Isidora Bjelica

muvalo:
:) Stvarno je to rekla? Heh. Sta drugo joj u stvari preostaje? Ako zeli da privuce paznju na sebe - a zeli, jer od toga zivi - a izgleda onako kako izgleda u zemlji Srbiji koja je opsednuta fizickim izgledom i lepotom kod zene? I kako drugacije da postane "beogradska faca" kad nije iz Beograda, nego time sto ce da izigrava svetsku ribu koja se ruga malogradjanstini... a o malogradjanstini ona zna vise od vecine ljudi koje se trudi da skandalizuje, jer je sama malogradjanka iz malog grada...
Zena nije glupa, u novinama ponekad napise nesto sto je na mestu, ali na zalost ovaj propratni marketing je bas naporan... i kome je potrebno da slusa raznorazne prostakluke? Meni nije.

Да, стварно је то рекла. Али, то није ни битно. Скоро је написала у неким новинама чланак у вези са оним спомеником који је подигнут у част Зорана Ђинђића. Одушевила ме је.
 
Ognjena Mala...:
Beatrice, лепо си написала у последње време је позивају у ситне сате, шта мислиш зашто? Раније није било тако.

Зашто лепо не напишеш пи.чка и ******, а не да их стављаш са звездицама. Ето, сама си се сврстала у групу лицемерних особа. Ако подржаваш њу и браниш њено "лепо" и "узвишено" изражавање, онда говори и пиши тако.

Извињавам се на поменутим изразима, дамама и осталом Свету.

Draga g-djice Ognjena,

Ja nemam nikakvih problema sa izrazavanjem,niti inhibicija. Ali,trudim se da postujem red i neki bonton ovog foruma. Na primer, kad sam napisala naslov njene knjige ,,Virtuelna *****" u originalu druga rec mi je automatski posle izasla sa zvezdicama.

Takodje,ne zelim da mi se ucitavaju odredjeni uzrazi koje za pomenutu g-dju Bjelicu nikad nisam koristila.Ako tu zenu iz nekog razloga postujem ne znaci takodje i da sam njen klon ili idolopoklonik.Postoje mnoge osobe na ovoj planeti o kojima mogu nesto lepo reci.

Drugo,ja na ovom forumu samo izrazavam svoje stavove i trudim se da uvek argumentujem.Ako mozete da mi uzvratite istom merom,bice mi drago.
A ironija ili nesto slicno mi nazalost ne predstavlja nikakav izazov.

Povrh svega nastojim i da postujem svoje sagovornike ma koliko razliciti oni bili od mene.

Pozdrav i sve najbolje.
 
Ок, Beatrice. Само не разумем зашто тако ватрено браниш нешто у шта ни сама ниси сигурна. Разумела бих да се тако брани неки Великан, a овако... Није ми јасно.

Речи које сам написала цитирајући тебе и Исидору нису претворене у звездице.

Е, лепо си написала да поштујеш нека правила овог Форума, зар се то не односи и на ТВ. Повиновала си се нечему што је по твом мишљењу претварање, фолирање, лицемерство. Или је ипак само културно?

Обустављам даљу дискусију везану за Исидору. Сматрам да није заслужила.

;)
 
Ognjena Mala...:
Ок, Beatrice. Само не разумем зашто тако ватрено браниш нешто у шта ни сама ниси сигурна. Разумела бих да се тако брани неки Великан, a овако... Није ми јасно.

Речи које сам написала цитирајући тебе и Исидору нису претворене у звездице.

Е, лепо си написала да поштујеш нека правила овог Форума, зар се то не односи и на ТВ. Повиновала си се нечему што је по твом мишљењу претварање, фолирање, лицемерство. Или је ипак само културно?

Обустављам даљу дискусију везану за Исидору. Сматрам да није заслужила.

;)

??? Masa kontradiktornih pitanja i nasumicnih provokacija..??

Ja ne branim Isidoru, vec branim svoj stav, koji uopste nije vezan samo za nju, vec za samu moju licnost i moj nacin razmisljanja. I vrlo sam sigurna u sve sto kazem i izreknem.

