intel P4 ili AMD ath64

IA-32 je prevodilac unutar Itaniuma. IA-64 je standardni layer odnosno nacin na koji Itanium funkcionise unutar svog jezgra, ali platforma, tj. programski interfejs, ipak IA-32... I bice sve dok se skroz sve ne prevede za Itanium u low-level-u...

IA-32 interfejs radi sa 32 ili 64 bita (nesto slicno Opteron-u) i bice odbacen tek kad sve bude 64-bit... Do tad, sve ide preko IA-32...
 
Incognito:
Ma yebes entry-level... Jednog dana cu da se nanerviram i da u moju makinu gurnem quad Itanium² pa ce propasti svi koji su se smejali :twisted: :lol: ... Mada, s' druge strane, pre bih kupio Jaguar XKR nego tako nesto... bar dok se ne razvije koristan softver za IA-32 platformu ;)
Propasces i ti finansijski pa ce ostali da nastve da se smeju :lol: (nemoj me s'vatit ozbiljno - za ovo drugo)
Bolje Januara XKR :wink: Veruj mi.
 
Athlon 64! :D :shock:
I to bez razmisljanja!
Uzeo sam ga pre neki dan i ne mogu da verujem da procesoru u 21 veku bukvalno ne treba hladjenje!
Ovo je po meni najrevolucionarniji procesor koji sam video u poslednjih 5 godina!
Stvarno neverovatno!
Od sada prodajem samo konfiguracije sa ovim procesorom!
Pozdrav, i ne razmisljaj! :D
 
Ne kapiram kako je to moguce. Microsoft bi onda ispalio sam sebe ne bih mogo da ga proda polvini trzista.A jos niko nista nezna o Longhorn-u to je misterija za sve osima za radnike Microsoft-a.Isuvise su oni pametni da bi tako nesto uradili.
Bar ja tako mislim.
 
Windows XP 64-bit nije nista drugo do malo prepravljena verzija regularnog Windows XP Pro sistema. Prepravljena samo da pri odredjenim izracunavanjima koristi 64-bita (odnosno dozvoljava da long int u standardnom kompajleru predstavlja 64 a ne 32 bit-a, te samim tim long long, ili kako je nekada Microsoft voleo to da naziva __int64, je sada 128 bita ili __int128). Nista drugo radikalno nije promenjeno...

Dakle, kalkulator je malo mocniji, neke stvari se rade brze jer je i pored int-a i floating point profitirao od toga... Ali u principu razlike nema... Sem sto mnogo, mnogo softvera nece hteti da radi na njemu jer je sa svime time i winapi promenjen, a samim tim programi koji se upravo baziraju na njemu moraju ili da se emuliraju ili nece raditi...

Sve u svemu, 64-bit sistemi nece skoro zaziveti, i nema tu nikakve veze sa investicijom u buducnost... Vec za godinu dana to ce biti go*no od procesora, bice mnogo boljih (i Intel i AMD su krenuli u proizvodnju double-core procesora), a jos nece biti nikakve benificije od 64 bita... Sem mozda to da cete moci da se igrate datumima na BSD/Linux sistemima i posle 2032-ge na core-level nivou ;)
 
Incognito:
Vec za godinu dana to ce biti go*no od procesora,
ma, kako da ne! Pa, ja i danas na jednom kompu koristim WinXP Pro SP2 instaliran na Cel633 i 256MB PC66 SDRAM i sve lepo radi! Tako da ne vidim mogucnost da u narednih par godina se pojavi nesto za sta A64 nece biti dovoljan (osim nekih igrica i nekog specificnog softvera)

u svakom slucaju, A64 je danas mnogo bolji izbor nego P4 (da podsetim: ja sam "intelovac" :) )
 
ZoNi:
super... ti si moj idol, ajde sad idi! :lol:

kad se malo razmisli, dolazi se do jednostavnog zakljucka: P4 danas nema nijednu prednost nad A64...


Prvo, tebi chasove u po dana ili noci mogu da drzim

Drugo, itekako ima Intel prednosti u odnosu na AMD, samo si ti previshe zatupljen svojim iskustvom sa 3 MSI ploche i mislish da dovoljno znash da drugima solish pamet...

Btw, ti si ozbiljan korisnik rachunara u bozju mater...The way we surf...

Ti si izgleda jedan od onih korisnika:"Kupio sam A64 i bash mi se brzo otvaraju stranice IE-a" (u tvom sluchaju Maxton-a) :)))))))))))

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
rastamann:
1. tebi chasove u po dana ili noci mogu da drzim

2. itekako ima Intel prednosti u odnosu na AMD, samo si ti previshe zatupljen svojim iskustvom sa 3 MSI ploche i mislish da dovoljno znash da drugima solish pamet...

3. ti si ozbiljan korisnik rachunara u bozju mater...The way we surf...

Ti si izgleda jedan od onih korisnika:"Kupio sam A64 i bash mi se brzo otvaraju stranice IE-a" (u tvom sluchaju Maxton-a) :)))))))))))
u, bre... pa sto si nervozan? ;) bas si me lepo isprozivao :lol:

1. super - uvek rado prihvatam nova znanja! Inace, ja ne tvrdim da sam neki "HW Wiz" ~ naprotiv, HW me i ne interesuje bas mnogo, vec samo na nivou opste informisanosti!

2. e, sad... na prethodnim MSI plocama sam imao Intela (a Intela uzimam i za novi PC na poslu...). Pa ipak, mislim da u ovom trenutku P4 *nema* prednosti u odnosu na A64, cak i ako ne gledamo cene (npr. A64 2800 - 12.000, P4 2.8 - 15.500; A64 3200 - 17.500, P4 3.2 - 21.000);

uz to, A64 se mnogo manje greje nego P4 (a to vazi i sa iskljucenim C'n'Q!); dalje, i A64 podrzava SSE2, pa ni to vise nije prednost P4...

dakle: sta je prednost P4?

3. sta si ovim hteo da kazes? Maxthon je izvanredan browser! ja na svom PCu imam, pored default Maxthona, i Operu 8 i 7.54 (koristim je od verzije 2.x), FireFox 1.0 (koristim ga od prvih Phoenixa), kao i gomilu drugih browsera... a to da li sam ozbiljan korisnik ili ne... hm... mislim da sam dovoljno ozbiljan... barem onoliko koliko meni treba!

Pozdrav :)

_________________

 
Ma brate ja prelazim na AMD64 tek onda kada bude zvanicno da Intel ne moze da stigne da ga prati u 64-bitnoj aritekturi.

Sta vise, full verzija 'Longhorna' ce da bude 64-bitna pa ce tada da bude masovni prelaz na 64-bitne procesore.

Ako Intel to neizvede - puk'o je! :(
 

Back
Top