ja sam neznalica, molim odgovor :)))

sablon
Sad ćemo videti razlog zbog koga te kolege forumaši profesionalno kuliraju
dzaba sve, dobio sam odgovor na samo jedno pitanje

koliko vidim dosta pitanja si postavio u obliku odgovora....samo čekaš potvrdu na njih
pa svejedno
ako ja postavim pitanje - "Nije li danas lijep dan ? "
ti mozes da odgovoris sa - NE, ako ja grijesim :)

to je tebe neko lažno obavestio
pa htio sam da bude samo moja :)


Čime bi se ti koristio kada bi hteo slepom čoveku da opišeš boju ? ili gluvom čoveku melodiju ???
hmmm ... ne bi ni pokusavao da mu objasnim nesto sto nikada, ali NIKADA nece moci da shvati i osjeti

a pritom znaš da moraš, jer znaš da taj čovek ima potrebu i želi da mu to opišeš....zbog čega želi ? zbog toga što zna da to postoji, i zbog toga traži od tebe da mu to opišeš

a kad si vec zapeo da MORAM - sigurno to ne bih uradio pomocu knjige
da sam ja SVEMOGUCI BOG uredio bih da se ljudi RADJAJU SA ZNANJEM O BOGU
ili bih jos prilikom stvaranja covijeka, napravio njegov mozak takvim DA JEDNOSTAVNO - RAZUMIJE

loše si ti tu nešto izračunao :


BOG=SVE

btw Bog je tvorac
lose si ti tu nesto odgovorio :)

Ti sad ne bi mogao da iskucavaš sva ova pitanja-odgovore....i ja da ti odgovaram na njih....jer ne bi postojali
znachi - po tebi je INCEST - NORMALNA STVAR ? :)
ako tvoj odgovor bude - DO POTOPA, INCEST JE BIO OK
odmah mi, molim te, odgovori....da li ce INCEST biti normalan i nakon armagedona, u momentu kad ljudi opet budu savrseni i kad budu opet imali vjecni zivot ?
hvala :)

Način mu nije ni trebao, jer se i ne zove tako
ovo je bilo pitanje za Jehovine svjedoke

poz
:)
 
Zbog ovakvog bolesnog nacionalnog egoizma nam se i dešavaju ovakva sr*nja... kao što mi muka pripadne kad vidim kako Ameri lepe američku zastavu gde god stignu, tako mi pripadne i muka kad krene priča o "nebeskom narodu". No, ja to donekle i razumem... ima onih koji potvrdu lične vrednosti ne nalaze kod voljenih osoba i prijatelja, pa izmišljaju ovakve nebuloze, učlanjuju se u kojekakve sekte, društva i kultove, i na drugi način grade svoje poljuljano samopouzdanje.

Ти,пријатељу мој,чак и не знаш шта значи твој ник,а ја знам.
Нити сам искомплексиран,нити сам секташ,нити сам без самопоуздања.
Ја једноставно износим истину,коју знам.
Ово што нам се дешава,па дешава се због изградње свемирског брода у Бондстилу,који ће да спасе човечанство.
Фантастика?
Ко хоће да верује,нека верује,а ко неће,неће имати времена за кајање.:whistling:
 
Ово што нам се дешава,па дешава се због изградње свемирског брода у Бондстилу,који ће да спасе човечанство.
Фантастика?

Nije fantastika, nego totalna glupost. :thumbdown:
Zašto bi neko pravio svemirski brod u "Bondstilu"?
Logistika je izuzetno komplikovana, a postoje daleko bolja mesta za tako nešto.
 
Nije fantastika, nego totalna glupost. :thumbdown:
Zašto bi neko pravio svemirski brod u "Bondstilu"?
Logistika je izuzetno komplikovana, a postoje daleko bolja mesta za tako nešto.

Зато што се материјал за израду свемирске летилице,исти као онај што је направљен брод који је '47.године пао у Розвелту,једино налази на КиМ-у.:ok:
 
Ово што нам се дешава,па дешава се због изградње свемирског брода у Бондстилу,који ће да спасе човечанство.
Фантастика?
Ко хоће да верује,нека верује,а ко неће,неће имати времена за кајање.:whistling:
E iIzvini, nisam ni bio obavešten da se pravi taj svemirski brod. :rotf:

Sad kad znam kockice se polako sklapaju.
 
