Iz decijih usta

Sta je brak?
Brak je kad momak i devojka odu prvo u crkvu, a posle u banku ili postu, nisam bas siguran.
I sta su oni posle toga?
Pa baba i deda!!

Kako izgleda neko ko se zaljubi?
-Pa moras da se naparfimises, da se obrijes, da uzimas zilet i napravis ovako kosu kao jez da izgledas kao frajer i da imas zlatan zub!

A zasto si se ti zaljubio u tu devojcicu?
-Pa jako je lepa, ima dugu kosu i slaze mi se uz mene!
-Ima lepu odecu, moze da se lepo obuce i ima svoj stan.


Kredit
- to je ono u telefonu. Kada ti se potroshi a ti ukljuchish punjach i imash kredit.
- moja mama trazi od tate da joj da na kredit platu jer je ona ta koja je zavrshila fakultet.:rotf::rotf:
 
Kefalica

šta je to parlament?

To je predstava.
Kad nekog pitaju da li će da dođe, a on kaže: "doći ću, nemam druge obaveze".
Tu se ljudi dogovaraju šta će da poskupi i kolike će da budu plate.

Na podpitanje, kako se biraju ljudi za parlament, jedno dete je odgovorilo: "Po dobroti".

"Šta je to filozofija".?

To je kad se neko glupira.
Ne znam šta je filozofija, ali moj tata kaže da na poslu ima jednog kolegu koji mnogo voli da filozofira.
To je kad neko hoće da te opali na foru. (Podpitanje) Na kakvu foru? Pa kad ti neko nešto priča i onda te opali na foru.
To je kad ti neko nešto mnogo priča i ti uopšte ne možeš da ideš tamo gde si pošao.
 
šta je to Bankomat a jedan klinac kaže - to je ono što izgleda kao Banka samo što nema vrata

šta radi stjuardesa?

Ona u avionu daje ljudima hranu da ne bi oboleli od gladi.
Ona u avionu daje ljudima doručak i ručak. (Podpitanje) Zašto im daje? (Odgovor) Pa zato što niko nije poneo.

Šta je to karakter?
To je čovek koji trenira karate.

Šta proučava arheolog?
Arheolog proučava zvezde.

Šta je to zakon?
To je kad neko zakolje svinju, kokošku ili tako nešto.

Čemu služe saobraćajni znaci?
Saobraćajni zanci služe, na primer kad je nacrtan jelen, nosorog, lav, tigar slon i td., da vozači paze, zato što te životinje mogu da istrče na ulicu.

Da li znaš šta je to narod?
To su ljudi.
Da li možeš da nam nabrojiš neke narode?
Mogu, ali samo onoliko koliko ja znam.
Dobro.
1,2,3,4,5,6,7...20. To su bili španci. Sad prelazim na italijane. 1,2,3,4,5,6,7...

Ko je ujak?
Ujak je vrsta strica samo sto je ujak.

Ko je tetka?
Tetka je ona sto cuva dete.


Sta je pubertet?

Pubertet je kad mu skoci pritisak.
Pubertet je kad dobijes modrice.
Jedino sto znam je da nemam pojma sta je to pubertet.
Pubertet je kad zeni pocnu da rastu grudi.
Pubertet je kad je neko besan.
I dalje ne znam sta je to ali znam sta je biologija, psihologija i genetska analiza.
 
JEDAN CHOVEK JE PUCAO U ZECA , PRVIM METKOM GA JE UBIO, ALI GA DRUGIM NIJE MNOGO RANIO. (shta je ovde glupo?)

- Glup je zec shto je mogao malo da se mrdne.

- Glup je zec zashto shto se je namestio tako da ga lovac promashi.

- Glup je zec zato shto je mogao da pobegne kroz granje.

- Glup je lovac shto je pucao na zeca, kad je on dobar.

-Kako je mogao jedan metak da mu ide dobro, a drugi da promashi.

- Glupo je shto je tako ispalo

-Glupa mu je pushka, on valjda ima dvocevku i kad je nishanio trebalo je da zazhmuri na oba oka.

-Kad neko namerno nece da promashi one te nishani, to je mislim glupo.

- Glupo je shto puca od toga neko umre u ratu
 
Ne znam koliko imam godina. To se stalno menja.

Zhivotno osiguranje je novac koji dobije onaj ko prezhivi smrtni
sluchaj.

Prolece je prvo godishnje doba. U prolece kokoshke nose jaja, a seljaci
krompir.

Psi obichno vole vodu. Neki chak toliko, da u njoj i zhive. To su morski
psi.