Kao sto sam vrlo sigurna da ce ti se mnoge stvari razjasniti kad budes malo starija, i da ce ti mozda pitanja biti jasnija i manje konfuzna.

Prijatno.
 
Zena se ne folira, takva je kakva je, svidelo se to nekome ili ne to je ona, to je njena stvar u ostalom.
Uvek postoji opcija ne citati njenu knjigu, ne gledati je na TV-u, zaobici stranicu u stampi gde je ona...
Najjace udarac je ne konstatovanje nekoga, ako taj neko bas tolko smeta.
Cemu toliko pljuvanje? To je prosto.
 
blacknymph:
Ja mislim da pise romane koji nisu nista drugo do tracevi skupljeni po pijaci i ko zna gde...I uz to neki je smatraju piscem...neverovatno ali to je Srbija.


Svako ima pravo na svoju viziju pisca.
Da se razumemo, ne branim nikoga,
niti zelim da nepadam nekoga,
ali pisac je ono sto ti mislis da jeste,
jer nigde ne postoji opis, ni standard,
da bi neko bio pisac.
Ali naslucujem da je ovde rec o psihologiji mase,
jer je potrebno da mnogo ljudi kaze da je neko pisac da bi zaista bio pisac.
Mozda folozofski zvuci,
ali tako je.
 
VolimSunce:
Svako ima pravo na svoju viziju pisca.
Da se razumemo, ne branim nikoga,
niti zelim da nepadam nekoga,
ali pisac je ono sto ti mislis da jeste,
jer nigde ne postoji opis, ni standard,
da bi neko bio pisac.
Ali naslucujem da je ovde rec o psihologiji mase,
jer je potrebno da mnogo ljudi kaze da je neko pisac da bi zaista bio pisac.
Mozda folozofski zvuci,
ali tako je.
Hm...sad mi nije jasno kako neko ko tako razmislja moze da cita doticnu gospodju...Ali kao sto rekoh ipak je ovo Srbija. Mogla bi malo da razmislis o svojoj konstataciji . . . Ipak su mediji ti koji prave pisca od nje, a ne njena...hm...dela ili kako god vec.
 
blacknymph:
1. ...cita doticnu gospodju...

2. ...Ipak su mediji ti koji prave pisca od nje, a ne njena...hm...dela ili kako god vec.

1. Govor brz realne podloge. Dakle ne mozes znati da li citam njene knjige. To nije moguce.

2. Mediji? Da li bi mediji postojali bez publike? Bez vecine o kojoj pricam. Dakle mora da postoji vecina, da bi oni mogli da diktiraju bilo sta. U ovom slucaju to da li je neko pisac ili ne.
A ja opet govorim da je to stvar individualnog dozivljaja da li je neko pisac ili ne.
I govorim uopsteno, bez obzira da li je rec o njoj ili nekom drugom.
 
Ja se slazem da je njena pojava grozna,bla,bla,truc,truc,sve sto kazete protiv nje podrzavam,ali me je oborila s nogu jedna njena knjiga,koju kao da nije ona pisala,bukvalno nema veze sa njenim uobicajenim temama i rechnikom,a zove se ``Poslednji hriscanin`` i radnja se deshava u dalekoj buducnosti,mislim da je chak posle 3000. godine ili tako neshto. Prochitajte to svi koji je mrzite,necete se pokajati!!!
 
Isidora Bjelica mene neopisivo nervira iz mnogih razloga koje necu navoditi ovde,ali mislim da svi koji je ne podnose ne treba nista ni da pisu,ni da pricaju lose o njoj.Jer njoj je sve ovo samo reklama.
 
Ha ha sve je to lako...Platis reklamu koju ce silom prilika videti svi oni koje ta knjiga ne bi zanimala, napravis par skandala, tracaris o nekim ljudima, to stavis u par listova sve zajedno sa losim povezom i uzimas lovu za to. Savrsen recept za komercijalizaciju knjizevnosti...
 
