Interesantni citati iz filmova

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Anyone like jewlery? Look at that there! Hand made in Italy, hand stolen i Stepheny. It`s long as my arm I wish it`s long as something else. (Dve cadjave dvocevke)
The only man who sell empty boxes is the undertaker. (Dve cadjave dvocevke)
 
"Freddy Vs. Jason"

Freddy kao Jasonova majka:"Jason... my special specia boy... Do you know what your gift is? No matter what they do to you cannot die, you can never die. You've been just sleepin' honey. But now the time has come to wake up, mommy has something she wants you to do. I need you to go ElmSt. The children have been very bad on ElmSt. Rise up Jason! Your work isn't finished! Hear my voice and live again! ... Make them remember me Jason! Make them remember what feat tastes like! ... haha... I've been away from my children... for far to long...
 
"A man who trusts his life in a bunch of batteries is an idiot"
Val Kilmer-'Red Planet'

"I have brought peace to my new Empire!"
Anakin Skywalker-'Star Wars: The Revenge of the Sith'

"I know that the Ring is a great burden and I can't carry it... But I can carry you!"
Samwise Gamgee-'The Lord of the Rings: The Return of the King'

Možda se setim još nekih.
 
iz filma «Biće skoro propast sveta»
P: A da li bi voleo da te naučim da crtaš?
O: – nama je dobro i ovako...

Film «Lolita»
«Žao mi je što sam toliko varala, ali valjda je život takav»

Čak Polanik: «Borilački klub»
«Upamtite ovo: Ljudi koje pokušavate da zgazite, mi smo oni od kojih zavisite. Mi smo oni koji peru vaš veš i kuvaju vam hranu i serviraju večeru. Mi nameštamo vaš krevet. Mi vas čuvamo dok spavate. Mi vozimo kola hitne pomoći. Mi usmeravamo vaše pozive. Mi smo kuvari i taksisti i mi znamo sve o vama. Mi obrađujemo vaše zahteve za osiguranje i vaše kreditne kartice. Mi kontrolišemo svaki deo vašeg života. Mi smo neželjena deca istorije, vaspitana pomoću televizije da verujemo kako ćemo jednog dana biti milioneri ili filmske zvezde, i rok zvezde, ali nećemo. I polako shvatamo tu činjenicu. – I zato, ne zajebavajte se sa nama!
 
trio7bi6qj4mm4bq.gif
 
"....2.15h.....3.15h......4.15..... Chak se i Isus vratio posle 3 dana.A bio je mrtav....." (Tip sedi 3 sata i cheka ribu koja ga je ostavila...vrlo optimistrichki......)
" Svake nedelje umre oko 2000 ljudi...znachi,do 2076. na ovom svetu nece vishe nikoga biti...ostacu samo ja..."
Miranda
 
Ovo je rekao moj ortak, ali bi moglo biti upotrebljeno za film. Situacija je bila sledeca: par dana prije, pobio se s jednim kretenom i ubio boga u njemu. Sada je ovaj kreten doveo 20 svojih pajdasa ispred skole. Ortak je isao betonskom stazom ispred skole kada ih je ugledao. Onda je rekao: "bolje da skocim na travu da mi glava ne udara o beton".
 
Ascaso:
iz filma «Biće skoro propast sveta»
P: A da li bi voleo da te naučim da crtaš?
O: – nama je dobro i ovako...

Film «Lolita»
«Žao mi je što sam toliko varala, ali valjda je život takav»

Čak Polanik: «Borilački klub»
«Upamtite ovo: Ljudi koje pokušavate da zgazite, mi smo oni od kojih zavisite. Mi smo oni koji peru vaš veš i kuvaju vam hranu i serviraju večeru. Mi nameštamo vaš krevet. Mi vas čuvamo dok spavate. Mi vozimo kola hitne pomoći. Mi usmeravamo vaše pozive. Mi smo kuvari i taksisti i mi znamo sve o vama. Mi obrađujemo vaše zahteve za osiguranje i vaše kreditne kartice. Mi kontrolišemo svaki deo vašeg života. Mi smo neželjena deca istorije, vaspitana pomoću televizije da verujemo kako ćemo jednog dana biti milioneri ili filmske zvezde, i rok zvezde, ali nećemo. I polako shvatamo tu činjenicu. – I zato, ne zajebavajte se sa nama!
Fenomenalno. ima jos:
"ne zivi zivot bojeci se smrti, zivi znajuci sa stopostotnom sigurnoscu da ces umrijeti."
ili kada se slupaju u autu, kada njegov alter ego kaze:
"We just had a near LIFE experience"
Ima i knjiga borilacki klub po kojoj je napravljen film. ne bi je bilo lose procitati
 
