ISPOVEST

Narode,hvala na javljanju ,vasi komentari su dragoceni(vecina),samo su me uverili u ispravnost moje odluke-da SACUVAM porodicu.Bez obzira sto je to moj zivot i sto ce doci vreme (sigurna sam)kad cu se kajati zbog toga ne mogu im to uraditi.Ma zovite me kukavicom,ludom,pacenicom ja sam odlucila.Lakse mi se nositi sama sa sobom,nego sa gomilom dragih mi ljudi, koje cu povrediti svojom odlukom.Moja deca ga sigurno ne bi docekala rasirenih ruku-zato sto svog oca obozavaju,a to bi bio veliki sok za sve posto ovako na prvi pogled sve dobro funkcionise.Sve jedino kod mene skripi.Odoljecu njemu i tom izazovu razum ispred svega,u situaciji kao ova ne treba osluskivati srce.
Samo napred hrabro,pa sta se desi...Pozdrav svima..
 
gresnica:
Rastrgana izmedu sebe i porodice,to je opis mog trenutne situacije.Sa 17g.sam stupila u brak s covekom koji je bio moj prvi muskarac u zivotu,prva osoba s kojom sam ja cak i poljubac razmenila.Kako to tuzno mi zvuci sad u ovom danasnjem vremenu,posle deset godina.Dvoje divne dece su najlepsi produkt moga braka.Sad se pojavio stranac koji je uzdrmao sve moje principe i stavove po pitanju prevare i izazvao buru osecanja koje ja jedva prikrivam.On je sad trenutno u svojoj zemlji,sve se zavrsilo i nista nije imalo da se zavrsi-zato sto je sve bilo i svodilo se na razgovore.Obostrana privlacnost postoji,zove me da dodjem,zajedno sa decom,nudi mi brak.Koliko se samo zena nalazilo u ovoj otrcanoj situaciji?Zasto sam sebi dozvolila da osetim nesto za drugog muskarca?Osecaj krivice nizasta.Sta cu odluciti,naravno,zrtvovacu se,sacuvati obraz mojih roditelja,muzev ponos i cast,deci djetinjstvo uz oba roditelja.Jer, sta ova Balkanska zena iz male provincije drugo moze da uradi?Sve svoje zelje i porive zakopaj duboko u sebi,previse ljudi bi bilo povredjeno.A ja,sta ce biti kad me stignu godine i moja deca odu za svojom srecom,kako cu gledati na sve ovo?Sa dubokom setom i tugom, ili ponosna na sebe sto je sve islo po nepisanim pravilima sredine sacuvala se "cast i ugled"poridice S....!Hocu li se kajati....?
Da,kajat ces se ako ne ubrzo onda poslije kad djeca odrastu i odu svojim putem,sa ovim ti ne govorim da ides tom drugom nego da ucinis nesto od svog zivota da budes zadovoljnija njim,jos si ti mlada...nemoj mislit sta ce ko rec..
 
just a girl:
Nisi ti gresnica,ti si jedna pacenica.Kajaces se sigurno.Ko ce da misli o tvojoj sreci ako neces ti.I tacno ako to ne uradis za 10,20god bices ocajna zena ,secaces se svega.Moras to da izvedes tako da ne povredis nikoga,a to je ipak izvodljivo.Bori se za sebe,za svoje osecaje,pobedi primitivizam u sebi,koji ti namece drustvo.Moras prvo biti zadovoljna sobom da bi mogla da zadovoljis druge.Budi sebi na prvom mestu.Budi jaka,ako to dovoljno zelis to ce ti se desiti. :twisted:
Pa nisi ni ti "just a girl" nego 10X veca pacenica, blago tome ko te ozeni, ima da se najede govana dok ti ne pobijedis primitivizam i u sebi i u njemu. Pa sestro snaga je u tome da se prebrodi iskusenje i u tome je i razlika i granica izmedju covjeka i beslovesne marve.
 