Зато што се материјал за израду свемирске летилице,исти као онај што је направљен брод који је '47.године пао у Розвелту,једино налази на КиМ-у.:ok:

:roll:
Da li ti misliš da se rude iskopavaju u fabrikama "Lokid-Martina" i "Boinga"?! :eek:
Pretpostavljam da ti nije poznata koncepcija da se ruda iskopa, obradi, pa kao polusirovina šalju u odgovarajuće procesno postrojenje, koje dobijenu sirovinu prosleđuje dalje fabrici koja izrađuje delove, koja gotove delove šalje u postrojenje za sklapanje delova?
:rtfm:
Još je totalna glupost ideja o pravljenju svemirskog broda u bazi "Bondstil". :thumbdown:
 
obzirom da sam na nekoliko tema profesionalno iskuliran od strane kolega forumasha
Sad ćemo videti razlog zbog koga te kolege forumaši profesionalno kuliraju
dzaba sve, dobio sam odgovor na samo jedno pitanje
Dobio si i ostale validne, koje smatraš nevalidnim, jer si ih upravo postavio u obliku odgovora.

pokusavam na ovaj nachin doci do nekih odgovora, na pitanja koja me kopkaju
koliko vidim dosta pitanja si postavio u obliku odgovora....samo čekaš potvrdu na njih
pa svejedno ako ja postavim pitanje - "Nije li danas lijep dan ? " ti mozes da odgovoris sa - NE, ako ja grijesim
Nije svejedno...jer time što si ih tako postavio...učinio si temu manje ozbiljnom

ova tema je moja moja i samo moja ))
to je tebe neko lažno obavestio
pa htio sam da bude samo moja
Džabe, ja ti rekoh već

zasto bi duh sveti pisao u metaforama ?
Čime bi se ti koristio kada bi hteo slepom čoveku da opišeš boju ? ili gluvom čoveku melodiju ???
hmmm ... ne bi ni pokusavao da mu objasnim nesto sto nikada, ali NIKADA nece moci da shvati i osjeti
Izvadio si iz konteksta, a znaš da sam dalje napisao u slučaju da MORAŠ

a pritom znaš da moraš, jer znaš da taj čovek ima potrebu i želi da mu to opišeš....zbog čega želi ? zbog toga što zna da to postoji, i zbog toga traži od tebe da mu to opišeš
a kad si vec zapeo da MORAM - sigurno to ne bih uradio pomocu knjige...
Pitanje je bilo vezano za metafore....ne za ''knjigu''....i vidiš i sam da sam ti dao odgovor vezan za metafore

loše si ti tu nešto izračunao : BOG=SVE......btw Bog je tvorac
lose si ti tu nesto odgovorio
c...ma ja ti rekoh da si ti tu loše izračunao...mentalni kalkulator u ruke i izračunaj ponovo...pa ćeš videti da grešiš

sta bi se desilo da se Eva ( obzirom na slobodnu volju ) nije dala Adamu
Ti sad ne bi mogao da iskucavaš sva ova pitanja-odgovore....i ja da ti odgovaram na njih....jer ne bi postojali
znachi - po tebi je INCEST - NORMALNA STVAR ? ako tvoj odgovor bude - DO POTOPA, INCEST JE BIO OK odmah mi, molim te, odgovori....da li ce INCEST biti normalan i nakon armagedona, u momentu kad ljudi opet budu savrseni i kad budu opet imali vjecni zivot ? hvala
ovde si tek sve pobrkao...rado bih ti objasnio sve...ali ispisao bih najmanje 5 stranica, čak iako bih ti objašnjavao u najkraćim crtama...ma čak i kada bih i u naslovima samo...a i čemu to kada ti već ''znaš'' odgovor

kako to da svemoguci bog nije smislio nacin da podsaharskim plemenima saopsti da je njegovo ime bas JEHOVA ?
Način mu nije ni trebao, jer se i ne zove tako
ovo je bilo pitanje za Jehovine svjedoke poz :)
ono je bio odgovor za Jehovine svedoke odpoz :)
 
sablon;
Dobio si i ostale validne, koje smatraš nevalidnim, jer si ih upravo postavio u obliku odgovora....

evo posto mislis da sam neozbiljan
postavljam pitanja jos jednom, ozbiljnije

pitanje br 1

zasto bi duh sveti pisao u metaforama ? i kako znate kada koristi metafore , a kada ne ?


