intima III

ja sam muslimanka i nije ljepo da me na nacionalnoj bazi prccate

Mislis na verskoj bazi?
To sto si muslimanka,to je tvoja veroispovest,a ne nacionalnost..razumes?
Nikad nisam razumeo zasto se to mesa...veroispovest i nacionalnost?
I to koliko sam primetio samo kod muslimana...uvek je kontkest tipa.."Srbi,Hrvati i Muslimani" :neutral:
Znaci..to sto si muslimanka je tvoja veroispovest,a koje si nacionalnosti,to ti znas..i tvoja je stvar.
Mada..mislim da je uzrok tog problemcica to sto muslimani iz Bosne imaju krizu nacionalnog identiteta,nekako...ni opareni ne bi priznali da su poreklom Srbi oni koji to jesu...kapiram..nema shanse da ste svi bas od Turaka?
A i vama samima to Boshnjaci deluje nekako fejk..pa onda kazete..mi smo muslimani.
I da..kako to da se svi izjasnjavate kao muslimani,pa valjda i medju vama ima ateista ili deklarativnih vernika koji se ne mole,ne poste i to...bas kao i kod nas?
Ali dobro..


Inace...just for the record...ne podrzavam vredjanje na verskoj osnovi!
Realno...postujem sve vernike monoteistickih religija,zapravo...vise postujem npr. muslimana odakle god...ono..iz Bosne,Avganistana ili Indonezije,nego npr. ateistu iz Srbije.
Bog je jedan,a to sto se nekima javio preko Mojsija,drugima preko Isusa Hrista,a trecima preko Muhameda,to je vec bozija promisao.


I tako....zalutah ja malo..al' eto :)
 
avatar174064_71.gif



popij dvije

nece se bace
 
Mislis na verskoj bazi?
To sto si muslimanka,to je tvoja veroispovest,a ne nacionalnost..razumes?
Nikad nisam razumeo zasto se to mesa...veroispovest i nacionalnost?
I to koliko sam primetio samo kod muslimana...uvek je kontkest tipa.."Srbi,Hrvati i Muslimani" :neutral:
Znaci..to sto si muslimanka je tvoja veroispovest,a koje si nacionalnosti,to ti znas..i tvoja je stvar.
Mada..mislim da je uzrok tog problemcica to sto muslimani iz Bosne imaju krizu nacionalnog identiteta,nekako...ni opareni ne bi priznali da su poreklom Srbi oni koji to jesu...kapiram..nema shanse da ste svi bas od Turaka?
A i vama samima to Boshnjaci deluje nekako fejk..pa onda kazete..mi smo muslimani.
I da..kako to da se svi izjasnjavate kao muslimani,pa valjda i medju vama ima ateista ili deklarativnih vernika koji se ne mole,ne poste i to...bas kao i kod nas?
Ali dobro..


Inace...just for the record...ne podrzavam vredjanje na verskoj osnovi!
Realno...postujem sve vernike monoteistickih religija,zapravo...vise postujem npr. muslimana odakle god...ono..iz Bosne,Avganistana ili Indonezije,nego npr. ateistu iz Srbije.
Bog je jedan,a to sto se nekima javio preko Mojsija,drugima preko Isusa Hrista,a trecima preko Muhameda,to je vec bozija promisao.


I tako....zalutah ja malo..al' eto :)

Masteru,fino si to napisao,samo sto se u Bosni ljudi ne dijele na Srbe,Hrvate,Muslimane(kao sto si vec sam dobro upucen) vec Srbi,Hrvati,Bosnjaci ali vecina pojam Bosnjak(elem svi kontaju ako je neko Bosnjak da mora da bude musliman,a tamo sto se kace plave posmrtnice...) povezuje sa muslimanom,pa tako neke stvari ni meni ovdje nisu jasne a kamoli kome drugom...Elem Svi smo fuckin u sustini Bosanci samo to nece niko da prizna :)..

I da,mnogi mijesaju vjeroispovjest sa nacionalnosti ali to ti je Bosna :lol: a sto se tice onog tipa Bog je jedan,to se potpuno slazem sa tobom...
pozz..
 

Back
Top