Ne bih da komentarisem, jer su me slike njenog porodjaja, u njenoj knjizi, ostavile bez teksta. Bez ijednog slova!


na to jos nisam naisla, meni ima knjiga koje mi se svidjaju a ima koje mislim da pise samo da bi nesto izdala...naj knjiga od nje mi je Poslednji Hriscanin, sada ni ne mogu detalja da se setim ali znam da mi je bilo drugacije od onoga sto sam kod nje navikla.A kakva je privatno necu da komentarisem, jer to nije merodavno kakav je ona pisac:roll:
 
ljudi pa smesno je sto cela poenta price je to da je ona postigal ono sto je zelela! Svi pricaju o njoj, svi slusaju o njoj...i mladi i stari , i budale i pametni.... SVI!
to dal je ona dobar ili los pisac nije do jedne ili dve osobe da sude.Sve zavisi od toga kako je vas um formiran i kako vi analizirate njene reci i recenice. za nekoga je crveno samo boja a za nekoga to predstavlja strast, krv... ma ne bitno! Poenta cele price je da je zena inteligentna, bez blama, koliko god to nekima smetalo, a toga je malo u Srbiji! Njene knjige su interesantne onima koji je razumeju i koji ih ne citaju da bi o njima sudili vec ih citaju jer su im interesantne i razumeju ih....
 
ISIDORA BJELICA.? OBOZAVAM JE.. SVAKO JUTRO BRIJE JEZIK I ZATO NEMA DLAKE NA JEZIKU. 90 % ZENA SE FOLIRAJU A ..USTVARI NE MOGU NI DA STAVE NAOCARE JER IM VIRI IZ OCIJU.
ISIDORA JE PRAVI PRIMER KAKO TREBA ZENA DA BUDE ...PRIRODNA , MADA BI TREBALA MALO VULGARNI RECNIK DA SMANJI ALI ONA JE ISIDORA ...STVARI NAZIVA PRAVIM IMENOM.
STO MISLI -TO I KAZE.
STO NA UM-TO NA DRUM-PA NA AUTOPUT-PA ZA NISH.
KAO PISAC TO TREBA KRITICARI DA PROCENE.
ONA ZNA DA ZIVI OVAJ ZIVOT A NE KAO MI -VISI NA INTERNETU DO BESVESTI.
ONA BAR ZNA DA PISE KAKO TAKO -JA ISTO PISEM NEKOME SE SVIDJA NEKOME NE.
MOGLI BI DA PROCITATE MALO VISE KNJIGA A NE SAMO UPUSTVA ZA UPOTREBU NEKOG KOZMETICKOG PREPARATA I OGLASE "TRAZI SE SPONZOR ZA INOSTRANSTVO"
SVI KOJI LOSE MISLE O NJOJ SU USTVARI LJUBOMORNI NA NJENU SLAVU KAKO GOD JE DOBILA...KAO PISAC ILI PREKO PORODICNOG PREZIMENA.
ZENA JEDNOSTAVNO UZIVA U ZIVOTU SA SVOJIM SUPRUGOM KOJI JE OBOZAVA.
NEKA SE NEKO NE UVREDI , BILA SAM SAMO ISKRENA-VRLOISKRENA.
 
Stvarno mi niste jasni ni 1%. Pljujete po njoj, a niste se udostojili ni knjigu da procitate. Ne znam sta ocekujete da pise. Vreme velikih i dobrih pisaca je odavno proslo. Odusevljavate se Da Vincijevim kodom, a Isidora vam ne valja. Ona pise tra la la price, to je tacno, ali ima i par stvarno fenomenalnih. Za pocetak procitajte Poslednjeg hriscanina, pa se javite.
 
Previse vremena i strasti posveceno nekome koga toliko ne volite. Cudno, zar ne? :confused:
Ja glasam za svaku vrstu razlicitosti, postujem tudja misljenja, sto ne znaci da ih i usvajam.
Isidoru cenim, pre svega, kao nekoga ko ne kalkulise, vec govori i radi onako kako misli. Procitao sam veliki broj njenih knjiga. Ima tu svega, od lake zabave do vrlo studiozno napisanih knjiga. Meni je njen stil i pristup temama vrlo zabavan i interesantan. Ko ne voli... ima toliko drugih pisaca. Mada je simptomaticno da toliko ''pljuvaca'' zna toliko njenih naslova...vrlo zanimljivo.
 

Back
Top