ИСИЛ-исламски месијански и есхатолошки покрет.

dulesrbenda

Legenda
Poruka
51.871
Поред свих оних елемената који карактеришу ИСИЛ, један од њих, који по мом мишљењу, није довољно истражен, јесте месијанска и есхатолошка природа ИСИЛ-а. То што су успоставили халифат и што су објавили џихад, значи да су они месијански и есхатолошки покрет и да верују да ће из њихових редова изаћи исламски месија ,,имам Махди", чији долазак је ,,пророковао" Мухамед. Ево тих цитата:

Rekao je Poslanik Muhammed sallallahu alejhi we sellem:
"Kada vidite crne zastave da dolaze iz Horosana, priključite im se. Među njima je Allahov halifa el-Mehdi" (Ahmed)
Ebu Hurejre prenosi da je Allahov Poslanik sallAllahu alejhi ve selem rekao: Crne zastave će doći iz Horasana. Niko neće biti u stanju da ih zaustavi sve dok napokon ne stignu u Eelya (Jerusalem) gdje će uzdignuti svoje zastave. (Tirmizi)

Amr bin Marra Al-Jamli prenosi da je Allahov Poslanik sallAllahu alejhi ve selem rekao:
Zaista, crne zastave će se pojaviti iz Horasana pa će jedna grupa od njih vezati svoje konje za maslinova stabla između Beit-Lahia (Gaza distikt,Palestina) i Harasta (Damask, Sirija). Upitali smo, 'da li postoje maslinova stabla između ovih mijesta'. Pa je Allahov Poslanik odgovorio: 'Ako stabala nema, uskoro će izrasti, za ljude Horasana koji će vezati svoje konje za njih.' ((Nuaim Ibn Hammad's Kitab Al-Fitan p. 215))
Buraida prenosi da je Allahov Poslanik sallAllahu alejhi ve selem rekao:
Nakon mene biće mnogo (muslimanskih) vojski. Vi trebate biti u onoj koja će doći iz Horasana. (Jalal-uddine AsSuyuti's Al-Urf Al-Wardi fi Akhbar Al-Mahdi)

Abdullah Ibn Mesud prenosi da je Allahov Poslanik sallAllahu alejhi ve selem rekao:
Grupa ljudi će doći sa istoka sa Crnim Zastavama i traziće khair (financije), ali neće dobiti ono što su tražili. Pa će se boriti protiv tih ljudi (od koga su tražili). Pa će im biti davano ono što su tražili, ali nece to prihvatiti sve dok ne budu u mogučnosti da to predaju čovjeku iz moje porodice (Mehdi) koji će napuniti zemlju sa pravdom kao što je bila napunjena sa nepravdom. Pa ko god da doživi ovo vrijeme trebao bi im se pridružiti makar morao puzati po snijegu. (Ibn Maja, Muhammad Al-Barzanji's Isha'ah li Ashrat Al-Sa'a)

Шта мислите, да ли ИСИЛ верује у ово пророчанство и да ли они верују да су они ти ратници из чијих ће редова изаћи имам Махди тј. исламски месија? Да ли су баш зато одлучили да њихова застава буде црне боје? Шта мисле муслимани са форума о тој теми?
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da ih to čini još zaslepljenijim i opasnijim.

Наравно. Видиш да то ствара велику еуфорију код муслимана широм света (који су такође сви религиозни и апсолутно верују у све то) и зато им се муслимани широм света тако масовно придружују. Погледајте ову одличну емисију о томе, посебно обратити пажњу на одличну анализу професора Јевтића:

 
Поред свих оних елемената који карактеришу ИСИЛ, један од њих, који по мом мишљењу, није довољно истражен, јесте месијанска и есхатолошка природа ИСИЛ-а. То што су успоставили халифат и што су објавили џихад, значи да су они месијански и есхатолошки покрет и да верују да ће из њихових редова изаћиисламски месија ,,имам Махди", чији долазак је ,,пророковао" Мухамед. Ево тих цитата:

Rekao je Poslanik Muhammed sallallahu alejhi we sellem:
"Kada vidite crne zastave da dolaze iz Horosana, priključite im se. Među njima je Allahov halifa el-Mehdi" (Ahmed)
Ebu Hurejre prenosi da je Allahov Poslanik sallAllahu alejhi ve selem rekao: Crne zastave će doći iz Horasana. Niko neće biti u stanju da ih zaustavi sve dok napokon ne stignu u Eelya (Jerusalem) gdje će uzdignuti svoje zastave. (Tirmizi)

Amr bin Marra Al-Jamli prenosi da je Allahov Poslanik sallAllahu alejhi ve selem rekao:
Zaista, crne zastave će se pojaviti iz Horasana pa će jedna grupa od njih vezati svoje konje za maslinova stabla između Beit-Lahia (Gaza distikt,Palestina) i Harasta (Damask, Sirija). Upitali smo, 'da li postoje maslinova stabla između ovih mijesta'. Pa je Allahov Poslanik odgovorio: 'Ako stabala nema, uskoro će izrasti, za ljude Horasana koji će vezati svoje konje za njih.' ((Nuaim Ibn Hammad's Kitab Al-Fitan p. 215))
Buraida prenosi da je Allahov Poslanik sallAllahu alejhi ve selem rekao:
Nakon mene biće mnogo (muslimanskih) vojski. Vi trebate biti u onoj koja će doći iz Horasana. (Jalal-uddine AsSuyuti's Al-Urf Al-Wardi fi Akhbar Al-Mahdi)

Abdullah Ibn Mesud prenosi da je Allahov Poslanik sallAllahu alejhi ve selem rekao:
Grupa ljudi će doći sa istoka sa Crnim Zastavama i traziće khair (financije), ali neće dobiti ono što su tražili. Pa će se boriti protiv tih ljudi (od koga su tražili). Pa će im biti davano ono što su tražili, ali nece to prihvatiti sve dok ne budu u mogučnosti da to predaju čovjeku iz moje porodice (Mehdi) koji će napuniti zemlju sa pravdom kao što je bila napunjena sa nepravdom. Pa ko god da doživi ovo vrijeme trebao bi im se pridružiti makar morao puzati po snijegu. (Ibn Maja, Muhammad Al-Barzanji's Isha'ah li Ashrat Al-Sa'a)

Шта мислите, да ли ИСИЛ верује у ово пророчанство и да ли они верују да су они ти ратници из чијих ће редова изаћи имам Махди тј. исламски месија? Да ли су баш зато одлучили да њихова застава буде црне боје? Шта мисле муслимани са форума о тој теми?



