Izbor zivotnog partnera?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ajde da okrenemo situaciju ... da li ti znaš sve odgovore ... baš sve odgovore za ono što ti se dešava?

nisam rekla da ocekujem da mi posluzite apsolutnu istinu na tanjiru, nego ono sta mislite o tome, valjda nesto ima da se kaze na tu temu pa makar ne otkrili sustinu zivota

da dodam: ne znam odgovore na sve, ali me nije sramota da podelim svoja razmisljanja na tu temu ili da kazem da ne znam i da me ne zanima, ali prosto je neverovatno da sve ne zanima tako intrigantno pitanje vezano za nesto u sta veruju.
 
Poslednja izmena:
A mislim da li ima ili nema ...... To ti je isto kao i pitanje ''da li postoji Bog, ili ne postoji''

Pitanje sudbine je lični doživljaj ..... tako da ne možemo tvrditi ni da je ima, ni da je nema .... samo verovati ili ne verovati u njeno postojanje.

nisam rekla da ocekujem da mi posluzite apsolutnu istinu na tanjiru, nego ono sta mislite o tome, valjda nesto ima da se kaze na tu temu pa makar ne otkrili sustinu zivota

da dodam: ne znam odgovore na sve, ali me nije sramota da podelim svoja razmisljanja na tu temu ili da kazem da ne znam i da me ne zanima, ali prosto je neverovatno da sve ne zanima tako intrigantno pitanje vezano za nesto u sta veruju.



Evo ... ja dadoh svoj odgovor odavno
 
jel znas da je na grupnim terapijama (zahvaljujem svim forumasima koji su toliko spominjali "koju igru igras") nacin da se osobe koje odbijaju na ovaj nacin da ucestvuju u razgovoru aktiviraju, je da se zabrani odgovaranje paradoksom :mrgreen: i onda su prinudjeni da iskreno odgovore, ukljuce se u rad, mozda cak krenu da razmisljaju...

malo se salim, a malo i ne :) hvala na odgovoru, nisam ga predhodno uocila...
 
Inace da razjasnimo, ne napadam ja nju jer nemam razloga, samo mi je glupo kad studentarija koristi medicinske cinjenice na tako laicki nedopustiv nacin...Nisam komentarisala njen post dalje, jer posle lupetanja o medicini, dalje citanje njenog teksta mi gubi svaki smisao, tako da se nisam ni udubljivala da citam o svetskoj slavi i saobracajnim udesima jer se u to ne razumem. Komentarisala sam samo deo u koji se razumem.

Helen, rekla sam sta sam imala o tvom slucaju. Za vishe od toga $200 po satu. Ne svidja mi se ton koji se cita izmedju redova, a nisam Majka Tereza da poducavam bas svakoga. Nije ni znanje bas za svakog, kao sto smo se uverili ovde.

Ugodan dan.

Ја сам баш мало погледала, и између редова видим само белину, ништа више. :confused: Умем да пишем само У редовима. :confused:

Позивам се поново на твоју реченицу да уколико неко зна да не зна - треба га подучити. Која је била сврха те реченице ако не стојиш иза ње?

Побијаш ли своје речи?
Ако не стојиш иза ових речи, колико су остале твоје речи на целиј овој теми валидне?:(

Имам осећај као да те је увредило моје питање, мада не разумем зашто.
Ја ништа ружно ни лоше нисам рекла, нисам те ничим увредила (нити ћу) само те молим да ми објасниш нешто што не знам. Верујем да нисам једина овде којој то није познато.

