Istina po svaku cenu?

Ја то, на пример, никад не бих урадила.
Видела сам мужа своје пријатељице са другом женом, и разговарала са ЊИМ после тога.
Туђ живот не може да буде моја ствар, осим ако нечији живот није угрожен.

Интима других људи је ствар тих људи.


А веома често погрешимо кад су ,,швалерације '' у питању.
Често је то што видимо и ,,сазнамо'' уствари безазлено. Или партнер зна и не жели да му неко каже.

Не, у то се никад, али никад не мешам!
 
Истина по сваку цену?

Не!
Оно што не мора да се каже, јер ће нанети бол оном ко чује, не треба рећи.
Онај ко жели да саопшти било шта некоме, мора да процени шта ће тиме учинити прво себи, а онда другом.

Saglasna sa ovim..a da ne kazem da postoje u svakome od nas one nase najtajnije ..najintimnije stvari koje nismo duzni niti treba ikome da ih saopstavamo..pri tom to nije laz ..to je privatnost ..koju svako od nas kod drugoga treba da postuje...
 
Ја то, на пример, никад не бих урадила.
Видела сам мужа своје пријатељице са другом женом, и разговарала са ЊИМ после тога.
Туђ живот не може да буде моја ствар, осим ако нечији живот није угрожен.

Интима других људи је ствар тих људи.


А веома често погрешимо кад су ,,швалерације '' у питању.
Често је то што видимо и ,,сазнамо'' уствари безазлено. Или партнер зна и не жели да му неко каже.

Не, у то се никад, али никад не мешам!


A zamisli npr. da ona na kraju sazna da si ti znala da njen muž ima drugu ..... i uvredi se što joj nisi rekla ... i postavi vaše prijateljstvo kao veliki znak pitanja???

Da li bi ti bilo draže da izgubiš prijateljicu zbog toga?

Razumem da su ljudi mnogo osetljivi po tim pitanjima .... i da im je za takve stvari uvek kriv neko treći .... ali, po mom mišljenju, ona ima pravo da zna ... a njeno je da li će ona nastaviti da živi sa tim čovekom ili ne (u to se već nikada ne bih mešala).
 
A zamisli npr. da ona na kraju sazna da si ti znala da njen muž ima drugu ..... i uvredi se što joj nisi rekla ... i postavi vaše prijateljstvo kao veliki znak pitanja???

Da li bi ti bilo draže da izgubiš prijateljicu zbog toga?

Razumem da su ljudi mnogo osetljivi po tim pitanjima .... i da im je za takve stvari uvek kriv neko treći .... ali, po mom mišljenju, ona ima pravo da zna ... a njeno je da li će ona nastaviti da živi sa tim čovekom ili ne (u to se već nikada ne bih mešala).

Да је моја нека другарица поступила као ти: престала би да ми буде другарица!

И себе и друге третирам као одрасле особе способне да саме брину о својим личним и интимним стварима. Мој однос са момком - искључиво је моја ствар, и непозвана и непитана ниједна другарица нема право да се меша.

Тако се и ја према њима опходим.
Ниједну другарицу или друга не бих изгубила због мог немашања у њихов живот. Због мешања већ да.
 
Уосталом, истину треба говорити само онима који желе да је чују и који су довољно спремни да је поднесу.
У свим другим случајевима је контрапродуктивна.

Замисли да је та твоја другарица подсвесно знала да се он швалера, али га је очајно волела и била везана за њега толико да није имала снаге да се суочи са истином? Замисли да је пре тог сазнања живела један нормалан и миран живот - а да је то баци у тешку депресију, у свађе и сукобе са мужем (момком), у страхове, губитак самопоуздања...да јој тим отварањем очију направиш хаос од живота?

Мислим да је некад сигурније ништа не чинити, него чинити погрешно, па макар и у најбољој намери.
 
Šta znam, ja sam oduvek bila za surovu istinu. Ne podnosim laž ni prećutkivanje.
Rukovodim se sobom, više volim najcrnju istinu nego bilo kakvu laž jer ne volim da živim u svetu koji ne postoji.
Ali ljudi nikako ne vole da čuju istinu, u to sam se definitivno uverila.
Za mene je pravi prijatelj koji kaže sve što misli i sve što zna, što se tiče mene naravno.
Ali eto ja tako izgubih najdražu drugaricu, jer sam bila "suviše" iskrena.
Priznajem da često nemam takta, ali u "žaru" jednostavno zaboravim da moram da budem nežna, što se na kraju opet svodi na ono - ili istina ili "zamazivanje očiju".
Ali ne žalim, jer naprosto ne mogu da se družim sa nekim i da mu ne kažem šta mislim.
Isto tako želim istinu i za sebe, ne želim da me neko "čuva" od istine. To nikada ne bih oprostila.
 