Sayyiduna ‘Ali (radiyallahu ‘anhu) says:

‘When you see the black flags, remain where you are and do not move your hands or your feet. Thereafter there shall appear a feeble folk to whom no concern is given. Their hearts will be like fragments of iron. They are the representatives of the State. They will fulfill neither covenant nor agreement. They will invite to the truth, though they are not from its people. Their names will be agnomens [i.e., Abu So-and-so], and their ascriptions will be to villages [i.e. al-dimashqi al-baghdadi ]. Their hair will be long like that of women. [They shall remain] till they differ among themselves, and then Allah will bring forth the truth from whomever He wills.’


"Kad se pojave crne zastave i kad ih vidite, sjedite i ne mičite se s mjesta, nemojte mahati rukama, ni hodati nogama. Pojavit će se slabi i neugledni ljudi, koji nikome neće biti dragi zato što su im srca tvrda i osora poput gvozdene opruge. Proglasit će svoju državu, koja neće poštivati nikakve obaveze, dogovore i ugovore. Ugonit će ljude u istinu, ali oni sami neće biti ni istina, niti će se držati istine. Davat će sebi razne nadimke (npr. Ebu Hamza, Ebu Džihad), a prezimena će im biti po mjestima njihovog rođenja (npr. al-Bagdadi, al-Masri). Imat će opuštene i duge kose kao kod žena. Tako će biti sve dok se oni međusobno ne zavade i podijele te razbježe kud koji… nakon toga Allah će dati istinu onome kome hoće!"

Nisu to crne zastave Mehdija,ali i vjerujem da će čije god da su uskoro pasti jer nakon napada na Medinu ništa drugo i ne preostaje..

Whoever wishes harm and evil upon the people of Madīnah, Allāh destroys him. Bukhārī (1877) and Muslim (1387) report from S`ad Ibn Abī Waqqās (radiyallahu `anhu) that Allāh’s Messenger (ﷺ) said:
“Whoever intends to do harm [or wishes ill] to the people of Madīnah, Allāh will cause him to melt like salt dissolving in water.”
And in a narration (Muslim, no. 1363):
“..except that Allāh will melt him in the Fire like lead, or like salt dissolving in water.”
And in a narration reported by Ahmad in the Musnad (16557):
“Whoever scares the people of Madīnah oppressively, then Allāh scares him – upon him is the curse of Allāh, the Angels and all of humankind – and on the Day of Resurrection, Allāh will not accept from him any payment nor compensation.”

Naravno nakon onog predavanja Hamzu Yusufa su Isilovci osudili na smrt.

Hit-list-imams-of-kufr-640-320.jpg

(Slika iz Isisovog magazina, Sekcija : Ubijte Imame Kufra na Zapadu )
 
Pogledala sam.
Lično ne verujem da čak i u ovako oslabljenoj državi službe bezbednosti nemaju uvid, da im nedostaje razumevanje islama niti da su nesvesni razmera nadolazećeg problema.
Ako to i nisu globalni stavovi, neki od vodećih ljudi na funkcijama ih prate.
Zašto država ništa ne radi, pa zato što ne može. Ako sam dobro razumela, smenjeni su, penzionisani i na sve načine marginalizovani svi koji su bili iole značajni u vojsci i policiji 98/9. Možda sam loše razumela, ali tako mi se čini.
Ili ti misliš da samo neće?
 
)

И Мухамедовом омиљеном унуку, Хусеину бин Алију, су одсекли главу, као и свим његовим мушким пратиоцима, као и једногодишњем дечаку: беби Али-Асгар-у. И тако даље, има још тих извора. Дакле, шеик који говори на овом видеу, лаже, јер тврди да одсецање главе нема везе са Исламом, а ми видимо да извори (исламски извори) потврђују да су и Мухамед и његови следбеници одобравали и секли главе. И итекако су вршили прогоне и истребљења немуслимана и других народа. Тако да, ИСИЛ овде говори истину и само се понаша како се понашао Мухамед и како је Куран заповедио. Зашто ИСИЛ руши културно благо у Палмири? Зато што Куран каже да идолопклоничке статуе треба срушити. Зашто ИСИЛ убија Језиде? Зато што Куран заповеда: ,,Kada prođu sveti mjeseci, ubijajte mnogobošce gdje god ih nađete, zarobljavajte ih, opsjedajte i na svakom prolazu dočekujte! Pa ako se pokaju i budu molitvu obavljali i zekat davali, ostavite ih na miru, jer Allah zaista prašta i samilostan je."(At-Tewba, 5.).
Дакле, ИСИЛ ту поступа како Куран заповеда. Такође, овај шеик лаже да муслимани нису никада дирали Хришћане или Језиде. На Блиском Истоку је била веома раширена хришћанска заједница, а са ширењем Ислама, та заједница је била све више и више смањивана, док је данас сведена на гетое, јер су муслимани вековима убијали и силом преобраћали блискоисточне Хришћане. Данас је у Арабији забрањено бити Хришћанин, убијају ако нађу човека са Библијом у руци. Исто тако, и Језиди су били жртве муслимана: за време Османског Царства, велики број Језида је насилно преобраћаван на ханафијску школу сунитског Ислама. Неморално је крајње да овај шеик овако лаже о овим битним стварима, да пљује ИСИЛ што ради то што ради, и да тврди да муслимани никада у историји нису ништа слично радили и да је ИСИЛ изопачио Ислам. Међутим, ако погледамо историју и чињенице, видећемо да ИСИЛ не да није ништа озопачио, него да ИСИЛ сасвим верно следи Куран и да скоро у потпуности опонашају Мухамеда и његове следбенике. Док управо овај шеик лаже и измишља, прикривајући чињенице и изопачујући Мухамедов живот и живот муслимана кроз векове.