Чему толико опирање? Неки злонамерни читаоци могу помислити да не умеш да одговориш...а неко ће можда посумњати у твоју компетенцију.:confused:

Мени су се допале твоје речи о знању и волела бих да стојиш иза њих.:)
 
a gde sam ja to napisala da mislim boldovano? svakako ne mogu nikoga da nateram (niti imam nameru) da mi odgovori na bilo sta, ali izgleda da je moja zamisao foruma kao mesta za konstruktivnu raspravu, razgovor, razmenu misljenja, krajnje pogresna- trebalo bi svako samo da odgovori na uvodni post i nikako da ne pokusa da se upusti u razgovor sa nekim drugim ucesnikom teme.

a razlicitost je razlog da niko ne odgovori? zanimljiv koncept. mislim da je ipak mnogo drugih stvari u pitanju.

ok je odgovoriti: meni nije bitno ko ili sta je sudbina, ne razmisljam o tome ali verujem u nju. ili ja verujem u vise sile, a ne znam sta su ili sta vec... nego niko nece to da napise...

ne mislim da ljudi moraju znati ko, kad i zasto... ali meni je logicno da se pitaju, da razmisljaju o tome, nebitno da li nalaze ili ne konacne odgovore. a ako osecaju, mislim da je vecina u stanju da opise sta oseca, sta mu intuicija nagovestava. niko ovde ne ocenjuje tacnost odgovora pa da ako nisi siguran ne smes da pises.

prosto mi je neverovatno da svi koji veruju u sudbinu. kazu ja verujem u sudbinu i tacka. nemam nista vise o tome da kazem niti imam sira razmisljanja na temu ko vuce konce sudbine.


Pa sad, ako zelis siru raspravu o temi verovanja ili neverovanja u sudbinu a ovde ne nalazis ucesnike spremne na dijalog kakav prizeljkujes pokusaj pronaci to sto trazis na "filozofiji" ili "religiji". Mozda se ovde mi, ponavljam "sa kutlacama i pregacama" plasimo da ne ispadnemo smesne pokusavajuci dokazati zasto i koliko verujemo u nesto, posebno nas uplasi razgovor sa nekim ko sve zna i zahteva sve odgovore.
Domacice smo draga moja, sta ocekivati vise od nas? :)
 
ocekujem isto sto i od svakog drugog. odnosno nista. tvoje je da das koliko hoces. ne delim ljude prema njihovom zivotnom opredeljenju i ne znam u cije ime ti to govoris, posto vidim govoris u mnozini. posto ne vidim da se ovde iko izjasnjavao o tome sta mu je zanimanje sem sofije. i zasto mislis da domacica ima losije predispozicije da razgovara o bilo cemu nego neko ko se tako ne izjasnjava? mozda ja bas drzim kutlacu pored tastature... a evo pregacom brisem monitor :roll:
 
ocekujem isto sto i od svakog drugog. odnosno nista. tvoje je da das koliko hoces. ne delim ljude prema njihovom zivotnom opredeljenju i ne znam u cije ime ti to govoris, posto vidim govoris u mnozini. posto ne vidim da se ovde iko izjasnjavao o tome sta mu je zanimanje sem sofije. i zasto mislis da domacica ima losije predispozicije da razgovara o bilo cemu nego neko ko se tako ne izjasnjava? mozda ja bas drzim kutlacu pored tastature... a evo pregacom brisem monitor :roll:

A ti me kao ozbiljno shvatila :eek:
Ma iako jesi, nema veze, super, bas lepo se procaskalo :bye:
 
Е, каква дубока мисао!

А најбоље је кад смо живи и здрави! ;)

(Ето, да и ја допринесем великим мислима, кад већ делима не могу!)

Али те молим, појасни, како имати меру - као, ред судбине, ред планова...?

E sve sam potrošila, a znaš kolko sam se smejala na ovo, strašno!:hahaha::rotf::rotf:
 
Koliko ste ispisale dok sam bila odsutna ...da nastavimo sa temom
Svima nama u jednom trenutku nasih zivota dogode se neke stvari na koje ne mozemo da uticemo sve i da hocemo a koje vam promene zivot..to je sudbina...sta reci na sledece..Trebala sam jedno vece davno da budem na jednom drugom mestu od onog na kom sam bila jer sam od prvobitnog odustala u zadnjem trenutku..i to vece sasvim iznenada bez ikakvog ocekivanja bude mi upucena jedna jedina rec..meni koja inace na takve stvari ne reagujem ali tada kao iz topa odreagujem i uzvratim.nastavim komunikaciju i upoznam osobu za koju mi nije trebalo previse vremena da shvatim da soulmate postoji..da ja ne odem tamo gde sam prvobitno planirala jer mi je najednom nije islo i otkazem i budem tu gde sam bila..Zar to nije sudbina..za mene jeste.. to vece..taj trenutak i ta osoba su sudbina..sve posle toga je stvar odluka koje donesemo..
 
