INTELIGENCIJA

Ne.Mene interesuje sve sto se tu moze videti....znaci tools,onaj sirovi potencijal,kako se gleda....interesovanja,bez kojih ne mozes naravno,razviti potencijal....i studioznost,bez koje ne dolazi do progresa....to najvise,a ima jos mnogo stvari.i najbitnije koje kuce imaju uticaj na to i kakav....pa zato ono pitanje....

Radio sam testove,ali mene ne interesuje to,koliko sam ja,nego inace sta pokazuje,a i ne volim testove,svi su razliciti, i vrste inteligencije....ali sam imao iznad proseka:mrgreen:
 
... ne znam zbog čega gledate Ju kao pokazatelja inteligencije, on nije osobna planeta već zajedno sa Saturnom čini sponu između osobnih planeta ( So, Mo, Me, Ma, Ve ) i transpersonalnih planeta. Za inteligenciju kao osobnu karakteristiku osobe valja prvo pogledati osobne planete, ponajviše Me, njihove položaje i aspekte najprije sa Sa i Ju, potom Ur, Ne, Pl. Ako zanemarite osobne planete kao polazište, preskačete sustinski dio, odgovor na pitanje ima li osoba u sebi potencijal koji bismo mogli nazvati inteligencijom. Ju u znaku i kući pokazuje područje u kojem bismo mogli biti na dobitku ( položajem u kući ) i način na koji bismo mogli ostvariti taj dobitak, ali ako osobne planete ne daju potencijal za biti inteligentan ili je Ju, kojeg se spominje u kontekstu inteligencije loše položen ili afliciran, teško da će tu biti probitka bez napora i borbe.
Za pravilnu procjenu, osoba se sagledava iznutra ( što pokazuju osobne planete ) prema van ( Ju, Sa te transpersonalne planete ), samo tako ju promatrajući možemo dobiti istinitu sliku, u protivnom samo iluziju.
 
A šta ako je nekom Me retro pa još u 12, to bi onda značilo da je ta osoba neinteligentna, ne može se tako gledati , ne može samo jedna planeta ukazivati na inteligenciju, većina pisaca ima Me retro u 12...ono samo znači da osobi lakše ide pisanje nego pričanje, i da je fokurisana na svoju podsvest 12 polje...
 
Znam da Jupiter nema veze sa intelektom,a i znam sta je time htela Andrea da kaze kad je rekla da ima,ali nebitno to sad......Pa Mala sa jupitera naravno da nema veze, Merkur je samo ''alat'' u kom smeru ,zbog cega....i kako se inteligencija razvija...stoga me i interesuje?
 
Zanima me svacije misljenje,i ako moze uz to objasnjenje: da li je bolje,za inteligenciju imati podznak u devici,sunce,3 polje u ili 6. polje u devici?

Sve moze biti podjednako dobro i cela karta je potrebna. Sto mislis da Devica u sestom polju moze dati intelekt, to nesto iz iskustva? :think: Devica na vrhu 3. daje analiticnost, a posto je to 3. kuca, mozda i kritikovanje brace i sestara. :mrgreen: A Devica je inace znak koji ima blokadu kad treba da prizna svoje greske i mane, pa je to malo problem. :mrgreen: Za AC Devica ne znam, poznajem ih jako malo, Sunce u Devici mahom bistri ljudi, ali ja ne volim intelekt Device, previse je praktican a posto je Devica zenski znak, Sunce u Devici zna biti subjektivno i vodjeno emocijama i utiskom. Ovo sve iz glave pricam, moja iskustva, ne mora biti tacno.

Prednost Vodolijama. :D:p

...sta ti je to 1/2?
...meni je u 2 :)

... kazu da polozaj jupitera odredjuje inteligenciju :)

Ne znam gde si to procitao/la, Jupi predstavlja duhovnost i kao sto je neko rekao, polje u kom imamo srece, ali ne vredi nista bez ostatka karte.

... ali 2 je 2 :)

...jupiter u lavu znaci da imas kvalitete vodje

Jupiter u Lavu imaju svi koji su rodjeni u periodu od godinu dana, ne znaci da svi imaju kvalitete vodje.

