Indie Scena

mikki88

Domaćin
Banovan
Poruka
3.888
Alo indiejanci ima li vas? Ima li ovde ko da prati indie scenu?

Da li vam zvuce poznato sledeca imena: Lugaru, Overgrowth, Crayon Physics Deluxe, Braid, Fez, Darwinia, Aquaria?
 
Poslednja izmena:
Brate sta da ti kazem, nisi kewl.

Evo za pocetak, Darwinia, nekako je blize mejnstrim igrama, koja je pobedila na nekom od proslih IGF-a:

Indie scena for the win.

lol
e u pochetq sam mislio da si lud, al sam se prevario ;p
ovo dole drugo ti je dobro, mada zbunjujutje malo gledajutji i pitati se kako je izvodljivo ovako nestho iskodirati. malo je ono, hmmm, u najblazhu ruq , "chudno" ;/ djasvi mi se
ni ono prvo nije loshe, ima neq ql char :)
 
Ma ko bre lud.
giggle.gif


Drugacije su od mejnstrima, zato se i zovu indie. :) Poenta celokupne indie scene je da se proba nesto novo i drugacije nego sto mozes videti na mainstream sceni. Na ovogodisnjem prestiznom festivalu IGF-u (Independent Games Festival, link:
. Wii F**k. :lol:
 
nisam chuo do sad za tako neshto, a igram se tzelog zhivota. deluje zanimljivo i neistrazheno :) bash tju posvetiti malo pazhnje ovome, da vidim o chemu se radi. primamljivo je, za promenu, od mora slichnih naslova koji danas izlaze na trzhishte.
 
Pogresan forum Miki, ovde su samo njubovi.

ako nisam chuo za te igre znachi da sam "njub" ?
znash li uopshte koliko godina igrachkog stazha imam? ne donosi brzoplete zakljuchke prijatelju. ne govorim samo u svoje ime, vetj i ostalih "veterana" igrachke stzene, a ima ih dosta takvih ovde. chovek se nije nauchen rodio i uvek postoji neshto novo za otkriti, u chemu i jeste char zhivota, ili ti ovde "gamerskog uzvishenija" :)
 
Na TIGSource-u su avgusta organizovali takmicenje u kojem su ucesnici trebali da dimejkuju poznatu igru. Dimejk (engl. demake) je suprotno od rimejk i znaci uraditi nesto na nacin na koji se radilo u starija vremena. Primer za video igru je da od, recimo, 3D pucacine napravis istu tu igru samo u retro stilu tj. tako da izgleda kao da je igra pravljena za stare konzole tipa NES.

Cenim da vas zanimaju ishodi - dimejk verzije igara Guitar Hero, Team Fortress 2, Silent Hill 2, GTA i drugih. Bytejacker su uradili kratak pregled u kome mozete da vidite njihov top 10. Evo snimka:

 

Back
Top