ITALIJA - Sicilija, Sardinija, Kalabrija

Evo ovako map source prijavljuje da je Beograd centar - Catania centar tačno 2051 km znači 4100 km tamo vamo pa sad ako je prosečna potrošnja goriva oko 6 litara pod uslovom da ne voziš neki sa 10 l potrošnjom to te todje 246 l goriva što je oko 30.000 dinara plus putarine i ostali troškovi mislim da nije baš previše isplativo ići kolima pogotovu što je 2000 km ipak 2000 km.
Da je do 1000 svakako bih ti rekao auto.
E sad autobus. Super je to ali ako do Grčke ili Bugarske zna da se putuje oko 15-20 sati a udaljenost je 1000-1200 km jeste jeftinije ali ja nikad više na put duži od par sati (2-4) ne idem. Pre ću platiti više nego se kočiti po sedištu 20 i kusur sati. Mislim beš odmor kad posle puta moram dva dana da se odmaram od istog.
Pošto pitaš bus ili avion moja preporuka avion, pogotovu što sad imaš ove lowcost kompanije kod nas.

v.[/QUOTja sam mislio da obidjem i rim i tako, jednostavno i da vidim nesto, a ne samo da budem na moru.zato cu ici autobusom, a to je sve stvar navike i ubedjenja. avion je znatno brzi, ali autobusom se mnogo lepse vidi.
 
Putuješ ko čovek možeš da odspavaš, da prošetaš i da izvineš sereš i pišaš kad ti volja a ne kad vozač odluči da je pauza. Isto tako nije skučen prostor izmedju sedišta i svakako može mnogo lepih stvari da se vidi usput...
A svakako može da ispadne jeftino. Vidim da železnica izdaje neke kao članske karte koje koštaju 800 dinara i sa njima imaš 30% popusta na kupovinu karata.

v.
 
Definitivno avionom...moze da se nadje za jako male pare. Mi smo prosle godine kupili u aprilu wizzove karte povratne Bg- Rim i od Rima do Palerma i od Katanije do Rima preko blue panorame. ukupno su nas izasle avio karte 260e, tj 130 po osobi. Sto se tice smestaja uzeli smo 7 nocenja u palermu za 270e (dvokrevetna soba sa doruckom) i 6 nocenja u kataniji za 280e.posto smo isli sa jos jednim parom uzeli smo i rent-a-car na deset dana koji nas je izasao po 170e po osobi (u tu cenu je uracunato 50e za gorivo i 120 za kola). tako da kada stavite sve na papir izadje vas 13 nocenja na siciliji sa kolima i kompletnim obilaskom ostrva manje od 600e.naravno u to nije uracunata kolopa....ali i nije nesto skuplje nego u bg...pice su u restoranima oko 6e do 9e. ako nekome treba vise informacija pitajte :)))
 
Sicilija je predivna! :heart:
Moguće je obići celu Siciliju uz malo aktivniji odmor.
Verovatno ćeš biti smešten u Palermu ili Kataniji, možda i Mesini. A od izleta preporučujem Taorminu, Ćefalu, Sirakuzu, Etnu, Monreale...
Sicilija je puna predivnih plaža, neke od poznatijih su Letojani, Arenela, Kapo d'Orlando, Mondelo (gradska plaža u Palermu)...
 

Back
Top