Што се тиче пророчанства: шеик износи неку аргументацију, али ако мене питаш, слаба му је та аргументација. Ничим није оспорио да се ИСИЛ води према том ,,пророчанству" и да у потпуности покушавају да опонашају то, тј. није оспорио чињеницу да је ИСИЛ исламски месијански и есхатолошки покрет.. Али, чак и да је овај шеик у праву, опет, по том пророчанству Мухамедовом, војска ,,црних застава" на чијем ће челу бити ,,имам Махди" је освајачка војска која ће напасти Израел, зар не? Тај напад ће предводити сам Махди и уништиће све који му буду стајали на путу. Да ли то значи да је ваш ,,месија" (Махди), такође ратник и освајач који ће освајати друге територије и убијати све оне који му се супроставе, да ће истребљивати немуслимане и друге народе, као што су то радили Мухамед и његови следбеници или као што то сада ради ИСИЛ?

Следи наставак одговора...
 
Poslednja izmena:
Наставак одговора:

Naravno nakon onog predavanja Hamzu Yusufa su Isilovci osudili na smrt.
Наравно да су га осудили на смрт, јер га сматрају ,,муслиманским лицемером", зато јер изопачује Куран и отворено лаже о животу пророка Мухамеда и првих његових следбеника. Зато су га осудили на смрт, јер сам Куран заповеда да ,,муслимане лицемере" треба убити.
Немој погрешно да ме схватиш, не желим да те вређам и поштујем твоја верска осећања али једноставно овде смо да говоримо о неким чињеницама које се, по мени, не могу негирати и игнорисати.
 
Види, погледао сам видео који си поставио и оно што овај човек конкретно говори о црним заставама и ИСИЛ-у. Али, прво да ти нешто кажем у вези његовог излагања: овај човек лаже. Стварно не намеравам да вређам никога, ниједну религију, ја поштујјем твоја (и његова) верска осећања, али он лаже. А сада ћу ти рећи и шта он конретно лаже у овом видеу. Наиме, он тврди да то што ИСИЛ одсеца главе нема никакве везе са Исламом као религијом и са Мухамедом. Е сад, пошто ИСИЛ тврди да потпуно опонаша Мухамеда и изворне муслимане, значи да су и они то радили- убијали, истребљивали, одсецали главе. Па ко је онда у праву. Ко лаже, ИСИЛ или шеик Хамза Јусуф? Па, морам ти рећи да, ако погледамо саме исламске изворе, о Мухамедовом животу и његовом понашању, онда ИСИЛ говори истину и понаша се као Мухамед, док овај шеик лаже. Шеик тврди да одсецање главе нема никакве везе са Исламом и да муслимани не истребљују народе и друге вере и да се коректно понашају према заробљеницима. Да видимо да ли је баш тако. Ево, једног детаља, то је чувена Бардошка битка, када су се Мухамед и његови следбеници сукобили са припадницима племена Курејш. Ево описа једног детаља из те битке:
Fino, ako ćemo da vadimo stvari iz konteksta zašto to nebi radili sa Biblijom? Onda ispadne da je Jevrejski Bog genocidalni manijak, iako znamo da On to nije već kad se stvari izvade iz konteksta značenje se može dobrano promijeniti,
Aba Hakam je bio ozbiljno ranjen ali još uvek živ kada je Abdula,
Muhamedov sluga, pritrčao, stavio svoje stopalo na njegov vrat,
uhvatio za bradu i počeo da vređa ovog smrtno ranjenog čoveka
kojeg je njegov sopstveni narod nazivao „mudrim ocem.“ Abdula
je zatim odsekao Aba Hakamovu glavu i odneo je svom
gospodaru. „Evo glave neprijatelja Alahovog!” Muhamed je
uzviknuo radosno – „Alah! Nema drugog boga osim njega! “
-
„Da, nema drugog!” odgovorio je Abdula, i bacio odsečenu glavu
Poslaniku pred noge. „Ovo me više raduje,” uzviknuo je
Muhamed, nemogavši da se suzdrži, „nego najbolja kamila u
celoj Arabiji
.

(Извор: Ali Sina, “The Examples of Muhammad,” dostupno onlajn na http://www.faithfreedom.org/Articles/sinaawa40621.htm )

U toku je bio rat, a i to mi se čini kao zaslužujuća kazna za nekog ko je jednoj od robinja koja je prešla na Islam probio koplje kroz polni organ, drugu je imučio toliko da je izgubila vid, zna se dobro ko je Ebu Dzehl bio...

Још један детаљ је кад су Мухамед и његови следбеници ратовали против јеврејског села Кореиза. Након 25 дана борбе, село се предало, надајући се да ће Мухамед бити милостив према њима. Шеик Хамза Јусуф тврди да је Мухамед био милостив према побеђенима и заробљенима. Али, шта нам муслимански биографи кажу? У Ибн Ишаковом ,,Сират Расулу", исламској најстаријој и најприхваћенијој Мухамедовој биографији, читамо застрашујуућ извештај:

