Istraga o odgovornosti medija za ratne zločine

isli su zbog propagande?
koliko si ti siguran u to?

rekao sam i zbog propagande , a ne iskljucivo i samo zbog toga ,uostalom vaznost propagande u ratu je davno utvrdjena i elaborirana
a koliko sam slusao danas ove iz Tuzilastva u nekim procesima ,konkretno Zvornik i Ovcara ,su cak i neki od osudjenih kao motiv za cinjenje ratnih zlocina naveli upravo medijsku kampanju koja se tada vodila :think:
 
rekao sam i zbog propagande , a ne iskljucivo i samo zbog toga ,uostalom vaznost propagande u ratu je davno utvrdjena i elaborirana
a koliko sam slusao danas ove iz Tuzilastva u nekim procesima ,konkretno Zvornik i Ovcara ,su cak i neki od osudjenih kao motiv za cinjenje ratnih zlocina naveli upravo medijsku kampanju koja se tada vodila :think:

imao si puno pogresnih info u proslom postu.
ne znam koliko godina imas i gde si bio kad se sve to dogadjalo, ali kao prvo, ljudi su isli u rat jer su pozvani na mobilizaciju pocetkom 90-ih.
drugo, mozda srbija kao republika sfrj nije bila u ratu ali je zato jugoslavija bila u ratu i to je priznato u mnogim dokumentima.
vidis, ne treba drzava da urla u medijima da bi ti shvatio da je drzava u ratu.
kad ti upise u vojnu knjizicu "ucesce u ratu" dejure je drzava i bila u ratu.

da su ljudi krali i isli da kradu, jedan procenat, vrlo mali i to dobrovoljaca je isao mozda da krade, radi se ipak o promilima.
masa dobrovoljaca je otislo da se tuce sa ustasama. u mirkovcima bi bio pravi pokolj nad srbima da srbi iz srbije nisu dosli i oslobodili ih iz obruca.

i jos sto sta sto nije za ovde.

savetujem ti da se malo bolje upoznas sa faktima tog doba pre no sto donosis sud ili pak gledas kroz ideolosku prizmu neke tamo partije.
 
Доказано је да су Маркале починили муслимани, а запад их подржао (тема је била на форуму). Док су РТБ крили многа зверства над србима, хрватски, муслимански и шиптарски медији су хушкали константно против срба и измишљали.

Стравична зверства у Вуковару над србима што су полинили хрвати као што су бацање кашикаре у подруме пуних срба, су истините.

Dokazano je šta tačno? NA sudjenju Galiću on je dobio 20 godina za to, nisam primetio da je sud dokazao da su zločin na Markalama počinili Muslimani? Što se tiče Vukovara govorim o jednoj konkretnoj vesti koja je u Srbiji uzburkala mnoge duhove, konkretno o famoznim vukovarskim bebama koje su navodno bile poklane. A posle veoma kratkog vrenena je vojska to demantovala. Ali šteta je počinjena. I da, ljudi su budale. Ludi veruju jakim i ušečaljivim propagandnim porukama koje ih mogu nagnati da počine zločin. U nacističkoj Namačkoj ministarstvo propagande je vuklo maltene isto para koliko i ostala ministarstva. Dobrim delom je ta propaganda doprinela zločinu nad Jevrejima. I ako mi kaže da nije podložan nečijem uticaju onda se spremi da mu kažem da je idiot. I imao bih puno pravo da mu to kažem, jer po kliničkim udžbenicima samo idioti, dakle osobe sa izuzetno niskim IQ, nisu podložne uticajima drugih osoba.
 
imao si puno pogresnih info u proslom postu.
ne znam koliko godina imas i gde si bio kad se sve to dogadjalo, ali kao prvo, ljudi su isli u rat jer su pozvani na mobilizaciju pocetkom 90-ih.
drugo, mozda srbija kao republika sfrj nije bila u ratu ali je zato jugoslavija bila u ratu i to je priznato u mnogim dokumentima.
vidis, ne treba drzava da urla u medijima da bi ti shvatio da je drzava u ratu.
kad ti upise u vojnu knjizicu "ucesce u ratu" dejure je drzava i bila u ratu.

da su ljudi krali i isli da kradu, jedan procenat, vrlo mali i to dobrovoljaca je isao mozda da krade, radi se ipak o promilima.
masa dobrovoljaca je otislo da se tuce sa ustasama. u mirkovcima bi bio pravi pokolj nad srbima da srbi iz srbije nisu dosli i oslobodili ih iz obruca.

i jos sto sta sto nije za ovde.

savetujem ti da se malo bolje upoznas sa faktima tog doba pre no sto donosis sud ili pak gledas kroz ideolosku prizmu neke tamo partije.
pa to se odnosi na konkretna dela i ratne zlocine koji su procesuirani , a ne na sve dobrovoljce kao takve
dalje nista ja ne presudjujem i ne donosim sud ,nisam ja ovo izmislio niti imam bilo sta od toga , mada se secam sta su radili neki "novinari" tih godina i ovde i u Hrvatskoj , tako da mi ih uopste nije zao sve i da ih nacepe , mada sumnjam da ce biti ista od ovoga .
 
pa to se odnosi na konkretna dela i ratne zlocine koji su procesuirani , a ne na sve dobrovoljce kao takve
dalje nista ja ne presudjujem i ne donosim sud ,nisam ja ovo izmislio niti imam bilo sta od toga , mada se secam sta su radili neki "novinari" tih godina i ovde i u Hrvatskoj , tako da mi ih uopste nije zao sve i da ih nacepe , mada sumnjam da ce biti ista od ovoga .

citam tvoje postove i po tebi su ljudi isli u rat ili zato sto su bili pod uticajem propagande ili su hteli da kradu.

valjda ce sad kad se ogoljeno napise da ti bude malo bizarno to tvoje crno-belo rasudjivanje.

da ponovim, ljudi su isli u rat jer su mobilisani, mozes li to da shvatis?

a da su krali, opet, ogromna vecina nije, imali su posla da sacuvaju zivu glavu kao prvo a kao drugo, nisu svi ljudi lopovi oko tebe, niti si ti lopov.
mnogo ih je bilo na ratistu, nemas predstave koliko, ja se uzdrzim da u ovakvim stvarima gledam crno-belo na taj jako turbulentan period.

niti dajem partiji ni novinarima da misle za mene.
 