pitanje br 2
da li je vjerovatnije da je zivot nastao sam od sebe, ili da je nesto sto je stvorilo zivot nastalo samo od sebe ?

pitanje br 3
ko je napisao bibliju, a ko je odlucio da biblija izgleda onako kako danas izgleda ?
kako znate koje izdanje je valjano i kako znate koji prevod da koristite ?

pitanje broj 4
( odgovor sam dobio od neutrala )

pitanje broj 5
sta je bilo sa onih 144.000 ??
jel se odnosi na neokaljane zenama ili ne ??

pitanje broj 6
ovo cu malo modifikovati..
dakle,
sta ce se desiti pripadnicima podsahrskih i amazonskih plemena na sudnji dan ili koji dan prije/kasnije
kada Bog sidje sa neba i kaze - "Ja sam JEHOVA"
a ovi ga pogledaju i kazu nesto kao - WTF ??

evo i pitanje broj 7
ako smo svi nastali od adama i eve..
odakle toliko ne-bijelaca na planeti u samo 5,6 hiljada godina ? :dontunderstand:
 
evo posto mislis da sam neozbiljan
postavljam pitanja jos jednom, ozbiljnije

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=9831678&postcount=75



pitanje broj 6
sta ce se desiti pripadnicima podsahrskih i amazonskih plemena na sudnji dan ili koji dan prije/kasnije
kada Bog sidje sa neba i kaze - "Ja sam JEHOVA"
a ovi ga pogledaju i kazu nesto kao - WTF ??

Ukoliko se zaista desi da im se ukaže avramski bog možemo očekivati i četvrtu verziju iste priče.



evo i pitanje broj 7
ako smo svi nastali od adama i eve..
odakle toliko ne-bijelaca na planeti u samo 5,6 hiljada godina ? :dontunderstand:

Nije proteklo samo 5-6 hiljada godina, a belci su nastali od crnaca.
 
Evo i ja neznalica,oću odgovor: Ajd ako cemo logikom- ako su postojali samo u pocetku Adam i Eva koji su rodili neku decu,znaci mi smo potomci njihove dece sto znaci da je bilo bogami incesta?! Drugo- kako bog da razume tolike jezike i da skonta u koju si crkvu kršten,koje si vere,kako se moliš kad crkava ima kao kusih pasa. Treće- Postojali su nekakav Zevs,Apolon i ostali i sad njih nema nego ima Hrista.Gde su zaboga nestali?! Četvrto- Do sada su umrle na milijarde ljudi.Kako su svi uspeli da stanu u raju ili u paklu u onaj čabar da ih đavo kuva.Koliki mora da je taj đavolji čabar?! Kako Srbi nisu uspeli po običaju da šmugnu i iz čabra?! Peto- Odakle Bogu materijal da pravi čabar ili sumpor da bi pekao ljude u paklu?! Da ga ne drži u džepu?! Da li Bog ima devojku?! Jel ide sa njom u bioskop?! Peto- Kako Bog može da razume tolike strane jezike?! I još neke novokomponovane?!
 
sablon;


evo posto mislis da sam neozbiljan
postavljam pitanja jos jednom, ozbiljnije

pitanje br 1

zasto bi duh sveti pisao u metaforama ? i kako znate kada koristi metafore , a kada ne ?


pitanje br 2
da li je vjerovatnije da je zivot nastao sam od sebe, ili da je nesto sto je stvorilo zivot nastalo samo od sebe ?

pitanje br 3
ko je napisao bibliju, a ko je odlucio da biblija izgleda onako kako danas izgleda ?
kako znate koje izdanje je valjano i kako znate koji prevod da koristite ?

pitanje broj 4
( odgovor sam dobio od neutrala )

pitanje broj 5
sta je bilo sa onih 144.000 ??
jel se odnosi na neokaljane zenama ili ne ??

pitanje broj 6
ovo cu malo modifikovati..
dakle,
sta ce se desiti pripadnicima podsahrskih i amazonskih plemena na sudnji dan ili koji dan prije/kasnije
kada Bog sidje sa neba i kaze - "Ja sam JEHOVA"
a ovi ga pogledaju i kazu nesto kao - WTF ??

evo i pitanje broj 7
ako smo svi nastali od adama i eve..
odakle toliko ne-bijelaca na planeti u samo 5,6 hiljada godina ? :dontunderstand:

