Internet sajtovi, literatura...

Tablice integrala.

0397a1a326281506b5580cf3ceecf8f0.jpeg


LINK
 
Ima koliko hoćeš... Ako ćeš na srpskom, najbolji su udžbenici iz matematičke analize za fakultete. Što se zadataka tiče tu je kolekcija praktikuma od Borisa Apsena - neprevaziđeno za učenje zadataka. Ima i gore dve koje sam preporučio za mat. analizu. Mislim da su linkovi obrisani u međuvremenu, ali ma obe da se skinu s neta, treba samo malo proguglati....
 
Poslednja izmena:
Nije bas literatura ali krajnje korisno. . .
Video casovi sa MIT-a iz Analize 2 (multidimenzionalna analiza)
Dot Product
Determinants; Cross Product
Matrices; Inverse Matrices
Square Systems; Equations of Planes
Parametric Equations for Lines and Curves
Velocity, Acceleration - Kepler's Second Law
Review: Vectors and Matrices
Level Curves; Partial Derivatives; Tangent Plane Approximation
Max-Min Problems; Least Squares
Second Derivative Test; Boundaries and Infinity
Differentials; Chain Rule
Gradient; Directional Derivative; Tangent Plane
Lagrange Multipliers
Non-Independent Variables
Partial Differential Equations; Review
Double Integrals
Double Integrals in Polar Coordinates; Applications
Change of Variables
Vector Fields and Line Integrals in the Plane
Path Independence and Conservative Fields
Gradient Fields and Potential Functions
Green's Theorem
Flux; Normal Form of Green's Theorem
Simply Connected Regions; Review
Triple Integrals in Rectangular and Cylindrical Coordinates
Spherical Coordinates; Surface Area
Vector Fields in 3D; Surface Integrals and Flux
Divergence Theorem
Divergence Theorem (continued): Applications and Proof
Line Integrals in Space, Curl, Exactness and Potentials
Stokes' Theorem
Stokes' Theorem (continued); Review
Topological Considerations - Maxwell's Equations
Multivariable Calculus Final Review
Multivariable Calculus Final Review (continued)

http://ocw.mit.edu/courses/mathematics/18-02-multivariable-calculus-fall-2007/video-lectures/ (klik na link a onda i na lekciju koju zelis)

A na http://academicearth.org/ postoje linkovi i za druge casove (drugi predmeti i drugi univerziteti) pa ko voli nek izvoli :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ima koliko hoćeš... Ako ćeš na srpskom, najbolji su udžbenici iz matematičke analize za fakultete. Što se zadataka tiče tu je kolekcija praktikuma od Borisa Apsena - neprevaziđeno za učenje zadataka. Ima i gore dve koje sam preporučio za mat. analizu. Mislim da su linkovi obrisani u međuvremenu, ali ma obe da se skinu s neta, treba samo malo proguglati....

Zaboravio si matorog Ljaska :D A sto se tice zadataka, dosta je dobra i ona od kruga za 4 srednje sto se stancovala pre 10-tak godina. Malo matorija ali zlatna vredna. Za spremiti Analizu 1 dusu dala :)
 
Lyashko? Pa gde bih njega zaboravio. JA sam inače učio iz Demidoviča ponajviše, a i Bermana. Al to je već zajedno sa Ljaškom namenjeno za sirovine koje mogu po ceo dan da rade zadatke :lol: Apsen je ona fino nadrobljeno, sve do detalja objašnjeno, za početnike idealna literatura.
 
Kad sam pocinjao posao asistenta na PMF-u dali su mi da drzim Kompleksnu Analizu i otisao ja kod profesora da mi da sta i kako da drzim i pitam me lik da li znam ruski reko ne znam a on "Dobro, evo ti onda zbirka koja je na ruskom pa odatle mozes raditi zadatke" :D
Inace kad su u pitanju zadatci i resenja amerikanci su tu jako, jako dobri. Nabaviti udzbenik i resenja i ne moze se omanuti. Sve je radjeno u sitna crvca i objasnjeno (ako su studentska resenja onda samo neparni zadatci su uradjeno, a ako su profesorska onda su skoro svi uradjeni) tako da svako moze da razume, a opet zadataka ima krsa iz svake oblasti i za sve tako da se da savladati bez problema. . .
 
Pa da. Prosto je neverovatno koliko se sistematično izlaže gradivo u američkim udžbenicima. Da se raumemo, imam ih dosta, što sa MIT-a, što od kojekuda. To je napisano tako da svako razume. A ne kao Matematička analiza 1 sa FTN-a, od Kovačevića. Teorema, dokaz, teorema, dokaz, i tako 200 stranica. suvoparno do zla boga. I posle se neko pita zašto amerikanci imaju 8 univerziteta među prvih 10 najbolje kotiranih u svetu.
 
Pa da. Prosto je neverovatno koliko se sistematično izlaže gradivo u američkim udžbenicima. Da se raumemo, imam ih dosta, što sa MIT-a, što od kojekuda. To je napisano tako da svako razume. A ne kao Matematička analiza 1 sa FTN-a, od Kovačevića. Teorema, dokaz, teorema, dokaz, i tako 200 stranica. suvoparno do zla boga. I posle se neko pita zašto amerikanci imaju 8 univerziteta među prvih 10 najbolje kotiranih u svetu.