Onda su se oni [Korejzani] predali i poslanik ih je zatvorio u
Medini
... Poslanik je zatim otišao do pijace u Medini i iskopao rovove u njoj. Nakon toga je poslao
ljude da ih dovedu i odsekao im je glave u tim rovovima kako je koja grupa dovedena pred njim... Bilo ih je šest ili sedam stotina
ukupno, dok neki govore o većim ciframa – oko osam ili devet
stotina
... Ovo se nastavilo sve dok poslanik nije završio sa
njima.
(Извор: 1 Guillaume, Life of Muhammad, 464.).
Дакле, читамо извештај да не само да је одобравао одсецање глава, него је и сам то радио: убијао је људе одсецајући им главу. И то тврде сами исламски биографи Мухамедовог живота. И видимо из тог извештаја да Мухамед уопште није био милостив, него је напротив, и сам подржавао и лично спроводио убијање других народа и немуслимана. Да је одсецање глава спровођено за време Мухамеда сведоче и следећи извори:

,,Ebu Ubaida mi je rekao, a pozivao se na Ebu Amira Medinca, da
je poslanik [Muhamed] postigao više nego sa sinovima Koraize,
zarobio je oko četiri stotine Jevreja muškaraca koji su bili u
savezu sa Ausima protiv Kazraja, i naredio da se oni poseku.
Zatim su Kazraji počeli da seku njihove glave sa velikim
zadovoljstvom
. Poslanik je video na Kazrajima njihovo
zadovoljstvo, ali nije bilo takvog izraza na licima Ausa, i... videvši
da je preostalo samo dvanaest Jevreja predao ih je Ausima,
dodeljujući svakoj dvojici Ausa po jednog od njih, govoreći:
„Neka ga prvi udari a drugi dokrajči.”

(Извор: 2 Ibid., 752).

Ako ćemo se već gađati linkovima... https://discover-the-truth.com/2016/01/01/re-examining-banu-qurayzah-incident/
Ukratko:
The evidences shown proves that the Banu Qurayza broke the pact they had, they sided with enemy against the Muslims. They attacked Muslims, waged war against the Muslims. They armed Quraysh (and other enemies) with weapons and provisions against the Muslims. The Banu Qurayza waging-war against Muslims part is mentioned in many authentic Hadiths, sadly the sources do not give us any more details where this battle took place. However, given these facts, we can safely state that, what those treacherous Banu Qurayza warrior-men got was justice of the highest order demanded for them to be their fate.
Касније се десио још један случај са одсецањем глава, под вођством Мухамеда. Када је поново ушао у град Меку, Мухамед је рекао: ,,Да ли видите војнике из Курејша? Идите и покољите их". Марк А. Габријел објашњава значење арапске речи коју је Мухамед користио за покољ:

,,Arapska reč za pokolj predstavlja zemljoradnika koji svoju žetvu
žanje kosom. Drugim rečima, Muhamed im kaže: „Skidajte glave
sa njihovih tela kao što bi brali plod sa grana drveta.
”1
(Извор: Gabriel, Jesus and Muhammad, 60.)
Daj neki pouzdaniji izvor, hadis koji nije slab, a ne neku random knjigu



Према томе, ИСИЛ у том случају не ради ништа супротно Исламу, ништа што сам Мухамед није радио. Али не сам Мухамед, то су радили и његови следбеници. Ебу Бекр, Мухамедов најбољи пријатељ и наследник, постао је први ,,правдом вођен" халиф у Исламу након Мухамедове смрти. Ебу Бекров генерал био је Халид бин ал-Велид ал-Мазхуми. Халид се толико ефикасно борио да је добио надимак ,,Алахов мач". Е па, по Абу Бекровом наређењу, он је позвао становништво Арабије да приме Ислам. Али тај ,,позив" је заправо био претња ратом и смрћу свима онима који се не покоре и не прихвате Ислам. Након тога, многи су одбили да се преобрате, Персијанци и Хришћани из Улеизе на реци Еуфрат. Халид их је напао 633. године. Битка је била жестока, а Халид се заветовао да ће, уколико их победи, да им пусти крв. Наредио је да се сви поражени доведу живи. Било их је толико да је био потребан један и по дан да им свима одсеку главе. Како се муслимани понашају према заробљенима, описује нам Ебу Џафер Мухамед, рани исламски историчар и теолог који описује овај догађај:

,,Halid je rekao: „O Alahu, ako nam njihova pleća predaš,
obavezaću se pred tobom da neću ostaviti nijednog koga
savladamo sve dok njihova krv ne potekne kanalom
.” Alah ih je
tada pobedio zbog muslimana i predao im njihova pleća. Halid je zatim zapovedio glasnicima da prenesu njegovim ljudima:
„Pohvatajte ih! Pohvatajte ih! Ne ubijajte osim onog koji ne
prestaje da se otima.” Konjica je zatim dovela zarobljenike u
grupama, terajući ih pred sobom. Halid je detaljno objasnio
određenim ljudima kako da poseku njihove glave u kanalu.
Objašnjavao im je ceo dan i celu noć. Potera je trajala čitava dva
naredna dana, sve dok nisu stigli do Nahraina i u istoj razdaljini
prema svim pravcima od Ulaisa. Tako je Halid posekao njihove
glave
.

(Извор: http://www.muhammadanism.com/Islam/islam_beheading.pdf )
Još malo pogledaj šta je stvarno bio uzrok da Halid napada određena plemena, jer odbijanje da se preobrate na Islam nije, toliko ću ti pomoći.
И Мухамедовом омиљеном унуку, Хусеину бин Алију, су одсекли главу, као и свим његовим мушким пратиоцима, као и једногодишњем дечаку: беби Али-Асгар-у. И тако даље, има још тих извора.
I ti stvarno misliš da je Islamski ubiti nedužnu bebu i unuka Božijeg Miljenika s.a.v.s.?
 
И итекако су вршили прогоне и истребљења немуслимана и других народа. Тако да, ИСИЛ овде говори истину и само се понаша како се понашао Мухамед и како је Куран заповедио. Зашто ИСИЛ руши културно благо у Палмири? Зато што Куран каже да идолопклоничке статуе треба срушити. Зашто ИСИЛ убија Језиде? Зато што Куран заповеда: ,,Kada prođu sveti mjeseci, ubijajte mnogobošce gdje god ih nađete, zarobljavajte ih, opsjedajte i na svakom prolazu dočekujte! Pa ako se pokaju i budu molitvu obavljali i zekat davali, ostavite ih na miru, jer Allah zaista prašta i samilostan je."(At-Tewba, 5.).