Zooloski vrt je super. Tamo mozemo da vidimo zivotinje koje i ne
postoje.

Nisam krshten, ali sam zato vakcinisan. - aaahahhahahaahhaahah

U Francuskoj su nekad pogubljenja kriminalaca izvodili zhelatinom.

Ribe se razmnozhavaju tako da nose iskre.

Muslimanska Biblija se zove Kodak.

Papa zivi u Vakuumu.
 
Šta je kredit?
To je ono u telefonu. Kada ti se potroši a ti uključiš punjač i imaš kredit.
Moja mama traži od tate da joj da na kredit platu, jer je ona ta koja je završila fakultet.

Šta je to politika?
Hm... meni je tu nesto sumnjivo!
Ima nekoliko vrsta. Jedna su neke novine pa se čitaju, a druga je kao kolač.

Kolač?
Da, to meni moja mama ponekad daje. Unutra ima čokolada a ponekad i spolja ima čokolada.

A ko su političari?
To su ljudi koji prave politanke.

Bogatstvo
Moja mama baš voli pare. Volim i ja i nikom ih ne dam.
To je kad kupuješ sve, pa ti opet na kraju bude dosadno.

Šta je to psiholog ?
Ti si psiholog ako nekoga hipnotišeš.
On pomaže ljudima. Daje savete. Npr. da ne jedeš nešto bajato.
On te pita jel' znaš TO i ako ne znaš onda ne mozeš u školu jer ne znaš šta je TO.
Liči mi da je jako star i da je jako glup.

Zašto na televiziji puštaju reklame?
One služe da ideš da piškiš ako ti se piški, a ako ne onda ne moraš.
Reklame služe da se glumci odmore.

Šta je venčanje?
To je kad nađeš momka da se udaš, ali prvo moraš kao moja tetka da ga varaš. - ahahahahahahahaha

Kako se zovu ljudi koji rade u banci?
Pa ne znam, nisam ih pitala. - ahahahahahaha

Šta je benzin?
Pa... to je kao neka masnoća koja se sipa u kola da bi radio brže njegov organizam.

Da li voliš životinje?
Volim pile i prase. Krilce od pileta mi se najviše sviđa!


Prezime služi da se ljudi ne bi zvali sa "EJ!".

Stjuardesa služi ljude u avionu da ne bi oboleli od gladi.
 
- Devojchice ne mogu stojeci da pishke zato shto nemaju za shta da se drze.

- Kad se prdne onda guza zeva.

- Kad su bebe josh veoma male, one su kod mama u stomaku; tu ne moze niko da ih ukrade.

- Moja mama je stvarno lepa, josh uvek se vidi da je nekad bila mlada. (ovo samo mama moze da oprosti)

- Ja cu se kasnije ozeniti mamom, neku nepoznatu zenu ne zelim. (Edip u najavi)

- Gliste ne mogu da ujedaju zato shto i napred i pozadi imaju rep.

- Zimi koke ne nose jaja zato shto je rupa kroz koju treba da prodje jaje smrznuta.

- U grupu pernatih zivotinja spadaju sva ziva bica sa perjem: kokoshke, patke, curke, ptice i Indijanci.)

- Treba da se spava sa otvorenim prozorom zato shto je disanje tako zdravo.

- Meni ne treba sirup za kashalj, ja mogu i bez njega da kashljem))

- Jednom sam bila tako bolesna i imala sam 40 kila temperature.

- Kiselu vodu bez balonchica ne volim, previshe je techna.

- Nisam mogao da pojedem bananu. Mama je bananu previshe dobro zapakovala.

- Moraju li mame takodje da jedu travu da bi im iz grudi teklo mleko? ......

- Moja mama ima bebu u stomaku, ali ne znam kako ju je progutala.

- Na mame se ne galami, one su korisne! ...))

- Kada se dvoje zaljubljenih prvi put poljubi, odmah se obore i ne ustaju najmanje sat vremena, a i vishe. )))))) mali od akcije))))

- Vishe se ne deshavaju chuda zato shto imamo televizor i rachunar. (mudro)

- Beba se najbolje privikne na svoje roditelje kada mama i tata naizmenichno doje dete.

- Za devojchice je bolje da se ne udaju, ali dechacima je potreban neko koce da im chisti! )))))))))))))))

- Isus je bio tako lep. Njega nisu hteli da sahrane pa su ga stavili na krst.

- Ljubav se desi kad te pogodi strela. Ali sve shto dodje posle toga vishe ne boli! (.....................................)

- Bake vishe nemaju mleka.