Ок, али како можеш да знаш да је твоја истина баш истина?
И да ли си заиста спремна да је чујеш, баш онакo сурову и болну као што кажеш?

Ево ти моја истина: твоје размишљање је размишљање егоцентрика који себи даје за право да се игра другим људима, а све под маском ''ја сам тако добар, искрен и поштен''. У ствари, сујетно уживаш у својој ''исправности'' па чак и по цену наношења боли другим људима. Мислим да си безобзирна и да је твоја ''истинољубивост'' у ствари сујета, настојање да другима покажеш колико си боља од њих....а ниси. Само си јаднија јер се кријеш.
 
Poslednja izmena:
Ок, али како можеш да знаш да је твоја истина баш истина?
И да ли си заиста спремна да је чујеш, баш онакo сурову и болну као што кажеш?

Ево ти моја истина: твоје размишљање је размишљање егоцентрика који себи даје за право да се игра другим људима, а све под маском ''ја сам тако добар, искрен и поштен''. У ствари, сујетно уживаш у својој ''исправности'' па чак и по цену наношења боли другим људима. Мислим да си безобзирна и да је твоја ''истинољубивост'' у ствари сујета, настојање да другима покажеш колико си боља од њих....а ниси. Само си јаднија јер се кријеш.


Svašta sa tobom i tvojim komentarima, ponekad.


Zašto misliš da je tvoje mišljenje ispravnije od mog, ili bilo kog ko potencira na iskrenom odnosu???

Ako ti smatraš da možeš da se družiš sa nekim, a da mu prećutkuješ neke stvari, onda je to OK, ali ne znači i da je moj način neispravan i da ja (i meni slični) lečimo neke svoje egocentričke komplekse.

Valjda znaš kakvi su ti prijatelji ... kao što ti prihvataš njih, treba i oni tebe da prihvate takvu kakva jesi .... Ako meni moja drugarica nije zamerila za ono što sam joj rekla, ne vidim što bi tvoje mišljenje, u ovom trenutku bilo relevantnije, od njenog tada.

Ja se nisam mešala u njihov odnos i rekla ''ostavi ga'' ili slično ... smatrala sam da je bolje reći joj, nego prećutkivati i smeškati se .... Ako sam ga videla sa drugom devojkom kako se drži za ruke i ljube se - to nemože nikako drugačije da se protumači i da izgleda onako kako nije.
 
Ako ti smatraš da možeš da se družiš sa nekim, a da mu prećutkuješ neke stvari, onda je to OK, ali ne znači i da je moj način neispravan i da ja (i meni slični) lečimo neke svoje egocentričke komplekse.

Али кад је то ИСТИНА!

...А ја сам само искрена....:whistling:

И добронамерно желим да вам помогнем указујући на ваше недостатке....:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
O da tetka saveta ... izvinjavam se ... istina je priznajem :mrgreen:
Obožavam da potčinim svoje drugarice i da zabadam nos u njihove živote (jer svoj nemam) ....

A kako se zove to, ako ja želim da prema meni drugarice budu potpuno iskrene .... i ako bih se naljutila kada bi mi neka prećutala da je videla mog dečka sa drugom devojkom???
 
Уосталом, истину треба говорити само онима који желе да је чују и који су довољно спремни да је поднесу.У свим другим случајевима је контрапродуктивна.

Замисли да је та твоја другарица подсвесно знала да се он швалера, али га је очајно волела и била везана за њега толико да није имала снаге да се суочи са истином? Замисли да је пре тог сазнања живела један нормалан и миран живот - а да је то баци у тешку депресију, у свађе и сукобе са мужем (момком), у страхове, губитак самопоуздања...да јој тим отварањем очију направиш хаос од живота?

Мислим да је некад сигурније ништа не чинити, него чинити погрешно, па макар и у најбољој намери.

Наташа, пронашла си се у погрешном посту. ОВАЈ се односио на тебе.;)
 
Ок, али како можеш да знаш да је твоја истина баш истина?
И да ли си заиста спремна да је чујеш, баш онакo сурову и болну као што кажеш?