Interesantno je da je Rašidunski Halifat između ostalog zahvatao i Palmiru, ako oni misle da znaju Islam bolje od četvero pravednih halifa onda stvarno ne znam šta da ti kažem...
Opet, Jezidi nemaju nikakve veze sa tim ajetom, da imaju stvarno misliš da ih Islamski halifati ne bi do sad protjerali, ali ne, Isis je nakon 1400 godina došao da nam pokaže kako smo svi u krivu i da je jedino njihov put tačan :roll: ... Taj ajet je nebrojeno puta citiran na svim mogućim mjestima i Bog zna koliko puta je odgovarano na njega, zna se o kojim se tačno mnogobošcima tačno radi i u kojem vremenskom periodu i u kojoj situaciji...
Дакле, ИСИЛ ту поступа како Куран заповеда. Такође, овај шеик лаже да муслимани нису никада дирали Хришћане или Језиде. На Блиском Истоку је била веома раширена хришћанска заједница, а са ширењем Ислама, та заједница је била све више и више смањивана, док је данас сведена на гетое, јер су муслимани вековима убијали и силом преобраћали блискоисточне Хришћане. Данас је у Арабији забрањено бити Хришћанин, убијају ако нађу човека са Библијом у руци. Исто тако, и Језиди су били жртве муслимана: за време Османског Царства, велики број Језида је насилно преобраћаван на ханафијску школу сунитског Ислама. Неморално је крајње да овај шеик овако лаже о овим битним стварима, да пљује ИСИЛ што ради то што ради, и да тврди да муслимани никада у историји нису ништа слично радили и да је ИСИЛ изопачио Ислам. Међутим, ако погледамо историју и чињенице, видећемо да ИСИЛ не да није ништа озопачио, него да ИСИЛ сасвим верно следи Куран и да скоро у потпуности опонашају Мухамеда и његове следбенике. Док управо овај шеик лаже и измишља, прикривајући чињенице и изопачујући Мухамедов живот и живот муслимана кроз векове.

Naravno da neki muslimanski vladari nisu uvijek bili pravedni, to i Hamza Yusuf govori u mnogim predavanjima...

Што се тиче пророчанства: шеик износи неку аргументацију, али ако мене питаш, слаба му је та аргументација. Ничим није оспорио да се ИСИЛ води према том ,,пророчанству" и да у потпуности покушавају да опонашају то, тј. није оспорио чињеницу да је ИСИЛ исламски месијански и есхатолошки покрет.. Али, чак и да је овај шеик у праву, опет, по том пророчанству Мухамедовом, војска ,,црних застава" на чијем ће челу бити ,,имам Махди" је освајачка војска која ће напасти Израел, зар не? Тај напад ће предводити сам Махди и уништиће све који му буду стајали на путу. Да ли то значи да је ваш ,,месија" (Махди), такође ратник и освајач који ће освајати друге територије и убијати све оне који му се супроставе, да ће истребљивати немуслимане и друге народе, као што су то радили Мухамед и његови следбеници или као што то сада ради ИСИЛ?
Nije Mehdi mesija, Isus a.s je, zajedno će se boriti protiv Antihrista i Isus a.s će ga na kraju ubiti, ne neće istrebljivati nemuslimane i druge narode isto kao što to nisu radili Muhamed a.s i njegovi drugovi.
 
Poslednja izmena:
Fino, ako ćemo da vadimo stvari iz konteksta zašto to nebi radili sa Biblijom? Onda ispadne da je Jevrejski Bog genocidalni manijak, iako znamo da On to nije već kad se stvari izvade iz konteksta značenje se može dobrano promijeniti,

Пријатељу, овде не говоримо о Старом Завету и начину ратовања у то време, које нема везе са Богом, не говоримо о томе, већ говоримо о томе шта је радио оснивач исламске религије, човек кога сви муслимани сматрају ,,Божијим послаником" (,,Алах расул") и кога су муслимани дужни да опонашају. Такође, Хришћанство је одбацило ту старозаветну ратну праксу, одбацило је освајање територија и убијање људи, свега тога нема у хришћанском учењу. Док је код Ислама сасвим друга ствар. Мухамедово понашање можемо да поредимо са оснивачем наше, хришћанске, религије, Господом Исусом Христом. Дакле, оснивач ваше религије је Мухамед, а наше Христос. Видимо да је Мухамед био освајач, видимо да је предводио убијање људи, као и да је сам убијао људе. И да је позивао своје вернике да то исто чине (пошто муслимани, јел, морају у свему да га опонашају). Христос са друге стране, никада то није радио, и никада није то заповедао Својим ученицима да раде. Тако да то никако није исто и никада не може бити исто. ;)