- Poluostrvo je ostrvo koje josh nije do kraja napravljeno.

- Baka je debela zato shto je puna ljubavi. (ooooooooooooooooooo)))))))

- Ja nemam vishe baku, nju su posadili na groblju.

- Kad baku bole zubi, ona njih jednostavno ostavi u chashu. (blago baki))

- Ja bih tako rado imala josh jednog brata, ali moja mama koristi tampone....

- Tata baca seme, a mama izlegne jaje. Tako nastaju deca.

- Moj deda je na glavi bosonog. )))))))

- Pre nego shto doktor moze nekoga da operishe moraju prvo da ga sterilishu.

- Ne sme se ubijati, moglo bi da se desi da se taj osveti, pa onda da on tebe ubije!

- Ljudi ne mogu da zive na Mesecu. Kada se desi polumesechina onda ljudi ne bi imali dovoljno prostora za zivot! (veoma obzirno))

- Moj deda nema nikakvo zanimanje, on je samo deda. )))))))))))))))

- Shto je chovek stariji, njegovi zubi su sve skuplji. )))

- Lepo je shto su deda i baka zajedno u grobu, mogu da prichaju kada im je dosadno. (...........................)

- Policija takodje ima helikoptere. Ako se desi neshto gore na nebu, u raju, da mogu da intervenishu............
 
mesec u biku
Видим да си све то узела из кефалица!!! Већину сам гледала, али стварно је већи доживљај кад их видиш онако збуњене и слатке!! Супер су стварно...;):)
 
Sta je to ljubav?

Grupa istrazivaca zadala je deci od 4-8 godina jedno pitanje: “Što je to ljubav?“ Odgovore koje su dobili bili su opsirni i duboki. Nitko se nije nadao takvim objasnjenjima.

- Kad je moja baka dobila artritis vise se nije mogla naginjati i lakirati nokte na nogama. Pa je moj djed preuzeo taj dio posla na sebe, cak i kad je sam dobio artritis nije prestao. To je ljubav! – Rebecca, 6 godina

- Kad te netko voli on na poseban nacin izgovara tvoje ime. I ti znas da je tvoje ime sigurno kada se nalazi u njegovim ustima – Bill, 4 godine

- Ljubav – to je kad ides nekamo jesti i dajes nekome veci dio svojih przenih krumpirica ne trazeci nista zauzvrat. – Daisy, 6 godina.

- Ljubav – to je kad se smijes cak i kad si umoran. – Terry, 4 godine.

- Ljubav – to je kad moja mama radi kavu mom tati te otpije gutljaj, prije nego mu da salicu, da se uvjeri da je kava finog okusa. – Danny, 7 godina.

- Ljubav – to je kad kazes decku da ti se svidja njegova kosulja i onda je on nosi svaki dan. – Nancy, 7 godina.

- Ljubav – to je kad ti tvoj mali psic lize lice, cak i onda kad si ga ostavio samog cijeli dan. – Mary-Ann, 4 godine.

- Kada volis nekoga, tvoje trepavice se cijelo vrijeme spustaju i podizu, gore-dolje, a ispod njih vidis samo svijetle zvijezde. – Caren, 7 godina.

- Ljubav – to je kad mama vidi tatu u kupaoni i ne misli da je to ruzan prizor. – Mark, 6 godina

- Ako ne volis, ni u kojem slucaju ne smijes govoriti “volim te”. Ali ako volis onda to moras stalno ponavljati. Ljudi zaboravljaju. – Jessica, 8 godina

I, na kraju – autor Leo B. jednom je objasnio smisao ovakvog istrazivanja. Njegov cilj je bio pronaci najpazljivije dete. Pobednik je bilo cetverogodisnji decak, ciji je stari sused nedavno ostao udovac.

Videvsi da starac place, decak je usao u dvoriste, popeo mu se u krilo i jednostavno je tamo sedio. Kada ga je majka upitala sta je rekao susedu, decak je odgovorio: “Nista. Samo sam mu pomogao plakati.”
 
Nekoliko izjava iz djecijeg lista "Srce" dom "Rada Vranjesevic" iz Banjaluke

Vojnik - covjek koji ima mitraljez, covjek koji cuva neke staje.

Pravda - kada neko kaze izvinite necu vise.

Ljubav - ka se volimo ko' brat i sestra.

Misao - to kad razmislja svojom glavom.

Maslac - to je margarin sa malo masti. Ja kad ga vidim odma nisam gladna
to je nesto sto se maze.