labo:
Fenomenalno. ima jos:
"ne zivi zivot bojeci se smrti, zivi znajuci sa stopostotnom sigurnoscu da ces umrijeti."
ili kada se slupaju u autu, kada njegov alter ego kaze:
"We just had a near LIFE experience"
Ima i knjiga borilacki klub po kojoj je napravljen film. ne bi je bilo lose procitati

Knjiga je fenomenalna, izasla je kod nas pre jedno dve godine u 500 primeraka i odma je planula, jedva sam se dokopao svog pimerka ;)
 
Iz filma "Eternal Sunshine of the Spotless Mind", sinoc bio pa me podestio:

"How happy is the blameless Vestal's lot!
The world forgettnig by the world forgot.
Eternal sunshine of the spotless mind!
Each pray'r accepted, and each wish resign'd."

E sad, manje vise sam ukapirao sta ovo znachi, ali bih voleo da cujem tacan prevod, ako neko zna, seca se kako je prevedeno. Tj ovaj prvi deo me buni, drugi nije problem. Meni juce opet promaklo da zapamtim kad sam gledao :(
 
Kad_LupimLupim:
"How happy is the blameless Vestal's lot!
The world forgettnig by the world forgot.
Eternal sunshine of the spotless mind!
Each pray'r accepted, and each wish resign'd."
Moj pokušaj prevoda, mada nažalost nisam gledao film...

Kako su srećne bezgrešne Vestalove drûge!
Svet zaboravljen i od sveta zaboravljenog.
Večita blistavost besprekornog uma!
Svaka molitva uslišena, i svaka želja prihvaćena.
 
Da vam kažem o čemu se radi u pesmi "Like A Virgin", sve je o devojci koja traga za tipom sa velikom kitom. Cela pesma je metafora za velike kite.
Ne, nije. Radi se o devojci koja je vrlo ranjiva. Jeba.la se nekoliko puta i upoznaje tipa koji je osećajan.
Ej, stani malo. To sranje možeš da pričaš turistima. "Like A Virgin" nije neka osećajna devojka koja sreće dobrog tipa. O tome se peva u "True Blue". I tu nema komentara.
Koja je "True Blue"?
To je bio Madonin veliki hit. Ne pratim ta top-pop sranja, a čuo sam za "True Blue."
Nisam rekao da nisam čuo. Pitao sam, kako ide?
Oprostite mi što nisam najveći Madonin obožavatelj. Lično, mogu bez nje. Voleo sam njene ranije pesme, "Borderline"... ali kada je počela sa "Papa, Don't Preach" fazom, isključio sam se. Hej, terate me da izgubim moj voz sa mislima ovde. Nešto sam pričao. O čemu? O čemu sam ****** pričao?
Rekao si "True Blue" je o tipu... osećajna devojka koja sreće finog tipa... ali "Like A Virgin" je metafora za velike kite.
Da ti kažem o čemu je "Like A Virgin". O ribi koja je mašina za jeb.anje. Znači ujutru, danju,noću, u podne... kita, kita, kita, kita, kita, kita, kita, kita, kita!
Koliko je to "kita"?
Mnogo. Onda jednog dana, upoznaje ovog John Holmes jebača. To je, "Ohoho, baby." On je kao Charles Bronson u "Velikom bekstvu." Kopa tunele. Sad ga ona prima veoma ozbiljno. Oseća nešto što dugo nije osetila: bol, bol. Boli. Boli je. Ne bi trebalo da je boli. Jer joj je ***** kao žvaka. Ali kada je ovaj mačor je.be, boli. Boli je kao što je bolelo i prvi put. Vidiš, bol je podsetio mašinu za jeba.nje kako je bilo kada je bila devica. Otuda i ime pesme "Like A Virgin."





reservoir dogs 8)
 
Hair (1979)