Ево ти моја истина: твоје размишљање је размишљање егоцентрика који себи даје за право да се игра другим људима, а све под маском ''ја сам тако добар, искрен и поштен''. У ствари, сујетно уживаш у својој ''исправности'' па чак и по цену наношења боли другим људима. Мислим да си безобзирна и да је твоја ''истинољубивост'' у ствари сујета, настојање да другима покажеш колико си боља од њих....а ниси. Само си јаднија јер се кријеш.

А овај на EliNS.
 
A zamisli npr. da ona na kraju sazna da si ti znala da njen muž ima drugu ..... i uvredi se što joj nisi rekla ... i postavi vaše prijateljstvo kao veliki znak pitanja???

Da li bi ti bilo draže da izgubiš prijateljicu zbog toga?

Razumem da su ljudi mnogo osetljivi po tim pitanjima .... i da im je za takve stvari uvek kriv neko treći .... ali, po mom mišljenju, ona ima pravo da zna ... a njeno je da li će ona nastaviti da živi sa tim čovekom ili ne (u to se već nikada ne bih mešala).

Овај је пост одговор мени, те ћу и ја одговорити.
Ако моја пријатељица сазна да сам знала да се њен муж швалера....Неће сазнати! Јер јој ја то никад нећу признати, то је истина коју ћу сакрити! Значи, слагаћу другарицу, јер могу истином да јој нанесем бол!

И ако сазнам да се мој отац швалера, нећу рећи мами, и обрнуто!

ЈА сам такав тип и не мислим да сви морају бити такви.

Али, НИКАД, НИКАД не бих желела да мени неко каже како ми се муж швалера. То је наша ствар, ако икад буде имао потребу да ми каже, рећи ће ми ОН. Ако будем посумњала, питаћу га и његов одговор ћу уважити.
Ако ме слаже, то ће урадити зато што жели да остане са мном. Али бих ЈА завршила са другарицом која ми каже да ми се муж швалера. То никад не може бити добронамерно.
 
A i šta sam još primetila Hellen .... ti se na forumu predstavljaš kao osoba koja skreše u brk svakome sve .... zar i to nije deo ''istine''? zar i to nije delo jednog egocentrika?

Прво, погрешно си приметила... Мене на форуму зову ''мајстор за целофан и машнице''.:)

Друго, што те вређа истина о томе да се егоцентрици понашају онако како сам навела? Зар не волиш да чујеш истину - па ма каква била?;)
 
Прво, погрешно си приметила... Мене на форуму зову ''мајстор за целофан и машнице''.:)

Друго, што те вређа истина о томе да се егоцентрици понашају онако како сам навела? Зар не волиш да чујеш истину - па ма каква била?;)
misim, izvini..ne zovu te forumu..ja te zovem, i to uzivo:lol:
 
Ок, али како можеш да знаш да је твоја истина баш истина?
И да ли си заиста спремна да је чујеш, баш онакo сурову и болну као што кажеш?

Ево ти моја истина: твоје размишљање је размишљање егоцентрика који себи даје за право да се игра другим људима, а све под маском ''ја сам тако добар, искрен и поштен''. У ствари, сујетно уживаш у својој ''исправности'' па чак и по цену наношења боли другим људима. Мислим да си безобзирна и да је твоја ''истинољубивост'' у ствари сујета, настојање да другима покажеш колико си боља од њих....а ниси. Само си јаднија јер се кријеш.

Hellen, uopšte mi nije namera da budem "dobra, iskrena i poštena". Za mene je licemerno da moja drugarica zna da se moj muž švalera i da me gleda u oči i to mi ne kaže.
Za mene je poigravanje sa ljudima kada znaš nešto o njima, a ne kažeš im. Naravno to se odnosi na bliske prijatelje i sve one koje volim.
Ja bih se smrtno naljutila na svoju drugaricu koja zna da mi se muž švalera i to mi ne kaže. I to znaju svi moji prijatelji, tj. znaju da sam ja takva.
Ja ne mogu da shvatim kako možeš svojoj prijateljici da prećutiš tako nešto????
Kakvo je to prijateljstvo ako kriješ od mene nešto tako važno?
 
Али бих ЈА завршила са другарицом која ми каже да ми се муж швалера. То никад не може бити добронамерно.[/QUOTE]

Ja sam izgleda debil!?
Ne kapiram kako ne može biti dobronamerno? Znači dobronamerno je da tvoja drugarica zna da ti se muž švalera i ne kaže ti???? Ne kapiram to prijateljstvo :eek:
Baš smo različiti...
 