Mislim da samo treba slusati svoje srce,niko na tebe ne misli sem same sebe,pitas li se sta ce biti za koju dog. kada i tvoja deca odu svojim putem?? bice ti 10000 puta gore nego sada , poslusaj srce i spakuj kofere,zasto prokockati svoju srecu kada ti je ona na milimetar od tebe!!?Zivot je jedan jedini i treba ga ziveti na najbolji nacin
 
gresnica:
Rastrgana izmedu sebe i porodice,to je opis mog trenutne situacije.Sa 17g.sam stupila u brak s covekom koji je bio moj prvi muskarac u zivotu,prva osoba s kojom sam ja cak i poljubac razmenila.Kako to tuzno mi zvuci sad u ovom danasnjem vremenu,posle deset godina.Dvoje divne dece su najlepsi produkt moga braka.Sad se pojavio stranac koji je uzdrmao sve moje principe i stavove po pitanju prevare i izazvao buru osecanja koje ja jedva prikrivam.On je sad trenutno u svojoj zemlji,sve se zavrsilo i nista nije imalo da se zavrsi-zato sto je sve bilo i svodilo se na razgovore.Obostrana privlacnost postoji,zove me da dodjem,zajedno sa decom,nudi mi brak.Koliko se samo zena nalazilo u ovoj otrcanoj situaciji?Zasto sam sebi dozvolila da osetim nesto za drugog muskarca?Osecaj krivice nizasta.Sta cu odluciti,naravno,zrtvovacu se,sacuvati obraz mojih roditelja,muzev ponos i cast,deci djetinjstvo uz oba roditelja.Jer, sta ova Balkanska zena iz male provincije drugo moze da uradi?Sve svoje zelje i porive zakopaj duboko u sebi,previse ljudi bi bilo povredjeno.A ja,sta ce biti kad me stignu godine i moja deca odu za svojom srecom,kako cu gledati na sve ovo?Sa dubokom setom i tugom, ili ponosna na sebe sto je sve islo po nepisanim pravilima sredine sacuvala se "cast i ugled"poridice S....!Hocu li se kajati....?
... KO OVOG KAMENJA PONESE KAJACE SE, KO GA NE PONESE KAJACE SE!...
U svakom slucaju pre 10 godina tvoj sadasnji muz ti se svidjao, inace se ne bi udala. Ne?
Ko garantuje da ce ti se stranac svidjati za 10 godina.
I ne mora da ostanes tuzna i da se kajes kad ti deca odrastu. Ali ako ti sama zelis, uvek mozes da se kajes zbog neceg.
Mislim da treba da ostanes, kako si i odlucila, i da ne mislis cesto na stranca, nego da se setis zasto si se uopste udala. Da ozivis ljubav izmedju tebe i tvog muza.
Tako ja mislim.
 
hm.... ludo jedna zivot je samo jedan i ne vredi ga zrtvovati ni zbog koga ali bas ni zbog koga.. deca su tu ako se bojis toga, eh sutra ce to naci svoj put svoj zivot.. jednostavno neke stvari se desavaju mimo nas samih..ne mozemo da kontrolisemo te situacije, to su dogadjaji mi smo tu kao neko ko to moze jedino da prihvati i nista vise, ne mozemo da uticemo na stvari... jednostavno smo tu ne mocni...bolje je biti srecno razvedena nego nesrecno udata... NAVIJAM ZA TEBE.... na tren pomisli na ono sto ti zelis, a ne na ono sto drugi zele od tebe... ako to shvatis ZIVECES....ja se nadam da ces shvatiti...poz...:wink: :wink: :wink:
 
Stvar je u tome sto si se udala premlada i nisi prosla neke stvari (udvaranja muskaraca, flert itd). Sad si zrela zena i shvatas sta si sve propustila tom udajom. Ali... to sto si zrtvovala svoju mladost za udaju ne daje ti za pravo da sada zrtvujes celu porodicu za nesto sto je mozda samo hir.
 
sunrise:
Anonymous:
Stvar je u tome sto si se udala premlada i nisi prosla neke stvari (udvaranja muskaraca, flert itd). Sad si zrela zena i shvatas sta si sve propustila tom udajom. Ali... to sto si zrtvovala svoju mladost za udaju ne daje ti za pravo da sada zrtvujes celu porodicu za nesto sto je mozda samo hir.
ma pazi bogati sta ti naprica..ccc... kao prvo nije zrtvovala svoju mladost, kao drugo ne zrtvuje porodicu odakle ti ideja na napises recenicu: "NE DAJE TI ZA PRAVO DA ZRTVUJES CELU PORODICU"...ajde malo obrati paznju ko je zrtva... svako ima pravo na svoj zivot i na svoja osecanja, ona se vremenom menjaju.. naravno individualno kako kod koga.. ali to sto ti nisi dozivela takvu situaciju ne znaci da treba nekog da osudjujes, kad ti se desi javi se ovde pa dodji da izneses svoje misljenje do tada ne osudjuj........