Ја сам баш мало погледала, и између редова видим само белину, ништа више. :confused: Умем да пишем само У редовима. :confused:

Позивам се поново на твоју реченицу да уколико неко зна да не зна - треба га подучити. Која је била сврха те реченице ако не стојиш иза ње?

Побијаш ли своје речи?
Ако не стојиш иза ових речи, колико су остале твоје речи на целиј овој теми валидне?:(

Имам осећај као да те је увредило моје питање, мада не разумем зашто.
Ја ништа ружно ни лоше нисам рекла, нисам те ничим увредила (нити ћу) само те молим да ми објасниш нешто што не знам. Верујем да нисам једина овде којој то није познато.

Чему толико опирање? Неки злонамерни читаоци могу помислити да не умеш да одговориш...а неко ће можда посумњати у твоју компетенцију.:confused:

Мени су се допале твоје речи о знању и волела бих да стојиш иза њих.:)


Ima ko da shiri svoju kompetenciju po forumu. Ja to radim na drugim mestima i za novac a ne za tapsanje po ramenu (ili odobravanje na forumu! O majko mila na sta se nekima zivot sveo:dash:). Cemu ignorisanje moje satnice Hellen:dontunderstand: A cak i ovde mogu da odbijem pacijenta koji mi se ne svidja i da ga posaljem kod kolege...a sad zamisli tek kad nisam placena za to.

Za belinu izmedju redova si sama zasluzna verovatno i to vec zahteva dublju analizu. Ja sam stavila satnicu, a ti ignorishes. Zasto ocekujes besplatnu pomoc? Pa ne mozemo svi volontirati ceo zivot?

Da bi cenila znanje moras ga prvo mukotrpno sticati (u bilo kojoj oblasti). A ovo mesto meni nije ni za sticanje medinskog znanja, niti za shirenje istog. Mada ga neka studentarija pravi pijacom. I dok god je tako niti ce pacijenti imati prave lekare, niti ce lekari mnogo mariti da su u skladu sa najnovijim otkricima iz oblasti medicine.


I mnogo si bre dokona zena....al' meni ne smeta, nego mi cudno pomalo...:roll:
 
Mnogo bih mi lakse bilo da jeste.
Onda bih mogla reci za pogresan izbor kriva je sudbina.
Ipak,ja nisam pristalica te fatalisticke teorije.
Moralo je biti,nista nije moralo biti.
Bilo je ono sto smo hteli i zeleli,a ako nam nije bilo po volji mozda to nismo uspeli izvesti na pravi nacin do kraja.
Lepo zapoceli,a lose zavrsili.:(
 
Ima ko da shiri svoju kompetenciju po forumu. Ja to radim na drugim mestima i za novac a ne za tapsanje po ramenu (ili odobravanje na forumu! O majko mila na sta se nekima zivot sveo:dash:). Cemu ignorisanje moje satnice Hellen:dontunderstand: A cak i ovde mogu da odbijem pacijenta koji mi se ne svidja i da ga posaljem kod kolege...a sad zamisli tek kad nisam placena za to.

Za belinu izmedju redova si sama zasluzna verovatno i to vec zahteva dublju analizu. Ja sam stavila satnicu, a ti ignorishes. Zasto ocekujes besplatnu pomoc? Pa ne mozemo svi volontirati ceo zivot?

Da bi cenila znanje moras ga prvo mukotrpno sticati (u bilo kojoj oblasti). A ovo mesto meni nije ni za sticanje medinskog znanja, niti za shirenje istog. Mada ga neka studentarija pravi pijacom. I dok god je tako niti ce pacijenti imati prave lekare, niti ce lekari mnogo mariti da su u skladu sa najnovijim otkricima iz oblasti medicine.


