Iran će krivično goniti žene koje ne nose hidžab

Ništa od integracije žena vojnika u izraelske borbene pješadijske jedinice, neke elitne specijalne jedinice i određene oklopne jedinice!

Ta je integracija odgođena zbog fiziološke razlike između muškaraca i žena, priopćio je IDF Visokom sudu pravde kao odgovor na predstavke žena koje traže da se i one pridruže specijalnim snagama.

IDF (Izraelske obrambene snage) je proveo nekoliko pilot programa za integraciju žena na borbene položaje. Od 2020. do 2021. godine, proveli su analizu borbenih položaja za žene, nastavak prethodne studije koja je utvrdila kako postoji mala vjerojatnost da bi žene mogle ispuniti zahtjevne tjelesne zahtjeve određenih jedinica, kao što su oklopna i teško pješaštvo. IDF provodi dalju analizu i reviziju ovog pitanja.

Sposobnost nošenja teških tereta, posebno često opterećena teškim ruksacima za velike udaljenosti, izložila je žene znatno većem riziku od ozljeda od muškaraca, navodi IDF, piše The Jerusalem Post.

Analiza je pokazala da neke manje intenzivne borbene uloge u pješadijskim brigadama, poput određenih minobacačkih timova, mogu uzeti u obzir desetke kandidatkinja.

Izraelke služe vojni rok i dio su oružanih snaga.
Um caruje a snaga klade valja!
 
Pade mi na pamet nesto.
Zasto je nosenje recimo odece i sesira "normalno" a nosenje tog necega preko lica "nenormalno"?

А зашто је носити гаће нормално а млатити курцeм на улици нјенормално, и остала размишљања недораслих тинејџера.

Иначе, хиџаб се не носи преко лица.
 
Taj Iran... uvek muslimanski, ali jednom prelep, izvor mi je patnje.
Persija-prelepa, bogata, važna svetu, za ugledanje na te pametne i kreativne Persijance.
Čovečanstvo je volelo Persiju. Ne pamtim mnogo o Persiji sa časova istorije, ali imam tako neko... blago i prijatno mišljenje kad se pomene ta veeelika Persija.
Šta je ova dekadencija, ova ljutnja, bes, grozota koju danas jedan Iran izražava i proizvodi?

Zašto je taj narod postao toliko kivan i ratni?
Lepote i dobrote Božije ili Allah-ove... zašto se to poništava i gazi?
Ok, nositi hijab je minorno, ali ta mržnja, ta opresija, ta ustremljenost da se žensko iransko biće prosto satre... šta je to?
Posledica ratnosti, stalne agresije, izopačenosti, pretvorenosti u užas i stravu?
Šta se tačno hoće od tih iranskih žena?
Te ljude nešto duboko jari, boli i tišti. Bog im dao svetla i mudrosti... jer stvari koje doznajem iako nisam radoznala pokazuju samo mrak i ludost.
1713377725887.png
 
Ma bitno je pljuvati sve što nije "tvoje".
Ja sam čitam i načuditi se ne mogu.
Npr. nositi hidžab je strašno pravilo, ponižava žene, čini ih nesretnim a snohoćenje je eto normalno. :manikir:

Da li možeš da iskočiš iz uskih etno-šovinističkih kalupa i ukapiraš da oblačenje žena po islamskim propisima smeta njihovoj emancipaciji ? To je naročito bilo vidljivo u Bosni pre donošenja Zakona o zabrani nošenja feredže i zara iz 1950.
 
Da li možeš da iskočiš iz uskih etno-šovinističkih kalupa i ukapiraš da oblačenje žena po islamskim propisima smeta njihovoj emancipaciji ? To je naročito bilo vidljivo u Bosni pre donošenja Zakona o zabrani nošenja feredže i zara iz 1950.
Jesam ja negdje rekla da smatram pokrivanje žena ispravnim i obaveznim?
 
Taj Iran... uvek muslimanski, ali jednom prelep, izvor mi je patnje.
Odakle ti to da je Iran uvijek bio muslimanski? Iran je milenijumima bio slobodan od arapske religije.

Persija-prelepa, bogata, važna svetu, za ugledanje na te pametne i kreativne Persijance.
Čovečanstvo je volelo Persiju. Ne pamtim mnogo o Persiji sa časova istorije, ali imam tako neko... blago i prijatno mišljenje kad se pomene ta veeelika Persija.
Šta je ova dekadencija, ova ljutnja, bes, grozota koju danas jedan Iran izražava i proizvodi?
Pominje se preislamska Persija, svijetla i napredna civilizacija koja se čak u Sv. Pismu predstavlja pozitivno a njen osnivač Kir Veliki je čak udostojen titule mesije sa malim m.
 