Otkud pa ti znas sta sam ja dozivela a sta ne?
Samo kazem da je ona jednom izabrala svoj zivot i naravno da ima pravo da ga promeni ako zeli. Ali koja je cena toga.
A najvece zrtve bi u ovoj situaciji bila deca!
Izvini, ali ja mislim da su deca najbitnija i da njena zrtva i nije tako velika ako zna da se zrtvuje za svoju decu. A mozda ona nista i ne zrtvuje jer ko garantuje da je taj ne bi sutnuo cim naidje na drugu simpaticnu udatu zenu sa dvoje dece
 
GRESNICA nisi to je sigurno,samo ti se desile stvari
za koje si bila ubedjena da ti se ne mogu dogoditi uz coveka koji ti je bio i ostao jedini.
Mogu da ti kazem da sam bila u situaciji poput tebe ,samo sto ja imam troje dece .
Mogu ti samo reci da ostanes tu gde si i da sacuvas sve sto imas i volis ,a sa tvojim strancem neces moci da tek tako prekines sa kontaktom ,jer ja sam u
potpuno istoj situaciji kao ti.
 
Kacatina konacno jedna "srodna dusa",malo sale na nas racun bez obzira na svu ovu situaciju koja je jako teska.Nemoguce je ne povrediti druge i ici za sobom .Kako ostati normalan?Sta se desava s tobom?Upravu si,ne mogu tek tako da prekinem s njim,necu ostaviti decu, ali ne mogu ni ostaviti njega.Treba mi vremene ali ponekad kazem sebi neka ostane tako,ja sam cvrsta u odluci a njemu ako to ne smeta zasto ne bi nastavili tako...Kako sebicno s moje strane,kakva je onda njegova buducnost.......Sto bi reko`nas narod "Ne zavlaci coveka"..I ne otezavaj sebi!
Pozdrav...
 
Cao "gresnica".Moram da ti kazem da mi je drago kada sam ugledala tvoj odgovor na moj komentar.
Moram ti reci da sam ja u potpuno istoj situaciji kao ti.Kako sam ti rekla,imam troje dece ,divnog
supruga ali sam svestna da tu nesto ne funkcijonise
kao do pre ,otprilike cetri godine.(I ja sam u braku
vec jedanajst godina.)Kako sam prvi put srela coveka,
zbog koga sam stavila na kocku sve,pa cak i porodicu.
Kada sam ipak napokon shvatila da niko nije vredan tolike zrtve da moja deca pate zbog svega toga,resila sam da preuzmem stvar u svoje ruke,tako da sam sa njim u vezi i dalje jer je to nesto posebno ali zbog toga JA sama ne dozvoljavam da moja porodica pati.Samo mogu da ti kazem da ako je to stvarno nesto posebno,nikada neces moci da sa njim
prekines svaki kontakt.Veruj mi i ja sam u istoj situaciji kao ti. Ako mislis da mozes i dalje tako
samo izvoli i SRECNO.
Lep pozdrav.
 
Pomalo zasicena svojom situacijom( godinama je sve isto: muz, deca, mozda ima-nema parica...itd...) na godisnjem odmoru sreces (ti, ja, bilo ko...) nekog ko ti je tako drugaciji od svih koji te okruzuju. Mislis da je to ljubav? To je samo nesto novo, neisprobano... Pomislis, mozda, jos sto godina ces biti sa istim muskarcem, deca ce rasti i porasti...a ti (ja, bilo ko drugi...) nisi okusila ni mrvicu slatkog, zabranjenog voca. Pa ako je net zabranjeno voce, pisi i uzivaj, to nikoga ne boli. Pri tom, ako je muz dobar, neguj ga i cuvaj, a valjda i on to radi tebi...
 