Disciplina - e to je ponasanje, gdje zbog cega, kad ne psujes i pristojan si.

Kuca - mjesto gdje unutra ima stvari, trebas je cuvati da neko ne isara zidove.

Opstina - e to ne znam.

Mir - kada neko miruje, kada stojis mirno, kad je mir, tisina nista se ne cuje.

Stariji covjek - ima 25-26 godina.

Licna karta - to je brate kad si sam svoj.

Istorija - to je nesto sto mrzim, kako sam ja skontala to ti je prica o davnim
vremenima, neki nesto brbljaju ja pojma nemam.

Zivot - to je kad se uziva, samo da ono dvoje nisu pojeli jabuku svi bi uzivali.

Rada Vranjesevic - zena sto je bila ovde prije, radila ko' vaspitac.

Djeda mraz - onaj sto donosi pakete i razveseli djecu a nije pravi, nema veze.

Tito - to je bio onaj sto je vladao necim, ne znam gdje.

Eurokrem - to je slatko, fino sto ga jedva cekamo.

Pura - to je tijesto zuto i nije nesto.

Pita - e to je vec nesto, pita se pravi od tijesta, brasna , jaja, vode i oklagije.
 
Odgovor jednog mališana na pitanje
“Šta ću biti kad porastem”:

Kad porastem želeo bih da budem inženjer jer je to zanimljiv i lak posao. Zato ima ovoliko inženjera a i svaki dan ih je sve više.

Inženjeri ne moraju puno da idu u školu. Oni samo nauče jezike i znaju da pričaju sa kompjuterima. Moraju i znati da čitaju, da bi videli šta se dogodilo kad se sve pokvari. Inženjeri moraju da budu hrabri da ih ne bi bio strah kad se sve pokvari. Oni isto tako moraju da imaju dobre oči da bi videli kroz suknje i mora da ih ne bude strah od žena koje rade sa njima u kancelariji, pošto oni rade zajedno. Sviđa mi se i plata koju dobijaju - oni dobijaju više para nego što mogu da potroše. To je zato što svi misle da inženjeri imaju težak posao, osim samih inženjera koji znaju da je taj posao lak.

Nema puno toga što mi se ne sviđa, osim što žene vole inženjere i hoće da se udaju za njih, pa oni moraju da ih teraju da im ne bi smetale. Nadam se da neću biti alergičan na prašinu u kancelariji, jer ako budem alergičan, onda ne mogu da budem inženjer, nego ću morati da radim.
 
Da nema knjige…ostao bih glup i slobodan

Autori odgovora su deca od 7 do 11 godina

Šta je knjiga?
• Knjiga je učtiva stvar za poklon.
• Knjiga je kao drugi čovečji mozak.
• Knjiga je gde ljudi pokazuju svoju mudrost i dobrotu.
• Knjiga je misao koju je pisac video,osetio ili izmislio.
• Knjiga je papir na kome pisac pokazuje svoju umetnost pisanja.
• Knjiga je ispisana mašta u igrankama za odrasle i decu kriju se slova koja su magija knjige.
• Knjigom se uči zanat.
• Knjiga je za mene jedna čitaća tehnika i računarka.
• Knjiga je mesto gde saznajemo razne tajne sveta.
• Knjiga je kao učitelj u razredu samo što nema usta da govori ni uši da sluša.
• Knjiga je kao avantura i kada sam ja taj glavni lik.
• Knjiga je naučno intelektvalni časopis.

Šta bi bilo kad knjige ne bi bilo?
• Kad knjige nebi bilo ja nebi znala da napišem štabi bilo kad knjiga nebi bilo.
• Sve bi pozaboravljali.
• Pisali po zidovima.
• Čovek bi morao prenositi svoje znanje po kućama.
• Tada bi bio lud vek.
• Bila bi strahota jer je to grozota jer niko ništa ne bi znao i ne bi se u škole išlo.
• Ne bi smo znali da čitamo i pišemo jer nas ne bi ni zanimalo.
• Nebi mogli da učimo,igralibi se i razmišljali.
• Ja bi za učenje slova oživeo Vuka Karadžića,za učenje matematike, ja bi kupio robota,da znam prirodu pitao bi lišće i tako dalje. Ali ipak ne bi učio i ostao glup i slobodan.
• Ja bi bio nestručni stručnjak.