Sad malo ozbiljno.
Postoji mogucnost da zakonom primoravaju na postovanje neke dogme sluzi kao izgovor.
Videli su kako ekonomska nezavisnost i "emancipacija" zena rastura porodicu i kako izmedju ostalog i to utice na nagli pad nataliteta.
Naravno ovo je samo moja pretpostavka.
U islamu ne postoji porodica. Postoji muškarac koji može imati 4 žene i seksualnih robinja koliko hoće i žena koja mora šutiti i bespogovorno raditi sve šta joj se kaže inače dobija batine.
 
U islamu ne postoji porodica. Postoji muškarac koji može imati 4 žene i seksualnih robinja koliko hoće i žena koja mora šutiti i bespogovorno raditi sve šta joj se kaže inače dobija batine.
Trenutno cinjenicno stanje. Njih sve vise, nas sve manje.
Kod nas ranije nisu muskarci imali po te cetiri zene i seksualne robinje (svalerke se ne racunaju) ali
žena koja mora šutiti i bespogovorno raditi sve šta joj se kaže inače dobija batine.
je bogumi bilo itekako. Tada je bilo puno dece a razvodi, pa nisu ni postojali.
Da ne bude zabune i meni je strana ta njihova kultura i obicaji ali cinjenice su cinjenice.
 
Normalno je živi i pusti druge živit.

Ponižavanje žena nije kultura a ni tradicija, mada se neki trude to tak o prikazati, nego samo teror i maltretiranje.
Vidi ovako ja moju ženu pustim da ona bira, razmišlja i predomišlja pa donesem odluku i završim priču. Dakle da je drugačije nikada ti nebi imala usisivač, peglu, auto, veš mašinu, krov nad glavom i sve ostalo u životu da muškarac nije doneo pravu odluku. Možete slobodno da se jedete od muke i furate svoj besmisleni feminizam.

U arapskim zemljama je to malo tvrđe kakva je i klima - surova.

Ako ti se ne sviđa idi žali se upravi vodovoda :cool:
 
A što se tiče više žena u arapskom svetu može naravno ali svaka mora da ima svoju kuću. To arape tera da rade još više i više. Svaku novu ženu mora da kupi u zlatu i obezbedi novu kuću.

Tamo su sve žene vesele i nasmejane a lopove i dilere droge rešavaju po kratkom postupku.

Sad kada bi ja otišao u ameriku i osudio zemlju što ima toliku prostituciju, kriminal i droge po ulicama? Jel bi kolutala očima?

Živeo sam u iraku i odgovorno tvrdim da nema boljih ljudi i koji su nas cenili i poštovali. Upoznao sam i puno iranaca i svi su divni ljudi. Žao mi je što im je amerika uništila zemlje kao i našu.
 
Vidi ovako ja moju ženu pustim da ona bira, razmišlja i predomišlja pa donesem odluku i završim priču. Dakle da je drugačije nikada ti nebi imala usisivač, peglu, auto, veš mašinu, krov nad glavom i sve ostalo u životu da muškarac nije doneo pravu odluku. Možete slobodno da se jedete od muke i furate svoj besmisleni feminizam.

U arapskim zemljama je to malo tvrđe kakva je i klima - surova.

Ako ti se ne sviđa idi žali se upravi vodovoda :cool:
Ti ne razumiješ temu na kojoj pišeš. Tema je diskriminacija iranskih žena jer im mule nameću dress code kako bih ih ponižavali ukoliko se usprotive istoj.

A to o čemu pišeš nije tema, no svejedno nadam se da ti lijepo pristaje boja usisavača uz boju kose.
 
Vidi ovako ja moju ženu pustim da ona bira, razmišlja i predomišlja pa donesem odluku i završim priču. Dakle da je drugačije nikada ti nebi imala usisivač, peglu, auto, veš mašinu, krov nad glavom i sve ostalo u životu da muškarac nije doneo pravu odluku. Možete slobodno da se jedete od muke i furate svoj besmisleni feminizam.

U arapskim zemljama je to malo tvrđe kakva je i klima - surova.

Ako ti se ne sviđa idi žali se upravi vodovoda :cool:
Znaci ti si presekao i kupio Hyundai i20 iako zena na primer htela Golfa :deda:
 

Back
Top