Na žalos oni nisu pod jurisdikcijom naših istražnih organa. Bilo bi lepo da i njima tamo neko malo podnese račun za njihove brljotine.

apropo jurisdikcija, znas li da je u nekim zemljama lobiranje za interese cionizma kaznjivo po zakonu?

naravo da je smesno, zar ne?

vidis kako to ume da ispadne kad neke tamo komisije po nekim drzavama odlucuju sta je ok da se pise a sta ne.
 
citam tvoje postove i po tebi su ljudi isli u rat ili zato sto su bili pod uticajem propagande ili su hteli da kradu.

valjda ce sad kad se ogoljeno napise da ti bude malo bizarno to tvoje crno-belo rasudjivanje.

da ponovim, ljudi su isli u rat jer su mobilisani, mozes li to da shvatis?

a da su krali, opet, ogromna vecina nije, imali su posla da sacuvaju zivu glavu kao prvo a kao drugo, nisu svi ljudi lopovi oko tebe, niti si ti lopov.
mnogo ih je bilo na ratistu, nemas predstave koliko, ja se uzdrzim da u ovakvim stvarima gledam crno-belo na taj jako turbulentan period.

niti dajem partiji ni novinarima da misle za mene.
bili su mobilisani u drugoj polovini 91. u JNA ,a vec pocetkom sledece godine ,posle osvajanja Vukovara je doslo do primirija u Slavoniji , JNA prestaje da postoji i nikakve vise obavezne mobilizacije nije bilo u Srbiji , a rat je trajao jos tri godine .
 
bili su mobilisani u drugoj polovini 91. u JNA ,a vec pocetkom sledece godine ,posle osvajanja Vukovara je doslo do primirija u Slavoniji , JNA prestaje da postoji i nikakve vise obavezne mobilizacije nije bilo u Srbiji , a rat je trajao jos tri godine .

to je zato sto ne znas.
naravno da je bilo daljnje mobilizacije, ne zvanicne i ne preko tv-a naravno
 
apropo jurisdikcija, znas li da je u nekim zemljama lobiranje za interese cionizma kaznjivo po zakonu?

naravo da je smesno, zar ne?

vidis kako to ume da ispadne kad neke tamo komisije po nekim drzavama odlucuju sta je ok da se pise a sta ne.

Ne interesuju me zakoni koji su vladali u nacističkoj Nemačkoj, ili danas vladaju u nekim ekstremističkim islamskim zenljama koje simpatišu nacistički genocid učinjen nad Jevrejima.
 
Ne interesuju me zakoni koji su vladali u nacističkoj Nemačkoj, ili danas vladaju u nekim ekstremističkim islamskim zenljama koje simpatišu nacistički genocid učinjen nad Jevrejima.

bravo!

ekstremizam, totalitarizam e taki ti diktiraju sta smes a sta ne smes da kazes.
hoces to da imas i kod kuce?
znas, ako ti zakoni sad odgovaraju pa ovi tvoji neistomisljenici ne smeju da zucnu jer ih ceka zatvor, pitanje je vremena, samo vremena kad ce da se napisu novi zakoni za tebe.

chicken always come home to roost
 
Licjno mislim da se mediji u to vreme i te kako nisu odnosili neodgovorno , ( mislim ovi kod nas ). Znate kakva je harnga bila pritiv Srba inace u to vreme . E a sad , u ovom trenutku , mislim da se mediji ovde ponasaju krajnje ne korektno i krajnje neodgovorno , te da nemajui u tome ni malo mere .

I sta sad ,. Sad treba jedan Hrvat da istrazuje i juri srpske novinare . Pa ako se to dozvoli .... cinioci vlassti ne da treba da izgube pozicije i vlast , nego treba da vise .
 
Nikad do sad nije zabelezeno da se u nekoj zemlji vodila istraga o odgovornosti medija za ratne zlocine, ako uzmemo rat SAD i Iraka gde je Irak optuzen za posedovanje hemijskih sredstava za masovno unistenje, a ispostavilo se da Irak uopste ne poseduje takva sredstva, da ne odlazimo u dalju proslost ali stvarno nikad nije u svetu vodjena istraga protiv medija za njihovu odgovornost.
Ja mislim da je ovo jedinstven slucaj.
 
bravo!

ekstremizam, totalitarizam e taki ti diktiraju sta smes a sta ne smes da kazes.
hoces to da imas i kod kuce?
znas, ako ti zakoni sad odgovaraju pa ovi tvoji neistomisljenici ne smeju da zucnu jer ih ceka zatvor, pitanje je vremena, samo vremena kad ce da se napisu novi zakoni za tebe.

chicken always come home to roost

Šta, ko, bre, gde? Ko diktira? Totalitarizmi su u onim zemljama koje ovdašnje patriJote tretiraju kao uzore. Sloboda je na Zapadu i sa NATO.
 

Back
Top