Друго, цитати које сам навео су релевантни, нису извађени ни из каквог контекста и то то и сам знаш.
U toku je bio rat, a i to mi se čini kao zaslužujuća kazna za nekog ko je jednoj od robinja koja je prešla na Islam probio koplje kroz polni organ, drugu je imučio toliko da je izgubila vid, zna se dobro ko je Ebu Dzehl bio...
Чекај, чекај сад. Па шта ако је био рат? Шеик на видеу каже да одсецање главе нема везе са Исламом. Јел тако? А ми видимо да је Мухамед управо овде одобрио одсецање главе и да је чак рекао да га то чини радоснијим него најбоља камила у целој Арабији. Дакле, мораш да признаш да је Мухамед одобравао одсецање главе и да то одсецање главе итекако има везе са Исламом, што значи да ИСИЛ то није измислио, већ само следи свог ,,пророка"? И у Саудијској Арабији не одсецају главе тек тако, већ зато што знају да је Мухамед то одобравао.
Нећу уопште сада да улазим у та оправдања зашто је он то радио (нити ми је то била намера) али чињеница је да јесте то радио. Дакле, он је одобравао одсецање глава. Према томе, прва лаж овог шеика је да одсецање глава нема везе са Исламом. Идемо даље.
Ukratko:
The evidences shown proves that the Banu Qurayza broke the pact they had, they sided with enemy against the Muslims. They attacked Muslims, waged war against the Muslims. They armed Quraysh (and other enemies) with weapons and provisions against the Muslims. The Banu Qurayza waging-war against Muslims part is mentioned in many authentic Hadiths, sadly the sources do not give us any more details where this battle took place. However, given these facts, we can safely state that, what those treacherous Banu Qurayza warrior-men got was justice of the highest order demanded for them to be their fate.
Добро, ово су опет оправдања. Али, видиш, кад постављаш та оправдања ти опет не можеш да негираш очигледно: Мухамед јесте дозвољавао, али и сам је одсецао главе. Нека буде да је ово јеврејско село подмукло објавило рат муслиманима, није то спорно. Али, опет, заборављаш чињеницу да се село предало и да је тражило милост од Мухамеда. Е сад, ти и овај шеик тврдите да је Мухамед био милостив и коректан према пораженима и заробљенима, јел тако? Али, шта он овде ради? Уместо да буде милостив (каквим га ви представљате), он наређује покољ припадника тог села и не само то, него и сам учествује у том покољу. Како? Тако што им одсеца главе. Дакле, шта је поента? Мухамед је одсецао главе и није био милостив према пораженима и заробљенима. И крај приче. Према томе, одсецање главе итекако има везе са Исламом, као и са самим Мухамедом.
Daj neki pouzdaniji izvor, hadis koji nije slab, a ne neku random knjigu
Имаш у наведеној књизи, на наведеној страни, наведени су извори које аутор користи. Књигу можеш врло лако наћи на интернету. ;)
Još malo pogledaj šta je stvarno bio uzrok da Halid napada određena plemena, jer odbijanje da se preobrate na Islam nije, toliko ću ti pomoći.
Па како није, ако им је запретио ратом и смрћу ако не пређу на Ислам? Ево његовог ,,позива" да се пређе на Ислам:
,,U ime Alaha, Sažaljivog, Milostivog. Od Halida bin al-Velida
upraviteljima Persije. Prihvatite islam da možete biti bezbedni.
Ako nećete, sklopite savez sa mnom i platite porez džiziju. U
suprotnom, dovešću vam ljude koji vole smrt baš kao što vi
volite da pijete vino"
.
(Извор: At-Tabari, The Challenge to the Empires.).
Дакле, то прктично значи: пристаните на моје услове или ћу вас побити. И можда то и није једини разлог за тај напад, али очигледно је и то разлог. И што је још важније, видимо да је и Халид убијао тако што је отсецао главе. Па кад твој шеик каже ,,одсецање глава нема везе са Исламом", ови примери га демантују, и показују да он лаже.
I ti stvarno misliš da je Islamski ubiti nedužnu bebu i unuka Božijeg Miljenika s.a.v.s.?
Ок, ајде да кажемо да то није исламски, и да тај потез није у складу са вером. Али, приметно је следеће: сунитски муслимани су им одсекли главе. Зашто? Па зато што је и Мухамед то радио, видели су од њега. И видимо да су муслимани још од самих почетака (и сам Мухамед) одсецају главе и да то јесте у складу са Исламом. Тако да кад ИСИЛ то ради, он то ради јер је и Мухамед то радио, и Халид и сви остали Мухамедови следбеници. Тако да овде ИСИЛ верно следи и опонаша Мухамеда, док овај шеик не само да не следи то, већ лаже да то нема никакве везе са Исламом. Е то је поента.
 
Interesantno je da je Rašidunski Halifat između ostalog zahvatao i Palmiru, ako oni misle da znaju Islam bolje od četvero pravednih halifa onda stvarno ne znam šta da ti kažem...
Па то што га они (ИСИЛ) уништавају такође није у супротности са Кураном. То је поента. Дакле, рашидунски халифат није уништио Палмиру, али ИСИЛ јесте. То што је ИСИЛ урадио опет није у супротности са Исламом.
Opet, Jezidi nemaju nikakve veze sa tim ajetom, da imaju stvarno misliš da ih Islamski halifati ne bi do sad protjerali, ali ne, Isis je nakon 1400 godina došao da nam pokaže kako smo svi u krivu i da je jedino njihov put tačan ... Taj ajet je nebrojeno puta citiran na svim mogućim mjestima i Bog zna koliko puta je odgovarano na njega, zna se o kojim se tačno mnogobošcima tačno radi i u kojem vremenskom periodu i u kojoj situaciji...
Имају, итекако везе, јер су, по тумачењу ИСИЛ-а, Језиди ,,многобошци" и ,,обожаватељи шејтана", а Куран каже ,,убијате многобошце". Дакле, у чему је проблем?

Што се тиче Језида, већ сам ти рекао, није ИСИЛ први ко их прогони, јер Језиди су били жртве муслимана: за време Османског Царства, велики број Језида је насилно преобраћаван на ханафијску школу сунитског Ислама. Дакле, насилно су преобраћали Језиде. А оне који нису пристајали да се обрате, шта мислиш шта су њима радили? Па мислим да је јасно. Тако да су Језиди и у прошлости били прогоњени од стране муслимана.
Naravno da neki muslimanski vladari nisu uvijek bili pravedni, to i Hamza Yusuf govori u mnogim predavanjima...
Па ок, али опет, нису баш ни били у супротности са Исламом. Мислим, ако видимо шта су Мухамед и изворни муслимани радили.
Nije Mehdi mesija, Isus a.s je, zajedno će se boriti protiv Antihrista i Isus a.s će ga na kraju ubiti, ne neće istrebljivati nemuslimane i druge narode isto kao što to nisu radili Muhamed a.s i njegovi drugovi.
Ок, ето волео бих да сада попричамо о вашој есхатологији и о личности Махдија и исламског Исуса (кога ви, погрешно зовете, Иса). На пример, ви верујете да ће Махди стати на чело војске са црним заставама. И шта ће урадити? Напашће Израел. То је јасно, јер ако планира да уђе у Јерусалим, то неће моћи без рата. Дакле, ратоваће са Јеврејима. Е сад, ево како исламски учењаци Мухамед ибн Изат и Мухамед Ариф описују шта ће Махди урадити са Јеврејима и немуслиманима:

