baca, a Vjerica od tezine sopstvene telesine, nije mogla da preleti

Izvini, niti sam radikal, niti naprednjak!

Ja sam samo gradjanin koji svoj glas da odredjenoj partiji s nadom da ce moci nesto da ucini za Srbiju i sl.

Nisam nikad bila drug clan, niti cu.

To sto se razumem u temu je nesto sto mi prilici, nesto licno moje, nesto o cemu znam vise od tebe, bez namere da uvredim!
 
Ali,izvan i pre svega mi treba da budemo ponosni SRBI I SRPKINJE...Sve ostalo je sporedno:cool:

Mislim da bi trebalo:D

Vidi, ja zaista nisam gledala film, prepricao mi ga je neko ko je gledao, i nemam nameru da ga gledam jer bih time unistila utisak koji je na mene ostavila knjiga "Sv. ubiva azdahu"!

Ja nisam za to da bismo trebali sebe da obmanjujemo( samoobmanjujemo) ko smo, sta smo, kakvi smo, ali, ni da karikiramo i izvrgavamo ruglu jedan deo svoje istorije i svog naroda, , e to nece da moze, bar kod mene!
 
Izvini, niti sam radikal, niti naprednjak!

Ja sam samo gradjanin koji svoj glas da odredjenoj partiji s nadom da ce moci nesto da ucini za Srbiju i sl.

Nisam nikad bila drug clan, niti cu.

To sto se razumem u temu je nesto sto mi prilici, nesto licno moje, nesto o cemu znam vise od tebe, bez namere da uvredim!
Biljo, od beljenja platna si mi skomolala nesto...pa nijesam govorio tebi ili o tebi vec o ex radikalima, preletacima bez kletvi...a kako si se ti pronasla, to je vec za casopis Trece oko
 
Biljo, od beljenja platna si mi skomolala nesto...pa nijesam govorio tebi ili o tebi vec o ex radikalima, preletacima bez kletvi...a kako si se ti pronasla, to je vec za casopis Trece oko

Nemoj da stvarno pocnem da "belim", tek onda ces da vdiis kako cu da te "izbelim":D
Nista licno veruj mi, a ako sam tvoj komentar shvatila previse licno, izvini...
 
isto vazi i za madjare, rumune, slovake, hrvate,rome i sve one koji cine ponosnu drzavu Srbiju

TO niko ne negira!
Ali, ne moze se zbog navedenih blatiti sopstveni narod.

Svako treba da bude ponosan na svoje poreklo, i da prizna da nismo nikakvi nadljudi nego ljudi sa svim svojim manama i vrlinama, ponekad prosti, ponekad primitivni, ali i osecajni, pravdoljubivi, emotivni u najlepsem smislu te reci i sl.
 
Upravo se to i zelelo:roll:
Ne bi Vlada Srbije dala toliki novac da se tako nesto ne bi potenciralo.

Ja ne tvrdim da su nasi pradedovi bili fakultetski obrazovani te da su ziveli u vilama na Dedinju, bili su ljudi seljaci, bili su nepismeni, bili su mozda i neobrazovani, ali nisu bili ono sto im se u filum spocitava. Potencira se nekakva malogradjanstina a koje sada ima u izobilju u vilama na Dedinju i drugim privilegovim lokacijama politicara i biznismena, NVO i slicnih bogate i korumpirane "gospode" :evil:

Ali, u Srbiji danas je vrlo aktuelno da se bavis "mracnim" manama Srba, ne daj mili Boze da je napravljen da istakne HEROJSTVO nasih ratnika, odmah bi nam se doticne spodobe nakacile na vrat da nam objasne da bi tako nesto uvredilo nesrpske nacionalne manjine:(

Koliko ja znam, Dusan Kovacevic u "Sv.Georgije ubiva azdahu" nije invalide vracao silom na front, to je cist falsifikat scenariste. I nije to JEDINI falsifikat u filmu, ima toga podosta:roll:

Zalosno!

Koliko znam, Kovačević je pisao scenario za film.


A ko je od forumaša prisutnih na temi gledao film?
 
Original postavio Brajan Koen
Biljo, od beljenja platna si mi skomolala nesto...pa nijesam govorio tebi ili o tebi vec o ex radikalima, preletacima bez kletvi...a kako si se ti pronasla, to je vec za casopis Trece oko
ВИДИ СТВАРНО!
Како се она пронашла
када није прелетач,
већ ПРЕЛЕТАЧИЦА!?:hahaha::rotf::hahaha:
 
ВИДИ СТВАРНО!
Како се она пронашла
када није прелетач,
већ ПРЕЛЕТАЧИЦА!?:hahaha::rotf::hahaha:

Ti ne umes da citas:think:
Rekla sam da nism bila clan, nigde nisam preletela, za sRS sam bila upravo zbog Nikolica i Vucica, s njima i ostala.
Ko to ne razume, moze me zvati i loncem, mene mnogo ne tangira osim sto mi izazove samilosni osmeh na licu:lol:
 
Нисам одгледао филм, па нисам релевантан да трабуњам... Ако је филм финансиран од стране државе, морао је најславније тренутке у српској историји приказати како и доликује.

Valjda si procitao knjigu?!

Upravo zato sto je bio finansiran od strane OVAKVE drzave, izuzetno "slavno" je te najsvetlije trenutke srpske istorije jednostavno prekrio blatom!
 
Dobro ja znam da volish Andjele 3.
Ali sama cinjenica da Dragojvic nikada nije snimio normalan film ne chini ga umetnikom. To shto ga je Dmitrije Vojnov proglasio najvecim rediteljom srpskog filma poslednjih 20 godina je druga pricha.
Anđeli jedan su OK, al ništa sad specijalno, isto kao i Rane.
al Lepa sela lepo gore je odličan film.
Anđeli 2 i 3 su svakako đubre.

Jeste, ali onda ne mora drzava ni da ga finansira. Zasto bi drzava finansirala necije zajebancije bez ikakve obrazovne ili drustvene misije?
pa, mislim da bi prvo trebalo videti film... ne znam koliko je ovde ljudi pogledalo film.
pa se onda može pričati o "obrazovnoj ili društvenoj misiji".
 

Back
Top