Izduživanje lobanje

Pa onda su im to verovatno radili nekim prilichno nasilnim metodama,moguce je to kazhem ti,ali sto posto sam sigurna da ta deca u kasnijem razvoju nisu mogla da razviju sve sposobnosti jer im je korteks jaaaako oshtecen a on je kljuchan u razvoju mentalnih sposobnosti. U principu svaki manji potres mozga odnese sa sobom danak shto se korteksa tiche a kamoli ovako neshto. Ali dobro,uzimajuci u obzir potrebe ovih plemena za inteligencijem,neshto sumnjam da im je to smetalo. :lol: Ipak oni nemaju ni pismu a neki chak ni svoj jezik tako da nekoliko miliona neurona manje vishe,shta je to za njih.
 
čemu takvo rasističko mišljenje ?

sa wiki:
The Mangbetu are known for their highly developed art and music. One instrument associated with and named after them is the Mangbetu harp or guitar.

The Mangbetu stood out to European explorers because of their elongated heads. Traditionally, babies' heads were wrapped tightly with cloth in order to give them this distinctive appearance. The practice began dying out in the 1950s with the arrival of more Europeans and westernization. Because of this distinctive look, it is easy to recognize Mangbetu figures in African art.
dakle ovo pleme ima visoko razvijenu umetničku, stvaralačku stranu života

taj instrument, Mangbetu harfa:
MangbetuHarp03d.JPG


i primer oruđa :
Mangbetu-5245.JPG


i figurica:
Medje-Mangbetu-statue-profile_small.jpg
 
Ovako bi izgledala moja prepostavka...Ako su mozgu pravili dodatnu komociju,pa mu masa malo popustila,raspodelila se tu i tamo,možda se uvećala dodatno nakon toga...ali to ne bi značilo da je osoba PAMETNIJA jer veličina mozga NIJE proporcionalna intelektualnim sposobnostima neke osobe...
 
Pa velichina mozga,fala Bogu,nije proporcionalna intelektualnim sposobnostima,al' kapirate li vi ljudi da kada udarite rukom po glavi izgubite oko hiljadu neurona,zamislite tek da vam neko kljeshti lobanju i slichno. :lol: Neuroni nemaju sposobnost regeneracije,mislim da ste s tim vec upoznati.
 

Back
Top