,,Mehdi će pobediti i iskoreniti te svinje i pse i idole ovog
vremena da bi se ponovo uspostavio halifat zasnovan na
proročanstvu kao što hadis tvrdi
... Jerusalim će biti mesto odakle
će se pravedno voditi halifat i gde će biti centar islamske
vladavine, na čijem čelu će biti Imam al-Mehdi... To će ukinuti
vođstvo Jevreja
… i staviti tačku na vladavinu Sotone koji je
stavio zlo u ljude i prouzrokovao pokvarenost na zemlji, praveći
od njih robove lažnih idola i vladajući svetom drugim zakonima a
ne šerijatom Gospodara svetova".
(Извор: Izzat and ‘Arif, Al Mahdi and the End of Time, 40).

Дакле, Махди ће водити рат против Јевреја и видећемо да ће их победити, искоренити и истребити. А ти кажеш да неће истребљивати немуслимане. Па ко сад не говори истину? А ево да видимо шта ће, након Махдијеве, победе бити са Јеврејима:

,,Poslanik je rekao... poslednji čas neće doći sve dok se muslimani
ne obračunaju sa Jevrejima i ubijaće ih tako da će se Jevreji
sakrivati iza kamena i drveta, a kamen i drvo će reći: Muslimane,
slugo Alaha, evo Jevreja iza mene; dođi i ubij ga."

(Извор: 5 Sahih Muslim, Book 041, Number 6985).

Дакле, Јевреји ће бити истребљени. Према томе, Махди ће бити освајач, водиће рат са Јеврејима и успоставиће халифат и шеријатски закон. И убијаће немуслимане и Јевреје. Е сад, да погледамо муслиманског Исуса (који, наравно, нема никакве везе са Господом Исусом Христом). Какав је он и шта ће он да уради? Прво, он је верни муслиман, наравно, и биће потчињен Махдију. Они ће заједно ратовати. Да, он ће убити Даџала (исламског антихриста". Али, да видимо какав је његов однос према немуслиманима, конкретно према Хришћанима? Дакле, према исламској есхатологији, Иса ће урадити следеће:

1. Поломити крстове,
2. Побити све свиње,
3. Укинуће џизју, тј. муслимански порез и једину опцију по којој Хришћанин може да се спаси у исламском друштву, а да не пређе на Ислам (мада је и тада сведен на получовека и понижен до краја).

Ево сада цитат:

Poslanik je rekao: Nema proroka između mene i njega tj., Isusa.
On će sići [sic] [na zemlju]… On će polomiti krstove, pobiti svinje
i ukinuti džiziju
. Alah će uništiti sve religije osim islama.8
(Извор: Sunan Abu Dawud, Book 37, Number 4310, narrated by Abu Hurayrah. See also Sahih Bukhari Volume 3, Book 43, Number 656)

Дакле, Иса ће укинути Хришћанство и џизју, дакле једину опцију да Хришћани преживе на исламској територији. Иако је Хришћанин, у случају да се не преобрати али пристане да плати џизју, понижен до краја, сведен на роба, ипак он може да преживи. Међутим, након доласка Исе, он ће и ту једину опцију за спас Хришћана укинути, он ће забранити Хришћанство. И како се на крају каже неће бити друге религије сем Ислама, јер ће оне бити уништене. То кажу сами муслимански извори. Ево шта ти извори даље кажу:

,,Isus, Marijin sin će uskoro sići među muslimane kao pravedni
sudija... Isus će, zato, suditi po islamskom zakonu... zahtevaće se
da svi prihvate islam i neće biti druge alternative
.
"
(Извор: 5 Veliankode, Doomsday Portents and Prophecies, 358.)

Дакле, нема друге алтернативе, или прихваташ Ислам или ћеш бити убијен. Тако учи исламска есхатологија и она учи да ће Иса лично то радити. Видимо да ће Иса лично учествовати у рату са Јеврејима, да ће убити даџала и да ће убијати Јевреје без милости. Укинуће Хришћанство, укинуће џизју и забраниће све друге религије сем Ислама. То кажу сами исламски извори, сасвим супротно твојим тврдњама. Дакле, они ће итекако ратовати, истребљивати Јевреје, забраниће све друге религије сем Ислама, забраниће Хришћанство.
По броју људи које ће побити, муслимански Исус (који, наравно, нема никакве везе са Господом Исусом Христом) мени чак изгледа да је гори и од Осаме бин Ладена.

Немој да ме схватиш погрешно, ја поштујем позитивну страну Ислама (која наравно постоји и није спорна), али постоји и ова негативна и много присутнија страна Ислама и мислим да о томе не смемо да ћутимо. ИСИЛ се овако понаша зато што верују и покушавају максимално да следе Куран и верују да су они представници ,,црних застава". Ако видимо шта пише у Курану и у исламским тумачењима, ако видимо шта говори исламска есхатологија, постаје нам јасно зашто ИСИЛ ради то што ради. А то јесте озбиљан проблем.
 