Šta su novine?
• Novine su obaveštajno odštampano objašnjenje nečega za izjavnost.
• Novine su ono što se zovu novinarske laži a mi te laži čitamo a posebno o pevačima.
• Novina je kad se nešto desi pa stave sliku.
• Novine su hartije koje se stavljaju na glavu kad pada kiša da ne pokisneš,one sa kojima se čiste prljavi prozori,stvarčice s kojima moja baba potpaljuje vatru i zamenjuju toalet papir.
• Novine su obaveštajna služba za pregled doživljaja u svetu.
• Štampa je novina preko koje čovek prenosi svoje mišljenje.
• Novine su ono što novinari pišu pa zapišu u novine da obaveste ljude šta ih čeka.
• Novina je parče papira u kojima piše šta treba i šta ne treba.
• Novine su nekoliko papira,piše se nešto važno,na primer ako se pojavio novi auto,kad majka rodi puno dece.
• Novina je kao knjiga bez korica. Postoje i ženske novine. Tu se piše o željenom cilju.
• Novine su ono gde je moja komšinica Mica dala oglas,a meni je ceo celcijati dan zvonio telefon.

Šta je fotografija?
Novinska…
• Fotografija je kad se osoba namesti da je slikaju,cilj je da ispadne što lepše.
• Novinska fotografija je smanjeni izgled nekog dogadjaja.
• Novinska fotografija je nešto novo što je u novinama da bi narodu bilo zanimljivo kada čitaju a možda za dopune reči koje nedostaju da predstavlja stvarnost.
• Tekst je mišljenje novinara,a fotografija nam pomaže da izgradimo svoje mišljenje.
Paparazzo…
• Slika ljudi tajno za neki časopis.
• To je više osramoćena fotografija kojom je prikazana poznata ličnost.
• Paparaco su fotografisali ljudi na kvarno,ali to neke ljude interesuje (blamovi,tajne). Može biti lažna i istinita i služi da napravi frku.
• Paparaco je jako bezobrazan. To ne valja,ja bih baš volela da se to njemu desi pa da vidim da li bi to izlazilo u novinama.
• Mislim da je paparazo mogo da dobije teške batine.



Umetnička…
• Umetnička fotografija je slika koja se slika sa dosta ljubavi.
• Umetničku fotografiju je naslikao umetnički slikar i ona služi da se gleda i da se stavi u muzej da zainteresuje i zadivi ljude.
• Umetnička fotografija služi za objavljivanje nečijeg talenta.
• Umetnička je fotografija na kojoj je nešto zbrljano ili čisto. Ljudi je prave da bi zbunili druge ljude,jer ne znaju šta je na njoj.
• Ja mislim da se osoba tako oseća u tom trenutku,i da je htela da to pamti,jer se to nikada neće ponoviti.

Šta je film?
• Film je opasnost.
• Film je misao slike.
• Film je brza trka veselih sličica.
• Film je priča koja se nečita nego se gleda u slikama sa pokretima i tamo se ličnosti prvo ubijaju,a posle idu zajedno na kafu.
• Film je tamo gde se pojavljuje u bioskopi i pojavljuje na televizija i njega gledaju bića svih uzrasta.
• Film je nešto kao priča,samo mnogo dugačko gledamo pa se zadivimo.
• Film je nešto kao stvarnost samo što ima puno ubistava i stalno govore akcija i uz pomoć toga snimaju film a glavni glumac se retko ubija.
• Film je jedna režiserska miso gde režisira režiser i tu glume glumci i glumice kao dramska sekcija koju čine glumci koji su opušteni u toku celog filma a izvode kerefeke i dokazuju snagu.
• Na filmu imaju razne posledice,strašni događaji,lepih događaja,ima dosta ubijanja,devojke i momci vode ljubav i na kraju se ubija glavna osoba ili se završi sa svadbom.
• Kad misliš da je stvarno a ono nije,u kojoj ima stvarnošću i u kojoj nema stvarnošću.
• Film je isto što i crtani ali se ne crta već ljudi glume. Neki je film stvaran a neki su ljudi izmišljeni i može biti akcijeonalan ili poučan i dugačka serija.
• Film je ljucka zabava. Program koji ulepšava dosadne i pokvarene trenutke. Ljudi poput filma zabavljaju ljude.
• Film je da zarade pare.
• Film je ono što se pamti.
• To je samo film,nešto što mora da postoji,a i ne mora.
• Film je kad neko pobedi,kad je neko srećan i kad se neko voli.
Šta je radio?
• Čovek na baterije.
• Radio su trake i žice među kojima su mali,mali ljudi,pa nam pričaju priču u 6:30.
• Radio je sprava za slušanje glasina,muzike i malih oglasa.
• Radio je ugrađenje na kome može da se čuje svašta sem rešenja iz matematike.
• Radio je ljude javi kakvo će biti vreme i drugo.
• Radio je prevoz muzike do ljudi da bi radnici kad rade imali da slušaju pesmu.
• Radio je sprava pomoću koje naša zemlja dobija signale.
• Radio je kutija iz koje slušamo šta oni pričaju u studiju. Ta kutija može da se pojačava i smanjuje a pomoću zvučnjaka čujemo iz studija.
• Radio je jedan predmet koji ispušta zvuke a ne ispušta slike a prenosi ono što niste videli.
• Radio je narodni izjavljač.