Prison Psychiatrist: And men?
Woof: What do you mean...?
Prison Psychiatrist: You have any sexual attraction towards men?
Woof: You mean if I'm a homosexual or something like that?
Prison Psychiatrist: Yeah.
Woof: Well, I wouldn't kick Mick Jagger out of my bed, but uh, I'm not a homosexual, no.
~~~~~
Hippy: The draft is white people sending black people to make war on the yellow people to defend the land they stole from the red people!
~~~~~
Woof, Hud, Berger: [singing] Oh say, can you see my eyes? If you can, then my hair's too short.
~~~~~
Steve: We'll have it
[the money]
Steve: for you at four o'clock.
Berger: See, that's just what my other problem is, man.
Steve: What?
Berger: You're full of shit.
[Sheila laughs]
_____________________
The Ring (2002)

Dr. Scott: You don't want to hurt anyone.
Samara Morgan: But I do, and I'm sorry. It won't stop.
~~~~~
Samara Morgan: Everyone will suffer.
~~~~~
Aidan Keller: [to Rachel] Don't you understand, Rachel?
[his nose starts bleeding]
Aidan Keller: She never sleeps.
~~~~~
Richard Morgan: What is it with reporters? You take one person's tragedy and force the world to experience it... spread it like sickness.
~~~~~
Samara Morgan: [singing by the well] : Here we go, the world is spinning. When it stops, it's just beginning. Sun comes up, we all laugh. Sun goes down, we all die...
~~~~~
Samara Morgan: Here we go, the world is spinning. When it stops, it's just beginning. Sun comes up, we laugh and we cry. Sun goes down, and then we all die.
~~~~~
_______________________
One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)

Chief Bromden: Mac... they said you escaped. I knew you wouldn't leave without me. I was waiting for you. Now we can make it, Mac; I feel big as a damn mountain.
[he suddenly sees the lobotomy scars]
Chief Bromden: Oh, no...
Chief Bromden: [embracing McMurphy] I'm not goin' without you, Mac. I wouldn't leave you this way. ... You're coming with me.
Chief Bromden: [laying him down] Let's go.
~~~~~
McMurphy: Well, I tried, didn't I? Goddamnit, at least I did that.
________________________
The Pianist (2002)

[Szpilman is discovered by the Polish army, wearing the German dress coat given him by Capt. Hosenfeld]
Wladyslaw Szpilman: No. Please. I'm Polish. I'm not a German.
Russian Soldier: Then why the ******* coat?
Wladyslaw Szpilman: I'm cold.
~~~~~
Henryk Szpilman: I told her not to worry, you had your papers on you. If you'd been hit by a bomb, they'd have known where to take you.
~~~~~
Mr. Lipa: 2,000 and my advice is to take it. What will you do when you're hungry? Eat the piano?
~~~~~
Man Waiting to Cross: And the Germans claim to be intelligent! You know what I think, I think they are totally stupid. I have a family to feed. I spend half my time here, waiting for them to let us through. Why do they think I come here, to listen to the music?
~~~~~
Wladyslaw Szpilman: You've got to give me something to do.
Yehuda: You're an artist, Wladek. You do enough.
Wladyslaw Szpilman: I want to help. I want to do something.
Yehuda: You're too well known, Wladek. And you know what? You musicians don't make good conspirators. You're too... too... musical!
[laughs]
~~~~~
Wladyslaw Szpilman: It's a funny time to say this, but...
[trailing off]
Halina: What?
Wladyslaw Szpilman: I wish I knew you better.
~~~~~
Wladyslaw Szpilman: [taking off his watch] Here, sell this. Food is more important than time.
~~~~~
Wladyslaw Szpilman: They all want to be better Nazis than Hitler.
~~~~~
Itzak Heller: What do you think you're doing Szpilman? I saved your life. Now go! Get out!
Itzak Heller: [Szpilman begins to run] Don't run!
 
Zorba The Greek - 1964

Alexis Zorba: Damn it boss, I like you too much not to say it. You've got everthing except one thing: madness! A man needs a little madness, or else...
Basil: Or else?
Alexis Zorba: ...he never dares cut the rope and be free.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexis Zorba: Hey boss, did you ever see a more splendiferous crash?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Basil: Teach me to dance, will you?
Alexis Zorba: Dance? Did you say...dance? Come on, my boy....Together
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexis Zorba: Why do the young die? Why does anybody die?
Basil: I don't know.
Alexis Zorba: What's the use of all your damn books if they can't answer that?
Basil: They tell me about the agony of men who can't answer questions like yours.
Alexis Zorba: I spit on this agony!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top