Inman proteze

Buduci da smo jedina laboratorija koja radi ove aparate u celoj bivsoj SFRJ :per:, mogu ti sigurno reci da u NS jos uvek nema ordinacije koja nudi ovu uslugu.
Cheers

Ja cu biti u Beogradu oko 3 nedelje pa onda otputovati barem na 6 meseci.
Inace imam 33godine i prilicno krive prednje zube.
Da li je moguce da Imnan protezu koristim 6 meseci bez odlaska na kontrole?
I koliko trenutno kosta proteza?
Pozdrav
 
Ja cu biti u Beogradu oko 3 nedelje pa onda otputovati barem na 6 meseci.
Inace imam 33godine i prilicno krive prednje zube.
Da li je moguce da Imnan protezu koristim 6 meseci bez odlaska na kontrole?
I koliko trenutno kosta proteza?
Pozdrav
Cao
1. Koliku su zubi "krivi" i da li je moguce ispraviti ih samo ovim aparatom je pitanje na koje ti moze odgovoriti iskljucivo ortodont koji sa ovime ima iskustva i to samo na osnovu pregleda.
2. U teoriji jeste moguce ali to opet zavisi od tezine slucaja. Svakako bi bilo preporucljivo da tamo gde putujes nadjes ortodonta koji je voljan da periodicno kontrolise generalno zdravlje zuba. Gde putujes?
3. Cena varira od ordinacije do ordinacije i od tezine slucaja. Mogu ti reci da je okvirna cena koliko ja znam oko 300 e ali nemoj me drzati za rec.
Pozdrav
 
Cao
1. Koliku su zubi "krivi" i da li je moguce ispraviti ih samo ovim aparatom je pitanje na koje ti moze odgovoriti iskljucivo ortodont koji sa ovime ima iskustva i to samo na osnovu pregleda.
2. U teoriji jeste moguce ali to opet zavisi od tezine slucaja. Svakako bi bilo preporucljivo da tamo gde putujes nadjes ortodonta koji je voljan da periodicno kontrolise generalno zdravlje zuba. Gde putujes?
3. Cena varira od ordinacije do ordinacije i od tezine slucaja. Mogu ti reci da je okvirna cena koliko ja znam oko 300 e ali nemoj me drzati za rec.
Pozdrav

Ja sam trenutno u malom gradicu na severu Rusije i dolazim do Bgd-a za 3 dana.
Bicu u srbiji 3 nedelje i sa gomilom obaveza pa me interesuje gde i kome da se javim da bih nesto uradila po pitanju proteze, za tako kratko vreme.
Veliki pozdrav
 
Buduci da smo jedina laboratorija koja radi ove aparate u celoj bivsoj SFRJ :per:, mogu ti sigurno reci da u NS jos uvek nema ordinacije koja nudi ovu uslugu.
Cheers

Da li postoji ordinacija u Kragujevcu koja radi te proteze? Ja zivim u NS, ali sam poreklom iz Kg, pa bih tamo pokusala, posto su mi u NS ponudili samo opciju fiksne proteze
 
Samo Beograd i Kraljevo za sada.
U slucaju da imas ortodonta koji je voljan da ti vodi terapiju Inmanom mozemo mu poslati klinicko uputstvo a aparatice saljemo post expesom za jedan dan po dobijanju otisaka.
Imamo dosta porudzbina i od stomatologa opste prakse i proteticara koji inace ne rade komplikovaniju ortodonciju, aparat uopste nije komplikovan za stomatologa posto su sve kretnje predefinisane pri izradi aparata tako da nema potrebe za preteranim podesavanjima.
Pozdrav
 
Samo Beograd i Kraljevo za sada.
U slucaju da imas ortodonta koji je voljan da ti vodi terapiju Inmanom mozemo mu poslati klinicko uputstvo a aparatice saljemo post expesom za jedan dan po dobijanju otisaka.
Imamo dosta porudzbina i od stomatologa opste prakse i proteticara koji inace ne rade komplikovaniju ortodonciju, aparat uopste nije komplikovan za stomatologa posto su sve kretnje predefinisane pri izradi aparata tako da nema potrebe za preteranim podesavanjima.
Pozdrav

Hvala. Raspitacu se kod ortodonta da li je u mom slucaju to izvodljivo sa Inmanom, posto imam 33 godine, i svi uglavnom kazu kako je u tim godinama jedino fiksni aparat delotvoran ... Mada, koliko ja umem da citam izmedju redova, niko nece da ti garantuje da se nakon skidanja te fiksne proteze ( godinu i po do dve 'mucenja') zubi nece vratiti u prvobitni polozaj, posto je vilica vec davno formirana. Iskreno, ja nemam problem sa estetikom, cak svi kazu kako su moji 'krivi zubici' simpaticni, ali me je stomatolog naplasio prilikom poslednjeg pregleda kako kasnije zbog uvucene donje vilice moze doci do paradentoze i sl., pa se iz tog razloga premisljam sta mi je ciniti...
 