Kad bi postavljac teme jos znao sta je Horasan..gdje bi mu kraj bio..ovako je pokazao raskosno neznanje :)

Врло добро знам шта је Хорасан. Хорасан је историјска област која се већим делом налази у Ирану, Туркменистану и Авганистану. То нисам ни спорио. Али, у исламским пророчанствима јасно пише да ће се један део војске са црним заставама налазити у Сирији. Ево тога:

,,Zaista, crne zastave će se pojaviti iz Horasana pa će jedna grupa od njih vezati svoje konje za maslinova stabla između Beit-Lahia (Gaza distikt,Palestina) i Harasta (Damask, Sirija). Upitali smo, 'da li postoje maslinova stabla između ovih mijesta'. Pa je Allahov Poslanik odgovorio: 'Ako stabala nema, uskoro će izrasti, za ljude Horasana koji će vezati svoje konje za njih.' ((Nuaim Ibn Hammad's Kitab Al-Fitan p. 215)".

Управо тамо где је ИСИЛ. Зато сам и поставио овај цитат што ти, наравно, ниси ни погледао у то сам уверен. Очигледно је да ИСИЛ верује у ово пророчанство и очигледно верују да су они део те војске која ће бити у Сирији. То је чињеница, колико год ви то негирали.
 
Врло добро знам шта је Хорасан. Хорасан је историјска област која се већим делом налази у Ирану, Туркменистану и Авганистану. То нисам ни спорио. Али, у исламским пророчанствима јасно пише да ће се један део војске са црним заставама налазити у Сирији. Ево тога:

,,Zaista, crne zastave će se pojaviti iz Horasana pa će jedna grupa od njih vezati svoje konje za maslinova stabla između Beit-Lahia (Gaza distikt,Palestina) i Harasta (Damask, Sirija). Upitali smo, 'da li postoje maslinova stabla između ovih mijesta'. Pa je Allahov Poslanik odgovorio: 'Ako stabala nema, uskoro će izrasti, za ljude Horasana koji će vezati svoje konje za njih.' ((Nuaim Ibn Hammad's Kitab Al-Fitan p. 215)".

Управо тамо где је ИСИЛ. Зато сам и поставио овај цитат што ти, наравно, ниси ни погледао у то сам уверен. Очигледно је да ИСИЛ верује у ово пророчанство и очигледно верују да су они део те војске која ће бити у Сирији. То је чињеница, колико год ви то негирали.

Ali zanemarujues najbitniji dio, da ce se POJAVITI u Horasanu, sa ovim Bagdadijevim banditima to nije slucaj
 
Ali zanemarujues najbitniji dio, da ce se POJAVITI u Horasanu, sa ovim Bagdadijevim banditima to nije slucaj

Али, ти исто заборављаш да се једна таква група појавила у Хорасану, тј. Авганистану, а то су талибани. Талибани су такође носили црну заставу. Ево је талибанска застава:

300px-Flag_of_Jihad.svg.png


Познато је да је ИСИЛ продужетак талибанског покрета тј. израстао је из њега, што и сами ИСИЛ-овци тврде. Очигледно је да ИСИЛ верује да су они та војска са црним заставама. Наравно, ја не кажем да је то истина, јер ја као Хришћанин не верујем у исламска пророчанства, ја ти само кажем да је очигледно да ИСИЛ верује у ова пророчанства, да покушава да се понаша у складу са њима те је због тога ИСИЛ исламски месијански и есхатолошки покрет.
 
Али, ти исто заборављаш да се једна таква група појавила у Хорасану, тј. Авганистану, а то су талибани. Талибани су такође носили црну заставу. Ево је талибанска застава:

300px-Flag_of_Jihad.svg.png


Познато је да је ИСИЛ продужетак талибанског покрета тј. израстао је из њега, што и сами ИСИЛ-овци тврде. Очигледно је да ИСИЛ верује да су они та војска са црним заставама. Наравно, ја не кажем да је то истина, јер ја као Хришћанин не верујем у исламска пророчанства, ја ти само кажем да је очигледно да ИСИЛ верује у ова пророчанства, да покушава да се понаша у складу са њима те је због тога ИСИЛ исламски месијански и есхатолошки покрет.

Ta skupina bandita moze misliti sta hoce, ali u osnovi su smece i nista vise
 
Ta skupina bandita moze misliti sta hoce, ali u osnovi su smece i nista vise

Ти можда и мислиш да су они скупина бандита, али не можеш негирати да то што они раде има основа у Курану и хадисима. И у самом животу Мухамеда који је био ратник, државник и освајач, а не само верски лидер. ИСИЛ се труди да што доследније следи Куран и Мухамедово понашање и њихове вође све што раде то раде пажљиво читајући Куран. Не верујеш? Е па, мислим да ти то и сам знаш, као и да већина муслимана и сама то зна. Значај калифата је за муслимане огроман, под условом да су прави муслимани у питању.

Дуго сам проучавао Ислам, читао о њему, прочитао сам и скоро цео Куран и писања исламских учењака као и исламску праксу у историји. И мој је закључак да је Ислам једна ратничка религија. То је религија која има теологију рата, у којој је рат ,,свети рат" (ал-џихадул), у којој се рат и борба изједначавају са ,,Алаховим путем". Ко је ,,на путу" (тј. ко ратује и ко се бори) њему се обећавају огромне награде после смрти. Као што у Курану и пише: ,,Нека се боре на Божјем путу (тј у светом рату džihad,) они који продају (жртвују) овоземни живот за вјечни живот. Ми ћемо дати велику награду ономе ко се бори на Божијем путу, па било да погине било да победи".
Наравно, постоје две врсте рата : унутрашњи (сам са собом) и спољни (физички, против ,,непријатеља вере"), али то није ништа ново: све ратничке филозофије и религије су делиле рат на унутрашњи и спољни. Тако да мислим да ИСИЛ ту не измишља ништа ново и не понаша се онако како Куран не заповеда, мислим да ИСИЛ доследно следи Куран.

Иначе, немој ти или било који друфи муслиман на форумну да се увредите због овога што пишем, ја пишем оно што мислим да је истина и сматрам да чињенице то потврђују. Никога не желим да увредим и поштујем све часне и добре муслимане. Али, чињенице су чињенице и не могу се променити.
 

Back
Top