Ne.Mene interesuje sve sto se tu moze videti....znaci tools,onaj sirovi potencijal,kako se gleda....interesovanja,bez kojih ne mozes naravno,razviti potencijal....i studioznost,bez koje ne dolazi do progresa....to najvise,a ima jos mnogo stvari.i najbitnije koje kuce imaju uticaj na to i kakav....pa zato ono pitanje....

To je problem, ima ih vise vrsta...

... ne znam zbog čega gledate Ju kao pokazatelja inteligencije, on nije osobna planeta već zajedno sa Saturnom čini sponu između osobnih planeta ( So, Mo, Me, Ma, Ve ) i transpersonalnih planeta. Za inteligenciju kao osobnu karakteristiku osobe valja prvo pogledati osobne planete, ponajviše Me, njihove položaje i aspekte najprije sa Sa i Ju, potom Ur, Ne, Pl. Ako zanemarite osobne planete kao polazište, preskačete sustinski dio, odgovor na pitanje ima li osoba u sebi potencijal koji bismo mogli nazvati inteligencijom. Ju u znaku i kući pokazuje područje u kojem bismo mogli biti na dobitku ( položajem u kući ) i način na koji bismo mogli ostvariti taj dobitak, ali ako osobne planete ne daju potencijal za biti inteligentan ili je Ju, kojeg se spominje u kontekstu inteligencije loše položen ili afliciran, teško da će tu biti probitka bez napora i borbe.
Za pravilnu procjenu, osoba se sagledava iznutra ( što pokazuju osobne planete ) prema van ( Ju, Sa te transpersonalne planete ), samo tako ju promatrajući možemo dobiti istinitu sliku, u protivnom samo iluziju.

Jos da dodam 3. kucu. :D Ma zavisi od slucaja, ne moze se nista bez uvida u celu kartu. Osobe rodjene isti dan imaju gotovo identicne aspekte, ali to ne znaci da ce ih iskoristiti na isti nacin.

A šta ako je nekom Me retro pa još u 12, to bi onda značilo da je ta osoba neinteligentna, ne može se tako gledati , ne može samo jedna planeta ukazivati na inteligenciju, većina pisaca ima Me retro u 12...ono samo znači da osobi lakše ide pisanje nego pričanje, i da je fokurisana na svoju podsvest 12 polje...

Dostojevski na celu. :D
 
A šta ako je nekom Me retro pa još u 12, to bi onda značilo da je ta osoba neinteligentna, ne može se tako gledati , ne može samo jedna planeta ukazivati na inteligenciju, većina pisaca ima Me retro u 12...ono samo znači da osobi lakše ide pisanje nego pričanje, i da je fokurisana na svoju podsvest 12 polje...

... ne znam u kojem je znaku da bih opisala potpunu sliku no znam da Me u 12. razmišlja u slikama, i da se osjetno bolje izražava pismeno negoli usmeno osim kada je Me i u 12. i u Blizancima. Umjesto čistog logičkog razmišljanja, Me u 12. koristi intuiciju.
Mislim da je tajna Me u 12. smjer u kojem on gleda, da se tako izrazim. Onaj u 01. kući gleda prema van, prikuplja informacije i oblikuje ih u smislenu, logičnu cjelinu i kao takav se izvana vidi kao komunkativan no i brbljav, izlane se i kada to nije potrebno. On zbog svoje orjentiranosti na vanjski svijet i logične zaključke, zanemaruje vlastitu intuiciju.
Za razliku od Me u 01., onaj u 12. vidi sliku u sebi, najprije u svojoj podsvjesti iz koje ta slika pomalo izranja u svijest. Ako razvije vjeru u svoju intuiciju, njemu odgovori o onomu što se događa u vanjskom svijetu dolaze iznutra, to su okolnosti kada počneš razmišljati o nekomu, a taj netko ti dođe na vrata, ili te nazove i sl. To su unutarnje spoznaje, jako vrijedne ako su podržane vjerom. Zašto vjerom? Zbog toga što nema logike kojom se to da objasniti, i mnogi na to postaju skeptični, i preostaje jedino razvijanje povjerenja u svoj " glas iznutra ". On je vrijedan i pouzdan vodič čovjeku samo mu treba biti dovoljno blizu.
Retro Me u 12. bi objasnila kroz višestruko ponavljanje istih spoznaja kako bi se osobi izoštrilo koja je ona prava, retrogradnost ga čini nesigurnijim, rekla bih:).
 
