Ispadanje zuba

Mogu hexoral da preporucim, nije skup, a u kombinaciji sa drugom terapijom moze dosta da pomogne. Uopste nemam previse poverenja u svakojake "cudotvorne paste" koje lece parodontopatiju, nijedna se ne zadrzava dovoljno dugo u ustima da bi imala neko extra dejstvo. Sa hidrogenom ne treba preterivati. Nekad operacija podizanja reznja moze da pomogne, ali tesko u toj fazi kad su zubi toliko rasklaceni. Sve u svemu, parodontopatija je progresivan proces, gotovo je nemoguce izleciti, ali je moguce zaustaviti u ranijim stadijumima. U preventivi, najbitnije je pravilno odrzavanje higijene, narocito pravilno pranje zuba, zatim navike (pushenje), pravilna ishrana (vrlo je bitan vit c, a i ostali vitamini), hormonska ravnoteza. Ukoliko je to isposhtovano, preostaje samo nasledni faktor kao faktor rizika, a na njega ne mozemo uticati
 
Kad sam rekla da se sme uzimati po savetu lekara ili stomatologa mislila sam na onoga ko pregleda pacijenta a ne na davanje saveta o lekovima u virtuelnom svetu gde ne znas ko sve cita ovaj forum i kome ce pasti na pamet da se sam leci.
Ovo je opomena, da ne bih sad brisala postove.
 
Nije lose ni WarerPick imati ili kako se vec pise. U njega se sipa voda ili neka tecnost i onda tanak mlaz vode ali jak ide izmedju zuba i spira interdentalne prostore. Naravno mlaz je te jacine da ne mozete da se povredite. I naravno nije ni blizu profesionalnom aparatu te vrste ali za svakovecernju upotrebu je odlican. Kazem opet ne moze da uradi bas isto ko i ultra zvuk, ne moze da skine tvrde naslage ali za meke je ko bog. A to je najvaznije ocistiti sve te prostore.

Mi uglavnom koristimo Hibideks. Razblazi se sa vodom. Uzme usta promucka dobro i pljune.

Opet kazem snimak da se ima bilo bi super, moze cak i hirurg da pogleda to je najmanji problem.
 
Nadovezujem se na temu paradentoze. Imam problem i pitanja. Ja sam pre 8 godina operisala celu gornju vilicu, i do pre neki dan je bilo sve ok. Sad sam pod jezikom primetila da su se dve gornje jedinice iskrivile. Nema krvarenja, desni nisu upaljene. Da li ide opet operacija ili je gotovo - mislim cekam da pocnu da se klate, ispadaju pa vestaci
 

Back
Top