Posto ne umem da posaljem privatnu poruku, ili na to nemam pravo :lol:, molim Dawn da mi posalje promo materijal o ovim protezama. Dakle, koji stomatolozi u Beogradu ih rade, koja je cena, kao i ko ih radi na Stomatoloskom fakultetu i po kojoj ceni, da li mogu da odem posto ce im sad raspust. Posto su meni blago krivi prednji donji zubi, jedinice i dvojke, jedna jedinica je malo iza druge i nisu bas rasporedjeni u pravu liniju, ali bi morale i trojke malo da se pomere, ima mesta u vilici, samo ih treba bolje rasporediti :confused:, verujem da sam dobar kandidat za ovu protezu. Imam 25 god ako to nesto znaci
 
Pozdrav
Inmani se rade na Stomatoloskom, raspust pocinje za 2 nedelje tako da do tada mozes otici. Na zalost ne smem na forumu davati imena doktora ali ti svakako savetujem da na fax ides utorkom i petkom buducu da su doktori koji su najkompetentniji za Inman dezuraju tim danima.
Poslo sam ti kontakt ordinacije na PM
Cao...
 
To:_Look_Of_Expectancy_ ˙ ·

Hi, Im from Latvia and I'm interested in Inman Aligner, In my country there is no doctors who offers this treatment but I contacted with UK doctors and the price is very high 1500euro, so I would like to know what is the price for Inman Aligner in Belgrad and witch doctors offers this treatment and how could I contact them?
 
Pozdrav, ne mogu poslati privatnu poruku a ne mogu ti ni dati kontakt na javnom delu foruma posto je zabranjeno pravilima foruma
Koristi google i trazi reci: MW aligner / poravnjivač , prati link do prve stranice koju dobijes u rezultatima, oni ti mogu dati kontakt ordinacija koje rade Inmane.
Cheers
 
Dawn, ja se dvoumim oko ove inman i fixne, zubi su mi prilicno krivi, ali najvise me nervira gornja desna trojka koja je jako uvucena i izrotirana, mislim da bi mi inman pomogla, ali ne znam samo zbog te trojke..ovaj aparat je stvarno extra ideja, sama poisao na fixnu mi je ufff..svako alternativno resenje je dobrodoslo!!! probaj na pp da mi das neki kontakt plz..bas sam se nameracila na ovu protezu! :)
 
Pozdrav, clanovima foruma koji imaj mali broj postova je zabranjeno slanje privatnih poruka tako da ti moram odgovoriti ovako.
Inman aparati ili MW poravjnivac kako se kod nas zove- nije predvidjen za pomeranje ocnjaka vez samo sekutica.
Posto je i davanje linkova i telefona zabranjeno predlozicu ti da procitas post iznad tvog i da preko googla potrazis reci MW aligner / poravnjivač, na sajtu koji je prvi u rezultatima pretrage mozes dobiti kontakte ordinacija koji se bave Inmanima i ne naplacuju pregled i konsultacije.
Pozdrav
 
Pozz svima.. Ja sam nosila fixnu protezu i nije mnogo vremena proslo i zubi su poceli da se vracaju,doduse ne skroz...Tako da na kraju ni fixna proteza ne garantuje da vam se zubi nece vratiti... Ako moze neko da mi posalje kontakt ili adresu ordinaija u BG-u bila bix zaxvalnaa..:D
 
Dawn, mozes li da mi kazes sta mislis moze li se ovo srediti Inmanom? http://www.filefactory.com/file/c5wc0mj4ecj/n/donja_sadasnje_stanje.jpg trazice unos slova i 30sek da se saceka na dowload. (ad ubacim sliku i ovako
donja_sadasnje_stanje.jpg
)
Takodje mozes li mi dati materijal koji bih prosledila ortodontici sa kojoj dogovaram stavljanje fiksne, radije bih inman, naravno! ;)
puno hvala, pozz!
 

Back
Top