Poslednja izmena:
Lepo tumacenje, ja imam sunce i retro merkur u 12, i moram priznati da me nervira kad neko samo tako kaze 12-losa, ona nije losa ona je moja podsvest, to je kod mene narociti izrazeno, zato sto sam u podznaku riba, tako da mi je pocetak- sunce na kraju, a kraj-ribe na pocetki, ja 12 i 1 kod sebe gledam kao jednu, intuicija preovladava , a i misticizam bogami, jos mi je smc na samom asc. Potpunoj veri nekako jos uvek ne mogu da se predam verovatno me koci mesec u devici...a i vladar 12 je u 10, to me pomalo plasi...drago mi je da ne dozivljavaju svi 12 kucu crno...
 
... ne znam u kojem je znaku da bih opisala potpunu sliku no znam da Me u 12. razmišlja u slikama, i da se osjetno bolje izražava pismeno negoli usmeno osim kada je Me i u 12. i u Blizancima. Umjesto čistog logičkog razmišljanja, Me u 12. koristi intuiciju.
Mislim da je tajna Me u 12. smjer u kojem on gleda, da se tako izrazim. Onaj u 01. kući gleda prema van, prikuplja informacije i oblikuje ih u smislenu, logičnu cjelinu i kao takav se izvana vidi kao komunkativan no i brbljav, izlane se i kada to nije potrebno. On zbog svoje orjentiranosti na vanjski svijet i logične zaključke, zanemaruje vlastitu intuiciju.
Za razliku od Me u 01., onaj u 12. vidi sliku u sebi, najprije u svojoj podsvjesti iz koje ta slika pomalo izranja u svijest. Ako razvije vjeru u svoju intuiciju, njemu odgovori o onomu što se događa u vanjskom svijetu dolaze iznutra, to su okolnosti kada počneš razmišljati o nekomu, a taj netko ti dođe na vrata, ili te nazove i sl. To su unutarnje spoznaje, jako vrijedne ako su podržane vjerom. Zašto vjerom? Zbog toga što nema logike kojom se to da objasniti, i mnogi na to postaju skeptični, i preostaje jedino razvijanje povjerenja u svoj " glas iznutra ". On je vrijedan i pouzdan vodič čovjeku samo mu treba biti dovoljno blizu.
Retro Me u 12. bi objasnila kroz višestruko ponavljanje istih spoznaja kako bi se osobi izoštrilo koja je ona prava, retrogradnost ga čini nesigurnijim, rekla bih:).

Lepo ...
 
Lepo tumacenje, ja imam sunce i retro merkur u 12, i moram priznati da me nervira kad neko samo tako kaze 12-losa, ona nije losa ona je moja podsvest, to je kod mene narociti izrazeno, zato sto sam u podznaku riba, tako da mi je pocetak- sunce na kraju, a kraj-ribe na pocetki, ja 12 i 1 kod sebe gledam kao jednu, intuicija preovladava , a i misticizam bogami, jos mi je smc na samom asc. Potpunoj veri nekako jos uvek ne mogu da se predam verovatno me koci mesec u devici...a i vladar 12 je u 10, to me pomalo plasi...drago mi je da ne dozivljavaju svi 12 kucu crno...