1 da bi bilo razumljivije narodu,sveto pismo je namenjeno svima,a ne samo doktorima nauka 2 biblija je slozen sistem koji je nastajao preko 1000 godina od razlicitih ljudi koji su imali vezu sa visom silom,duhom bozjim, kako znamo da je originalno? crkva je ocuvala autenticnost,ne treba se opterecivati sa tim 4 mislim da je to metafora 6 i njima ce biti sudjeno u skladu sa okolnostima u kojima su rasli 7 niko ne iskljucuje bozansku intervenciju na hromozomima kako bi se prilagodili klimi
 
ti zamisljas boga kao nekog cikicu ? hulis:roll:

A zar ne izgleda kao covek,tj. napravio je coveka po svom liku,a to znaci da izgleda kao covek...:think:
Sta sad napisah...
Dakle,stariji cika sa belom bradom(kao deda mraz ili zevs)
Kako ga ti zamisljas?
Ja volim da verujem da Bog izgleda kao Indijanka...Da...:think:

niko ne iskljucuje bozansku intervenciju na hromozomima kako bi se prilagodili klimi

:hahaha: :mrgreen:
 
Cela priča o paklu je služila da zastraši bliskoistočne pastire i zemljoradnike. I tad je, logično bila aktuelna, jer siroti narod ništa kreativnije nije mogao da smisli od čabrova sa sumporom i mazanja fecesom.

Danas se pakao drugačije definiše: mesto gde imaš samo dial-up internet, gde uvek nestane toalet papira kad završiš "radnju", mesto gde se WC šolja zapuši kad si kod tašte na nedeljnom ručku a nemaš čime da je odčepiš, mesto gde se pokvari lift kad treba da odneseš TV na 18-ti sprat, kad u nezgodnom trenutku shvatiš da ti je ponestalo kondoma, i tako to. Takav opis bi bio mnogo delotvorniji kod mlađe generacije. :mrgreen:
 
daxt;

1 da bi bilo razumljivije narodu,sveto pismo je namenjeno svima,a ne samo doktorima nauka
kada TI citas bibliju - kako znas sta je metafora a sta nije? da li ti je neko rekao ? da li jednostavno znas?

2 biblija je slozen sistem koji je nastajao preko 1000 godina od razlicitih ljudi koji su imali vezu sa visom silom,duhom bozjim, kako znamo da je originalno? crkva je ocuvala autenticnost,ne treba se opterecivati sa tim
danas postoje hiljade hriscanskih i kvazihriscanskih crkava
toliko o ocuvanju autenticnosti
kako se potvrdjuje " veza vise sile i duha bozijeg " ? kako znate da ti ljudi nisu jednostavno...lagali ?


6 i njima ce biti sudjeno u skladu sa okolnostima u kojima su rasli
mislis ono - ljudozderi u pakao, biljojedi u raj?
hmmm..malo mi objasni ovo, ako te ne mrzi

7 niko ne iskljucuje bozansku intervenciju na hromozomima kako bi se prilagodili klimi ..
ok
zasto nema "bozanske intervencije na hromozomima" bijelaca u Juznoafrickoj Republici, da bi se prilagodili klimi ?
zasto oni nisu do danas postali crnci ?

hvala
 
Написах да је Творац створио јаје из кога је пре времена изашао мушки - несавршени принцип.
Код Догона упамћен као Јуруга,а код Срба као Дажбог.
Срби су племе мајка белој раси,а Догони су племе мајка - црној раси.
 
Написах да је Творац створио јаје из кога је пре времена изашао мушки - несавршени принцип.
Код Догона упамћен као Јуруга,а код Срба као Дажбог.
Срби су племе мајка белој раси,а Догони су племе мајка - црној раси.

Dažbog, odnosno Dajbog, kod Srba se slavi kao bog kiše, ognja i Sunca, a pripada tek trećoj generaciji slovenskih bogova.
Legenda o jajetu iz koga je nastao svet, itd. je vezana za Roda, koji je bio amorfno božanstvo. Inače, autentičnost različitih verzija ove legende i tačan oblik iste nije utvrđen, te možemo govoriti o pretpostavkama koje su više ili manje bazirane na arheoločkim i etnološkim podacima.
:rtfm:
 

Back
Top