Izmene i dopune Krivičnog zakonika

Da, to je vrlo prisutno danas, bez sumnje. No, u ovom slučaju smo preneli pismo u celosti bez ikakvog ispravljanja. Dakle, čovek je javno izneo svoje mišljenje, preuzeo potpuno odgovornost na sebe, pismo je njegovo delo, dakle autorsko, vrlo kulturno sročeno i argumentovano. Nema uvreda, insinuacija, samo je naveo tok postupka i propuste u radu dotične gospođe...mislim, ja to ne razumem. Razumem da javno iznositi informacije, prenositi izjave i sl. u TOKU suđenja može biti vid pritiska. No, kad je okončan postupak i kad više ne postoji način da čovek dobije zadovoljenje, posle žalbi i svega...

Sad ja nagađam, i ograđujem se unapred, postoji i mogućnost da su u vreme objavljivanja informacije postojale stvarne ili pravne smetnje za gonjenje autora koje i dalje traju. Ne znam šta bih ti rekao.. :neutral:
 
Sad ja nagađam, i ograđujem se unapred, postoji i mogućnost da su u vreme objavljivanja informacije postojale stvarne ili pravne smetnje za gonjenje autora koje i dalje traju. Ne znam šta bih ti rekao.. :neutral:

Nema veze, želeo sam da pročitam stručno mišljenje ;).
Završilo se tako što nas je gospođa sudija tužila, njen kolega je presudio i platili smo kaznu. NUNS se naravno oglasio, kao po običaju, jednim saopštenjem i to je to, teraj dalje...:neutral:
 
Veruj mi da pojma nemam kako su definisali :eek: logika kaže da ne može da bude kleveta, nismo mi ništa napisali. Ja kapiram da tužiš onog ko uputi klevetu, a ne provodnik...to je bilo pre ovog zakona o informisanju...tako da nemam pojma kako su to okarakterisali

:think:

(1) Ко за другог износи или проноси штогод неистинито што може шкодити његовој части или угледу, казниће се новчаном казном од педесет до двеста дневних износа или новчаном казном од сто хиљада до четристо хиљада динара.
(2) Ако је дело из става 1. овог члана учињено путем штампе, радија, телевизије или сличних средстава или на јавном скупу,учинилац ће се казнити новчаном казном.
(3) Ако је оно што се неистинито износи или проноси довело до тешких последица за оштећеног, учинилац ће се казнити новчаном казном од стодвадесет до тристашездесет дневних износа или новчаном казном од петсто хиљада до милион динара.
 
Nisam pravnik,meni se čini da sudije imaju previše ovlašćenja a da je kontrola nad njima i njihovim poslom slaba ili nikakva.A isto tako ni kontrola nad radom ustanova za izvršenje krivičnih sankcija i njihovim osobljem.Država izgleda samo smatra da one treba da postoje i ništa više.
 
A na osnovu cega znas da bi trebale biti vece?

Robijao si 5 godina pa si ocenio?

Kako?

Tako sto se smanjenje krivicnih dela u drustvima kao sto je Srbija najbolje postize STROZIJOM kaznenom politikom i smanjivanjem prava optuzenih. Naravno, to niko nece da shvati i misli da moderne tendencije u krivicnom pravu mogu da preslikaju na drustvo koje ima problematicni sistem vrednosti.

Ne moze to tako. Samo strogoca, drzava mora da pokaze silu da bi uopste bila drzava. To Srbiji treba danas.
 
Tako sto se smanjenje krivicnih dela u drustvima kao sto je Srbija najbolje postize STROZIJOM kaznenom politikom i smanjivanjem prava optuzenih. Naravno, to niko nece da shvati i misli da moderne tendencije u krivicnom pravu mogu da preslikaju na drustvo koje ima problematicni sistem vrednosti.

Ne moze to tako. Samo strogoca, drzava mora da pokaze silu da bi uopste bila drzava. To Srbiji treba danas.

Neka pokaze strogocu u procesu identifikacije pocinilaca kd,a ne osudjivanja pojedinaca za primer.
 
Ovo drugo je bitno da se ne desi i predstavlja klasicnu agresiju a prvo prioritet.
Dobro i zlo,kakvo crno izjednacavanje.

Nije to nikakva agresija vec generalna prevencija. Prava generalna prevencija u drustvima kao sto je srpsko danas. Jedna i od sustina kazne u takvim drustvima je 'kazna za primer'. Ne zivimo u svetu iz bajke pa da je potrebno da pljesnemo po guzi izvrsioca i posaljemo ga kuci.
 
Nije to nikakva agresija vec generalna prevencija. Prava generalna prevencija u drustvima kao sto je srpsko danas. Jedna i od sustina kazne u takvim drustvima je 'kazna za primer'. Ne zivimo u svetu iz bajke pa da je potrebno da pljesnemo po guzi izvrsioca i posaljemo ga kuci.

Ma kakvi....

Kazna za primer je cista agresija,obicno se deshava u montiranim slucajevima,kada hoces nekog da uklonis pa je kao za primer..........
A ti si video negde pljeskanje po guzi?i stavi se u ulogu okrivljenog,posto nisi vrhovni.......
 
Ma kakvi....

Kazna za primer je cista agresija,obicno se deshava u montiranim slucajevima,kada hoces nekog da uklonis pa je kao za primer..........
A ti si video negde pljeskanje po guzi?i stavi se u ulogu okrivljenog,posto nisi vrhovni.......

Kazna sledi ne okrivljenom vec osudjenom.
'Kazna kao primer' je jedna od osnovnih stvari u krivicnom pravu. Da nije tako, svuda bi postojala samo naknada stete.
 
Sprovodi se...Na sirotinji.U našoj kraljevini,bog da joj dušu prosti,je sam Kralj Lično izgubio deo zemlje koji je ''exproprisao'' jednom siromašnom seljaku.Sudija je odlučio po pravdi,i ostao na svom mestu a odluka je izvršena...Prokleta lažna revolucija je kao poplava sa sobom nanela,ako što poplave čine razni otpad i srušila mnogo toga lepog,zaista lepog i stabilnog što je nekada postojalo:(
 

Back
Top