gresnica:
Rastrgana izmedu sebe i porodice,to je opis mog trenutne situacije.Sa 17g.sam stupila u brak s covekom koji je bio moj prvi muskarac u zivotu,prva osoba s kojom sam ja cak i poljubac razmenila.Kako to tuzno mi zvuci sad u ovom danasnjem vremenu,posle deset godina.Dvoje divne dece su najlepsi produkt moga braka.Sad se pojavio stranac koji je uzdrmao sve moje principe i stavove po pitanju prevare i izazvao buru osecanja koje ja jedva prikrivam.On je sad trenutno u svojoj zemlji,sve se zavrsilo i nista nije imalo da se zavrsi-zato sto je sve bilo i svodilo se na razgovore.Obostrana privlacnost postoji,zove me da dodjem,zajedno sa decom,nudi mi brak.Koliko se samo zena nalazilo u ovoj otrcanoj situaciji?Zasto sam sebi dozvolila da osetim nesto za drugog muskarca?Osecaj krivice nizasta.Sta cu odluciti,naravno,zrtvovacu se,sacuvati obraz mojih roditelja,muzev ponos i cast,deci djetinjstvo uz oba roditelja.Jer, sta ova Balkanska zena iz male provincije drugo moze da uradi?Sve svoje zelje i porive zakopaj duboko u sebi,previse ljudi bi bilo povredjeno.A ja,sta ce biti kad me stignu godine i moja deca odu za svojom srecom,kako cu gledati na sve ovo?Sa dubokom setom i tugom, ili ponosna na sebe sto je sve islo po nepisanim pravilima sredine sacuvala se "cast i ugled"poridice S....!Hocu li se kajati....?
Moram da ti priznam da mi se ne svidja to sto ti mislis da si pogresila pa sebe zoves gresnicom.
Ja sa m posle dugogodisnjeg braka,razvela se i pala u ocajnu depresiju.A onda se posle godinu dana takvog zivota pojavio on ozenjen ali spreman da mi pomogne.I zaista mi je pomogao,dokazao mi je da moj muz nije jedini muskarac na ovom svetu i da ja nisam niko i nista kako bi moj muz govorio,vec da postoje ljudi kojima je stalo do mene,naterao me je da promenim licni izgled i da mi je jako vazno da li sam ocesljana,kako sam obucena i da sam jako korisna poslovno.
Znaci pruzio mi je sve ono sto nikada mozda ne bih dozivela kraj muza.Tako je i taj tvoj misticni stranac uradio nesto sto je tebi imponovalo a mnogo hvalilo.Zato ne moras da sebe nazivas gresnicom nego zenom sa bogatijim iskustvom i mozda sada mnogo pametnijom.Lepo je sto si ostala kraj dece ali gde si ti u svemu tome.
 
Natasha,tvoje iskustvo je malo drugacije,koliko vidim iz tvog pisanja ti nisi imala decu sa muzem.Mislim da je to najveci kamen spoticanja,ruzno je sto kazem da je to "kamen".Deca meni nisu teska,i gledajuci ih svakog dana kako rastu,sretni,puni radosti,sigurni u sebe,pokazujuci mi svoju ljubav svakog dana-ne mogu da se ne upitam da li bi bili isti i da sam ih odvela od njihovog oca u neku stranu zemlju?Koliko bi onda bili izgubljeni,nesigurni povredjeni,a takva osecanja su "dobra podloga"za problematicne ljude,ljude koji se nemogu snaci u ovom svemu,za labilne licnosti koje zavrse ko zna kako.Nemora znaciti, rekoh "dobra podloga" i duzna sam im bar toliko.
A ja....Prestala sam osluskivati sebe i za cudo to "pali",nisam vise toliko rastrzana,gotovo, donela sam odluku,drzim se toga i nekako mi lakse gurati dalje kad znam cega se trebam drzati...I cujem se s njim skoro svaki dan,prednosti interneta treba iskoristiti,iako je to kao sto neko gore rece"zabranjeno voce"(nije)...
 
Ovo je stvarno delikantno pitanje.
Nije sreca ostati u braku gde nema ljubavi,
samo zbog dece...
Sutra ce svako tvoje dete poci svojim putem,
a sta je sa tobom?
Jeste da tu,deca najvise trpe i pate...
Govorim iz licnog iskustva,moji su razvedeni...
Jos uvek osecam bol,pri pomisli na oca,sto nisam odrasla uz njega...
Al sta da se radi,zivot ide dalje...
U svakom slucaju,bolje je dobar razvod-nego los brak
Sada svako od mojih roditelja ima brak i oboje su srecni njime;A ja?
Imam svoj zivot,zaljubljena sam i to je to...Al ipak ostaje ono pitanje:sto nisu ostali zajedno?
To ce me pratiti celog zivota...
Na tebi je da odlucis,pozdravljam te :roll:
 
