jel studira neko pravo u Kragujevcu

pozdrav svima

ja sam u fazi prebacivanja na Kragujevacki univerzitet pa me interesuje situacija tamo, da malo razmenimo iskustva

Neznam na kojem si univerzitetu sada, ali NEMOJ DA TI PADA NA PAMET DA SE PREBACUJES NA PRAVNI U KG !!!!!
Ja sam prva godina, sve sto sam mislio da ce mi se lose dogoditi, desilo mi se 100 puta gore !!!
Od otprilike 600 ljudi "pobegla: je otprilike polovina. Svakako, ima ljudi koji nista ne uce pa padaju zbog nekompletnog odgovora(ili vracaju pitanja), ali veruj mi neki ljudi (i ja medju njima) padaju zbog besa profesora. U poslednjem roku (svakoga meseca postoji rok), kada sam video da i najveci streberi polazu 3. put onda stvarno .....
Inace moze se videti da dolaze crnogorci sa hamerima i sl. automobilima (ovi novi bogatasi koji su prodali njive za par 1000000 e), pa da li mislis da oni UCE ?!
Sta je za njih 1000e za ispit ?
31 ispit x 1000e = 31 000
Sta je to za njih ?
mozda automobil za babu ( bmw 3) :lol:

Inace, prosle godine na pravnom u bg-u, je od svih upisanih upisalo drugu godinu 50 % ljudi. Dok u kg ne smeju da objave statistiku, a evo ti od mene info upisalo je oko 100 od 700 !

Ispit naucis detaljno (bez ikakvih PRAVIH olaksica), i onda izlazis desetak puta, dok te ne ubode sreca. Mozeh poloziti iz prvog puta, a mozda neces ni iz desetog. Otprilike polozi 5-6 ljudi po roku ( od 500 ). Na kraju godine precice u drugu godinu 80-100 ljudi najvise.

Posle svega sto se dogadjalo na fakultetu, profesori se tako bahato ponasaju prema studentima da to nikome ne bi poverovao da nisam licno doziveo (video) !
Kriminal sam poceo da dozivljavam jos od polaganja prijemnog ispita pa na dalje, jedna stvar za primer : pa cak i za upis su uzimali oko 1500 din. a davali su priznanice na 230 din. Bilo ko da je upitao zasto ? oni "jadni" decaci nisu imali pravi odgovor ( navodno zdravstveno osiguranje je samo na priznanici a ne ostalo ???? )

Sa velikim zadovoljstvom, uskoro se prebacujem.
 

Back
Top