I mnogo si bre dokona zena....al' meni ne smeta, nego mi cudno pomalo...:roll:

Имаш ли неки разлог да ме вређаш? :confused:

ТИ, понављам - ТИ си себе овде представила као неког ко ЗНА. Ја сам ти се стога, и само стога обратила да ми објасниш своје речи и начин на који се карактер гради, јер мени то није познато. Иако си се овде представила искључиво као ЛЕКАР, као ЧОВЕК СТРУКЕ који је заступа свугде и на сваком месту (што веома ценим) и којем је веома стало да своје компетенције покаже управо на овој теми (што је у сукобу са твојом првом, болдованом реченицом:roll:), ја ти се нисам обратила као пацијент него као САГОВОРНИК на теми.

Чему иронисање и омаловажавање?
Аргументум ад хоминем обично користе људи када немају других аргумената, а ја сам од тебе очекивала разговор на ниву комептенција на које се позиваш. :(
 
Ја морам само да приметим да ми је веома смешно кад било ко на форуму напише неком другом ,,Ти си докон-а'''. :hahaha:

Као, ја сам овде само да вас доконе просветлим, иначе имам јааако много посла, зато и дођох на форум, да видим како живи неки докон (не)свет! :dontunderstand:

Можда је таквима судбина да висе на форуму,. иначе својевољно не би то учинили никако!
 
Wanda, dokon sam rekla zbog 20.000 poruka...Sto je mnogo mnogo je..Opet samo moje misljenje,ok?
I ne, nije me naravno niko naterao da i ja visim na forumu. Pratila sam sasvim drugu temu i citala zivotna iskustva. A usput procitala post od doticne u kom objasnjava kongenitalne anomalije na vrlo laicki nacin a pri tom sa vrlo izrazenim stavom da je popila svu pamet sveta jer Boze moj "studira medicinu" i sve o svemu zna.

Hellen, latinski se ne pise cirilicom ni pod kojim uslovima. A za prosvetljenje treba da platis nekom ko zeli da ti pomogne. I nisam ja nista filozofirala, nego sam samo rekla nekome ko je filozofirao da ne moze na taj nacin da se koristi medicinskim cinjenicama. Sta u u tome ti ne razumes? I opetttttttttt ignorishes da se znanje naplacuje. Hocu ja tebi da pojasnim sta god treba, ali mora znanje da se PLATI :super:

Devojka je shirila svoje znanje, ja nisam...Nekada nekome treba crtati, a ja da crtam ne umem.

Ne nervirajte se toliko!
 
Hellen, inace sasvim mi je jasno kako si ispisala 20.000 bisera mudrosti. Neko nekom nesto kaze i ti se okacis da prodiskutujes..Valjda te bar placaju za to?

Ili je ovo tvoj mali svet gde ti shefujes? Sitni ljudi i sitna shefovanja. Uvek i svugde vidjam isto!

Jel moze jedno pitanje cime se bavis u tvom zivotu? Mislim na zanimanje. Eto bas sam radoznala. I pre nego pomislish, nemam nikakve skrivene misli, samo pitam iz ciste radoznalosti.
 
Hellen, inace sasvim mi je jasno kako si ispisala 20.000 bisera mudrosti. Neko nekom nesto kaze i ti se okacis da prodiskutujes..Valjda te bar placaju za to?

Ili je ovo tvoj mali svet gde ti shefujes? Sitni ljudi i sitna shefovanja. Uvek i svugde vidjam isto!

Jel moze jedno pitanje cime se bavis u tvom zivotu? Mislim na zanimanje. Eto bas sam radoznala. I pre nego pomislish, nemam nikakve skrivene misli, samo pitam iz ciste radoznalosti.