Covek ima pravo na svoj zivot bez obzira ne decu i sve ono sto je do tada uradio.
Odlika zrelog i pametnog coveka je da sagleda i razmisli o posledicama svojih odluka.
U ovakvim situacijama, nemoguce je da niko ne bude povredjen. Ono sto jeste jako vazno, to je da kad je odluka jednom doneta ne treba se vise okretati u nazad i postavljati sebi pitanje da li je odluka dobra...
Tvoja zrtva (ako to uopsrte mozemo tako zvati) ima smisla i sigurno jeste u interesu tvoje dece, buduci da, koliko shvatam, tvoj brak i nije tako los koliko mozda monoton.
Dozivela si nesto lepo i nemoj se toga stideti... Nemoj sebe nazivati "gresnicom"... Budi ponosna na sebe sto si u stanju da osecas. Mnogi ljudi prozive citav zivot i ne dozive nista slicno...
I jos nesto... tvoja deca su srecna sto imaju takvu majku...
Pozdrav!
 
draga gresnice, kako sad stoje stvari izmedju vas dvoje (mislim na stranca)?
ja nisam u braku, nemam decu pa ne mogu sebi da dam za pravo da te savetujem. sa druge strane, dete sam razvedenih roditelja i mogu da kazem da je samo do roditelja kako ce deci da bude POSLE razvoda.
mislim da je mnogo gore gledati roditelje koje se ne vole, to nije bas lep primer za neke buduce odnose kad deca porastu :shock:
a ponekad, takve situacije, kao tvoja sa strancem, mozda i sluze samo da nam malo oboje svakodnevicu!

a ja bih volela da imam kevu koja bi za ljubav otisla na kraj sveta....to bi mi dalo malo vise vere u to da svakodnevica ne mora da bude toliko siva i puna kompromisa :roll:
 
Odakle ti ideja da mozes da povedes decu sa sobom??? Da ih odvojis od oca??? U kom ti svetu zivis, upropastices sve ako se odlucis za stranca, mada cisto sumnjam da je neki zapadni evropljanin, bice pre da je neki hrvat ili musliman.
 
gresnica:
Rastrgana izmedu sebe i porodice,to je opis mog trenutne situacije.Sa 17g.sam stupila u brak s covekom koji je bio moj prvi muskarac u zivotu,prva osoba s kojom sam ja cak i poljubac razmenila.Kako to tuzno mi zvuci sad u ovom danasnjem vremenu,posle deset godina.Dvoje divne dece su najlepsi produkt moga braka.Sad se pojavio stranac koji je uzdrmao sve moje principe i stavove po pitanju prevare i izazvao buru osecanja koje ja jedva prikrivam.On je sad trenutno u svojoj zemlji,sve se zavrsilo i nista nije imalo da se zavrsi-zato sto je sve bilo i svodilo se na razgovore.Obostrana privlacnost postoji,zove me da dodjem,zajedno sa decom,nudi mi brak.Koliko se samo zena nalazilo u ovoj otrcanoj situaciji?Zasto sam sebi dozvolila da osetim nesto za drugog muskarca?Osecaj krivice nizasta.Sta cu odluciti,naravno,zrtvovacu se,sacuvati obraz mojih roditelja,muzev ponos i cast,deci djetinjstvo uz oba roditelja.Jer, sta ova Balkanska zena iz male provincije drugo moze da uradi?Sve svoje zelje i porive zakopaj duboko u sebi,previse ljudi bi bilo povredjeno.A ja,sta ce biti kad me stignu godine i moja deca odu za svojom srecom,kako cu gledati na sve ovo?Sa dubokom setom i tugom, ili ponosna na sebe sto je sve islo po nepisanim pravilima sredine sacuvala se "cast i ugled"poridice S....!Hocu li se kajati....?
Ima mnogo nepoznatih elemenata u toj prici. Da li te voli tvoj muz sa kojim imas decu. Da li je dobar otac i da li si ti na neki nacin uskladjena sa muzem. Ako je los otac, ako te ne voli, idi...Ako ste ipak u tim stvarima OK onda zaboravi na avanturu i ostavi je u secanju kao jednu lepu knjigu koju si procitala. Nemoj da mislis da posle tog stranca nece da se desi jos neki stranac, pa jos neki ... Kaad jednom krene, uvek ces imati alibi pa kad sam mogla onda mogu i sad. Ja mislim da imam slicnu situaciju ali ja moju zenu obozavam, decu isto tako i jednostavno na krilima mojih osecanja letimo u zivotu. Mislim da cu uspeti da odrzim brak makar i na toj osnovi, jer puno volim i pun sam zdravih osecanja u toj prici. Ako hoces da uradis nesto posavetuj se sa nekim psihologom. To nije sramota, ume da bude jako uspesno i da ti da push za dalje
 

Back
Top