James Dean secanje

U ulozi povučenog i prelepog tinejdžera koji nailazi na nerazumevanje odraslih,
James Dean postaje simbol mladih u posleratnoj Americi, ali i njihovog očaja i izolacije:
"To je bilo doba paranoje, kada su tinejdžeri bili hiroviti i kada su se osećali neprilagođenim.
Tada se pojavio James Dean i pokazao im
da je sasvim OK plakati, i da je u redu biti zbunjen. "
- objašnjava Deanov biograf Warren Beath.

Preduhitrio Elvisa

Iako je poginuo pre nego što je izašao prvi hit Elvisa Presleya,
buntovnički imidž Jamsa Deana oduvek se povezivao sa rokenrolom,
i bio je idol mnogih muzičkih legendi - poput samog Elvisa, ili Boba Dillana.

John Lennon je čak jednom rekao da
"bez Jamesa Deana, The Beatles nikada ne bi ni postojali".

dean.jpg
 
I sa Merilin Monro. Mmmmm... 8) Kakva cica.

Elem, odgledao sam danas, ko zna koji put u zivotu "Buntovnika bez razloga" i cini mi se da uvek vidim nesto novo u tom filmu. Ona scena sa pocetka filma, kada je priveden i sedi u kancelariji kod onog inspektora, cini mi se da je zaista udarao iz sve snage rukama i nogama o sto. To mora da je bolelo ali mi deluje kao nesto sto moze da smiri zivce. Moracu da probam.
 
:dontunderstand: obozavas moderatora posle samo 35 postova ? :lol:
:roll:...mislim, :worth: BUNTA je ok :ok:, ali ....35 postova je 35 postova :think:
???
James Dine te ne bi poželeo u svom društvu, Majo, on se (bar u filmovima) borio protiv mediokriteta. Simbol je buntovništva umreženog načina razmišljanja koji aminuje uvreženi kvantitet, a kvalitet mu je nepostojeća stavka za razmišljanje.
Al' eto tebe (i mene :lol: ) na temi...
 
???
James Dine te ne bi poželeo u svom društvu, Majo, on se (bar u filmovima) borio protiv mediokriteta. Simbol je buntovništva umreženog načina razmišljanja koji aminuje uvreženi kvantitet, a kvalitet mu je nepostojeća stavka za razmišljanje.
Al' eto tebe (i mene :lol: ) na temi...
zainteresovana, zasto tako mislis o meni, i zasto me zoves imenom, a ne nickom?

1. ne poznajemo se, otkud tolika prisnost ?
2. kako se Ti zoves, da se oslovljavamo po imenu - obostrano ?
3. ne razumem o kakvom kvalitetu govoris ?
4. zasto sam po tebi ja ( potrazih u Vujakliji :lol:) :
mediokritet (l.mediocritas)
1.osrednjost; 2. osrednje stanje; 3. osrednja sposobnost; 4. delo osrednje vrednosti; 5. čovek osrednje sposobnosti i vrednosti (umne) ???????

Inace, meni se dopadaju Tvoji postovi :ok:
Pozdrav Mahamaja
 
:dontunderstand: obozavas moderatora posle samo 35 postova ? :lol:
:roll:...mislim, :worth: BUNTA je ok :ok:, ali ....35 postova je 35 postova :think:

:mad:necu da ti kazem zovem po niku i nikako jer neznam zasto toliko cudenje :think:kad jedno vreme nisam bila tu i morala sam promeniti nik:!: inace zao mi je sto bas na ovoj temi moram ti reci nisi mi ni malo simpaticana osoba:thumbdown: a to sto se bunto meni svida mozda ima veze i sa gospodinom DINOM:!:ako si ista razumela:think:
 
:mad:necu da ti kazem zovem po niku i nikako jer neznam zasto toliko cudenje :think:kad jedno vreme nisam bila tu i morala sam promeniti nik:!: inace zao mi je sto bas na ovoj temi moram ti reci nisi mi ni malo simpaticana osoba:thumbdown: a to sto se bunto meni svida mozda ima veze i sa gospodinom DINOM:!:ako si ista razumela:think:
Nista draga moja, :dontunderstand: sem da Ti se ne "dopadam kao osoba" :grin:
Verovatno zato sto pisem i govorim ono sto mislim, pod istim NICKOM ( btw rezervni je MisTix, al to svi znaju )
( u poverenju, nisi morala na ovoj temi da spamjes o "nesimpatisanju" prema meni, mogla si i na PP ;) )
 

Back
Top