Прочитај 20 000 Хелениних мудрости, можда ћеш негде наћи чиме се бави! :)

Успут, српским језиком се пише тако што се користе слова ч, џ,ш,ћ,ж... Мала (бесплатна) поука од једне недокторке. :cmok:
 
Poslednja izmena:
Не знам, Лено, у чему је проблем и зашто си толико желиш да ме повредиш? Јесам ли те нечим увредила?

Колико видим, ти си од својих 90 постова на форуму, бар 10 потрошила покушавајући да не одговориш на питање које сам ти поставила... Зар није било лакше и једноставније одговорити, него исписати толике редове у покушају да ме омаловажиш?
 
Poslednja izmena:
Не знам, Лено, у чему је проблем и зашто си толико желиш да ме повредиш? Јесам ли те нечим увредила?

Колико видим, ти си од својих 90 постова на форуму, бар 10 потрошила покушавајући да не одговориш на питање које сам ти поставила... Зар није било лакше и једноставније одговорити, него исписати толике редове у покушају да ме омаловажиш?

Zato sto se znanje placa...I jel treba da napishem jos deset postova na istu temu? Ili mozda ukapiras jednom.

Ne vidim da sam te icim uvredila. Ti si se za mene zakacila. Ja ti pet puta isto kuckam. Ne rasipam svoje znanje, samo sam primetila laicki odnos prema medicini i to iskomentarisala...A onda, posto me nervira narcisoidnost studenata medicine prema sestrama i srodnim granama fakulteta (posto mi se u postu doticna obratila sa "Ako je uopste medicina u pitanju, ako nije med. sestra ili neka srodna grana")..onda sam joj dalje odgovorila. I dobro, dokle ces da ignorises sto se znanje placa?

A sto mi ne odgovoris ti cime se ti bavis? Pa nije te valjda sramota. Ja cenim svaki posao te sam zato i odreagovala na pisanje doticne o medicinskim sestrama. Mnoge sestre mnogo vise znaju od mnogih lekara. Mozda je nekima tesko da poveruju, ali imali smo ocigledan primer ovde. Moja braticina od 12 godina bi bolje objasnila uticaj kongenitalnih anomalija i njihovu vezu sa sudbinskim izborom zivotnog partnera.
 
Прочитај 20 000 Хелениних мудрости, можда ћеш негде наћи чиме се бави! :)

Успут, српским језиком се пише тако што се користе слова ч, џ,ш,ћ,ж... Мала (бесплатна) поука од једне недокторке. :cmok:

Ja se izvinjavam, srpski koristim samo ovde, nemam takvu tastaturu, nemam takav font (a i mrzi me da namestan)...ali eto zivinjavam se svima ako nekome to smeta. I dalje se latinski ne pise cirilicom:lol: Vidim to nisi primetila kad vec meni govoris kako se pise srpski...:rotf:

A sto je problem ako pitam, a mrzi me da citam sve njene postove? Sta ste svi graknuli kao neke babe u dobranu kad niko nije napadnut. Samo jedno obicno najobicnije pitanje nedoktorka:P Nisam znala da se ljudi tako dele i smeshno mi pomalo...Ali hajde ako se vec zabavljate. A i mene sad pocinjete da zabavljate sa skakanjem u odbranu bez potrebe:rotf::rotf::rotf:
 
Лено, завршила сам Филолошки факултет и радим у својој струци. Мислим да си мало погрешила што се тиче поука о језику.

Још увек чекам одговор на питање како се може изградити карактер. Колика је сатница медицинске сестре?
 
Znam svoju satnicu, sto sam ti i rekla. A sestre zaradjuju oko 90.000 godisnje, pa ti sama podeli.

Ne vidim da sam dala ikakve pouke o jeziku, osim da se latinski ne pishe cirilicom, profesorka. Jel se i imena prevode? I trebala si na filozofskom fakultetu da imas bar malo psihologije ako se ne varam?

Znaci zato ti imas toliko vremena da komentarishes sve zivo? Sad mi je jasno. Lepo. Drago mi je zbog tebe.

Moju satnicu znash, nemoj da se pravis naivna:P
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top