Šta je televizija?
• Televizija je mašina koja nam prikazuje sliku koju mi možemo da vidimo u prirodi i onu koju mi ne možemo da vidimo.
• Televizija je kutija u kojoj su zarobljeni TV spikeri.
• Televizija je električni aparat koji se sastoji od elementarnih emisija i na kome gledamo program koji je u modi.
• Televizija je ono što deca najviše vole a to su ona deca koja nose naočare.
• Televizor je ono što mi gledamo i gledamo sami sebe,a možemo da gledamo i crtaće i filmove kao mali bioskop što ljudi gledaju kada je ružan dan.
• Televizija je nešto što gledamo na ekranu a to se nama ne dešava. To je nešto preko čega saznajemo šta se oko nas dešava.
• Televizija je jedna sprava sa koje može da se gledaju ružna događanja.
• TV je pogled na ceo svet,razonoda i obaveštajac.
• Televizija je prevod događaja.

Šta je kompjuter?
• Kompijuter je naučan i možemo da saznamo šta želimo.
• Kompljuter je čudna igračka od struje.
• Kompjuter je sprava za razmišljanje.
• Kompjuter je sive boje i ima cvetove roze boje i zna da odgovara na pitanja.
• Kompiuter je mali robot koj daje podatke ali ne hoda!
• Kompjuter je strava i ponekad bezobrazan.

Šta je internet?
• Internet je za decu koje su roditelji ostavili,specijalni program koji može da ima svako,ali na određeno vreme,znači ne doživotno.
• Internet je stvar koja se uglavljuje u konpjuter pa može da se istražuje.
• Internet je deo planete gde dolaze ljudi iz raznih zemalja kao sprava u kompljuteru sa kojom možeš da se prikljuješ na svet za zvanje sveta preko kompijutera.
• Internet je pravi virus.

Šta je virus?
• Virus je kopljuterska bolest koja kad uđe u kopljuter pravi bolest memorije i kopljuter je nemoćan.
• Virus je kada kompjuter izgubi sve lažne podatke.
• Virus je da ne mogu da se učitaju igrice.
• Virus je kad debeli Ranko mora da dođe.

Šta je zračenje?
• Zračenje je kad smo dosta u kući i onda moramo malo napolje da se izračimo.
• Zračenje je kad se bomba baci pred ljude i od svetlosti se ozrače.
• Zračenje najčešće vrše igrice i to je izmislila moja mama da ne bi igrala kompjuter više od 5 sati dnevno.
• Zračenje je svetlost koja se oslobađa kad se gleda u kompjuter ona ako se suviše prima može izazvati negativne posledice za mozak.
• Zračenje je kada dva ekrana biju u jednog čoveka.
• Zračenje je kada u nekog zračimo.

Šta je miš?
• Miš je za otvaranje prozora.
• Miš je na ekranu kompjutera sam strelica a mačka je ništa na kompjuteru.
• Mišić je osećajna sprava.


Odgovori su dati upravo u ovom obliku,ono nisu štamparske greške.
 
Slede neki od najsmesnijih delova pismenih radova ucenika prva 4 razreda osnovnih skola. Vazno je da oni znaju sta su hteli da kazu!

• Ona je crnih kosiju.

• Njegos dok je mlad, on je krupan. On je bio mlad 28 godina. On je imao po drugi gradovi, zene su sve u njega gledale i staro i mlado deca su po njega trcala.

• Bio je pri smrtu.

• Mogu li da iskocim na dvoboj?

• Moja ljubavnica je kobila. Ja najvise volim da cuvam konja jer mi konj pricinjava zadovoljstvo. Kad ga teram u pasu ja ga jaham. Kod tu zivotinju najvise volim da radim.

• Moja ljubemica je kuca. I ja njuma volim zato sto ona i sve poslove mi zavrsava kucne. Njegova dlaka je jos i crna. Ja njum najvise volim od mame i tate. Vezao sa ga lancom da ne bi se odkinulo i da ne bi izeo nekoga. Moje kuce nije do sad nikoga izelo.