... odgovor je vjerojatno za temu " Mistična 12. kuća " no:):
stvar je u tomu što je 12. kuća osobi cijeli jedan svijet koji joj se nalazi " iza leđa ". Kada god pogleda vanjski svijet i usporedi ga sa svojim idealnim svijetom vidi ogromnu razliku i od tud moguća razočarenja. I tada na snagu stupa vjera, vjera u svoj ideal. Ona je sredstvo očuvanja savršenosti 12. kuće i sredstvo borbe protiv mana vanjskog svijeta. Čovjek nerijetko zaboravlja da je u prednosti uvijek onaj tko ima bolje rješenje bez obzira kako to izvana izgledalo.
Sa punom 12 kućom, osoba nema potrebnu neke stvari iskušavati u vanjskom svijetu i na taj način stjecati zrelost jer u sebi već nosi energiju zrelosti, a to su upravo energije planeta u 12. kući. One su same po sebi zrele, cjelovite i idealne no i pomalo ranjive jer otvaranjem prema vani nailaze na energije koje ruše njihov ideal:).
 
Sve moze biti podjednako dobro i cela karta je potrebna. Sto mislis da Devica u sestom polju moze dati intelekt, to nesto iz iskustva? Devica na vrhu 3. daje analiticnost, a posto je to 3. kuca, mozda i kritikovanje brace i sestara. A Devica je inace znak koji ima blokadu kad treba da prizna svoje greske i mane, pa je to malo problem. Za AC Devica ne znam, poznajem ih jako malo, Sunce u Devici mahom bistri ljudi, ali ja ne volim intelekt Device, previse je praktican a posto je Devica zenski znak, Sunce u Devici zna biti subjektivno i vodjeno emocijama i utiskom. Ovo sve iz glave pricam, moja iskustva, ne mora biti tacno.

Prednost Vodolijama.



Pa zato sto....ne iz iskustva,vec ako I pripada ovnu,VI pripada devici....a ako je Merkur exaltiran u devici (jer ona je cista matematika,najjaci intelekt) onda je najbolje imati 3. kuca devica i recimo Merkur u 3. kuci...isto kao sto je na primer najjaci Mars u X u jarcu,samo uporedjivanje........to bi po meni bio idealan merkur po znaku i kuci

Moja sestra je devica... i stalno me kritikuje:p...ali meni 3. na Regulusu:roll: damn...zamalo...al' mi cela 3. u devici:D
 
Poslednja izmena:
12 kuca se ispoljava i otkriva samo tebi, nema veze sa svakodnevni zivotom kao sto to imaju ostala polja, sunce u 12, uvek traga sa odgovorom ko sam ja? On je u potrazi za sobom, sunce je proslo svih 11 polja sad je u zadnjem, sad je ono u meni u mojoj podsvesi, a ja ga moram naći, to je titanska borba sa samim sobom...ali odgovor na to pitanje, pronalazenje tog sunca u sebi je vrednije od svih blada ovoga sveta, pronalazenje sunce je traženje igle u plastu sena ali u mraku...
 
Hmm,meni je Venera u 12,na saamom vrhu:confused: i to u blizancima:roll:...a to bi znacilo....u potrazi za ljubavi(blizanci sto znaci nikad),i POGOTOVO sto sam bik,i kad ce meni to uspeti..ali onda bar imam bogat unutrasnji zivot,i opet sta ce mi to kad ne mozes s kim podeliti:(...znaci 12.kuca nije necu,nego ne mogu.

I jedno pitanje,kad ste svi vec ovako tu...ako mi je jmc.2-3 stepena od asc. ,u prvoj,jel mi ovo prvi,ili poslednji zivot?
 
Poslednja izmena:
Hmm,meni je Venera u 12,na saamom vrhu:confused: i to u blizancima:roll:...a to bi znacilo....u potrazi za ljubavi(blizanci sto znaci nikad),i POGOTOVO sto sam bik,i kad ce meni to uspeti..ali onda bar imam bogat unutrasnji zivot,i opet sta ce mi to kad ne mozes s kim podeliti:(...znaci 12.kuca nije necu,nego ne mogu.

I jedno pitanje,kad ste svi vec ovako tu...ako mi je jmc.2-3 stepena od asc. ,u prvoj,jel mi ovo prvi,ili poslednji zivot?

... prenijela sam ti pitanje na temu " Mistična 12. kuća " i tamo odgovorila da ne miješamo teme.
 

Back
Top