Amerikancima je cilj da naucis i polozis ispit u sto kracem roku sa sto vecom ocenom.
Kod nas se udzbenici pisu sa ciljem da se dokaze kako je to tesko,po mogucstvu da nikad ne polozis i da se pokaze kako su pisci udzbenika jedini i Bogomdani pametnjakovici.Zato nam tako i ide.Zasto se nase Ministarstvo prosvete ne ugleda na najkpametnije i najuspesnije,a to su Amerikanci,pa da i nasi udzbenici budu takvi,to uopste nije problem.Ali to se nece desiti nikad,ministar je takodje profa sa faksa.:) :) :)
 
http://www.talkorigins.org/
Sajt je odlican i ima sve sto je potrebno za izucavanje evolucije.Obradjeni su gotovo svi dokazi,od prelaznih formi,ugnjezdene hijerarhije,pa sve do ERV-a,pseudogena isl.Takodje,postoji stranica gde je obradjeno nekoliko stotina kreacionistickih tvrdnji.Sve u svemu,preporucujem ga svakome ko zeli malo da se posveti izucavanju evolucije.Doduse,mozda je za pocetak bolji sajt koji je postavila "Metla na vestici",teorijaevolucije.com.jer je jednostavniji i pocetnicima ce biti mnogo lakse da se snadju.Govorim iz licnog iskustva.
 
Poslednja izmena:
Potrebne knjige:

1. M. Kaštelan-Macan, Kemijska analiza u sustavu kvalitete, Školska knjiga, Zagreb 2003.
2. K. Eckschlager, K. Danzer, Information Theory in Analytical Chemistry, John Wiley & Sons, Inc. New York, 1994.
3. R. E. Bechhofer, T. J. Santer, D. M. Goldsman, Design and Analysis of Experiments for Statistical Selection, Screening and Multiple Comparisons, John Wiley & Sons, Inc. New York, 1995.


1. Mössbauer Spectroscopy of Sophisticated Oxides (A. Vértes, Z. Homonnay, Editors), Akademia Kiadó, Budapest, 1997.
2. Y. Ujihra, K. Nomura, Analysis of Corrosion Products of Steels by Conversion Electron Mössbauer Spectrometry, Published by Research Signpost, Trivandrum, India, 1996.
3. M. Thompson, M. D. Baker, A. Christie, J. F. Tyson, Auger Electron Spectroscopy, Wiley & Sons, New York / Chichester / Brisbane / Toronto/ Singapore, 1985.
4. D. H. Whiffen, Spectroscopy, Published by Longman Group Ltd., 1971.
5. D. J. Gardiner, P. R. Graves (Eds.) Practical Raman Spectroscopy Springer-Verlag 1989, Printed in Germany.

Unapred zahvaljujem
 
Opet nisu knjige, ali za one koje se silom prilika bave i programiranjem i numerikom moze biti korisno. . .
Tu su tutorijali za Latex, GNUplot, javu. . .
Inace GNUplot je besplatan program koji sluzi za crtanje grafika i animacije. Ako znate da programirate recimo u C-u ili fortran-u onda mozete da koristite GNUplot za graficki prikaz.
 
Dobar je, samo sto je otezavajuca okolnost da moras da imas malo predznanja iz unixa/linuxa da bi ga koristio i dok to ne savladas zna da bude cupavo. . . Nije kao recimo mathematica i matlab, gde je sve na izvolte, ali zato i za razliku od njih besplatan tako da nema problema sa licencama i ostalim andrazima koji uz to idu, a i redovno se updejtuje i razvija. . .
 
Dobar je, samo sto je otezavajuca okolnost da moras da imas malo predznanja iz unixa/linuxa da bi ga koristio i dok to ne savladas zna da bude cupavo. . . Nije kao recimo mathematica i matlab, gde je sve na izvolte, ali zato i za razliku od njih besplatan tako da nema problema sa licencama i ostalim andrazima koji uz to idu, a i redovno se updejtuje i razvija. . .

Pa ima pored matlab i mathematica sistema još nekoliko besplatnih alternativa koje su krajnje proste za korišćenje...
 
Je l' zna nek za neku e knjižicu o teoriji brojeva? (besplatnu, poželjno bi bilo :lol: )

"Uvod u teoriju brojeva", čiji su autori Vladimir Mićić, Zoran Kadelburg i Dušan Đukić. Nije besplatna, ali je mnogo dobra. Inače, ovo "uvod" nikako ne treba da te navede na pomisao da je suviše prosta, naprotiv, ima baš dosta naprednijeg materijala, ali je sistematično izloženo, tako da se može pratiti. Pošto to proučiš, preporučujem knjigu Igora Dolinke, "Elementarna teorija brojeva". U njoj nema mnogo zadataka, ali su jako dobri, i mahom prilično zahtevni, ne u smislu znanja koje moraš da imaš (mada je i ono neophodno), ali prvenstveno logike bez koje ih je teško rešiti.
 
"Uvod u teoriju brojeva", čiji su autori Vladimir Mićić, Zoran Kadelburg i Dušan Đukić. Nije besplatna, ali je mnogo dobra. Inače, ovo "uvod" nikako ne treba da te navede na pomisao da je suviše prosta, naprotiv, ima baš dosta naprednijeg materijala, ali je sistematično izloženo, tako da se može pratiti. Pošto to proučiš, preporučujem knjigu Igora Dolinke, "Elementarna teorija brojeva". U njoj nema mnogo zadataka, ali su jako dobri, i mahom prilično zahtevni, ne u smislu znanja koje moraš da imaš (mada je i ono neophodno), ali prvenstveno logike bez koje ih je teško rešiti.

Ja kupio neku sasvim finu teoriju brojeva za 100din. Kod prodavac polovnh knjiga, naravno!
 

Back
Top