• Sve je ucestvovalo u mom radostu.

• Krava je zena od bika i mi od nje pijemo mleko.



Tema : ” Zena kojoj se divim”

• Na svetu ima mnogo zena koje se dive. Zena koja se meni divi je moja mama .



Tema: ”Opisacu vrata koja vode u znanje”


• Ja cu teziti da sto vise opisem vrata jedne velike biblioteke. Jedna takva vrata me podstakla na citanje romana.

• Knjiga je drug – svako se pridrzava toj poslovici.

• Lujo se gnjeo uz Jablana. Jablan je izrucao Luja. Jablan i Rudonja su se podusili. Lujo vika skepciga pod guse i njemu potece mlaz krv, a planine odjekivaju punih glasova.

• Lesica ripnula na svinju da gu upisori.

• Dosao je jesen. U jesen brza reka polako teci.



O Tarzanu

• Napao me lav, a popeo se u drvo tigar po mene. Odjednom je Tarzan radio vezbe, opazio lava i skoknuo na njega i zaklao je.


O Cirilu i Metodiju

• Kada su bili mali oni su poceli da razmisljaju o nekoj azbuci koja se javila u IX veku.

Cirilo je umro. Njega su ubili narod. Metodije je zatvoren u zatvor. Ucenici su ono morali da uce na neki drugi jezik, Madarski. Onda je i Metodije umre i niko nije mogao da usavrsi.

Sloveni su imali veru, ali pismo ne.

Bio je knjez, Bratislav i zamolio rimskog papa, koji je pozvao Cirilija i Metodija koji je star od Cirilija i radio je u biblioteci. Cirilija su ubili narod. Metodije je morao sam da skoluje decu. Pre smrti Cirilije oba brata su napravila skolu da bi se deca skoluvala. Neko je otisao na Bugarskoj strani neko drugoj pa se opet sastali u Ohrid i stvorili Ohridsku skolu.

A Metodije kad je izasao iz zatvora, odmah je umro od jakih bolova i slicno.

Cirilijev rad se prosirava cak do Makedonije i do Klimeda koji je napisao latinicu.



Tema: ”Nesto o razvoju ljudskog drustva”

• Epoha covecanstva se sve vise usavrsava i sve vise stvara dela istorijskoga i sadasnjost zivota ljudi, a kroz dela se javljaju junaci koji cine strah i trepet ostalim ljudima.

• Kad se pojavila prvobitna ljudska zajednica imalo je mnogo faktora od kojih su najvazniji pretvaranje covekovog bica u coveka. Koristili su prednje udove za plodove. Gospodin/gospodar/ prirode bio je covek.

• Od razmene sekire doslo se do savremene amortizacije.

• Parce mesa upalo je u vatri i tako su oni poceli da pecu meso.

• Zivotni put bio je raskosan u mucnoga prvobitnoga coveka. Covek je ziveo u pecnici, zemnici a danas ima svoju kucu.

• Nekada davno na ostrvu po imenu Island ziveo je majmun slican coveku. Stalno su migrirali /gestikulirali/ rukama. Imali su zelju da otkriju sredstvo za sporazumevanje. Tada je zdrelo bilo preobrazeno u govor.

• Bogatili su selekcijom biljaka i floru i faunu.

• Kada su se naselili na Balkansko poluostrvo Juzni sloveni su stvorili nezavisnu drzavu Hrvatsku.

• Jozef K. Je bio hapcen.

• Vuk Isakovic je voleo da ide po ratove. Njega je svoj brat ozenio zenom koju nije znao ni poznavao.

• Bio je zanatlija u malim kolicinama.

• Covek sam stvara covecanstvo i buducnost jer je to najvaznije za taj posao.
 
Anketa radjena sa decom:

KAD SE ODLUCUJE KAD TREBA STUPITI U BRAK ?
Prvo moras da nades nekoga ko voli iste stvari kao i ti. Ako na primer ti volis fudbal onda i njoj mora da se svida to da ti volis fudbal i onda da donosi cips i pivo.
Marko, 10 godina (potpuno je u pravu ) :eek:

KOJE SU PRAVE GODINE ZA BRAK?
Ne postoje najbolje godine za brak - moras stvarno da budes dovoljno glup da bi se ozenio.
Filip, 6 godina (najverovatnije je imao lose iskustvo) :neutral:

KADA SME DA SE POLJUBI NEKO?
Kada poljubis neku devojku onda moras da se njome ozenis i da imas
decu sa njom. Tako ti je to!
Dejan, 8 godina (da Dejane, nazalost je tako) :mrgreen:

DA LI JE BOLJE BITI OZENJEN ILI NE ?
Za devojcice je bolje da se ne udaju ali decacima treba neko ko ce da cisti.
Marija, 9 godina (vec zna u cemu je fora) :rumenko:

Sta vasa deca kazu na putu za vrtic, kad vide traktor, kad opisuju komsiju ...?
 