Прво, погрешно си приметила... Мене на форуму зову ''мајстор за целофан и машнице''.:)

Друго, што те вређа истина о томе да се егоцентрици понашају онако како сам навела? Зар не волиш да чујеш истину - па ма каква била?;)


Ne vredja mene to što si ti rekla, nego smatram da i nije baš istina .... a i da jeste - ***. ja tako funkcionišem ....

Za mene prijateljstvo nije prijateljstvo ako se samo smeškamo i odobravamo jedno drugom sve ....
''Jao kako ti divno stoji ta haljina'' (a u sebi se mislim, bože kolika joj je stomačina)
''Jao tebe tvoj muž baš voli'' (a u sebi - bolje da živi ovako smerna i nesvesna, neću joj reći da joj muž ima dete sa drugom ženom) etc. etc ... čemu to????

Moje drugarice znaju šta od mene mogu da očekuju ... ja znam šta od njih očekujem ... i tu je vrlo čist račun ..... Neke su mi iz detinjstva, neke iz osnovne, neke iz srednje, neke sa faxa - i evo godinama već funkcionišemo i volimo se .....

U principu, ljudi negde treba da budu dosledni sami sebi .... ako ću ja drugaricu lagati - da bih je zadržala, onda je to potpuno licemerje sa moje strane.
 
Ne vredja mene to što si ti rekla, nego smatram da i nije baš istina .... a i da jeste - ***. ja tako funkcionišem ....

Za mene prijateljstvo nije prijateljstvo ako se samo smeškamo i odobravamo jedno drugom sve ....
''Jao kako ti divno stoji ta haljina'' (a u sebi se mislim, bože kolika joj je stomačina)
''Jao tebe tvoj muž baš voli'' (a u sebi - bolje da živi ovako smerna i nesvesna, neću joj reći da joj muž ima dete sa drugom ženom) etc. etc ... čemu to????

Moje drugarice znaju šta od mene mogu da očekuju ... ja znam šta od njih očekujem ... i tu je vrlo čist račun ..... Neke su mi iz detinjstva, neke iz osnovne, neke iz srednje, neke sa faxa - i evo godinama već funkcionišemo i volimo se .....

U principu, ljudi negde treba da budu dosledni sami sebi .... ako ću ja drugaricu lagati - da bih je zadržala, onda je to potpuno licemerje sa moje strane.[/QUOTE]


Не да бих ЗАДРЖАЛА другарицу, него да је не бих повредила!

Али, различити смо. И ако ти имаш такав однос са својим другарицама, ако очекујете једне од других да кажете такве ствари, ја у томе не видим ружно.
То је ваш договор.
И то је ваше поимање другарства, моје се разликује.

Значи, ЈА не желим да то кажем неком, ЈА сматрам да то никад не може бити добронамерно.

Не замерам на туђим пријатељским односима, могу да прихватим да се разликујемо у мишљењима, и не желим да те убеђујем, није моја ствар да се мешам у твоје односе са другарицама.

А важим за неког ко ће да каже искрено, врло јасно и отворено, све, само на начин на који то неког неће повредити.

Елем, одговорила ти, као и ти мени, и не видим места сукобу, као ни ти, јер знам да умеш да расправљаш на прави начин. Позз :)
 
Али бих ЈА завршила са другарицом која ми каже да ми се муж швалера. То никад не може бити добронамерно.

Ja sam izgleda debil!?
Ne kapiram kako ne može biti dobronamerno? Znači dobronamerno je da tvoja drugarica zna da ti se muž švalera i ne kaže ti???? Ne kapiram to prijateljstvo :eek:
Baš smo različiti...[/QUOTE]

Никад нисам изговорила да је неко дебил, немам обичај да вређам људе, акли волим добру расправу.

У праву си, различити смо.

Никад ми није 100% јасно како неко сигурно зна де се неко швалера.

Мене лично многи могу видети како са неким мушкарцем седим у кафићу, пијем кафу и причам. Могу ме видети како се са неким загрлим и изљубим кад се сретнемо.
Могу ме видети да ме неко вози аутом у глуво доба ноћи.
Ја сам целог живота окружена мушкарцима, то су моји другови.
Како неко може бити сигуран да се швалерам са неким од њих, или не?

Е, то мени није јасно.
Ако неком кажем, па тај каже даље?
А како тај ко чује зна да сам то неком заиста рекла?
А шта ако сам слагала, да се ,,правим важна''?

Шта је релевантна информација која је доказ да се неко швалера?

То бих волела да знам.
 

Back
Top