Dusko Radovic - Olovka pise srcem

VERNOST
- to je kad se neko voli pa se piše sa pismima
- vernost je koliko vredimo ja nisam veran
- to je kad ti tata nešto kaže a ti mu ne veruješ pa te on povuće za nos i onda sve veruješ
- vernost je što se majmun vere
- vernost je veliki nos
- kada sam ja uverena u svoju drugaricu
- kada nešto uverimo u knjižicu ñačku
- vernost je kad se veri devojka
 
VOJNIK
- vojnik je živo biće koje je u vojsci
- vojnik je zato da viče razumem i da ga šišaju
- vojnik je zato da se maršira i da bude rat
- vojnik ima izistinsku pušku
- vojnik ima debele čizme
- vojnik dobije pravo pismo
- vojnik zna pesmice napamet
- vojnik pravi svadvu kad se vrati iz vojske
- vojnik to je neki dedin vojničina
 
GLAVA
- sve što ima kapu to je glava
- glava od stoke je jedna izdužina na životinji ona je korisna jer se jede glava od čoveka je jedna okruglina na čoveku ona nije korisna
- ima glava od lava ona je mnogo opasna
- glava je što mora da misli i da gleda i mora da jede a kada neće onda je teraju
- glava je sprava za mišljenje ona nam služi za govor tu se reči pretvaraju u rečenice
- da deca imaju glavu zato što imaju vrat
- da čovek ima glavu da ne bude slep
- sa glavom se stvara noć zažmuriš ovako i stvoriš
- kad pevaš pa ti se glava pokloni da joj svi pljeskaju
- glava ide sa nogama a jede sa rukama
- glava se zaglavi kad obučeš džemper
- svako ima glavu samo neko ima lepšu
- bez glave si gotov
- glava je jedna glavna stvar iz nje pamet dobijamo
- sa glavom sve zapamtiš da nemoraš da pitaš posle
- kad si na moru pliva ti glava na vodi ako hoćeš da je nalepšaš veže se mašna
 
IZNENAðENJE
- kad se iznenada iznenadiš i samo vikneš joj
- kad oćeš da sedneš na stolicu a neko ti izvuče
- kad oćeš da jedeš kolače a ono ih pojeli razni u kući :hahaha:
- kad ti neko podmetne nogu a ti slomiš ruku
- kad nekog potegneš kamenom a on kukavica pa pušti krv
- kad nañeš iznenañenje kao rupa pa upadneš
- kad nekog udariš po uvetu da te ne čuje što si ga udario
- kad doñu gosti pa neće da idu najviše se iznenadiš
 
KRAVA
- krava je za pašnjak na pašnjaku ona pase pa onda žvaće žvakaću travu
- krava je jedna domaća životinja od mesa rodi se na selu od teleta muze mleko daje kajmak i sir a posle opet pravi tele
- ima razne krave, tako ima jedna krava što uvek doñe kad imamo goste da traži nešto od mame
- krava je jedna što pravi sir jedna što jede i kad spava ona nam daje rogove ona nije dobra jer se ne jaši
- krava je ženski vo
- krava je domaća životinja sa repom za muve
- krava je mnogo lepa stvar zato što ima lepo telence iz nje se sipa mleko za sir i doručak
- to je jedna što stalno viče MUU a ti je ništa ne razumeš
- krava je najveća stoka u naše selo
 
ROĐENDAN
- rođendan je jedan dan za rođenje
- za rođendan ti pokone nešto što su te vukli za uši
- za rođendan se pravi torta da je jedeš sa svećicama, samo to mnogo gosti vole i tebi ostane malo
- slavi se kad neko puni šest godina zato što je onda on slavan
 
Olovka piše srcem

tuga

- stvara se kad se posečeš pa ne smeš u kuću da te ne biju
- kad progutaš kliker pa više neće da ti daju pare za klikere
- kada te učiteljica namesti u prvi red pa te svi čupaju a ti ne znaš ko je

cvećar

- cvećar je jedan čovek što cveta u bašti
- cvećar je živo biće što sedi u cveću
- to je što meni kažu da sam cvećka
 

Back
Top